Informacje Lokalne

Informacje POPradia

 • Mammobus przyjedzie do Pruszkowa

   21 listopada kobiety w wieku 50 – 69 lat będą mogły bezpłatnie skorzystać z badań mammograficznych w Pruszkowie. Mammobus zaparkuje obok Parafii Św. Józefa, ul. Helenowska 3. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, u których występuje największe ryzyko zachorowania na raka piersi, objętych ubezpieczeniem zdrowotnym, które w ciągu […]

 • Odblaski dla uczniów z Gminy Nadarzyn

  W Szkole Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie zainaugurowano kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny- wyprawka dla pierwszoklasistów” .

 • Gmina Michałowice na medal

  Kilkanaście dni temu w informacjach lokalnych mówiliśmy o  Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2016 w którym  w kategorii gmin wiejskich, gmina Michałowice uplasowała się na 4. miejscu w woj. mazowieckim tuż za gminami: Lesznowola, Nadarzyn, Czosnów.

 • Skradziono ciężarówkę w Jaktorowie

  Z terenu jednej z firm w Jaktorowie skradziono na oczach kierowcy ciężarówkę marki Iveco, kierowca ruszył za nią w pościg ale złodzieje uciekli…

 • Kierowca bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli drogowej

  Policjanci z Błonia patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na mężczyznę kierującego mazdą. Z informacji wynikało, że 26-latek może nie mieć uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Jednak pomimo użycia przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych w oznakowanym radiowozie, mężczyzna nie reagował na nie i kontynuował jazdę.

 • Popsuty autobus zablokował warszawskie Bemowo

  Miejski przegubowiec nie mógł się chyba popsuć w gorszym miejscu. W czwartkowy poranek pojazd odmówił posłuszeństwa w trakcie skrętu na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i Połczyńskiej.

 • Dofinansowanie na dodatkowe zajęcia szkolne w Pruszkowie

  Miasto Pruszków zostało partnerem unijnego projektu pod nazwą: „Chętni na eksperymenty”. Jest on adresowany do uczniów wybranych szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

 • Zakończyła się modernizacja wodociągu w Pruszkowie

  W czwartek nad ranem robotnicy ułożyli nowy fragment magistrali wodociągowej na odcinku od ulicy Partyzantów do ulicy Topiel. Prace te odbywały się przez całą środę na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

 • Napad na bank w Piastowie

  Policja poszukuje mężczyzny, który w czwartkowe popołudnie około godziny 16.30 wtargnął do placówki bankowej przy ulicy Wysockiego i próbował zastraszyć jej pracowników przedmiotem przypominającym broń. Napad okazał się jednak nieudany, bo pracownicy nie chcieli oddać pieniędzy. Mężczyzna wyszedł więc z banku i oddalił się w nieznanym kierunku.

 • Wypadek trzech samochodów i ogromny korek obok Pruszkowa

  W czwartek około godziny 17.00 na autostradzie A2 przy zjeździe na Pruszków volvo zderzyło się z fordem oraz renault. Jak podała Komenda Stołeczna Policji, w wypadku została ranna jedna osoba. Pogotowie odwiozło ją do szpitala.

 • Czy Pałac Kultury i Nauki zniknie z krajobrazu Warszawy?

  Dwóch wicepremierów rządu Prawa i Sprawiedliwości – Piotr Gliński oraz Mateusz Morawiecki przyznaje, że rozważany jest pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ten gigantyczny budynek – dar Związku Radzieckiego wciąż dominuje nad Warszawą i wciąż jest najważniejszym symbolem sowieckiej dominacji nad Polską – tak twierdzą obaj politycy.  Na wczorajszej konferencji prasowej podsumowującej dwa […]

 • Nowe pociągi Kolei Mazowieckich wyjadą na trasy już w przyszłym roku

  Pół roku temu Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na zakup 71 nowych pociągów. Mieszkańców powiatu otwockiego ma wozić 12 pięciowagonowych składów. 

 • Ukradli deskorolkę o wartości 800 złotych

  Dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat ukradło deskorolkę o wartości 800 złotych. policjanci z Brwinowa otrzymali zgłoszenie, że podczas rozładunku na terenie jednej z firm w Parzniewie, dwóch mężczyzn dokonało kradzieży deskorolki o napędzie elektrycznym. Brwinowscy policjanci, zatrzymali jednego z mężczyzn, drugi przed ich przyjazdem zdołał zbiec. Chwilę później, uciekinier został jednak zatrzymany […]

 • W Piasecznie w jednym z mieszkań ulatniał się gaz

  Do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zatelefonowała kobieta, lecz nie potrafiła dokładnie sformułować żadnej prośby. Jej stan zaniepokoił dyżurnego, który kierując się zawodową czujnością natychmiast w to miejsce wysłał najbliższą załogę. Okazało się, że w mieszkaniu czteropiętrowego bloku ulatniał się gaz. 

 • Trzecie urodziny pruszkowskiego parkrun-u!

  18 listopada 2017 roku odbędzie się podsumowanie trzech lat istnienia popularnego biegu, który każdego tygodnia odbywa się w Parku Potulickich w Pruszkowie.

 • Potrącenie 17-letniej pieszej w Grodzisku Mazowieckim

  Do wypadku doszło w środowe popołudnie przy ulicy Królewskiej. Jak podaje grodziska policja, 17-latka została potrącona przez toyotę na przejściu dla pieszych, zaraz za światłami. Poszkodowana doznała ciężkich obrażeń. Karetka pogotowia odwiozła ją do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przebadali kierowcę toyoty alkomatem – był trzeźwy. Obecnie trwa ustalanie okoliczności wypadku. Jak dotąd nie […]

 • Które inwestycje drogowe na Mazowszu zyskają dofinansowanie w przyszłym roku?

  Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie na budowę powiatowych i gminnych dróg. Wśród inwestycji powiatowych na listę trafiła przebudowa ulicy Regulskiej w Pruszkowie – na odcinku od ulicy Bodycha do drogi wojewódzkiej nr 719.

 • Łomianki były za mocne

   Podopieczne Jacka Rybczyńskiego odrabiały ligowe zaległości, niestety wyjazdu do Łomianek nie będą dobrze wspominać. Zawodniczki SMS PZKosz Łomianki były lepsze w każdym aspekcie gry i zasłużenie wygrały 59-42. Pierwsza kwarta była wyrówna i zakończyła się pięcio punktowym prowadzeniem gospodyń. W drugiej kwarcie pruszkowianki się zacięły, rzuciły tylko 8 punktów przy 24 rzuconych przez zawodniczki z […]

 • Kwitnący Ursus

  Za nami 34 gala konkursu Warszawa w Kwiatach i Zieleni, który skierowany jest do tych mieszkańców, którzy swą pasją do uprawiania kwiatów pragną aby ich dzielnica wyglądała kolorowo.

 • Gmina Brwinów planuje budowę kolejnej świetlicy wiejskiej

  Dwie koncepcje zostały szczegółowo przedstawione  na spotkaniu z mieszkańcami Kań. Działka przeznaczona pod budowę świetlicy, pozyskana przez gminę Brwinów w 2015 r., znajduje się we wsi Kanie przy ul. Piłsudskiego, ok. 100 m od ul. Warszawskiej czyli DW nr 719 i  ma powierzchnię 3000 m kw. 

 • Nowy rekord liczby pasażerów na lotnisku Chopina

  W tym roku największy port lotniczy w Polsce może obsłużyć nawet 15  milionów podróżnych. Mogą na to wskazywać dotychczasowe wyniki, jakimi chwalą się władze lotniska Chopina.

