Festiwal ARTEfakty już w najbliższy weekend

Udostępnij:

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na Pruszkowski Festiwal Archeologiczny.Będzie to wyjątkowe wydarzenie o bezprecedensowej formule, które uświetni obchody 100-lecia nadania praw miejskich Pruszkowowi. Powinno zainteresować nie tylko naukowców. Organizatorzy chcą ukazać niezwykłe dzieje Mazowsza sprzed 2000 lat, które było jednym z największych ośrodków hutnictwa i handlu w starożytności. W ciągu najbliższego weekendu w całym mieście będziemy mogli spotkać rekonstruktorów życia i technologii starożytnych, naukowców, artystów oraz animatorów. Zorganizowane zostaną obozowiska historyczne, punkty popularyzacji historii, prelekcje oraz wykłady, spektakle teatralne, warsztaty dla młodzieży i wiele innych.

Z dyrektor Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego Dorotą Słowińską o festiwalu ARTRfakty rozmawiała Paulina Położyńska:

A to wszystko już w dniach od 9 do 11 września w Pruszkowie. Więcej szczegółów i pełny program festiwalu ARTEfakty znajdziemy na stronie internetowej Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. www.artefakty.mshm.pl

Zapraszamy!

Udostępnij:

Komentarze