18 edycja “Zarębskiego”

Udostępnij:

Początek grudnia to święto młodych muzyków, którzy bedą mieli szanse prezentować swoje umiejętności głównie fortepianowe podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego. Eliminacje  odbędą się w kilku sekcjach instrumentalnych: fortepian solo i duet fortepianowy, zespół kameralny i sekcja solistyczna: skrzypkowie i wiolonczeliści. Przysłuchiwać się i oceniać będzie jury złożone z polskich i zagranicznych artystów muzyków i plejady profesorów z akademii muzycznych.

Zwycięzcy łomiankowskich artystycznych zmagań to obecnie znakomici utytułowani artyści, laureaci międzynarodowego konkursu im. Fr. Chopina, pianiści Krzysztof Książek, Szymon Nehring, Arisa Onoda czy też Celina Kotz – laureatka skrzypcowego Konkursu im. H. Wieniawskiego.

Nagrodą główną jest ufundowanie pobytu i recitalu w sali koncertowej w Brukseli, w tym, w parlamencie europejskim. Miłośników muzykowania zaprasza  Centrum Kultury w Łomiankach.  Gala i Koncert Laureatów,odbędzie się  7 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim .

Organizatorzy przewidzieli bezpłatne wejściówki dla wszystkich melomanów

Udostępnij:

Komentarze