 • Groźny wypadek z udziałem czterech samochodów koło Góry Kalwarii

  Do zdarzenia doszło we wtorek popołudniu. Jak podaje portal Piasecznonews, kobieta jadąca peugeotem w miejscowości Baniocha próbowała skręcić w stronę supermarketu.

 • Burmistrz Milanówka zwalnia wodociągowców

  Wielkie zmiany w zarządzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Milanówku. Burmistrz miasta-ogrodu Wiesława Kwiatkowska poinformowała za pośrednictwem swojego profilu na facebooku, że w dniu 13 listopada odwołała radę nadzorczą MPWiK.

 • Zmiany na trasach autobusów linii nr 5 oraz N85 w Pruszkowie

  W związku z zakończeniem remontu skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Bohaterów Warszawy w Pruszkowie od 15 listopada linie autobusowe nr 5 oraz N85 wracają na ul. Bohaterów Warszawy i Partyzantów i ponownie zatrzymują się na przystanku TOPOLOWA oraz SZPITALNA.

 • Niebawem ruszy rozbudowa podstawówki w Nadarzynie

  W ubiegłym tygodniu władze Urzędu Gminy Nadarzyn podpisały umowę z Zakładem Remontowo-Budowlanym „Ella” z Sochaczewa. Firma ta zobowiązała się do rozbudowy budynku szkoły podstawowej przy ulicy Sitarskich o nowe, dwukondygnacyjne skrzydło.

 • OSP Młochów może się pochwalić nowym samochodem strażackim

  Jest to samochód specjalny, pożarniczy, średni ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4, marka MAN.

 • Czy będzie zmiana organizacji ruchu w Alei Armii Krajowej w Pruszkowie?

  Jak informuje pruszkowski magistrat, część mieszkańców miasta złożyli wniosek o zlikwidowanie możliwości skrętu na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej w lewo, w ulicę Andrzeja. Autorzy tego pomysłu twierdzą, że pomoże to w upłynnieniu ruchu.

 • W Pruszkowie może zabraknąć wody w kranach

   Jutro w Pruszkowie może nastąpić obniżenie ciśnienia lub całkowite wyłączenie wyłączenie dostawy wody. Całe zamieszanie spowodowane jest modernizacją magistrali o średnicy 600 mm w Alejach Jerozolimskich.

 •  Mimo policyjnych ostrzeżeń starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów

  Czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym.

 • Obiecywana od kilkunastu miesięcy przez starostwo naprawa zniszczonej nawierzchni ul. Sierakowskiej materializuje się

  Nową nawierzchnię zyskuje 800 metrowy odcinek pomiędzy ul. gen. R. Abrahama w Sierakowie a ul. Końcową w Izabelinie C. Prace drogowe wykonuje firma Drogomex Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Zarząd Dróg Powiatowych (ZDP) zapowiada, że jeszcze przed zimą wykona naprawy cząstkowe nawierzchni ul. 3 Maja na odcinku od ul. Tetmajera w stronę Lasek wymieniając fragmenty zdegradowanej nawierzchni  […]

 • Brak odblasków przyczyną wypadku

  W miejscowości Kaleń w powiecie grodziskim doszło wczoraj popołudniu do potrącenia pieszego. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Z pierwszych ustaleń grodziskiej policji wynika, że przyczyną potrącenia był brak odblasków ofiary wypadku.

 • Warszawskie „chińczyki” pod lupą skarbówki

  Izba Administracji Skarbowej w Warszawie skontrolowała w ostatnich tygodniach 80 punktów gastronomicznych z azjatyckim jedzeniem. Funkcjonariusze skarbówki odwiedzili lokale m.in, na terenie Śródmieścia, Woli czy Bemowa.

 • Magia kolei wąskotorowej uchwycona na płótnie

  W poniedziałek 13 listopada w Stacji Muzeum w Warszawie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej, poświęconej kolejkom wąskotorowym i innym pociągom sprzed lat, pod tytułem: „Zatrzymać czas”.

 • Świętowanie Niepodległości w Pruszkowie i Brwinowie

  W sobotę cała Polska świętowała 99 rocznicę odzyskania niepodległości, my byliśmy na obchodach w Brwinowie i Pruszkowie.

 • Powiat Piaseczyński zakręcony na punkcie bezpieczeństwa

  W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, już po raz drugi w tym roku szkolnym przeprowadzono program pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki”.

 • Obywatel Ukrainy chciał przekupić policjantów

  Policjanci z Błonia zatrzymali 45-letniego obywatela Ukrainy po tym, gdy obiecał udzielenie korzyści majątkowej dyżurnemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjant za wypuszczenie go z jednostki, miał otrzymać „parę złotych”.

 • Kolejna inwestycja Legii w powiecie grodziskim

  Akademia Piłkarska Legii Warszawa, która ma powstać w 2019 roku na obrzeżach miejscowości Książenice, zostanie wzbogacona o centrum badawczo-rozwojowe.

 • Prawie 50 warszawskich ulic będzie miało zmienione nazwy

  Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie, zgodnie z którym w ciągu najbliższych tygodni Aleja Armii Ludowej, czyli jedna z największych arterii Warszawy, ma zmienić nazwę na: Aleja im. Lecha Kaczyńskiego. Podobne zmiany czekają też 46 innych ulic na terenie stolicy, m.in. ulicę 17 stycznia w pobliżu Lotniska Chopina, która zostanie przemianowana na ulicę Komitetu Obrony […]

 • Zmiana organizacji ruchu na rondzie Kaczorowskiego w Piastowie

  Ważna informacja dla wszystkich kierowców podróżujących przez Piastów: na rondzie Kaczorowskiego zaczął od niedawna obowiązywać ruch turbinowy. Oznacza to, że po wjechaniu na rondo nie ma już możliwości zmiany pasa ruchu.

 • Pruszków finansuje rehabilitację najmłodszych

  W październiku tego roku pruszkowska przychodnia Medica Med rozpoczęła realizację projektu finansowanego z budżetu miasta, pod nazwą: ,,Pruszków stawia na zdrowie – profilaktyka wad postawy ciała u dzieci uczęszczających do klas IV szkół podstawowych w Pruszkowie”.

 • Wybudują nowe ścieżki rowerowe w Milanówku

  Trasy dla rowerzystów powstaną w trzech lokalizacjach: przy ulicy Grudowskiej na odcinku pomiędzy Warszawską i Graniczną oraz pomiędzy Długą i Inżynierską, a także na terenie pomiędzy ulicą Graniczną i Długą. Łącznie będzie to nieco ponad kilometr nowych ścieżek rowerowych.

 • Ewakuacja Pasażerów

  Jak podał nam jeden ze słuchaczy POPradia podróżujący pociągiem, nieopodal stacji PKP w Pruszkowie awarii uległ skład.

 • Rozbój z nożem w reku w Jaktorowie

  Jak poinformował nas jeden ze słuchaczy, na peronie stacji PKP w Jaktorowie doszło do rozboju z nożem w reku. Na czekającego na pociąg mężczyznę napadło kilku młodych mężczyzn którzy zagrozili mu dużym nożem. Przestraszony mężczyzna oddal im pieniądze. Wg naszego słuchacza, byli to młodzi sprawcy. Jeden z nich miał emblematy polski walczącej.

 • Uwaga na oszustów w Milanówku!

