Kierował na “podwójnym gazie”, bez badań technicznych i z zakazem prowadzenia. Został zatrzymany.

Udostępnij:

Wczoraj (poniedziałek) pruszkowscy patrolowcy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego pruszkowskiej prewencji wczoraj w nocy na ul. Lipowej zatrzymali do kontroli pojazd z niesprawnym światłem. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Kiedy mundurowi sprawdzili dane kierującego na jaw wyszło, że kierujący ma zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd do 2022 roku.

Dalsze czynności policjantów ujawniły, że 28-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu, 28-letni mieszkaniec Pruszkowa odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego, a za popełnione wykroczenia będzie się tłumaczył przed sądem.

 

Źródło: KPP w Pruszkowie.

Udostępnij:

Komentarze