Głosowanie na nazwy ulic w sołectwie Domaniew

Udostępnij:

Mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka zdecydują, jakie nazewnictwo ulic będzie wprowadzane w ich miejscowościach. Nadanie nazw ulic i numerów porządkowych ureguluje kwestie adresowe w całym sołectwie. Głosowanie w tej sprawie trwa do końca października br.

Nazwy ulic nie tylko ułatwiają orientację w terenie i identyfi­kację miejsc, ale też niosą w sobie określony przekaz dotyczący swoich patronów – osób, wydarzeń lub zjawisk. Po wstępnych rozmowach z mieszkańcami wyłonione zostały cztery koncepcje nazewnictwa – związanego z baśniami i bajkami, bitwami historycznymi, pisarzami i poetami oraz emocjami i nastrojami. Mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka zdecydują w głosowaniu, w jakim kierunku mają toczyć się dalsze prace nad przygotowaniem uchwał
w sprawie nazewnictwa.

Zaproponowane wstępnie nazwy ulic nie są ostateczne i mogą jeszcze ulec zmianie w ramach tej koncepcji, która ostatecznie zwycięży w głosowaniu.

Nazewnictwo związane z baśniami i bajkami:
Baśni, Alicji w Krainie Czarów, Jasia i Małgosi, Magiczna, Wróżki, Małej Syrenki, Anastazji, Zaczarowana,
Kopciuszka, Królowej Śniegu, Dzikich Łabędzi, Plastusia, Małego Księcia, Muminków, Pięknej i Bestii, Rusałki,
Pinokia, Aladyna, Piotrusia Pana, Czerwonego Kapturka, Złotej Rybki, Calineczki.

Nazewnictwo związane z bitwami historycznymi:

Grunwaldzka, Saragoska, Moskiewska, Warecka, Jasnogórska, Wileńska, Warneńska, Kircholmska, Ołtarzewska, Płowiecka, Racławicka, Cecorska, Legnicka, Zbaraska, Chocimska, Tykocińska, Mławska, Radzymińska, Kocka, Kłuszyńska.

Nazewnictwo związane z pisarzami i poetami:

Tuwima, Z. Nałkowskiej, S. Lema, S. Wyspiańskiego, R. Kapuścińskiego, M. Konopnickiej, J. Kochanowskiego, W. Reymonta, B. Leśmiana, Z. Herberta, Cz. Miłosza. W. Gombrowicza, C.K. Norwida, I. Krasickiego, L. Staffa, S. Żeromskiego, S.I. Witkiewicza, W. Szymborskiej, A. Fredry, J. Długosza, J. Brzechwy, S. Mrożka, J. Duszyńskiej.

Nazewnictwo związane z emocjami i nastrojami:
Dobrosąsiedzka, Serdeczna, Słodka, Aromatyczna, Pachnąca, Balsamiczna, Przyjemna, Piękna, Dobrego Humoru, Miłego Dnia, Zjawiskowa, Nastrojowa, Urzekająca, Zachwycająca, Szczęśliwa, Sympatyczna, Życzliwa, Porywająca, Powabna, Czarująca, Beztroska, Kultowa.

 

Do każdego domu w Domaniewie i Domaniewku został dostarczony pakiet, w którym znajduje się informacja o konsultacjach i zasadach głosowania, mapki z przykładowymi propozycjami oraz karty konsultacyjne w liczbie odpowiadającej liczbie pełnoletnich osób zameldowanych pod danym adresem. Poza osobami zameldowanymi w głosowaniu mogą uczestniczyć też ci mieszkańcy sołectwa, którzy są w nim wpisani do stałego rejestru wyborców. Jeśli okaże się, że dla kogoś zabrakło art do głosowania, może je otrzymać od sołtysa Domaniewa.

Glosowanie jest imienne. Na karcie trzeba wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, co pozwoli uniknąć wpływania na wynik przez dużą liczbę anonimowych odpowiedzi lub udzielania odpowiedzi przez osoby nie mieszkające w Domaniewie i Domaniewku.

Urna do głosowania jest wystawiona w świetlicy w Domaniewie do czwartku 31 października, w dni robocze w godz. 17–20 (w środę także dodatkowo w godz. 10–13).

Liczyć się będą głosy ważne – oddane na oryginalnych kartach, wypełnione przez osoby zameldowane lub wpisane do stałego rejestru wyborców.

Informacje na temat koncepcji nazewnictwa w sołectwie Domaniew [PDF]

Źródło: UG Brwinów

fot; Pixabay

Udostępnij:

Komentarze