  Jak alarmują urzędnicy z milanowskiego magistratu, coraz częściej spływają tam informacje od mieszkańców, że do osób starszych dzwonią osoby podające się za pracowników MOPS-u i oferują rehabilitację w domu.

 • Spacer pod gwiazdami w Warszawie dla seniorów z Pruszkowa

  12 grudnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie zaprasza wszystkich seniorów na wieczorną wycieczkę do stolicy i wspólne oglądanie świątecznej iluminacji. W programie m.in. spacer po Alei Chińskiej w Łazienkach Królewskich, spacer po ogrodzie w Wilanowie oraz wizyta na placu zamkowym pod ogromną choinką, ozdobioną tysiącami światełek.

 • Brydżowe czwartki w Milanówku

  Miłośnicy tej popularnej karcianki z Milanówka nie mogą narzekać na brak partnerów do gry. Brydż sportowy w Milanówku ma bogatą tradycję, już w latach 60.

 • Stołeczni strażnicy miejscy pobili rekord w usuwaniu wraków

  W październiku z warszawskich ulic zniknęło niemal 300 porzuconych i zdewastowanych pojazdów. Strażnicy miejscy chwalą się, że to ich najlepszy miesięczny wynik. Usunięte wraki nie miały tablic rejestracyjnych. Od wielu miesięcy szpeciły stołeczne ulice i blokowały miejsca parkingowe.

 • 9 – LETNI UCIEKINIER Z DOMU ODNALEZIONY W METRZE

  Policjanci z metra patrolujący teren stacji Młociny, zauważyli dwoje podróżnych, idących w ich kierunku z chłopcem bez okrycia wierzchniego. Chłopiec był zamknięty w sobie i długo nie chciał zdradzić policjantom okoliczności pobytu w metrze. Podczas przejazdu na stację metra Centrum 9 – latek wyjawił najpierw, że uciekł z domu a potem, że zamknął na balkonie […]

 • Metro będzie jeździć wolniej

  Do końca roku pociągi pierwszej linii metra będą zwalniać na niekrótkich odcinkach trasy. Przyczyną jest wymiana szyn. Prace prowadzone są wyłącznie nocą, a cała wymiana jest podzielona na etapy. 

 • W Warszawie mają stanąć publiczne alkomaty

  Informacja, która na pewno zainteresuje kierowców zwłaszcza tych, którzy czasem lubią zabalować. W Warszawie mają stanąć publiczne alkomaty, dzięki którym kierowcy sprawdzą stan trzeźwości.

 • Mała wielka niepodległościowa historia Pruszkowa

  Najbliższy weekend obfitować będzie w różne imprezy związane z 99 rocznicą obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z nich jest niepodległościowa gra miejska, która odbędzie się w Parku Kościuszki między 11 – 14.oo.

 • Dwa groźne wypadki w ciągu kilku minut koło Grodziska Mazowieckiego

  Zaczęło się od pijanego rowerzysty, który na drodze w Rogowie w gminie Baranów zachwiał się i wpadł na nadjeżdżające audi. Nie doznał groźnych obrażeń, ale chwilę później zdarzenie to doprowadziło do kolejnego, znacznie groźniejszego wypadku. Przejeżdżający opel próbował wyminąć audi zaparkowane na poboczu. Wówczas doszło do czołowego zderzenia z seatem jadącym z naprzeciwka. Kierująca tym […]

 • Ukradli Bankomat w Żabiej Woli

  Do włamania doszło około trzeciej nad ranem. Złodzieje wtargnęli do przedsionka banku i wyrwali kasetę bankomatu. Wcześniej za pomocą pianki montażowej unieruchomili syrenę alarmową i zamalowali kamery monitoringu.

 • Kolędowanie w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

  To jeszcze daleka przyszłość bo wypada 9 grudnia, ale już dziś trzeba zarezerwować sobie czas w kalendarzu. W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Męskim chórem Kairos. Mówi POPradiu dyrektor Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego Dorota Słowińska-Kamasa:

 • Nowe lotnisko. Szansa czy udręka dla mieszkańców gminy Baranów?

  W informacjach lokalnych POPradia wracamy do największej inwestycji komunikacyjnej rządu czyli lotniska w Stanisławowie. Ma to być największe lotnisko w Polsce. Rząd przyjął koncepcję budowy centralnego portu lotniczego.

 • Świętowanie Niepodległości w Pruszkowie

  W najbliższą sobotę świętujemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym mieście przejdą dwa pochody upamiętniające ten ważny w naszych dziejach moment. Pierwsze sobotnie startują obchody zorganizowane przez starostę pruszkowskiego Maksyma Gołosia, uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny, w Kościele na Żbikowie.

 • Ursus inwestuje w przyszłość

  Urząd Dzielnicy Ursus we współpracy z Urzędami Dzielnic – Bielany, Ochota, Praga Południe, Targówek oraz Powiatami – garwolińskim, grójeckim, mińskim, zwoleńskim oraz gminą Siennica decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego uzyskał dofinansowanie z Funduszy Europejskich w kwocie: ponad 11 mln. zł.

 • Czołowe zderzenie samochodów pod grodziskiem

  W miejscowości Regów w powiecie Grodziskim doszło wczoraj popołudniu do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych.

 • Spotkanie organizacji pozarządowych

  Spotkanie, które odbędzie się 13 listopada w pruszkowskim urzędzie miejskim adresowane jest gównie do przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu miasta.

 • Gmina Lesznowola znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych gmin wiejskich

  Czas na pochwały bo Gmina Lesznowola znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych gmin wiejskich, zajmując 7.

 • „Mechu zjadającego smog” w Milanówku nie będzie

  Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wygranym projekcie w budżecie obywatelskim Milanówka na budowę instalacji „Mech zjadający smog” 

 • W Stacji Muzeum odbyła się ciekawa konferencja

  W Stacji Muzeum w Warszawie odbyła się konferencja pod nazwą „Rola samorządu w rozwoju komunikacji na przykładzie Sochaczewskiej Kolei Sejmikowej oraz Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej – w 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski oraz 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego”.

 • Nielegalne kasyno w Lesznowoli

  Policjanci z wydziału kryminalnego wraz z  policjantami z komisariatu w Lesznowoli ujawnili nielegalnie działające kasyno prowadzone i odwiedzane przez obywateli krajów Azji Południowo-Wschodniej.

 • Bracia znęcali się nad rodzicami

  Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali dwóch braci podejrzewanych o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Funkcjonariusze zatrzymanym mężczyznom przedstawili po kilka zarzutów karnych.

 • Boisko już działa ale nadal brak oświetlenia

  Kosztowało blisko 500 000 złotych i od kilku tygodni jest już gotowe do gry, ale… jest pewien problem.  Boisko w rejonie ulic Oliwkowej i Gruntowej w Wolicy gmina Nadarzyn jest  wyposażony w nawierzchnię syntetyczną z trawy wysokiej, do tego teren jest ogrodzony i wyposażony w piłkochwyty.

