„Przesiadaj się i jedź”

Udostępnij:

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem „Przesiadaj się i jedź” i potrwa od 16 do 22 września. Promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower czy ruch pieszy.

Komisja Europejska, która jest inicjatorem działań w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, zachęca do wypróbowania różnych sposobów przemieszczania się z punktu A do B oraz do zastanowienia się nad tym, który środek transportu najbardziej pasuje do konkretnej podróży.

Gmina Brwinów przyłącza się do obchodów. Od wczoraj do piątku 21 września na stronie społecznościowej Facebook.com/Brwinow ogłaszane są konkursy, w których do zdobycia gadżety rowerowe. Na początek – w niedzielę – ruszy na Facebooku konkurs fotograficzny #rowerowyBrwinów. W piątek 21 września i w sobotę 22 września w ramach Dnia bez Samochodu będzie można za darmo pojechać brwinowską komunikacją miejską – liniami B1 do B10. W sobotę 22 września o godz. 19 na trasę wyjadą uczestnicy rowerowej nocnej masy krytycznej organizowanej przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów.

Udostępnij:

Komentarze