Dwie linie autobusów zastępczych dowiozą pasażerów z Pruszkowa do Warszawy

Udostępnij:

Po wrześniowym zamknięciu linii kolejowej z Grodziska do Warszawy Wschodniej pasażerowie z Pruszkowa i okolic będą zmuszeni korzystać z komunikacji zastępczej. Autobusy z oznaczeniem ZP oraz autobusy linii 717 w Piastowie będzie obsługiwał Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie:

-zapowiada Marek Chmurski z warszawskiego ZTM. Autobusy linii przyspieszonej ZP będą odjeżdżały z pętli przy Osiedlu Staszica – w godzinach szczytu nawet co 5 minut. Zatrzymają się tylko przy stacji PKP w Pruszkowie oraz PKP Aleje Jerozolimskie w Warszawie. Koniec trasy zaplanowano przy dworcu Warszawa Zachodnia.

Więcej przystanków na terenie Pruszkowa będzie miała linia tranzytowa ZG pomiędzy Grodziskiem i Warszawą Zachodnią. Autobusy z tym oznaczeniem zatrzymają się na przystankach: Działkowa, Jasna, PKP Pruszków oraz Kościuszki.

Uciążliwości związane z zamknięciem kolejowej linii z Grodziska odczują z pewnością także mieszkańcy warszawskich dzielnic Ursus i Włochy. Jakie zmiany w rozkładzie jazdy szykuje ZTM, żeby choć trochę ułatwić im życie?

Czy to wystarczy, aby nie doszło do paraliżu komunikacyjnego w regionie zachodniego Mazowsza? Przekonamy się po 3 września. Na ten dzień zaplanowane jest zamknięcie lokalnej linii PKP. Będzie ona nieczynna co najmniej przez 12 miesięcy.

Marek Gutowski

fot. archiwum/ PKP PLK

Rozkłady jazdy z ZTM komunikacja zastępcza-ZP

Rozkłady jazdy z ZTM komunikacja zastępcza-717

 

Udostępnij:

Komentarze