 • Mieszkańcy Białołęki nie dopuścili do skrócenia autobusowej linii nr 518

  Jak widać, wspólnymi siłami można wiele zdziałać. Mieszkańców Białołęki zbulwersował pomysł urzędników z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie na skrócenie trasy autobusów nr 518. Miałyby one dojeżdżać tylko do pętli na Młocinach. Przedstawiciele ZTM przekonywali, że pozwoliłoby to na więcej kursów autobusów i tym samym – usprawnienie ruchu. To nie przekonało jednak mieszkańców Białołęki. Napisali […]

 • Gmina Brwinów przyzna stypendia dla najzdolniejszych uczniów i studentów

  Wsparcie finansowe na rok szkolny 2017/2018 otrzymają laureaci lub finaliści ogólnopolskich lub wojewódzkich konkursów przedmiotowych, przeglądów lub festiwali, a także sportowcy,

 • Zakończyła się przebudowa ulicy Okrężnej w Grodzisku Mazowieckim

  Droga ta zyskała nawierzchnię bitumiczną i nowe oświetlenie na odcinku od ulicy Królewskiej do Piaskowej. W miejsce skrzyżowania z ulicami Cegielnianą i Królewską zostało wybudowane rondo. Wzdłuż ulicy Okrężnej robotnicy ułożyli również chodnik i ścieżkę rowerową.

 • Bezpłatne posiłki dla młodzieży szkolnej na warszawskiej Woli

  Od początku grudnia w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie całej dzielnicy rozpocznie się akcja: „Zdrowa kanapka” skierowana do 9 tysięcy uczniów. Na wniosek wolskich radnych władze dzielnicy zapewnią dzieciom bezpłatne drugie śniadania w postaci kanapki – tylko ze zdrowymi składnikami.

 • Posiadał materiały wybuchowe za co został aresztowany

  Legionowscy policjanci zatrzymali 50-letniego Tadeusza W., który jest podejrzany o narażenie na niebezpieczeństwo współlokatorów posesji w której zamieszkiwał.

 • Pierwsze Pruszkowskie Dyktando dla Dorosłych za nami

  W ławach szkoły podstawowej numer 2 w Pruszkowie zasiadło ich sześćdziesięciu pięciu z napięciem czekając na otwarcie koperty.

 • Tragiczny finał pożaru koło Jaktorowa

  W sobotni wieczór strażacy z Grodziska Mazowieckiego otrzymali wezwanie do płonącego, drewnianego domku letniskowego w miejscowości Budy-Grzybek.

 • Rozkręca się budowa mediateki w Grodzisku

  Na placu budowy centrum edukacyjno-społecznego przy ulicy Bartniaka widać coraz większe postępy. Robotnicy położyli już fundamenty, a teraz trwa wznoszenie ścian obiektu.

 • Polacy zdobyli 4 medale w Pruszkowie

  Od piątku do niedzieli na pruszkowskim welodromie rozgrywana była pierwsza runda Pucharu Świata w Kolarstwie Torowym na sezon 2017/2018.

 • Kubicki daje 3 punkty

  Piłkarze Znicza Pruszków w ramach 16 kolejki  piłkarskiej 2 ligi pokonali na własnym stadionie Legionovię Legionowo. Jedynego gola strzelił w 52 minucie Patryk Kubicki. Piłkarze Dariusza Żurawia przez całe spotkanie sprawiali wrażenie lepiej przygotowanych i bardziej skoncentrowanych, mądrze utrzymywali się przy piłce i  stwarzali zagrożenie pod bramką Puska. Żółto-czerwoni  po raz pierwszy w sezonie kończą mecz na […]

 • Złodziej nie żyje, czterech policjantów jest rannych

  W nocy pod warszawą miał miejsce pościg za przestępcą. Pod Grodziskiem Mazowieckim funkcjonariusze namierzyli kradziony samochód marki volkswagen, złodziej zaczął  uciekać.

 • Obwodnica Moszny otwarta

  Kilka dni temu pisaliśmy, o gotowej obwodnicy Moszny, która tylko czeka na odpowiednie pozwolenia od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie.

 • Potrącił rowerzystkę i zbiegł z miejsca wypadku

  W piątek późnym popołudniem, w miejscowości Izdebno Kościelne w powiecie grodziskim kierowca samochodu potrącił rowerzystkę jadącą poboczem

 • Rozkład jazdy dla kibiców

  Sportowy weekend w Pruszkowie zapowiada się wyjątkowo  intensywnie: Od piątku na BGŻ Arenie trwa Puchar Świata w kolarstwie torowym. Zawody potrwają do niedzieli, więcej informacji na http://trackworldcup.pl/ W niedzielę w ramach 16 kolejki piłkarskiej 2 ligi na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 Znicz Pruszków podejmie 11 w tabeli Legionovię Legionowo. Początek spotkania o godzinie 12:00 […]

 • Grodziskie lodowisko zacznie działać na początku grudnia

  Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, otwarcie ślizgawki przy ulicy Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim zaplanowane jest na 2 grudnia.

 • Rozmowa o bezpieczeństwie z władzami Brwinowa i policjantami

  Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie.

 • Awaria oświetlenia w Milanówku

  Od minionego wtorku mieszkańcy posesji przy kilku milanowskich ulicach muszą wieczorami w ciemności wracać do swoich domów.

 • Nowa hala w Brwinowie Sportowym Obiektem Roku

  Podczas uroczystej gali Sportowa Polska zastępca burmistrza gminy Brwinów Sławomir Walendowski odebrał nagrodę za budowę nowoczesnej, energooszczędnej hali przy brwinowskiej podstawówce nr1. Obiekt został doceniony zarówno za solidną konstrukcję, jak i walory użytkowe.

 • Tegoroczna Akcja Znicz podsumowana

  Od piątku do wczorajszego poranka na drogach stolicy i dziewięciu powiatów doszło do 47 wypadków, w których zginęły trzy osoby a 49 zostało rannych.

 • Dobra informacja dla zniecierpliwionych budową obwodnicy Moszny

   Jak poinformował Arkadiusz Kosiński burmistrz Brwinowa na budowę obwodnicy Moszny na konto Gminy wpłynie dotacja w wysokości ponad 1.360.000 zł.

 • Groźny wypadek w Jaktorowie

  W Jaktorowie w powiecie Grodziskim doszło do groźnego wypadku. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze samochód osobowy wpadł do rowu.

 • Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami podsumował tegoroczną kwestę

  Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa podsumował tegoroczną kwestę.

 • Miasto pomoże rodzinom ze spalonej kamienicy w Pruszkowie

  Ciężka sytuacja rodzin ze spalonej kamienicy w Pruszkowie. Poniedziałkowy pożar kamienicy przy ulicy narodowej pochłonął dobytek 30 osób. Na szczęście nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu fizycznym.

 • Remonty cmentarzy na terenie Mazowsza

  Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, w tym roku na bieżące utrzymanie i remonty nekropolii przeznaczono niemal 2,5 miliona złotych.

 • Najlepsi kolarze torowi przyjadą do Pruszkowa

  W dniach od 3 do 5 listopada na pruszkowskim welodromie odbędzie się inauguracja Torowego Pucharu Świata w sezonie 2017/2018.

 • Skarbówka przejęła automaty do gry za niemal pół miliona złotych

  Służba celno-skarbowa nie ustaje w walce z właścicielami nielegalnych maszyn do gier hazardowych.

 • Wyremontowano cmentarz wojenny na Tworkach

  W piątek 27 października, na grobach więźniów obozu Dulag 121, żołnierzy Powstania Warszawskiego i ofiar cywilnych spoczywających na przyszpitalnym cmentarzu w Tworkach zapalono symboliczne znicze.

