Informacje Lokalne

Informacje POPradia

 • Opiekunka do dzieci z Piaseczna kradła biżuterię i handlowała narkotykami

  Policjanci otrzymali zgłoszenie od właścicieli jednego z domów na terenie Piaseczna o kradzieży kosztowności wartych 30 tysięcy złotych. Przywłaszczyła je sobie 27-letnia kobieta, zatrudniona przez właścicielu domu do opieki nad ich dziećmi. Opiekunka nagle zniknęła razem z biżuterią.

 • Trwa wydawanie uczniowskich kart na darmową komunikację

  Od września uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Warszawy i okolic będą mogli bezpłatnie jeździć komunikacją miejską. Wcześniej muszą mieć jednak wyrobione tzw. Karty Ucznia. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, wydawanie tych dokumentów jest już na półmetku i jak dotąd idzie bardzo sprawnie.

 • W Błoniu powstanie centrum sportu za 61 milionów złotych

  W czwartek 25 maja burmistrz Zenon Reszka podpisał umowę z wykonawcą na budowę wielofunkcyjnego obiektu na cele sportu i rekreacji. W jego skład wejdzie kryty basen oraz hala sportowa z widownią na 500 miejsc, boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

 • Budowa przedszkola w Raszynie powoli zmierza do końca

  Placówka przy ulicy Poniatowskiego powinna być gotowa do końca czerwca. Budynek będzie w stanie przyjąć około dwustu dzieci.

 • Jest zezwolenie na budowę mostu na trasie Południowej Obwodnicy Warszawy

  Wydał je Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera. Most przez Wisłę połączy warszawskie dzielnice Wilanów i Wawer. Nowa przeprawa będzie miała 2 kilometry długości. Będzie to fragment drogi ekspresowej S-2 od węzła Przyczółkowa do Wału Miedzeszyńskiego.

 • Naukowcy pobiegną w Sękocinie

  Instytut Badawczy Leśnictwa zaprasza na drugą edycję biegu „Naukowcy na start”. Odbędzie się on w urokliwej scenerii sękocińskiego lasu, na dystansie 5 kilometrów Jak zapewnia jeden z organizatorów wydarzenia, udział mogą wziąć nie tylko ludzie nauki:

 • Koło Ożarowa Mazowieckiego powstanie magazyn dużej firmy logistycznej

  W środę 24 maja w Duchnicach odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu dla firmy CAT Cargo Logistics. Jak przekonuje kierownik działu magazynowania, Dariusz Zaleś, nowa hala w Duchnicach przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców Pruszkowa, Ożarowa Mazowieckiego  i okolic: Budowany właśnie magazyn powinien być gotowy już w sierpniu. Wtedy też mogą się pojawić pierwsze oferty […]

 • Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Lesznowoli podejrzana o kradzież, a prezes – o łapówkarstwo

  W zeszłym tygodniu policja zatrzymała Zofię W. na polecenie Prokuratury Regionalnej z Warszawy. Wiceprezes oddziału banku w Lesznowoli jest podejrzana o przywłaszczenie, w porozumieniu z innymi osobami z zarządu banku 900 tysięcy złotych

 • Przebudowa skweru w centrum Piaseczna została wstrzymana…

  …bo w pobliskim sądzie pękają ściany. Jak donosi portal internetowy „Piasecznonews”, decyzję o wstrzymaniu przebudowy Skweru Kisiela podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po tym, jak dyrektor Sądu Rejonowego zauważył popękane ściany w budynku. Podejrzewał, że stało się to na skutek robót budowlanych w rejonie skweru.

 • Matka siedzi z tyłu? Nie – za kratkami

  40-letnia kobieta uszkodziła dwa samochody w Warszawie, bo była zdenerwowana na policję za zatrzymanie jej syna. Był on podejrzewany o zniszczenie wiaty przystankowej.

 • Nie będzie „małej obwodnicy” Piastowa

  Tak zdecydowali miejscy radni, którzy podjęli uchwałę o odstąpieniu od porozumienia z władzami Powiatu Pruszkowskiego i władzami miasta Pruszkowa. Zakładało ono współpracę w zakresie budowy spójnego ciągu ulic Żółkiewskiego, Ogińskiego i Barcewicza.

 • W najbliższą sobotę wyrobisz paszport w pruszkowskim starostwie

  Zbliża się sezon urlopowy, więc urzędnicy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom zapracowanych mieszkańców Pruszkowa i okolic, niemających czasu w tygodniu na wyrobienie paszportu. Będzie to można zrobić w najbliższą sobotę 27-go maja, w godzinach od 9:00 do 14:00, w punkcie paszportowym Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przy ulicy Drzymały 30 w Pruszkowie. Należy się wcześniej zapisać telefonicznie, pod […]

 • Rozmowa z Prezydentem Pruszkowa Janem Starzyńskim o Pruszkowie

  https://www.youtube.com/watch?v=wiyG9ZATIbM&feature=youtu.be

 • Niewybuch pod Warszawą

  Dzisiaj około południa na terenie budowy w Dziekanowie Polskim koło Łomianek robotnicy natrafili na pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Na miejsce pojechały trzy zastępy straży pożarnej i policja, aby zabezpieczyć teren. Ewakuowani zostali mieszkańcy kilku domów przy ulicy Rolniczej.

 • Pijany kierowca autokaru chciał zabrać dzieci na wycieczkę

  Na szczęście uniemożliwili mu to czujni rodzice. Dzisiaj rano pod jedną z podstawówek na warszawskich Bielanach podjechał autokar, który miał zapewnić transport dla szkolnej wycieczki.

 • 26 milionów złotych na ścieżki rowerowe w Józefowie i okolicach

  Unijna dotacja pozwoli na wybudowanie prawie 50 kilometrów dróg rowerowych. Ich sieć połączy Józefów z Otwockiem czy też Sulejówkiem. Burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski ma nadzieję, że to przedsięwzięcie pomoże w rozwoju turystyki rowerowej.

 • W weekend rusza głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego Pruszkowa

  Wśród wniosków złożonych przez mieszkańców są takie inwestycje, jak nowe wiaty przystankowe i dla rowerów, budowa miejsca na rodzinne grillowanie, przejść dla pieszych, czy też zajęcia dla seniorów.

 • Umowa na budowę nowego przedszkola w gminie Brwinów już podpisana

  Placówka powstanie w Otrębusach, na terenie Zespołu Szkół przy ulicy Piaseckiego. Wczoraj władze Brwinowa zawarły umowę z wykonawcą, firmą ROSA-BUD SA. W nowym przedszkolu będzie miejsce przede wszystkim dla dzieciaków z terenu Kań i Orębus.

 • Problemy z budową nowych boisk w Pruszkowie

  Młodzież czeka na nie z utęsknieniem. Trzy boiska w Gąsinie, Żbikowie i przy ulicy Jasnej miały powstać w ramach budżetu obywatelskiego. Problem w tym, że miasto nie zdołało dotychczas znaleźć firmy, która podjęłaby się ich budowy. W dwóch dotychczasowych przetargach złożone oferty znacznie przekraczały budżet.

 • Złodziejska dziupla w Grodzisku namierzona przez policję

  Były tam kradzione auta i części, głównie samochodów marki peugeot. Stołeczni funkcjonariusze wpadli na trop hal magazynowych na terenie Grodziska Mazowieckiego, w których mogły się znajdować auta skradzione w ostatnich tygodniach m.in. na terenie Warszawy i Tarczyna.

 • Nowy rekord wypożyczeń miejskich rowerów w Warszawie

  Jak podał pełnomocnik warszawskiego ratusza ds. rowerów, w minioną sobotę w stolicy rowery miejskie Veturilo zostały wypożyczone ponad 42 tysiące razy! To nowy dzienny rekord.

 • Zderzenie motocykla z renault na Południowej Obwodnicy Warszawy

  Do wypadku doszło we wtorek 23 maja w godzinach porannego szczytu, przed godziną 8.00 rano. Z ustaleń policji wynika, że jego sprawcą był kierowca jednośladu:

 • Tragiczny wypadek podczas remontu bloku

  Robotnik pracujący przy docieplaniu budynku na warszawskim Żoliborzu spadł na ziemię z wysokości czwartego piętra. Na miejsce została wezwana karetka i policja. Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Do tego tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 23 maja około godziny 8.30 rano przy skrzyżowaniu ulicy Przasnyskiej i Rydygiera. Na razie nie wiadomo, co było powodem śmiertelnego wypadku. Na teren […]

 • 38 milionów złotych na rozbudowę kanalizacji w grodziskiej gminie

  Taką dotację otrzyma Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim. Fundusze Unijne przeznaczone będą na „uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy”.

 • Radni Milanówka przeciwko marketowi OBI

  Na ostatniej sesji rady miasta podjęli oni uchwałę, w której zaznaczyli, że powstanie obiektu o powierzchni nawet 8 kilometrów kwadratowych nie pasuje do architektury tego kameralnego miasta-ogrodu, tym bardziej, że w okolicy są już dwa duże centra handlowe.

