Dzielnicowa po służbie zatrzymała nietrzeźwego

Udostępnij:

Dzielnicowa z Michałowic, w czasie wolnym od służby, ujawniła i doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Po skutecznej interwencji funkcjonariuszki, 32-latek wraz z dwoma nietrzeźwymi kolegami został przekazany załodze patrolowej. W komisariacie kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantka, na co dzień pełniąca służbę jako dzielnicowa w michałowickim komisariacie , wracała po pracy do domu. Jadąc koło parkingu przy stacji kolejki zauważyła subaru, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast poinformowała o tym dyżurnego i poprosiła o wsparcie. Zanim załoga dotarła na miejsce policjantka swoim samochodem zablokowała kierującemu drogę i próbowała wyjąc kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna siedzący za kierownicą odepchnął policjantkę, po czym próbował ją przejechać. Szybka reakcja dzielnicowej pozwoliła uniknąć tragedii. Mundurowa niezwłocznie wsiadła do samochodu i dalej prowadziła pościg za samochodem. Kiedy kierowca subaru wjechał na teren posesji na ul. Stokrotek w Regułach, policjantka zablokowała wyjazd z ulicy, aby uniemożliwić ucieczkę osobom znajdującym się w pojeździe.

Po chwili na miejscu pojawiła się umundurowana załoga, która przejęła interwencję. Na miejscu policjanci ustalili, że w samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn, wszyscy w stanie nietrzeźwości. Cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy, ponieważ żaden z nich nie chciał przyznać się do kierowania samochodem. Rysopis kierującego, który siedział za kółkiem dokładnie podała dzielnicowa, dzięki czemu 32-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się nie przyznał. Stracił także prawo jazdy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Pruszkowie

Udostępnij:

Komentarze