 • W przyszłym roku wzrośnie podatek od nieruchomości w Grodzisku Mazowieckim

  Uchwałę w tej sprawie podjęli grodziscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. W 2018 roku stawki podatkowe od nieruchomości wzrosną o niecałe 2%. Podatek rolny i od środków transportowych pozostanie za to bez zmian. Z podatku od nieruchomości zwolniono grunty i budynki wykorzystywane na cele działalności sportowej, sportowo-rekreacyjnej, badawczo rozwojowej oraz edukacyjnej nie związanej z […]

 • Dworzec PKP w Pruszkowie czeka gruntowna odnowa

  Zabytkowy budynek z 1924 roku w ciągu najbliższych miesięcy odzyska dawny blask. Jak poinformował prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, dworzec zyska nowe funkcje.

 • Pożar kamienicy w Pruszkowie

  Wczesnym wieczorem doszło do pożaru kamienicy przy ul. Narodowej w Pruszkowie.

 • Trudny poniedziałek dla Pruszkowskiej policji

  Początek tygodnia nie należał do najłatwiejszych dla Policji. Jak poinformowała Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka Późnym popołudniem w motocyklistę, jadącego prawidłowo, od autostrady w kierunku centrum Pruszkowa uderzył samochód osobowy wyjeżdżający z ul 3 maja. Kierujący jednośladem z obrażeniami trafił do szpitala. Jak ustaliła policja kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Najprawdopodobniej […]

 • Unijne środki na edukację przedszkolną

  Unijne dofinansowanie otrzymał projekt o charakterze integracyjnym, który od stycznia przyszłego roku będzie realizowany w przedszkolu Słoneczna Kraina w Pruszkowie. Obejmie on 40 dzieci, w tym 20 maluchów z niepełnosprawnościami.

 • Miasto Piastów EKOSTRATEGIEM 2017

  Statuetkę EKOSTRATEG 2017 odebrał w Zielonej Górze Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

 • Akcja „ZNICZ 2017” na drogach powiatu pruszkowskiego

  Rozpoczęła się 27 października i potrwa do czwartku 2 listopada, do godziny 22.00. 

 • Ewakuacja w Centrum Zdrowia Dziecka

  W niedzielne popołudnie silny wiatr zerwał część poszycia dachu na części rehabilitacyjnej szpitala dla dzieci w Warszawie. Jak podała Polska Agencja Prasowa, ewakuowano 20 pacjentów z oddziału, który został zalany po uszkodzeniu dachu.

 • Liczne podtopienia domów w Jazgarzewie koło Piaseczna

  Problem pojawia się przy każdych silniejszych opadach deszczu. Rowy melioracyjne wzdłuż ulicy Szkolnej na odcinku z Jazgarzewa do miejscowości Łbiska wypełniają się błyskawicznie wodą spływającą głównie z pobliskich pól.

 • Śmiertelny wypadek na rondzie w Łomiankach

  Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 28-go października około południa.

 • Sportowy weekend w regionie

  Piłka nożna Ekstraklasa ◦Legia Warszawa – Arka Gdynia 2-0 ( Niezgoda, Kucharczyk) 2 Liga ◦Rozwój Katowice – Znicz Pruszków 0-1 ( Włodaczyk) ◦Legionovia Legionowo – GKS 1962 Jastrzębie  2-0 ( Szymura, Caniboł)) 3 Liga ◦Polonia Warszawa – Widzew Łódź 1-1 ( Chałas – Gołębiewski ) ◦Sokół Aleksandrów Łódzki – Ursus Warszawa 0-2 ( Mąka, Sztybrych) ◦GKS […]

 • Nożownik zaatakował przechodnia w Milanówku

  W minioną sobotę przed godziną 21.00 nieznany sprawca zranił w szyję i w rękę 53-letniego mężczyznę przy ulicy Królewskiej. Napastnik zdołał uciec z miejsca zdarzenia.

 • Znicz znów zwycięski !

  Sukcesem zakończył się wyjazd piłkarzy Znicza Pruszków do Katowic. Zawodnicy Dariusza Żurawia pokonali w ramach 15 kolejki 2 ligi Rozwój Katowice 1:0. Bramkę dającą kolejne 3 punkty dla „żółto-czerwonych” zdobył w 41 minucie Rafał Włodarczyk. Było to 6 zwycięstwo pruszkowian w sezonie, dzięki któremu awansowali na 7 miejsce w tabeli. Następne spotkanie Znicz rozegra na […]

 • „Akcja gorących serc” w Pruszkowie

  Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa” organizuje już dziesiątą w tym roku akcję honorowego krwiodawstwa. „Akcja gorących serc” zostanie przeprowadzona w poniedziałek 30 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ulicy Gomulińskiego 2 w Pruszkowie, w godzinach od 9.00 do 12.00.

 • Pościg na autostradzie za kradzionym samochodem

  Jak donosi jeden ze słuchaczy POPradia na autostradzie A2 pomiędzy MOP Grodzisk Mazowiecki a Brwinów doszło do pościgu za luksusowym modelem terenowej toyoty. Policjanci zatrzymali samochód po kilkukilometrowym pościgu na MOP-ie w Brwinowie.  Jak ustalili policjanci samochód był kradziony, a dokumenty sfałszowane. Kierujący toyotą został zatrzymany w policyjnym areszcie, a samochód zaholowany na policyjny parking.

 • Aleja Katakumbowa na Warszawskich Powązkach czeka na dalszą część renowacji

  To po Alei Zasłużonych druga taka reprezentacyjna aleja na Powązkach.

 • Spacerował z wiatrówką po jednej z warszawskich galerii handlowych

  We wczorajsze popołudnie strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który spacerował z wiatrówką przypiętą do paska po jednej z warszawskich galerii handlowych.

 • Za 12 miesięcy ma zostać oddany do użytku wiadukt przy stacji PKP Jeziorki.

    Przez ponad rok kolejarze męczyli się z przebudową podziemnej instalacji, której nie było na planach. Stąd opóźnienie w inwestycji.

 • Urząd Miasta w Pruszkowie chce stworzyć aplikację służącej do komunikacji z mieszkańcami

  Urząd Miasta w Pruszkowie przystąpił do opracowania wniosku w ramach konkursu HUMAN SMART CITIES, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju.

 • Przerwany LOT

  Maszyna polskich linii lotniczych wystartowała z lotniska Chopina, lądowanie zaplanowano w Toronto o 2.20 naszego czasu.

 • Policjanci z Powiatu Warszawskiego Zachodniego odzyskali skradziony samochód

  Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego podczas prowadzonych czynności operacyjnych ustalili osoby odpowiedzialne za kradzież pojazdu i miejsce jego ukrycia. Dwóch mieszkańców powiatu łowickiego usłyszało zarzuty. Kryminalni najpierw zatrzymali Łukasza L., natomiast Mariusza K. zatrzymali poproszeni o pomoc policjanci z Łowicza. 

 • Kontrolerzy biletów pod krawatem

  Od 1 listopada wszyscy kontrolerzy w pojazdach warszawskiej i podwarszawskiej komunikacji będą musieli nosić służbowe stroje.

 • Wodociągowcy znowu zapowiadają wyłączenia wody w Grodzisku Mazowieckim

  Trwa konserwacja sieci wodociągowej na terenie grodziskiej gminy. W piątek 27 października, w godzinach od 9.00 do 15.00

 • Zmiany w komunikacji miejskiej przed Wszystkich Świętych

  27 specjalnych linii autobusowych i dwie linie tramwajowe zostaną uruchomione dla odwiedzających warszawskie cmentarze w dniach od 28 do 29 października oraz 1 listopada. Wtedy właśnie spodziewany jest największy ruch wśród pasażerów.

 • Rusza II edycja projektu „Aktywna Rodzina w gminie Grodzisk Mazowiecki”

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku przygotował szereg rodzinnych zajęć, między innymi: akademię rodzica, warsztaty kreatywności dla dorosłych i dzieci, terapie psychologiczne i wiele innych.