 • Od czerwca zmiany z rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich

  Będą one dotyczyły m.in. pociągów kursujących na linii skierniewickiej i są związane z przygotowaniami do wielkiego remontu odcinka tej trasy pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Włochy. Już teraz pasażerowie na niektórych stacjach mają utrudniony dostęp do peronów, a na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów muszą być gotowi od 11-go czerwca.

 • Ośmiolatek potrącony przez samochód w Pruszkowie

  Do tego wypadku doszło wczoraj popołudniu przy skrzyżowaniu ulicy Długiej i Pilnikowej. Kierowca mercedesa jadący Długą w kierunku ulicy 3 maja nie zdążył wyhamować, gdy na jezdnię wjechał 8-letni chłopiec na rowerze.

 • Tłumy podczas Nocy Muzeów w Pruszkowie

  W sobotni wieczór tysiące osób odwiedziły instytucje historii i szeroko pojętej kultury. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego najechali Wikingowie. Mieszkańcy Pruszkowa mieli okazję poznać zwyczaje wojowniczego ludu sprzed wielu wieków:

 • Miłośnicy czytania opanowali Stadion Narodowy

  W miniony weekend odbyły się tam Warszawskie Targi Książki. Dziesiątki tysięcy odwiedzających miały szansę zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami z całego Świata, ale również z Polski.

 • Zagrożenie żółtaczką pokarmową w Warszawie

  W tym roku w  lekarze w stolicy odnotowali już 20 przypadków zakażenia tą groźną chorobą, podczas gdy średnio całym kraju odnotowuje się około 35 zachorowań w ciągu roku.

 • Tor wyścigowy na Żeraniu zaorany przez dewelopera

  Miłośnicy sportów motorowych z Warszawy i okolic utracili znakomite miejsce do testowania możliwości swoich maszyn. Pod koniec zeszłego tygodnia na tor wyścigowy obok fabryki Żerań wjechał ciężki sprzęt i zaczął niszczyć nawierzchnię. Organizatorzy wyścigów mieli problemy z wyprowadzeniem z terenu budowy własnych samochodów.

 • Na lotnisku Chopina będzie można taniej napić się wody

  Deklarują to władze portu lotniczego na warszawskim Okęciu. Ceny wody mineralnej na lotniskach przyprawiają pasażerów o zawrót głowy. Butelka o pojemności pół litra kosztuje tam od 6 do 9 złotych

 • Nieodpowiedzialny mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego zostawił psy w nagrzanym samochodzie

  Zwierzęta uwięzione w zaparkowanym aucie i cierpiące od upału zauważył przechodzień na placu przy jednym z grodziskich supermarketów.

 • Autostrada A2 będzie poszerzona

  Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że „A-dwójka” zyska dodatkowy pas ruchu na odcinku pomiędzy Warszawą a Łodzią, a dokładnie – pomiędzy Konotopą a Strykowem. Ruch na tej trasie z miesiąca na miesiąc jest coraz większy, a samochody coraz częściej tkwią w korkach.

 • Znicz Pruszków niemal pewny spadku do drugiej ligi

  Po wczorajszej porażce 1:2 na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze drużyna z Pruszkowa ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Mimo zaciętej walki pruszkowianom nie udało się urwać nawet jednego punktu dobrze dysponowanej ekipie z Zabrza. Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 28. minucie Hiszpan Dani Suarez. Trzy minuty później drużyna Znicza zdołała wyrównać po […]

 • Ciało mężczyzny odnalezione koło Raszyna

  Wczoraj policjanci dokonali makabrycznego odkrycia obok Stawów w Falentach. Z nieoficjalnych informacji ujawnionych przez portal internetowy wpr24.pl wynika, że odnaleziono tam zwłoki mężczyzny, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo, ponieważ obok ciała leżał pistolet.

 • Ruszyły warszawskie targi książki!

  Już dziś wszyscy bibliofile spotykają się w jednym miejscu na PGE Narodowym, żeby móc zapoznać z najnowszymi wydawnictwami i pozycjami książkowymi. Tegorocznym gościem honorowym ósmej edycji Targów Książki są Niemcy z hasłem „siła słów – worte bewegen.

 • W Komorowie powstaje escape room!

  Projekt o nazwie „Pokój zagadek Marii Dąbrowskiej” to nowa, bardzo ciekawa inicjatywa Biblioteki im. właśnie Marii Dąbrowskiej w Komorowie i sporej grupy wolontariuszy. 

 • Koncert Włodka Pawlika w Podkowie Leśnej

  Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich z Podkowy Leśnej 20 maja w sobotę zaprasza na koncert Włodka Pawlika – „Joy Spring” to tytuł najbliższego koncertu Włodka Pawlika. Artyście będą towarzyszyć: wokalista Marek Bałata oraz Paweł Pańta na kontrabasie, który odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 19.00 w sali przy Świerkowej 1.

 • Nowe pociągi metra w Warszawie!

  Metro ogłosiło przetarg na dostawę pociągów dla I i II linii i chce kupić 37 sześciowagonowych składów, a pierwsze z nich mają przyjechać do Warszawy w 2019 roku. Dodatkowo w ciągu 30 miesięcy od daty podpisania umowy metro będzie mogło rozszerzyć zamówienie o kolejnych 8 składów.

 • Akcja ścieżki rowerowe w Warszawie – ruszyła!

  Po długiej zimie, strażnicy miejscy przesiedli się na dwa kółka. Mieli sprawdzić, czy ścieżki rowerowe są bezpieczne dla cyklistów. Funkcjonariusze weryfikowali prawidłowość wprowadzonego oznakowania na ścieżkach i sprawdzali też stan nawierzchni. 

 • Kino na wodzie? W Grodzisku to możliwe.

  Gmina zorganizuje dla swoich mieszkańców kino na leżakach na Stawach Walczewskiego. Wszyscy miłośnicy wody i świeżego powietrza będą mogli wypocząć, odprężyć się na leżaku na wodzie i do tego obejrzeć film. Czy może zabraknąć jeszcze czegoś do szczęścia w takich warunkach? Zapewne chłodnych napojów, które na pewno również się tam znajdą. A co zobaczycie na dużym ekranie postawionym na wodzie? Pierwszy […]

 • Bezpłatne badania onkologiczne w Gminie Nadarzyn

  Ośrodek Zdrowia w Nadarzynie zaprasza na bezpłatne badania onkologiczne. O tym, dlaczego warto się przebadać, porozmawialiśmy z dyrektorem ZOZ w Nadarzynie, doktorem Adamem Chusteckim.

 • Prowadził plantację marihuany we własnym mieszkaniu

  41-latek z Piaseczna będzie miał duże kłopoty. Policjanci z Komendy Powiatowej otrzymali sygnały, że w jednym z lokali na obrzeżach miasta prowadzona jest uprawa konopi indyjskich. Gdy udali się na miejsce, mężczyzna był zaskoczony i zaprzeczał jakoby uprawiał marihuanę.

 • Strażnicy miejscy przypadkiem znaleźli pocisk artyleryjski

  Do zdarzenia doszło wczoraj, gdy strażnicy pojechali na interwencję w sprawie wycinki drzew. Mieszkańcy warszawskiej Białołęki alarmowali, że właściciel prywatnej działki usuwa drzewa, na których są ptasie gniazda.

 • Pruszkowska Noc Muzeów

  O Nocy Muzeów w Pruszkowie porozmawialiśmy na naszej antenie z zastępcą Prezydenta Pruszkowa Michałem Landowskim.   Specjalnie na Noc Muzeów uruchomione zostaną  autobusy. Ich trasy uwzględnią wszystkie instytucje biorące udział w imprezie oraz stacje PKP i WKD. Będą kursowały z częstotliwością co pół godziny. Pierwszy autobus z pętli przy ul. Wojska Polskiego wyruszy o godz. 18.30; […]

 • Ulica Główna w Podkowie Leśnej pójdzie do remontu

  Stan nawierzchni tej ulicy od dłuższego czasu pozostawia wiele do życzenia, dlatego podkowiański magistrat ogłosił przetarg na jej przebudowę. Prace obejmą fragment ulicy Głównej od Lotniczej do Błońskiej.

 • Obok Pruszkowa powstanie centrum sterowania ruchem samolotów

  Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wykupiła działkę w Regułach, o powierzchni 16 hektarów. Wkrótce wybuduje tam swoją nową siedzibę. Pracownicy nowoczesnego centrum operacyjnego będą zarządzać ruchem samolotów z terenu całego kraju. Na razie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wybrała w przetargu firmę, która zaprojektuje koncepcję architektoniczną obiektu.

 • W Wilanowie żyje się najlepiej

  Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował rankingu dzielnic Warszawy najatrakcyjniejszych pod względem warunków życia. Pomimo, że to w centralnych dzielnicach jest najlepszy dostęp do kultury, przedszkoli czy punktów usługowych, to jednak w rankingu najlepiej wypadł Wilanów.

