10 lat Caritasu w Nadarzynie

Udostępnij:

W minioną niedzielę w Nadarzynie odbyły się uroczystości związane z X rocznicą działalności parafialnego nadarzyńskiego Caritasu. Obchody rozpoczęły się w samo południe na terenie przy kościele św. Klemensa w Nadarzynie Mszą św. polową pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Zembrzuskiego, Dyrektora Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Po Mszy plenerowej rozpoczął się kolejny piknik rodzinny organizowany przez Gminne Ognisko Dziecięco – Młodzieżowe Tęcza. Jego kulminacyjnym momentem był dziewiąty już Nadarzyński Bieg Rodzinny na dystansie około 1200 metrów. Każdy uczestnik biegu był na mecie zwycięzcą odbierając pamiątkowy medal.

CARITAS przy Parafii św. Klemensa w Nadarzynie stara się spieszyć z pomocą ludziom ubogim, samotnym, pokrzywdzonym przez los. Tylko w ubiegłym roku pomocą objęto 89 rodzin co daje 232 osoby z całej gminy.

Z pomocy rzeczowej czyli odzieży, obuwia, zabawek czy książek korzystali również uchodźcy z Ukrainy, Armenii, Gruzji, Tadżykistanu, Białorusi. Jak co roku dzięki zbiórce żywności przeprowadzonej przez harcerzy w okolicznych sklepach przygotowano paczki żywnościowe na święta Wielkanocne i na Boże Narodzenie.

A. Kopczyński

fot. facebook.com/Gmina Nadarzyn

Udostępnij:

Komentarze