 • Szmuglowali 2 kilogramy kokainy we własnych żołądkach

  Celnicy na Lotnisku Chopina w Warszawie zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 31 i 32 lat, którzy przylecieli z Brazylii.

 • Podsumowanie trzeciej edycji pruszkowskich Śniadań w Parku

  Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków zaprasza na spotkanie wszystkich uczestników tegorocznych wydarzeń plenerowych w Parku Kościuszki.

 • Wielkie zakupy Metra Warszawskiego i Szybkiej Kolei Miejskiej

  Warszawskie spółki wydadzą w najbliższych miesiącach setki milionów złotych na nowe składy. Metro Warszawskie zakończyło właśnie największy w swojej historii przetarg na zakup 37 pociągów.

 • Ursus ponownie jest najbardziej bezpieczną dzielnicą Warszawy

  Wyniki analizy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stolicy potwierdzają, że Ursus ponownie jest najbardziej bezpieczną dzielnicą Warszawy. 

 • Szkoła Rodzenia w Szpitalu „Na Wrzesinie” wystartowała.

  Zajęcia poprowadzą Edukatorzy z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego i najlepszych warszawskich szpitali położniczych. Program edukacyjny ma wspierać przyszłe mamy w trakcie ciąży i przygotowywać je do porodu.

 • Plaga kradzieży alkoholu

  Z półek znika głównie whisky, droga wódka – ale także kosmetyki. Dwa tygodnie temu mieszkanka Żabieńca, ukradła w piaseczyńskim supermarkecie markowy alkohol o wartości 500 zł. 12 października ochroniarze zatrzymali  dwóch mężczyzn spoza powiatu piaseczyńskiego, którzy połaszczyli się na  rum, likiery, kawę oraz kosmetyki  o wartości ponad 1000 zł, a sześć dni później – dwóch […]

 • Powiat Pruszkowski stawia na rozmowy z mieszkańcami. 

  Gospodarka przestrzenna i Miejski Zakład Oczyszczania to główne tematy, które poruszone zostaną 26 października o godzinie 18.00 w sali gimnastyczna Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie.

 • II Festiwal Natura – Kultura Media im. Ryszarda Kapuścińskiego

   Jutro w centrum kultury w Izabelinie startuje II edycja  Festiwalu Natura – Kultura Media im. Ryszarda Kapuścińskiego.

 • Ośmiorniczki dla wcześniaków w Gminie Michałowice

   Przed nami 8 edycja akcji wolontariackiej Ośmiorniczki dla wcześniaków w Gminie Michałowice. W bibliotece przy Kraszewskiego 3 w Komorowie

 • Powstanie nowa filia piastowskiego zakładu opieki zdrowotnej

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Piastowa. Od kilkunastu miesięcy Piastów przygotowuje się do wybudowania po północnej stronie miasta nowoczesnej filii piastowskiego zakładu opieki zdrowotnej.

 • Zatrzymani za handel narkotykami

  „Buła”, „Czołg”, „ Bolo”, „Jogi”, „Waldek” pod takimi pseudonimami ukrywały się osoby powiązane z grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim. Tę

 • Nowa uchwała antysmogowa na Mazowszu

  We wtorek przed południem radni sejmiku zajmowali się uchwałą antysmogową. Przyjęta uchwała ma przyczynić się do polepszenia jakości powietrza w województwie. W czasie obrad aktywiści zorganizowali na placu Bankowym manifestację.

 • 57 kilogramów marihuany znalezione w ciężarówce

  Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację o planowanym przemycie narkotyków z Hiszpanii przy użyciu tira. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na warszawski rynek narkotykowy może trafić duża ilość marihuany.

 • Boisko na pruszkowskim Żbikowie jednak nie powstanie

  To miała być ważna inwestycja w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego Pruszkowa. Władze miasta zrezygnowały jednak z budowy placu do gry przy ulicy Lisieckiego w dzielnicy Żbików. Powodem takiej decyzji są kiepskie uwarunkowania terenu.

 • Znalazł w lesie niewybuch… i zaniósł strażnikom miejskim

  W minioną niedzielę popołudniu do siedziby Straży Miejskiej przy ulicy Marywilskiej w Warszawie wszedł mężczyzna. Oznajmił, że w jednym z lasów na terenie Białołęki znalazł pocisk, pochodzący prawdopodobnie jeszcze z czasów drugiej wojny światowej.

 • Święto dyni w Milanówku

  W najbliższą niedzielę 29 października o godzinie 16:00 Milanowskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na popołudnie pełne gier i zabaw.

 • Ponad 50 mln zł na innowacyjne rozwiązania mobilne

  Mieszkańcy Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego już niebawem będą mogli korzystać z bezpłatnych rozwiązań mobilnych ułatwiających poruszanie się po mieście, załatwienie sprawy w urzędzie czy zlokalizowanie wolnego miejsca parkingowego.

 • Mieszkańcy Krasnowoli mówią „nie” budowie betoniarni w ich okolicy

  Hałas, ciężarówki na lokalnych drogach a przede wszystkim wszechobecny pył. Nie chcemy przeżywać tego co mieszkańcy Woli! – mówią przerażeni sąsiedzi ul. Pląsy 131.

 • W Piastowie odsłonięto pomnik Ks. Jerzego Popiełuszki

  W niedzielę 22 października późnym popołudniem u zbiegu ulic Elizy Orzeszkowej i Ks. Jerzego Popiełuszki  w Piastowie, uroczyście odsłonięto pomnik Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 • Największą w Polsce targi turystyczne za nami

  200 krajów, pół tysiąca wystawców tyle wzięło udział w zakończonych wczoraj w Międzynarodowych Targach Turystycznych WORLD TRAVEL SHOW.

 • Pijany wjechał na motorowerze do rowu

  W miniony czwartek wieczorem policjanci z Pruszkowa otrzymali wezwanie do wypadku drogowego. Przy ulicy Parzniewskiej w rowie leżał motorower, a tuż obok niego właściciel pojazdu. Mężczyzna był już opatrywany przez ratowników pogotowia.

 • Babcia i mama nakłoniły dziecko do kradzieży

  Pracownicy jednego ze sklepów w centrum handlowym w podwarszawskich Jankach nakryli dwie kobiety i jedenastoletniego chłopca podczas próby wyniesienia odzieży o wartości 1500 złotych.

 • Kilkugodzinna akcja gaszenia drewnianego domu w Grodzisku

  W minioną sobotę wieczorem 5 zastępów straży pożarnej zostało skierowanych do płonącego budynku przy ulicy Poniatowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Budynek, w którym wybuchł pożar to drewniany pustostan.

 • Młodzi bandyci z Piastowa podejrzani o zabójstwo w Pruszkowie

  Pruszkowscy policjanci zatrzymali dwóch 19-latków, którzy trafili już do aresztu pod zarzutami pobicia i zabójstwa 49-letniego mężczyzny.