 • Wszyscy włodarze miast gmin będą mogli wystartować w najbliższych wyborach

  A jeszcze do niedawna wcale nie było to takie oczywiste. Prawo i Sprawiedliwość rozważało wprowadzenie zasady dwukadencyjności burmistrzów i prezydentów miast oraz wójtów gmin. Oznaczałoby to, że w najbliższych wyborach samorządowych w 2018 roku nie mogliby wystartować włodarze, którzy rządzą co najmniej od dwóch kadencji. Dotyczyłoby to m.in. prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego, czy też burmistrzów […]

 • Korzystanie z parkingów przesiadkowych stanie się łatwiejsze

  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poszukuje firmy, która opracuje projekt automatycznego systemu pobierania opłat i zarządzania parkingami typu: Park and Ride. Oprócz tego na parkingach pojawią się informacje o liczbie wolnych miejsc postojowych.

 • Od lipca przejazdy TiR-ów trasą poznańską będą płatne

  Rząd nie chce, żeby ciężarówki o masie powyżej 3,5 tony omijały płatne odcinki autostrad i ekspresówek drogami krajowymi. Z tego powodu od 9 lipca fragmenty „krajówek” również staną się płatne. Na terenie Mazowsza trzeba będzie zapłacić za przejazd trasą poznańską, czyli Drogą Krajową nr 92, od skrzyżowania z Drogą Krajową nr 50 w Sochaczewie aż […]

 • Czesław Lang ścigał się w Pruszkowie

  Jeśli myślicie, że jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolaży nie wsiada już na rower, to grubo się mylicie.

 • Gang narkotykowy z Warszawy rozbity przez antyteterrorystów

  Kilkanaście osób zostało zatrzymanych pod zarzutem handlu narkotykami. Są podejrzani o wprowadzenie do obrotu kilkudziesięciu kilogramów różnego rodzaju środków odurzających.

 • Poczuć się, jak na karnawale w Rio de Janeiro – to możliwe w Warszawie!

  4 czerwca wystartuje 15. edycja siedmiodniowego festiwalu kultury brazylijskiej pod nazwą: „Bom Dia Brazil”. Rozpocznie się od targu śniadaniowego na Polu Mokotowskim. Będzie można spróbować egzotycznych potraw z różnych krajów latynoskich, skosztować słynnej brazylijskiej kawy, a także kupić biżuterię i ubrania od brazylijskich projektantów.

 • W Grodzisku szykują się nowe atrakcje przy Stawach Walczewskiego

  Niedawno informowaliśmy o nowo otwartej wypożyczalni sprzętu wodnego, a teraz gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na budowę placu do streetworkoutu o powierzchni przeszło 400 metrów kwadratowych. Znajdą się tam urządzenia do ćwiczeń w plenerze, a w pobliżu będzie też wydzielony placyk na potrzeby punktów gastronomicznych.

 • Rozbudowa sygnalizacji świetlnej w Milanówku

  Zakończył się montaż sygnalizatorów na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Literackiej. Na razie emitują migające żółte światło, ale od początku czerwca zaczną już działać w normalnym trybie. Za inwestycję odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim. Dostawa i montaż nowych sygnalizatorów kosztowały ponad 100 tysięcy złotych.

 • Nowe rondo w gminie Raszyn

  Na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Podolszynie Nowym niedawno zmienił się układ komunikacyjny. Gmina, we współpracy z Powiatem Pruszkowskim wybudowała tam nowe rondo, które połączy ulice Wygody, Olszynową i Falencką. Jak zapewniają urzędnicy, teraz powinno tam być mniej groźnych zdarzeń drogowych. Mówi radna powiatu pruszkowskiego, Katarzyna Klimaszewska: Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł ponad milion dwieście tysięcy złotych. […]

 • Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce się stawić na komisji ws. reprywatyzacji

  Prezydent Warszawy uważa, że powołana niedawno komisja weryfikacyjna mająca badać tzw. „dziką reprywatyzację” w Warszawie jest powołana niezgodnie z konstytucją. Taką postawę krytykują zarówno przedstawiciele rządu, jak i niektórych partii opozycyjnych.

 • 30-latka zarządzała domem schadzek

  Warszawska policja bierze się za przestępców czerpiących korzyści z prostytucji.

 • Wkrótce ruszy budowa obwodnicy Moszny i Domaniewa

  Gmina Brwinów wybrała w przetargu wykonawcę drogi, która pozwoli TiR-om ominąć te dwie miejscowości pod Pruszkowem. Obwodnica powinna powstać najdalej do końca września. A już pod koniec sierpnia obok centrum logistycznego w Mosznie pojawi się nowe rondo.

 • Sprawdź swoje umiejętności językowe pod dyktandem Krystyny Czubówny

  Biblioteka Publiczna w Piasecznie organizuje 1. Piaseczyńskie Dyktando. Sprawdzian ortografii zaplanowany jest w niedzielę 28-go maja, a gościem specjalnym będzie znana lektorka i dziennikarka Krystyna Czubówna, która przeczyta uczestnikom dyktando.

 • Ceny warzyw i owoców poszły w górę

  A wszystko przez majowe przymrozki. W ostatnich tygodniach nieprzyjazna pogoda doprowadziła do dużych szkód na wielu uprawach na terenie Mazowsza.

 • Piłkarze Znicza Pruszków „wyszarpali” bardzo ważne zwycięstwo

  W 30. Kolejce Nice 1. Ligi pokonali na własnym stadionie Pogoń Siedlce 2:1, chociaż już od 5. minuty meczu musieli gonić wynik. Pomocnik Pogoni Konrad Wrzesiński okiwał obrońców Znicza i ładnym strzałem lewą nogą dał gościom prowadzenie. W pierwszej połowie Pogoń miała jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, ale zabrakło skuteczności.

 • Dzień bezpłatnych porad lekarskich w Grodzisku

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przy ul. Bałtyckiej 30 w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na kolejny dzień bezpłatnych porad. Tym razem będą one skierowane do osób dorosłych.

 • Dwunastu chętnych do rozbudowy trasy S7 w kierunku Grójca

  Tyle ofert otrzymała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w przetargu na budowę niespełna siedmiokilometrowego odcinka od Lotniska Okęcie do węzła Lesznowola. Najniższą cenę, 221 milionów złotych, zaoferowało Konsorcjum firm Rubau Polska Sp. z o. o i Construcciones Rubau S.A.

 • Nożownik z Ursusa odpowie za próbę zabójstwa

  Kilka dni temu w jednym z barów na terenie warszawskiego Ursusa doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Młodszy z nich, 25-letni Łukasz K. wyciągnął nóż i zaatakował nim 35-latka. Pokrzywdzony trafił do szpitala z kilkoma ranami kłutymi. 

 • Punkt zbierania śmieci w Pruszkowie przeniesiony

  Jak informuje Urząd Miasta, w związku z przebudową ulicy Stefana Bryły, Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych został przeniesiony w nowe miejsce. Obecnie PSZOK znajdziemy na terenie Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. Dojechać tam można od ul. Przejazdowej, skręcając w nową ulicę Stefana Bryły – przejazd przez teren firmy „PKS”.

 • Stołeczni radni zabiegają o podziemne parkingi

  Podczas wczorajszej (11 maja) sesji Rady Miasta przyjęto stanowisko, w którym radni zwracają się do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o stworzenie programu budowy podziemnych parkingów za kwotę 200 milionów złotych. W tej sprawie zgodni są zarówno radni z Platformy Obywatelskiej, jak i z Prawa i Sprawiedliwości

 • Na Mazowszu przybywa nowych dróg

  W ubiegłym roku na terenie całego województwa mazowieckiego samorządy wybudowały ponad 180 kilometrów dróg lokalnych za kwotę niemal 160 milionów złotych. Było to możliwe dzięki Programowi rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

 • W Grodzisku trwa wyburzanie pustostanów

  Rudery przy ulicy Obrońców Getta od lat szpeciły miejski krajobraz w samym centrum Grodziska Mazowieckiego. Obecnie trwa ich rozbiórka. Do końca maja pustostany powinny zostać całkowicie usunięte. W ich miejsce mają powstać budynki wielorodzinne oraz punkty usługowe. Ich budową zajmą się prawdopodobnie prywatni inwestorzy. Wcześniej w Grodzisku zostały wyburzone zostały też inne opuszczone rudery przy […]

 • Wybuch na terenie Politechniki Warszawskiej

  Wczoraj popołudniu osiem zastępów straży pożarnej i karetka pogotowia podjechały pod budynek Wydziału Chemicznego Politechniki przy ulicy Noakowskiego 3. Ruch innych pojazdów został zablokowany.

 • Coraz więcej wilków pod Warszawą

  Kamera zainstalowana w lesie na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zarejestrowała ostatnio obecność tych zwierząt. Nagrania z fotopułapki ukazują co najmniej kilka osobników przechadzających się nocą po lesie.

 • Od czerwca obniżki biletów ZTM dla dojeżdżających do Warszawy

  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił zmiany w taryfie biletowej, które zaczną obowiązywać od 1-go czerwca. Na obniżkach najbardziej skorzystają pasażerowie dojeżdżający do stolicy z obszaru drugiej strefy komunikacyjnej. Przykładowo, bilet 30-dniowy na obie strefy, kosztujący obecnie 210 złotych, stanieje do 180 złotych.

 • Warsztaty „Sztuczki ze sztuką”. Modne mody

  Muzeum Regionalne w Piasecznie 13 maja zaprasza na sobotnie spotkanie z modą. „Sztuczki ze sztuką” i Modne mody to zajęcia, które pokazują jak zmieniał się ubiór przez ostatnie 1000 lat. 

