Czas podsumowań

Udostępnij:

W tej kadencji samorządu powiat pruszkowski zrealizował inwestycje drogowe i remonty za blisko 60 milionów złotych! Do największych inwestycji roku 2015 można zaliczyć przebudowę ul. Robotniczej w Pruszkowie, ul. Targowej w Opaczy Małej, budowę ul. Przyszłości w Pruszkowie i Parzniewie, przebudowę dróg nr 3111W i 3112W w rejonie Moszny, Domaniewa i Koszajca oraz przebudowę wiaduktu w Al. Tysiąclecia w Piastowie. W 2016 roku dofinansowano inwestycję miejską w Pruszkowie zakładającą przebudowę skrzyżowania ul. Promyka z ul. Przejazdową. W ubiegłym roku ze środków powiatowych przebudowano ul. Źródlaną w Falentach Dużych oraz przebudowano i rozbudowano ul. Warsztatową w Pruszkowie. a także zrealizowano m.in. przebudowę mostu na rzece Zimna Woda w Nadarzynie. W tym roku do najważniejszych inwestycji należała przebudowa ul. Regulskiej w Regułach na odcinku od ul. Bodycha do torów WKD oraz budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej na ul. Warsztatowej, 3 maja, Łączniczek AK, rondzie Solidarności, ul. Poznańskiej i ul. Batalionów Chłopskich w Pruszkowie. Drogownictwo to oczywiście jedne z najważniejszych inwestycji w każdym powiecie, ale nie można zapominać o edukacji Starostwo Pruszkowskie w minionej kadencji odpowiedzialne było także za nową siedzibę LO im. Tomasza Zana oraz przygotowało projekt nowej siedziby Liceum im. Tadeusza Kościuszki.

W Zanie do dyspozycji uczniów oddano 14 w pełni wyposażonych sal dydaktycznych, w tym m.in. dwie pracownie informatyczne z 85 komputerami, dwie pracownie językowe, pracownię fizyki, chemii i plastyki, bibliotekę, a także wielofunkcyjny centralny hol z przestrzenią wypoczynkową. W tym roku LO im. Tadeusza Kościuszki po raz kolejny otrzymało Srebrną Tarczę, a Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana Brązową Tarczę w Ogólnopolskim Rankingu Edukacyjnym Perspektywy.pl.

Nie możemy zapomnieć także o zdrowiu w tej kadencji powiat pruszkowski przeznaczył blisko 18 mln złotych na ochronę zdrowia W Przychodni Rejonowej przy ul. Drzymały wyremontowano pomieszczenia Działu Rehabilitacji i Fizykoterapii oraz sale, w których obecnie działa Poradnia Zdrowia Psychicznego i Poradnia Leczenia Uzależnień. Oprócz tego w 2018 roku przeznaczono 3 600 000 zł na dokończenie przebudowy Szpitala „Na Wrzesinie” – został tam wyremontowany Oddział Chirurgiczny oraz powstała nowa Izba Przyjęć. Do szpitala trafił również sprzęt i aparatura medyczna warte ponad 2 miliony złotych

Udostępnij:

Komentarze