 • Sportowy weekend w regionie

  Zapraszamy do zapoznania się z weekendowymi wynikami zespołów z regionu. Piłka nożna Ekstraklasa Wisła Kraków – Legia Warszawa  0-1 ( Niezgoda ) 2 Liga Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 1-3 ( Podliński – Radulj, Mikita, Stępień) Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowa 1-0 ( Stąporski ) 3 Liga Warta Sieradz – Polonia Warszawa 1-1 ( […]

 • Przerwana passa Znicza

  Piłkarze Znicza Pruszków przegrali na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg 1-3. Po dwóch zwycięstwach z rzędu piłkarze Dariusza Żurawia przed własną  publicznością chcieli zdobyć kolejne trzy punkty. Początek spotkania wskazywał że plan uda się zrealizować. W 14 minucie po ładnej akcji bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Karol Podliński. Było to drugie trafienie w sezonie 19 – letniego […]

 • Dyktando dla dorosłych w Pruszkowie

  „Jeśli chcesz się sprawdzić wpadnij na słówko” pod takim hasłem czwartego listopada w szkole podstawowej nr 2 na ulicy jasnej w Pruszkowie odbędzie się pierwsze dyktando dla dorosłych.

 • Rusza budowa 8 km ścieżek rowerowych

  Będzie to największa tegoroczna miejska inwestycja w Otwocku.  Budowa ścieżek rowerowych jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 • Prawie 80 mln złotych na inwestycje, dużo więcej pieniędzy na oświatę

   Tak będzie wyglądał budżet Ursynowa w 2018 roku. Dodajmy – roku wyborczym. Wydatki znów będą….. rekordowe. Ponad 465 mln złotych – tyle wyniesie przyszłoroczny budżet Ursynowa, zaopiniowany we wtorek przez radnych dzielnicy.

 • 10 000 książek dla bibliotek

  Kolejny raz Empik zaprosił biblioteki ze wszystkich publicznych i społecznych szkół podstawowych z całej Polski do udziału w akcji „Tysiąc powodów by czytać”.

 • Powstanie strefa rekreacji i wypoczynku w Szymanówku

  Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak w Urzędzie Marszałkowskim podpisał umowę o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 

 • Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 50

  W czwartek 19 października przed południem w miejscowości Glinki, w pobliżu Góry Kalwarii kierowca osobowej hondy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką.

 • Wypadek na budowie metra

  Wczoraj (19.10) późnym wieczorem na budowie metra doszło do wypadku. Zarwała się jedna ze ścian. Pod zawałem może przebywać jedna osoba – podaje straż pożarna.

 • Bogusław Kaczyński – in memoriam w Otrębusach

  Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” pragnie uczcić pamięć o zmarłym 21 stycznia 2016 roku Bogusławie Kaczyńskim.

 • Milion złotych na remont kościoła w Łąkach

  Parafia Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim przeznaczy unijne dofinansowanie na wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku kościoła i przyległego łącznika. Umowę na ponad milion złotych podpisał proboszcz ks. Janusz Starosta.

 • Kolejne opóźnienie na budowie obwodnicy Marek

  Przedłużenie trasy S-8 pomiędzy Markami a południowym Radzyminem miało być gotowe do 28 października.

 • 400 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa w Grodzisku i okolicach

  Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w drugiej połowie 2019 r. na terenie grodziskiej gminy zostanie uruchomiony zintegrowany system ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. W ramach unijnego projektu wybudowanych zostanie 15 punktów alarmowych składających się z nowoczesnych syren elektronicznych wraz z urządzeniami do sterowania oraz monitorowania.

 • Szkoły na Bąkach i Gąsinie, przeprawy przez tory PKP – Rozmowa wiceprezydentem Pruszkowa Michałem Landowskim

  W środę 18-go  października w naszym studiu gościliśmy wiceprezydentem Pruszkowa Michała Landowskiego. Tematem rozmowy były szkoły na Bąkach i Gąsinie, remont wiaduktu oraz kładki łączącej ul. 3-go Maja i ul. Majową.

 • Nieprzytomny piętnastolatek odnaleziony na chodniku w Grodzisku

  To prawdopodobnie skutek zażycia tzw. dopalaczy. W środę 18 października po godzinie 8.00 rano grodziscy policjanci otrzymali informację od jednego z przechodniów, że przy ulicy Sienkiewicza na ziemi leży młody chłopak i nie ma z nim kontaktu.

 • Zawaliła się kamienica w Warszawie

  Do tej katastrofy budowlanej doszło w środę 18 października. W godzinach porannych w remontowanym pięciopiętrowym budynku przy ulicy Słonecznej na warszawskim Mokotowie zawalił się strop, a następnie kilka kondygnacji i jedna ze ścian.

 • Usłyszał zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego

  Tylko kilka godzin potrzebowali kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny, który telefonicznie przekazał pracownikowi centrum powiadamiania ratunkowego informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w komisariacie w Błoniu.

 • Groźny wypadek na węźle A2 Grodzisk Mazowiecki

  Jak wynika z informacji jednego z naszych słuchaczy. który wysłał informację na info@popradio.pl Wczoraj późnym wieczorem na węźle A2 Grodzisk Mazowiecki doszło do groźnie wyglądającego wypadku 2 samochodów osobowych.

 • Na dziś zapowiadany jest alarm smogowy w Warszawie

  Wg Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć  (18.10.2017) warszawski poziom ostrzegawczy (80 ug/m3), szczególnie wzdłuż ruchliwych ulic. Inspektorat apeluje o korzystanie z komunikacji miejskiej zamiast indywidualnej oraz o ograniczenie palenia w kominkach. Ponadto o unikanie długotrwałego przebywania na dworze, wietrzenia pomieszczeń czy ograniczenie aktywności fizycznej na dworze, zwłaszcza […]

 • Mieszkanka Piastowa weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Akrobatyce Sportowej

  Monika Siwołowska  14 letnia mistrzyni w Akrobatyce Sportowej, a na co dzień uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie,

 • Poszukiwany złodziej paliwa

  Policjanci z Michałowic prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży paliwa na stacji w Regułach na ul. Regulskiej 23.

 • Morderstwo w Falenicy

  Dwie osoby zostały zamordowane w domu przy ulicy Walcowniczej. Policja  wyprowadziła z domu skutego młodego mężczyznę, jednego z członków zamordowanej rodziny.  Jak powiedział Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji – Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura w Warszawie.

 • Pruszkowska szkoła biła rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

  W poniedziałek 16 października, w samo południe, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmowała próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy! Do akcji przyłączyła się również pruszkowska podstawówka nr 2 w której 300 uczniów w rytm piosenki zespołu Bee Gees  – Stayin’ Alive ćwiczyło resuscytację  krążeniowo – oddechową na fantomach.

 • Zbiórka krwi w Piastowie

  Piastowski Klub Krwiodawców oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie organizują kolejna akcję honorowego oddawania krwi. Akcja odbędzie się w sobotę 21 października. Ambulans RCKiK będzie oczekiwał na krwiodawców między 9.00 a 13.00 na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al.Tysiąclecia 1. Przypominamy, że dawcą krwi może zostać każdy w wieku 18-65 lat […]

 • Zwłoki mężczyzny odnalezione przy trasie katowickiej

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowieckim poszukują świadków tragicznego zdarzenia przy drodze krajowej nr 8 w Żabiej Woli. W sobotę 14 października około godziny 22.00 odnaleziono tam ciało 59-letniego mężczyzny.

 • Szkolne łazienki na Mazowszu pozostawiają wiele do życzenia

  W zeszłym roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie zarządziła kontrole w szkołach podstawowych. Jak się okazuje, nadal nie wszyscy uczniowie w województwie mazowieckim mają dostęp do czystych i funkcjonalnych łazienek.

 • Władze Pruszkowa chcą współpracy z Japończykami

  W miniony piątek 13 października odbyła się jednodniowa wizyta w Pruszkowie burmistrza japońskiego miasta Itami. Yasuyuki Fujiwara spotkał się z prezydentem Pruszkowa Janem Starzyńskim w zabytkowych wnętrzach Pałacu Ślubów.