 • WIECZÓR W KROPKI…

  Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na „Wieczór w kropki”. Cóż to takiego? To biedronkowa interpretacja skeczy legendarnego kabaretu Potem, wymieszana z nutką improwizacji teatralnej.

 • CBA zatrzymało kolejnych podejrzanych o „dziką reprywatyzację”

  Poinformował o tym w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro:

 • Wypadek na południowej obwodnicy Warszawy

  Przed godziną 11.00 na trasie S-2 w kierunku zjazdu na Konotopę skoda zderzyła się z fiatem. Trzy osoby zostały ranne. W trakcie wypadku oba samochody uległy poważnym uszkodzeniom, a jeden z nich zatrzymał się na barierkach. Strażacy mieli problem z wydobyciem dwóch rannych osób z wnętrza wraku. Ostatecznie do szpitala trafiły 2 osoby ze skody […]

 • Koncert Soniamiki w Piasecznie

  Na scenie plenerowej Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na rynek muzyczny i koncert Soniamiki już w piątek 12 maja o godzinie 20. W listopadzie 2009 roku zespół Soniamiki na czele z wokalistką Zofią Mikucką wydał debiutancki album studyjny zatytułowany 7pm, który został wydany pod szyldem wytwórni Moanin’ Music, która ma swoją siedzibę w Berlinie. 

 • Z Kresów przez Mandżurię do Wolnej Polski

  13 maja w najbliższą sobotę w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Nasze korzenie”. Tym razem spotkanie poprowadzi Andrzej Piotr Lesiecki,

 • Gratka dla miłośników bluesa

  Spółdzielczy Dom Kultury w Pruszkowie 12 maja w piątek zaprasza na koncert zespołu Alibi Blues. Alibi Blues to grupa bluesowa, która powstała w Warszawie rok temu.

 • Wiemy już, jak WKD zorganizuje ruch kolejek w trakcie najbliższego remontu

  Przypomnijmy, że od początku czerwca Warszawska Kolej Dojazdowa zapowiada modernizację torowiska na odcinku pomiędzy Komorowem a Podkową Leśną. W związku z tym szykują się utrudnienia dla pasażerów. 

 • Kilogram amfetaminy w Konstancinie

  W środę 10 maja wieczorem policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie Konstancina-Jeziorny.

 • Rady Seniorów z całego Mazowsza spotkały się w Pruszkowie

  Wczoraj starsi mieszkańcy kilku miast, działający w lokalnych Radach Seniorów zgromadzili się w budynku Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, aby wymienić się doświadczeniami i wspólnie zainspirować do dalszej pracy.

 • Które skrzyżowania i ulice w Warszawie są najbardziej niebezpieczne?

  Stołeczni drogowcy podali statystyki wypadków za 2016 rok. Na ulicach Warszawy doszło do 914 wypadków, w których poszkodowanych zostało ponad 1000 osób – tak wynika z najnowszej edycji „Raportu o stanie bezpieczeństwa drogowego w Warszawie”. Dane te dotyczą tylko większych ulic, znajdujących się pod pieczą Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

 • Remont Nadarzyńskiej w Grodzisku utrudni życie kierowcom

  Jak poinformował magistrat z Grodziska Mazowieckiego, 22-go maja wystartuje remont 600-metrowego odcinka ulicy Nadarzyńskiej od torów WKD do ulicy Warszawskiej. Nadarzyńska to jedna z najważniejszych arterii, łącząca drogę wojewódzką nr 719 z trasą katowicką i pobliskimi miejscowościami. Jej remont z pewnością będzie uciążliwy.

 • Kolejne gminy odwołują referenda w sprawie „wielkiej Warszawy”

  Wczoraj miejscy radni z Pruszkowa, głosami 13 do 6 zdecydowali, już teraz oficjalnie, że referendum w sprawie warszawskiej metropolii się nie odbędzie. To efekt wycofania z Sejmu poselskiego projektu, zakładającego powiększenie Warszawy o ponad 30 okolicznych gmin.

 • Szykuje się rodzinny weekend w Ursusie

  W nadchodzącą sobotę i niedzielę na terenie Ursusa odbędą się liczne wydarzenia artystyczne, i edukacyjne. Z oferty kulturalnej dzielnicy mogą skorzystać mieszkańcy Ursusa oraz reszty Warszawy i okolic.

 • Składowisko śmieci na Radiowie coraz bliżej likwidacji

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i podtrzymał decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o zamknięciu przetwórni odpadów Radiowo na warszawskich Bielanach.

 • Co dalej z kontrowersyjnymi planami budowy „małej obwodnicy” Piastowa?

  O tej i innych inwestycjach drogowych w Piastowie porozmawialiśmy z burmistrzem Grzegorzem Szuplewskim.

 • Kolarski mistrz świata zawitał do Pruszkowa, i to na dłużej!

  Zwycięzca tegorocznych Mistrzostw Świata w Hongkongu w kolarstwie torowym, Adrian Tekliński gościł we wtorek 20 maja w Urzędzie Miasta.

 • Petarda urwała palce mężczyźnie z okolic Grodziska

  Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Redlanka, w gminie Żabia Wola. 32-letni mężczyzna próbował odpalić niewielki ładunek pirotechniczny. Jak poinformował portal wpr24, petarda wybuchła, gdy mężczyzna trzymał ją w dłoni i doprowadziła do okaleczenia.

 • Zbigniew Stonoga trafił do więzienia. W policyjnej izbie zatrzymań doznał obrażeń

  Poinformował o tym adwokat kontrowersyjnego biznesmena, mec. Krzysztof Kitajgrodzki. Według prawnika policja zatrzymała Stonogę w nocy z soboty na niedzielę, gdy przebywał w swoim domu. W poniedziałek rano trafił do więzienia na warszawskiej Białołęce. Ma tam do odsiedzenia niecały rok za oszustwo przy sprzedaży samochodu.

 • Zderzenie busa z ciężarówką pod Pruszkowem. Jedna osoba w szpitalu

  Do tego wypadku doszło wczoraj, późnym popołudniem, na ulicy Parkowej w Pęcicach. Około godziny 18.00 kierowca busa marki volkswagen stracił panowanie nad kierownicą na łuku drogi, po czym uderzył w ciężarówkę. Jak poinformowali policjanci z Pruszkowa, kierowca busa doznał przy tym obrażeń i wkrótce karetka pogotowia odwiozła go do szpitala.

 • Policjanci z Grodziska znakują rowery

  Odbywa się to poprzez wygrawerowanie na ramie i kilku innych elementach jednośladu specjalnego kodu literowo-cyfrowego. Trafia on następnie do policyjnej bazy danych, a funkcjonariusze dodatkowo umieszczają na rowerze naklejkę informującą o oznakowaniu pojazdu.

 • Wiadukt w Piasecznie nadal nieczynny

  Kierowcy nie mogą się doczekać otwarcia jednej z najważniejszych przepraw nad  torami kolejowymi. Chodzi o wiadukt w Alei Kalin. Jego remont zakończył się właściwie już kilka tygodni temu, ale kolejarze z PKP wciąż przekładają termin otwarcia. Ostatnio deklarowali, że może to nastąpić w kwietniu, ale nic z tego nie wyszło… Okazało się, że wykonawca musi […]

 • Wkrótce ruszy budowa nowej świetlicy koło Brwinowa

  Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński podpisał umowę z wykonawcą świetlicy w Domaniewie. Budynek ten ma być miejscem spotkań dla mieszkańców oraz ośrodkiem kultury. W świetlicy będzie się również spotykać rada sołecka Domaniewa.

 • Taksówkarz z Pruszkowa dostał 8 tysięcy złotych grzywny… za jazdę po Warszawie

  Chciał zarobić, jednak wyprawa do stolicy będzie go sporo kosztowała. Jak donosi serwis internetowy Wawalove, taksówkarz z Pruszkowa odebrał telefon od klientki, która zamówiła kurs spod jednego z warszawskich hoteli. Pojechał więc, żeby ją odebrać.

 • Demolka w podziemnym garażu w Piasecznie. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

  W poniedziałkową noc wandale wdarli się do garażu pod budynkiem przy ulicy Tukana.  Wewnątrz wybili szyby w kilku samochodach i ukradli co cenniejsze przedmioty. Dzisiaj w nocy policjanci z Piaseczna zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 23 lat.

 • Spłonął dom jednorodzinny na warszawskiej Pradze

  Do zdarzenia doszło dzisiaj rano przy ulicy Osada Ojców. Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem drewnianego domu. Wcześniej ewakuowano stamtąd dwie osoby, które trafiły pod opiekę ratowników pogotowia.

 • Policjanci z Warszawy uratowali starszą panią

  Funkcjonariusze ze Śródmieścia wyprowadzili starszą kobietę z zadymionego mieszkania przy Wiejskiej. W kuchni zapalił się stojący na kuchence gazowej garnek z jedzeniem.

 • Pruszków, Grodzisk i Milanówek rezygnują z referendum na temat warszawskiej metropolii

  Mieszkańcy Pruszkowa, którzy wcześniej zbierali podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie plebiscytu, postanowili jednak zrezygnować z tej inicjatywy, w porozumieniu z władzami miasta. 

