Długi weekend w Piastowie

Udostępnij:

Dużo dobrej rozrywki w długi majowy weekend przygotował Piastów podczas obchodów XXIV dni miasta. A te obserwował Andrzej Kopczyński

Drugi maja tradycyjnie należał do sportowców. Na stadionie miejskim odbyły się zawody biegowe dla uczestników z różnych grup wiekowych. Najmłodszym biegaczem okazał sie Dominik Wojdak, zaś w kategorii seniorów trasę w doskonałym czasie pokonali Wanda Przybylak i Zbigniew Kornicki.

W biegu głównym na symbolicznym dystansie 1791 m zwyciężyli wśród mężczyzn Konrad Kobiałka i Anna Szewczykowska w kategorii pań. Łącznie na starcie we wszystkich kategoriach, stanęła rekordowa liczba 140 biegaczy i biegaczek.

Biegi to nie jedyna atrakcja podczas sportowego otwarcia dni miasta, bowiem na piaszczystym boisku odbył sie drugi już w historii, turniej siatkówki plażowej o mistrzostwo Piastowa. Pomysłodawcami turnieju byli Piotr Kowalik prezes MUKS Tie-Braek oraz Marcin Nowak trener Tie-Break, niegdyś olimpijczyk z Atlanty, na co dzień prowadzący piastowską drużynę siatkarską.

Jeśli ktoś z przybyłych gustował w sportach wodnych to była szansa zmierzyć się w kajakarstwie suchym czyli wyścigu na ergometrach, tę konkurencję poprowadził Kajetan Broniewski brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony.

Popołudniu impreza przeniosła się na teren MOK/OSP Mówi dyrektor MOK Wanda Przybylak

Drugi dzień obchodów także obfitował w moc atrakcji, poza grą miejską i corocznym turniejem koszykówki ulicznej na scenie odbyły się występy najmłodszych artystów z piastowskich przedszkoli, a gwoździem programu był wieczorny koncert Raya Wilsona z zespołem Genesis Classic. Miłośnicy motoryzacji przez cały dzień podziwiali historyczne cuda techniki.

A. Kopczyński

fot. Julia Waszczuk / Małgorzata Nowicka UM Piastów

Udostępnij:

Komentarze