Coraz więcej podpisów w sprawie odwołania wójta Raszyna

Udostępnij:

Rodzice uczniów z raszyńskich szkół nie ustają w wysiłkach, aby zgromadzić 1700 głosów potrzebnych do ogłoszenia referendum w sprawie odwołania rady gminy oraz wójta Andrzeja Zaręby. To skutek decyzji radnych o pozostawieniu tylko jednej szkoły podstawowej na terenie gminy. Przeciwnicy takiego rozwiązania twierdzą, że po reformie edukacji powstanie tam “moloch”, w którym stłoczonych będzie ponad półtora tysiąca dzieci.
Wójt odpiera te zarzuty i twierdzi, że w budynkach obecnej podstawówki i gimnazjum spokojnie da się pomieścić wszystkich uczniów:

-przekonuje wójt Raszyna, Andrzej Zaręba. Nie wierzą mu inicjatorzy referendum i przypominają, że wcześniej wójt sam ogłosił konsultacje, czy rodzice chcą jednej, czy dwóch podstawówek w Raszynie. Mówi pełnomocnik komitetu referendalnego, Aneta Wrotna:

Zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum trwa od dziesięciu dni:

-wylicza Aneta Wrotny. Rodzice będą zabiegali o głos mieszkańców gminy Raszyn również dzisiaj, podczas spotkania otwartego w tamtejszym gimnazjum, od godziny 18.00. Na zebranie wymaganej liczby 1700 głosów mają jeszcze niecałe dwa miesiące.

Rozmowa POPradia z wójtem Raszyna, Andrzejem Zarębą jest do odsłuchania tutaj:

Udostępnij:

Komentarze