 • Weekend na rowerze wodnym w Grodzisku

  Na razie pogoda nas nie rozpieszcza, ale gdy w końcu nadejdzie wiosna, warto się wybrać na Stawy Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim. Nadal trwa odnawianie tych malowniczych terenów, ale już teraz mieszkańcy mogą korzystać z kilku tamtejszych atrakcji.

 • Trwa usuwanie wraków z warszawskich ulic

  Zajmuje się tym straż miejska. W ramach wiosennych porządków z ulic zniknęło w tym roku już 760 gruchotów. Tylko w kwietniu strażnicy usunęli ponad 200 wraków. Porzucone samochody to zmora nie tylko osiedlowych parkingów.

 • Porozumienie Gmin przeciwko sieci wysokiego napięcia

  Przedstawiciele władz Grodziska Mazowieckiego i kilku okolicznych gmin wystosowały wspólny wniosek do Marszałka województwa o wykreślenie trasy kontrowersyjnej linii napięcia 400 kV z terenu zachodniego i południowego Mazowsza.

 • Poranne problemy na trasie kolejowej z Pruszkowa do Warszawy

  Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, po godzinie 6.00 rano na linii S-1 doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej, przez co w rejonie stacji Warszawa-Włochy ruch odbywa się po jednym torze. Powoduje to opóźnienia w kursowaniu SKM-ek linii S-1 oraz Kolei Mazowieckich.

 • Od lipca w Pruszkowie podwyżka opłat za śmieci

  Ich wywóz zdrożeje o 1 zł miesięcznie. Podwyżka ta wynika ze zmiany sposobu segregacji odpadów. Dotychczas śmieci należało rozdzielać na papier, szkło, plastik oraz pozostałe odpady.

 • We czterech pobili młodego mężczyznę, bo zwrócił im uwagę w autobusie

  Do tego bulwersującego zdarzenia doszło trzy dni temu na warszawskiej Białołęce. Czterech pijanych wyrostków wsiadło do miejskiego autobusu. W trakcie jazdy zachowywali się bardzo głośno, więc jeden z pasażerów postanowił zwrócić im uwagę. Wówczas dotkliwie go pobili i na przystanku uciekli z autobusu.

 • Ośrodek Zdrowia w Nadarzynie zaprasza na bezpłatne badania onkologiczne

  Od maja w Nadarzynie i w Młochowie można wykonać profilaktyczne badania jamy brzusznej dzieci od 4-go roku życia, USG piersi u kobiet i dziewcząt od 14-go roku życia oraz USG prostaty u mężczyzn od 25-go roku życia. Badania te są całkowicie bezpłatne, dzięki dofinansowaniu od Wójta i Samorządu Gminy Nadarzyn.

 • Asystent Michaela Jordana dotarł do Piaseczna

  Znany trener młodych koszykarzy Donny Arey kontynuuje tourne po całej Polsce w poszukiwaniu talentów. W trakcie majówki odwiedził Pruszków, a w miniony weekend uczestniczył w jednodniowym szkoleniu zorganizowanym w Piasecznie.

 • Zerwanie sieci trakcyjnej warszawskich tramwajów

  Około godziny 8.00 rano koparka pracująca przy budowie metra na Woli zerwała przewody trakcji na roku Płockiej i Wolskiej, przez co nie jeździły tramwaje linii 10, 11, 13, 26 i 27. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie musiał uruchomić autobusy zastępcze. Na szczęście tramwajarze szybko uporali się ze szkodami i po pół godzinnej przerwie tramwaje ponownie […]

 • Podtopienie przy Alejach Jerozolimskich w Pruszkowie

  W poniedziałek 8-go maja nad ranem woda wylała z rowu i podtopiła co najmniej jeden budynek obok zamkniętego odcinka Alei Jerozolimskich w Pruszkowie. Winni tej sytuacji mogą być robotnicy pracujący przy przebudowie drogi wyjazdowej z Pruszkowa do Warszawy. Przydrożny rów został częściowo zasypany, przez co woda wydostała się na zewnątrz i podtopiła piwnicę pobliskiego budynku. […]

 • Zagroził, że ma bombę i pół tysiąca pasażerów musiało uciekać z pociągu

  40-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego doprowadził do ewakuacji 520 osób z pociągu relacji Kraków-Kołobrzeg. Do zdarzenia doszło wczoraj o 1.00 nad ranem. Kierownik pociągu powiadomił policję z Nowego Dworu Mazowieckiego, że jeden z pasażerów awanturuje się i grozi odpaleniem ładunku wybuchowego.

 • Orkiestra Pruszkowianka poszukuje muzyków

  Grają na licznych imprezach okolicznościowych i są znani na terenie całego powiatu pruszkowskiego. Ostatnio uświetnili swoim występem obchody Dnia Flagi.

 • Warszawa będzie miała nowy dworzec

  A właściwie stary, tylko gruntownie odnowiony. Kolejarze ogłosili właśnie przetarg na przebudowę nieczynnego od dwóch dekad dworca Warszawa Główna, w pobliżu placu Zawiszy. Obecnie znajduje się tam dawne Muzeum Kolejnictwa, czyli Stacja Muzeum. Niedługo placówka ta zostanie przeniesiona do nowej siedziby na Odolanach, a w budynku dworca Warszawa Główna rozpocznie się przebudowa warta niemal 70 […]

 • Nietypowy złodziej samochodów z Grodziska

  31-letni Michał S. ma w zwyczaju zabieranie różnych rzeczy ich właścicielom bez pozwolenia. Taka sytuacja spotkała właścicielkę peugeota z Grodziska Mazowieckiego. Mężczyzna ukradł auto z jej posesji. Kobieta widziała sprawcę i powiadomiła o wszystkim grodziskich policjantów. Ci już wiedzieli o kogo chodzi i rozpoczęli poszukiwania.

 • Dzień Sportu w Milanówku

  W sobotę 20 maja w mieście-ogrodzie każdy miłośnik aktywności fizycznej znajdzie coś dla siebie. Już o godzinie 10.00 rano ulicami Milanówka przemknie rajd rowerowy. Oficjalny początek Dnia Sportu zaplanowano w południe na terenie basenu miejskiego przy ul. Sportowej 70b. Będą pokazy ekstremalnych skoków rowerowych i motocrossowych, z udziałem gwiazdy motocrossu Rafała Białego.

 • Strażacy ochotnicy z Brwinowa zapraszają na dzień otwarty

  Chcecie zobaczyć, jak wygląda trudna i ciekawa praca strażaków z OSP? Zajrzyjcie jutro do ich siedziby w Brwinowie. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji m.in.: pokaz gaszenia pożaru, prezentacje wozów bojowych oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

 • Od 1-go czerwca pasażerów „wukadki” czekają nowe utrudnienia

  Warszawska Kolej Dojazdowa kontynuuje modernizację swojej trasy. Przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na obsługę autobusów zastępczych podczas remontu odcinka pomiędzy Komorowem a Podkową Leśną.

 • Prawie pół tysiąca kolizji w trakcie majówki w Warszawie i okolicach

  Stołeczna policja podsumowała długi weekend na drogach. W ostatnich dniach można było zobaczyć na ulicach więcej policjantów, niż zwykle. Wspierała ich Żandarmeria Wojskowa.

 • Setki litrów oleju mogły skazić ziemię koło Grodziska

  Dzisiaj rano doszło do dużego wycieku ze zbiornika oleju opałowego w budynku mieszkalnym w miejscowości Osowiec koło Grodziska Mazowieckiego. Na miejsce pojechała jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Grodziska. Okazało się, że doszło tam do rozszczelnienia zbiornika o pojemności 2000 litrów.

 • Projekt „wielkiej Warszawy” wycofany z Sejmu ale referenda i tak się odbędą

  Pod koniec kwietnia pomysłodawca projektu ustawy o warszawskiej metropolii, poseł Jacek Sasin ogłosił, że ustawa ta zostanie wycofana z obrad Sejmu. Pomysł włączenia w obszar stolicy ponad trzydziestu okolicznych gmin nie spotkał się z uznaniem ich mieszkańców.

 • Majówkowe biegi w Pruszkowie i w Piastowie przyciągnęły tłumy

  Pomimo chłodnej aury nie zabrakło biegaczy. Dopisali również kibice. We wtorek 2 maja Święto Flagi w Pruszkowie rozpoczęło się oczywiście od wciągnięcia flagi na maszt. Uroczystości zorganizowało Starostwo Powiatowe: -wyjaśniał rzecznik starostwa, Krzysztof Bukowski W biegu na dystansie 2004 metrów wokół Parku Kościuszki wystartowało ponad 200 mieszkańców Pruszkowa i okolic. Pobiegli dorośli, dzieci i seniorzy: […]

 • Dzisiaj w Brwinowie zamkną fragment ulicy Pszczelińskiej

  Przejazd tą ulicą będzie niemożliwy na odcinku od Pedagogicznej do Osiedla Pszczelin. Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się jeszcze w marcu, ale po dzisiejszym zamknięciu kierowcy będą zmuszeni korzystać z objazdu wytyczonego ulicami Wilsona i Obwodnica.

 • 25 czerwca spróbują odwołać wójta Raszyna i Radę Gminy

  Część mieszkańców Raszyna domaga się ustąpienia ze stanowiska wójta Andrzeja Zaręby i wszystkich radnych. Spróbują tego dokonać poprzez referendum.

 • Wkrótce przesiadka przy metrze Wilanowska ma być przyjemniejsza

  W miejscu obecnej pętli autobusowej powstanie Dworzec Południowy. Pod koniec kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na opracowanie jego koncepcji.

 • Zamknięcie kolejowej trasy z Grodziska do Warszawy we wrześniu, ale już zamykają wejścia do tuneli

  Od 4-go maja kolejarze zamykają przejście podziemne na przystanku PKP w Milanówku, od strony ulicy Krakowskiej. Odtąd na peron będzie można się dostać tylko od strony ulicy Warszawskiej.

 • Do Znicza powrócił Andrzej Prawda, a drużyna wreszcie wygrała ligowy mecz

  W 28. kolejce Nice 1. ligi piłkarze Znicza Pruszków pokonali na własnym terenie drużynę Stali Mielec 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył  w 50 minucie Adrian Paluchowski.

 • Wisła wylała

  W ciągu ostatnich dwóch dni na terenie warszawskich Bielan rzeka w kilku miejscach wystąpiła z brzegów i podtopiła okoliczne tereny. Z powodu wysokiego stanu wody na Wiśle wczoraj i przedwczoraj  Zarząd Transportu Miejskiego zawiesił rejsy tramwaju wodnego WARS oraz promu PLISZKA, kursującego na wysokości Mostu Poniatowskiego.

 • Młodzi wirtuozi tańca zaprezentowali swoje umiejętności

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie odbył się dziewiąty międzyszkolny przegląd gatunków tanecznych. Wystąpiły dzieciaki z pruszkowskich przedszkoli i podstawówek oraz młodzież licealna. Jakie gatunki tańca zaprezentowali, wylicza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Marek Śrębowaty: Popisy młodych wirtuozów tańca z Pruszkowa możecie obejrzeć w galerii zdjęć Piotra Tomaszewskiego:

 • Pruszkowscy radni jednogłośnie za referendum!

  Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej wszyscy pruszkowscy radni opowiedzieli się za organizacją publicznego plebiscytu w sprawie warszawskiej metropolii. Głosowali za tym nawet radni z Prawa i Sprawiedliwości, którzy wcześniej byli przeciwni – twierdzili, że to marnotrawienie publicznych pieniędzy.

 • Wyburzanie kolejnego zabytku w Warszawie

  Tym razem padło na starą fabrykę dźwigów przy ul. Podskarbińskiej na warszawskiej Pradze. W czwartek 27 kwietnia popołudniu na teren przedwojennego obiektu wjechał ciężki sprzęt i w ciągu kilku godzin zamienił dużą część fabryki w stertę gruzu. Firma Mesko, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zamierza tam wybudować osiedle na 1700 mieszkań.

 • Podpalenie posterunku policji w Lesznie

  Dzisiaj w nocy nieznani sprawcy oblali benzyną drzwi komisariatu i najwyraźniej próbowali spalić budynek. Informację na ten temat otrzymaliśmy od naszego słuchacza. Do zdarzenia doszło po godzinie 3.00 nad ranem w miejscowości Leszno, w pobliżu Błonia.

 • Bieg z okazji Święta Flagi w Pruszkowie

  Powiat Pruszkowski oraz Parkrun Pruszków zapraszają we wtorek 2 maja na obchody Dnia Flagi. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15:00 pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przy ul. Drzymały 30.

 • Do Piastowa przyleci nietypowy balon

  Będzie w nim umieszczone mobilne laboratorium mierzące jakość powietrza. Program badawczy: „Balon.Lab” poprowadzą naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Urządzenie zainstalowane w balonie na podgrzane powietrze zmierzy poziom stężenia cząsteczek PM 10 i PM 2,5 w powietrzu.

 • Plaga wypalania traw koło Piaseczna

  Pomimo licznych apeli strażaków nadal dochodzi do procederu wypalania traw na łąkach.

 • Kto będzie nowym trenerem piłkarzy Znicza Pruszków?

  Przypomnijmy, że Dariusz Kubicki stracił to stanowisko po wyjazdowej porażce 0:2 z Miedzią Legnica w pierwszoligowych rozgrywkach. Dotychczas nie poznaliśmy nazwiska następcy Kubickiego.

 • 3 maja do Pruszkowa zawita Król Stanisław August Poniatowski

  Władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców Pruszkowa do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Będzie Recital Chopinowski, inscenizacja obrad Sejmu Wielkiego oraz powitanie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 • Kolejny dzień otwarty w podkowiańskim liceum przy ulicy Wiewiórek

  To znakomita okazja dla kandydatów na uczniów, aby zapoznać się z ofertą Liceum Ogólnokształcącego nr 60 w Podkowie Leśnej. Placówka ta realizuje ciekawe programy edukacyjne. W czwartek 27 kwietnia, w ramach dnia otwartego odbędzie się podsumowanie projektu pod nazwą: „Żelazny Most”.

 • Majówka z wycieczkowym biletem Kolei Mazowieckich

  Oferta zniżek za przejazdy obowiązująca od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru zostanie wydłużona z okazji nadchodzącego długiego weekendu. Bilet wycieczkowy Kolei Mazowieckich będzie obowiązywać od piątku 28 kwietnia od godziny 18.00 aż do środy 3 maja włącznie, a konkretnie do północy.

 • Trzy osoby ranne po wypadku na autostradzie

  Po godzinie 10.00 na odcinku autostrady A2 w stronę Warszawy, pomiędzy Wiskitkami a Grodziskiem Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jak wynika z ustaleń grodziskiej policji, kierujący skodą nie zdążył wyhamować i najechał na tył forda.

 • Trzyletnie dziecko wypadło z ósmego piętra

  Tragedia na warszawskim Ursynowie. We wtorek 25 kwietnia popołudniu chłopiec wypadł przez okno z wysokiego bloku przy ulicy Bartoka. Trzylatek spadł na betonowe zadaszenie klatki schodowej.

 • Rozbój w Piastowie

  Wczoraj na ulicy Dębowej trzech napastników podbiegło do mężczyzny. Poturbowali go i zabrali mu teczkę, po czym uciekli. Poszkodowany trafił do szpitala, ale jeszcze tego samego dnia wyszedł i zapowiedział, że złoży na policję zawiadomienie o pobiciu i kradzieży. 

 • Piroman z warszawskiego Mokotowa niszczył samochody i atakował przechodniów

  31-letni Gustaw C. przyznał, że od lat interesuje się materiałami wybuchowymi. Swoje zainteresowania realizował w bardzo niebezpieczny i szkodliwy sposób. Kilka dni temu 31-latek zaczął wrzucać petardy do skrzynek pocztowych, na balkony i pod nogi przechodniów Ursynowa. Co gorsze, uszkodził też cztery samochody, wkładając zapalone petardy pod wycieraczki. Ich wybuchy niszczyły szyby i karoserie aut.

 • Coraz bliżej do zakończenia budowy przedszkola w Raszynie

  Władze gminy zapewniają, że nowa placówka przy ulicy Poniatowskiego będzie gotowa do końca czerwca. Będzie tam 200 miejsc dla dzieciaków z gminy Raszyn. Powoli zmierzają do końca prace przy elewacji. Na ukończeniu są wewnętrzne instalacje.

 • Coraz więcej mieszkań na Mazowszu

  Tylko w  pierwszym kwartale tego roku oddano do użytku niespełna 9 tysięcy nowych mieszkań na terenie całego województwa mazowieckiego – tak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie. To  więcej, niż w I kwartale minionego roku.

 • Wiemy, jak będzie wyglądała komunikacja zastępcza z Pruszkowa i z Piastowa do Warszawy

  Autobusy co 5-8 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza szczytem w tygodniu oraz w weekendy. Tak będzie wyglądał dojazd z Pruszkowa i z Piastowa do Warszawy, gdy kolejarze zamkną linię grodziską. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozpoczął poszukiwania przewoźnika autobusów zastępczych, gdy od września przestaną jeździć pociągi.

 • Gwiazdy polskiego disco wystąpią na Dniach Piastowa

  2-go i 3-go maja na mieszkańców Piastowa czeka moc atrakcji. Będzie Bieg Konstytucji, turniej siatkówki oraz bezpłatne badania dla seniorów.

 • Kilogram marihuany i handlarze w rękach pruszkowskiej policji

  Trzech mężczyzn z Pruszkowa i okolic jest oskarżonych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Ich kłopoty zaczęły się od kontroli drogowej.

 • Wspólne świętowanie włodarzy Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej

  W Mateczniku Mazowsze odbyła się uroczysta gala wieńcząca współpracę tych miast jako tzw. Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. W ramach tego projektu trzy gminy przyjęły m.in. wspólną strategię rozwoju transportu i komunikacji, rozwiązywania problemów społecznych, a także strategię rozwoju terenów zielonych. Nie zabrakło również wspólnych inicjatyw kulturalnych.

 • „Fałszywy policjant” wyłudził od staruszki 60 tysięcy złotych. Wpadł dzięki kamerom monitoringu

  Policjanci z warszawskiego Śródmieścia dopadli oszusta, który kilka dni wcześniej namówił starszą kobietę, aby oddała mu wszystkie oszczędności… i jeszcze wzięła dla niego kredyt. Mężczyzna podawał się za policjanta.

 • Spłonął zabytkowy dom koło Żabiej Woli

  W niedzielę 23 kwietnia wczesnym popołudniem doszło do groźnego pożaru drewnianego domu w miejscowości Osowiec, w powiecie grodziskim. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał, ale straty materialne właścicieli drewnianego zabytku są ogromne.

 • Piknik historyczny w Falentach i remont zabytkowej Austerii

  Był apel wojsk napoleońskich, manewry i biwak wojskowy z poczęstunkiem. Nie zabrakło też rodzinnych atrakcji, zorganizowanych w minioną sobotę przez Stowarzyszenie Projekt Raszyn i władze tej gminy.

 • Szukają wykonawcy projektu nowego wiaduktu w Pruszkowie

  Przeprawa nad torami PKP ma połączyć ulice Warszawską i Grunwaldzką. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie jego dokumentacji. Nowy wiadukt na granicy Pruszkowa i Piastowa powstanie w wyniku porozumienia władz tych miast z kolejarzami.

 • Czy PiS zrezygnuje z projektu „wielkiej Warszawy”?

  Jeszcze do niedzieli 23 kwietnia miały trwać konsultacje społeczne nad projektem ustawy o Warszawskiej Metropolii. A już w piątek jeden z jego inicjatorów, poseł PiS-u Jacek Sasin zapowiedział, że być może projekt zostanie całkowicie wycofany. Pomysł powiększenia Warszawy o ponad 30 okolicznych gmin budzi ogromne emocje wśród ich mieszkańców.

 • W Raszynie startuje remont ulicy Szkolnej

  Będzie to pierwszy etap modernizacji tej ulicy na rondzie u zbiegu Szkolnej i Poniatowskiego. Od wtorku 25 kwietnia zmieni się tam organizacja ruchu. Kierowcy pojadą objazdami przez ulice Dąbrowskiego, Mickiewicza i Lotniczą.

 • Dariusz Kubicki zwolniony ze Znicza

  Właściciele klubu piłkarskiego z Pruszkowa podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Dariuszem Kubickim po porażce 0:2 z Miedzią Legnica w 27 kolejce Nice 1. Ligi. Klub poinformował że rozwiązanie umowy nastąpiło za porozumieniem stron. Dariusz Kubicki prowadził Znicza od października zeszłego roku. W pierwszych meczach pod jego wodzą zawodnicy Znicza odnieśli kilka zwycięstw i […]

 • Mężczyzna przygnieciony przez samochód w Żyrardowie

  Do tego wypadku doszło w piątkowe popołudnie przy ul. Anielewicza. Mieszkaniec Żyrardowa próbował samodzielnie naprawić swoje auto. Prawdopodobnie niewłaściwie je zabezpieczył i samochód przygniótł go, gdy leżał pod spodem.Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną.

 • Legnica górą, druga liga coraz bliżej?

  Nie udał się piłkarzom Znicza Pruszków wyjazd do Legnicy. Miejscowa Miedź pokonała w ramach 27 kolejki Nice 1 Ligi zespół Dariusza Kubickiego 2-0. Gospodarze kontrolowali mecz od początku do końca, czego efektem były gole strzelone  przez Jakuba Vojtusa w 11 min i Łukasza Gargułę w 57. Piłkarze z Pruszkowa tylko raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej […]

 • Awantura wokół „małej obwodnicy” Piastowa

  Plany rozbudowy trzech osiedlowych ulic budzą gorący sprzeciw części mieszkańców Piastowa. Obawiają się oni, że władze miasta chcą puścić tranzytowy ruch samochodów przez niewielkie ulice Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego.

 • W Pruszkowie rozpoczęły się nasadzenia nowych drzew

  Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, władze Pruszkowa zasadzą nowe drzewa na terenie całego miasta. Zaczęło się już w piątek 21 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Prezydenci Pruszkowa wspólnie z uczniami i nauczycielami zasadzili tam trzy dziesięcioletnie klony. Podobnych akcji będzie w najbliższym czasie więcej – zapowiada to Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w […]

 • Gminy fatalnie gospodarują publiczną przestrzenią

  Tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kontrolerzy nie zostawili suchej nitki na samorządowcach. Jak stwierdził prezes NIK-u, Krzysztof Kwiatkowski, przy planowaniu przestrzennym w całym kraju mamy do czynienia z „wolnoamerykanką ubraną w normy prawne”.

 • W Grodzisku są nowe bloki komunalne, ale droga do nich dopiero powstanie

  Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Żulińskiego, która stanie się drogą dojazdową do budynków komunalnych przy ulicy Traugutta.

 • Centrum handlowe w Jankach opanują smerfy!

  To niezła gratka nie tylko dla dzieciaków, ale też dla rodziców, bo przecież każdy z nas zna smerfy. Od jutra do niedzieli w godzinach 11.00-18.00 Centrum Janki zamieni się w Wielką Zaginioną Smerfową Wioskę.Spotkamy tam ulubionych niebieskich bohaterów – Smerfetkę, Papę Smerfa, Ważniaka czy Łasucha.

 • Wojewoda i władze Warszawy nie chcą wstrzymania budowy metra

  -przekonywał wczoraj Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Sprawa jest jednak poważna: Generalny Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o wstrzymaniu pozwolenia na trwającą już budowę stacji Księcia Kazimierza.

 • W Pruszkowie szykują się utrudnienia w rejonie ulicy Warsztatowej

  Za tydzień robotnicy przystąpią tam do przebudowy kanalizacji deszczowej. Prace te są konieczne przed dalszą przebudową Warsztatowej. Jak informuje Starostwo Powiatowe, prace drogowe będą podzielone na trzy etapy, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców.

 • Asystent Michaela Jordana wyszkoli koszykarzy z Pruszkowa

  Młodzieżowi adepci basketu będą mieli okazję polepszyć swoje umiejętności pod okiem Donny’ego Arey’a, który specjalnie w tym celu przybędzie ze Stanów Zjednoczonych. Donny Arey to doświadczony trener dzieci i młodzieży, który asystował w prowadzeniu campu: „Michael Jordan Flight School”.

 • W Piasecznie odbędzie się referendum ws. Warszawskiej Metropolii

  W środę 19 kwietnia zadecydowali o tym niemal jednogłośnie miejscy radni. 4 czerwca mieszkańcy Piaseczna zagłosują, czy chcą włączenia ich gminy w obszar miasta stołecznego Warszawy. Tego samego dnia identyczne referenda odbędą też w kilku innych gminach pod Warszawą, takich jak Pruszków, Michałowice, czy Milanówek.

 • Nowa kolejka WKD oszpecona przez wandali

  W trakcie świąt wielkanocnych pseudo-grafficiarze wtargnęli na tory postojowe Warszawskiej Kolei Dojazdowej w Grodzisku Mazowieckim i pomazali sprayami jeden z nowo zakupionych pociągów, zwanych przez pasażerów predatorami.

 • Zgoda na budowę stacji metra na Woli wycofana!

  Rozbudowa drugiej nitki warszawskiego metra w stronę Bemowa może wkrótce złapać opóźnienie. Nadzór budowlany uchylił pozwolenie na trwającą już budowę stacji Księcia Janusza.

 • W Alejach Jerozolimskich może powstać bus-pas, jeszcze zanim ruszy remont na kolei

  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozważa wydzielenie pasa ruchu tylko dla autobusów na odcinku Alei Jerozolimskich od zachodniej granicy Warszawy do Dworca Zachodniego. Miałoby to usprawnić ruch autobusów zastępczych, które masowo wyjadą na tę trasę, gdy kolejarze zamkną linię grodziską. Niewykluczone, że ZTM utworzy bus-pas w Alejach Jerozolimskich już w trakcie wakacji, żeby kierowcy przyzwyczajali […]

 • Śmiertelny wypadek w Grodzisku Mazowieckim

  W czwartek 20 kwietnia około godziny 5.00 rano na ulicy Królewskiej kierowca samochodu osobowego z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą.

 • Potrącenie kobiety w Pruszkowie

  Do zdarzenia doszło w środę 19 kwietnia popołudniu na ulicy Waryńskiego. Z ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu wyjeżdżającego przez bramę elektrowni nie zauważył kobiety idącej chodnikiem. Potrącił ją i spowodował obrażenia biodra.

 • Powraca Nocny Market w Warszawie!

  Już od piątku 21 kwietnia w pobliżu placu Zawiszy wznowi działalność popularne nocne targowisko z jedzeniem i nie tylko. Na peronach dawnego dworca Warszawa Główna przy ulicy Towarowej będzie można skosztować przysmaków z różnych zakątków świata, skorzystać z różnych punktów usługowych, a nawet obejrzeć wystawy sztuki. To dobra propozycja dla „nocnych Marków” i dla tych, […]

 • Święto Narodowe Trzeciego Maja w Pruszkowie

  Prezydent Miasta Pruszkowa zaprasza na obchody upamiętniające uchwalenie konstytucji, które miało miejsce 3 maja 1791 roku.

 • „Żelazny Most” w LO nr 60 w Podkowie Leśnej – Rozmowa o regionie w POPradiu

  W środę 19 kwietnia rozmawialiśmy o zbliżającym się uroczystym zakończeniu ciekawego projektu edukacyjnego „Żelazny Most” w LO nr 60. W naszym POPradiowym studiu gościliśmy zastępcę dyrektora podkowiańskiego liceum – Pawła Włoczewskiego oraz uczennice – Kasię Kuczewską, Klaudię Bergander i Anię Iwanowską

 • „Bombowy” żart za 1000 złotych na lotniskowej odprawie

  Pasażer wybierający się do Londynu z warszawskiego lotniska Okęcie wpadł na bardzo głupi pomysł. Podczas odprawy zapytał pracowników obsługi, „co będzie, jak w bagażu będzie bomba”?

 • Dofinansowanie na wymianę pieców w Pruszkowie

  Aby walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, władze miasta ogłosiły kolejny nabór wniosków o wymianę urządzeń grzewczych. Można dostać nawet do 80 procent dofinansowania na instalację ekologicznego pieca.

 • Będzie więcej fotoradarów

  Zapowiada to Inspekcja Transportu Drogowego. Od zeszłego piątku na terenie Warszawy aktywnych jest 20 fotoradarów, m.in. na Grójeckiej, Alei Krakowskiej, Ostrobramskiej, czy też na Moście Gdańskim.

 • Kalejdoskop Gwiazd Disco Polo w Pruszkowie

  Już w tą sobotę w Pruszkowie ruszają plenerowe koncerty znanych gwiazd muzyki Disco Polo. W każdą sobotę i niedzielę już od godziny 15.00 od 29.04, aż do końca sierpnia.

 • Pizzeria w miejsce kawiarni obok przystanku PKP w Milanówku

  Działający tam wcześniej Przystanek Cafe przeniósł się na dworzec kolejowy w Grodzisku Mazowieckim, ale jego dawny lokal przy ulicy Warszawskiej 36 w Milanówku znowu będzie miał dzierżawcę. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wynajem złożyła firma Smart z Pruszkowa.

 • Znowu będzie komunikacyjny paraliż Piaseczna

  W najbliższy piątek kolejarze ponownie zamkną przejazd przez tory łączący ulice Jana Pawła i Orężną. Na szczęście tym razem tylko na weekend, o ile prace się nie przedłużą…

 • Tragedia koło Pruszkowa. 40-latek zmiażdżony przez naczepę ciężarówki

  Dzisiaj (19 kwietnia) po godzinie 4.00 nad ranem na parkingu przed jednym z magazynów w miejscowości Moszna ciężarówka stoczyła się na kierowcę. Pierwsze informację na ten temat otrzymaliśmy od naszego słuchacza.

 • Mistrzostwa świata w Pruszkowie

  Pruszków będzie gospodarzem mistrzostw świata w kolarstwie torowym w 2019 roku. Jak zaznacza prezes Polskiego Związku Kolarstwa, Pan Dariusz Banaszek podpisanej umowy jeszcze nie ma, ale organizatorzy mają  prawie stuprocentową deklarację.

 • W Pruszkowie pojawią się nowe drzewa

  Władze miasta szykują nasadzenia w kilku miejscach, o czym poinformował nas wiceprezydent Pruszkowa, Michał Landowski: Uroczyste nasadzenie nowych drzew na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie odbędzie się w najbliższy piątek 21 kwietnia o godzinie 9.00 rano.   Marek Gutowski fot. pixabay

 • Spalona kamienica w Pruszkowie będzie odbudowana do końca czerwca

  Budynek przy ulicy Pięknej poważnie ucierpiał w trakcie nocnego pożaru, w styczniu zeszłego roku. Wkrótce ponownie przyjmie lokatorów. Jego odbudowa powinna się zakończyć jeszcze w czerwcu tego roku.

 • Podzielmy się jedzeniem z potrzebującymi

  Gdy nie wiemy, co zrobić ze stertą żywności, która zalega w naszych lodówkach po świętach, możemy je oddać bezdomnym i ubogim. Trwa ogólnopolska akcja: „Podzielmy się”. Jej organizatorzy zachęcają do przekazywania jedzenia wolontariuszom, którzy następnie zawiozą je do jadłodajni dla bezdomnych.

 • Stołeczna policja podsumowała świąteczny weekend

  Dwie osoby zginęły, a piętnaście zostało rannych w wypadkach na terenie Warszawy i okolic. To bilans trzech świątecznych dni, od piątku do niedzieli. Do najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Wielki Piątek. W Górze Kalwarii 85-latek zginął pod TiR-em. Wcześniej próbował przeprowadzić swoją żonę na wózku inwalidzkim przez zakorkowaną ulicę.

 • W Milanówku powstanie nowe boisko… ale nie dla wszystkich

  Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na budowę wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół nr 1. Będzie ono miało syntetyczną nawierzchnię do gry w koszykówkę lub piłkę ręczną.

 • Wyrównają kilka ulic w Podkowie Leśnej

  Władze miasta-ogrodu zapowiadają, że do końca kwietnia wszystkie drogi gruntowe doczekają się doraźnych remontów. Będą one polegały na równaniu nawierzchni i zasypywaniu dziur. Takich zabiegów doczeka się np. ulica Sarnia i Wiewiórek. Okazuje się jednak, że nie wszystkim mieszkańcom podoba się naprawa dróg.

 • Kolejna dotkliwa porażka piłkarzy Znicza

  Piłkarze Znicza Pruszków znowu musieli uznać wyższość rywali. W sobotę na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 przegrali z Wisłą Puławy 0-3 i mocno utrudnili sobie sprawę utrzymania w Nice 1 Lidze Po pierwszej połowie kibice mogli optymistycznie patrzeć w przyszłość. Piłkarze Dariusza Kubickiego przeważali w tej części spotkania. Częściej byli przy piłce i atakowali […]

 • 5000 podpisów poparcia dla referendum w Pruszkowie

  Tyle podpisów mieszkańców udało się dotychczas zebrać pomysłodawcom referendum ws. przyłączenia Pruszkowa do tzw. Warszawskiej Metropolii – poinformował o tym na swoim fejsbukowym profilu wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela. Oznacza to, że prawdopodobnie wkrótce mieszkańcy wypowiedzą się, czy chcieliby włączenia Pruszkowa w obszar stolicy.  Inicjatorzy przeprowadzenia referendum nie poprzestają na zebraniu  pięciu tysięcy  podpisów, zbiórka będzie nadal trwała.

 • Wielkanocna gorączka w Pruszkowie

  Dzisiaj mieszkańcy robią ostatnie przedświąteczne zakupy i w pośpiechu szykują swoje domostwa na Wielkanoc.

 • Od dzisiaj więcej policyjnych patroli na drogach

  Ruszyła policyjna akcja: „Bezpieczne święta”. Od piątku 14 kwietnia do poniedziałku 17 kwietnia na drogach w całym kraju będą się odbywały wzmożone kontrole.

 • Świąteczne spotkanie dla samotnych w Grodzisku Mazowieckim

  Nikt nie powinien spędzać świąt wielkanocnych w odosobnieniu, dlatego jak co roku grodziski magistrat zorganizuje świąteczne spotkanie dla samotnych.

 • Mieszkańcy Piaseczna nie chcą strefy płatnego parkowania

  Władze miasta już od jakiegoś czasu snują plany zamontowania parkometrów na kilku najbardziej obleganych ulicach w centrum Piaseczna. W tej sprawie w marcu odbyły się konsultacje społeczne, w formie ankiety dla mieszkańców.

 • Wielkanocne jarmarki

  Nie zdążyliście jeszcze zrobić wszystkich zakupów na święta? Nic straconego! Na terenie Warszawy działa kilka wielkanocnych jarmarków. Są kolorowe, jak w znanej piosence Maryli Rodowicz, a znajdziemy tam świąteczne dekoracje, różne smakołyki, produkty regionalne, no i oczywiście pisanki!

 • W Warszawie zaczęły działać fotoradary

  W piątek 14 kwietnia o godzinie 9:30 na terenie stolicy włączonych zostało 20 urządzeń. Znienawidzone przez wielu kierowców żółte skrzynki powracają po długiej przerwie. Przez wiele miesięcy wydawało się, że na dobre znikną ze stołecznych ulic. Nic z tego!

 • Utonięcie na terenie Szpitala Tworkowskiego

  Prokuratura rejonowa w Pruszkowie ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety, której ciało wyłowiono kilka dni temu ze stawu na terenie szpitala.

 • Ruszył remont ulicy Lipowej w Pruszkowie

  Na tę inwestycję okoliczni mieszkańcy czekali już od dawna. Nierówny i dziurawy asfalt znacznie utrudniał przejazd ulica Lipową. Wkrótce robotnicy wymienią tam nawierzchnię i wybudują nowe chodniki oraz ścieżkę rowerową.

Strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11