 • Rozpoczyna się remont wiaduktu w Pruszkowie

  Początek prac remontowych przeprawy nad torami został zaplanowany na poniedziałek 16 października. Zlecił je Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

 • Tragiczny finał bójki w Pruszkowie

  W minioną sobotę około godziny 20.00 policjanci z Komendy Powiatowej otrzymali wezwanie, że na ulicy Promyka doszło do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami. Jeden z nich doznał poważnych obrażeń. Gdy na miejsce dojechały policyjne radiowozy, trwała już reanimacja z udziałem ratowników pogotowia.

 • Pruszkowskie sportowe podsumowanie weekendu

  Zawodniczki Panattoni Europe Lider Pruszków pokonały na własnej hali VBW GTK II Gdynia 67-60. Początek spotkania należał do gości, które wygrały pierwszą kwartę różnicą 16 oczek.

 • Nowa linia komunikacji zastępczej już kursuje

  Od dziś (16.10.17), łatwiej dojechać z Pruszkowa i Piastowa do Dworca Zachodniego. Zarząd Transportu Miejskiego w porozumieniu z władzami Pruszkowa oraz Starostwem Powiatowym w Pruszkowie uruchamia nową linię autobusową ZW.

 • Mistrz Europy Pierre Dubois poprowadził warsztaty w Carrom

  Spotkania odbyły się w ramach realizacji projektu pt. „Warsztaty Carrom z Mistrzem Europy” oraz „Warszawski Turniej Carrom”.

 • Toyota prawie z salonu

  W niezielny wieczór kierowca toyoty ściął słupek, przejechał przez żywopłot i uderzył w dwa samochody stojące na parkingu salonu Forda.

 • Zabójstwo na warszawskiej Pradze. Policja poszukuje sprawcy

  W minioną sobotę około godziny 16.00 na ulicy Siedleckiej rozległa się seria strzałów. Ciężko ranny został mężczyzna, który chwilę wcześniej wbiegł do samochodu należącego do firmy zajmującej się przewozem osób. Próbował nakłonić kierowcę, żeby jak najszybciej odjechał. Wówczas nieznany sprawca oddał kilka strzałów w kierunku samochodu.

 • Inwestycje drogowe w Pruszkowie

  Dobra wiadomość dla kierowców, POP radio dostało oficjalne zapewnienie dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg o czasowym oddaniu do użytku fragmentu drogi wojewódzkiej 719,

 • Zawalił się dach kamienicy

  Na Brzeskiej na Pradze Północ w jednej z kamienic zawalił się dach. Jak poinformował mł. ogniomistrz  Marek Możdżonek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy – W budynku pękła belka stropowa pomiędzy lokalem na parterze a piwnicą.

 • Wielka gala boksu i Andrzej Gołota w Żyrardowie

  W najbliższą sobotę 21 października o godzinie 19.00 w hali sportowej Aqua przy ulicy Pileckiego odbędzie się impreza sportowa pod nazwą Boxing Night 13.

 • Remont na Pszczelińskiej ostatecznie zakończony.

  Ulica Pszczelińska to jedna z głównych arterii Brwinowa. Droga przez wiele lat była postrachem korzystających z niej kierowców, dzięki staraniom władz gminy oraz dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego udało się dokonać remontu tego prawie dwu i pół kilometrowego odcinka wojewódzkiej 720-stki. Prace rozpoczęły się jeszcze w 2014 roku i w pierwszym etapie dotyczyły przebudowy odcinka od ronda […]

 • Hat trick pruszkowskich koszykarek

  Trzecia kolejka rozgrywek koszykarskiej 1 ligi kobiet i trzecie zwycięstwo zawodniczek Panattoni Europe Lidera Pruszków. Po zwycięstwach z drużyną z Bydgoszczy i  akademiczkami z Warszawy do hali  Znicz przyjechał  zespół VBW GTK II Gdynia. Początek spotkania należał do gości. Liderki grały nieskutecznie, były spóźnione w obronie, przez co gospodynie zeszły po pierwszej kwarcie z 16 […]

 • Okupacja niemiecka w filmie polskim

  Pod takim tytułem w muzeum Dulag 121 już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się cykl Przystanek Historia.

 • Startuje budżet obywatelski 2019 w Ursusie

  Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu Ursusa: zgłaszają projekty, dyskutują nad nimi, a potem oddają na nie swoje głosy. Ale żeby tak było najpierw wniosek musi przejść weryfikację.

 • Policjanci pomogli rodzącej kobiecie

  W czwartek 12-go października późnym popołudniem stołeczni policjanci otrzymali zgłoszenie: nieoświetlony samochód na poboczu. Natychmiast pojechali na miejsce, aby sprawdzić, co tam robi.

 • Ewakuacja komisariatu policji w Błoniu

  W czwartek 12 października w miejscowości Błonie około godziny 16.30 ewakuowano pracowników z budynku komisariatu policji.

 • Rekordowy przetarg na pociągi dla Kolei Mazowieckich rozstrzygnięty!

  W ciągu najbliższych kilku lat firma Stadler dostarczy mazowieckiemu przewoźnikowi 71 nowoczesnych pociągów za niebagatelną kwotę ponad 2 miliardów złotych. W długotrwałym przetargu na to intratne zamówienie branych było pod uwagę 15 kryteriów.

 • W Milanówku i Podkowie Leśnej powstaną tory do rowerowych ewolucji

  Gmina Milanówek otrzymała ponad 100 tysięcy złotych na tor do uprawiania widowiskowej dyscypliny sportu, zwanej „dirt jumping”. Burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska poinformowała na swoim facebookowym profilu, że inwestycja może być gotowa na wiosnę przyszłego roku. Tor do „dirt jumpingu” oraz tzw. „pumptrack” do zjazdu rowerami typu BMX i MTB powstanie w miejscu obecnego skateparku. Dotację […]

 • Koszykarskie emocje w sobotę w Pruszkowie.

  Trzecią kolejkę w pierwszej lidze kobiet otworzy mecz z udziałem Panattoni Europe Lider Pruszków. W sobotę przeciwnikiem „żółto-czerwono-niebieskich” będzie zespół VBW GTK II Gdynia.

 • Miał przy sobie prawie 10 gramów narkotyków

  W Grodzisku Mazowieckim zatrzymano wczoraj 44 latka, przy którym znaleziono 10 gramów Amfetaminy i Marihuany.

 • Wielkie bicie rekordu w pierwszej pomocy

  W poniedziałek 16 października, w samo południe, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy!Do akcji przyłączyła się pruszkowska podstawówka nr 2 w której 300 uczniów z 12 klas będzie biło rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Akcja prowadzona jest w całej Polsce z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Dzień […]

 • Szczątki 3 tysięcy osób odnalezione w Nadarzynie

  Natrafili na nie archeolodzy w pobliżu placu rozbudowy drogi ekspresowej S-8. Jak informuje portal Grodzisknews, nieopodal kościoła św. Klemensa w Nadarzynie w ziemi spoczywały szczątki 3 tysięcy zmarłych,

 • XII edycja Grodziskich Targów Pracy

  Osoby poszukujące zatrudnienia w Grodzisku Mazowieckim i okolicach powinny się wybrać w czwartek 19 października na teren Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury 4.

 • Nożownik z Mokotowa omal nie zabił własnego kolegi

  Do zdarzenia doszło w nocy, kiedy grupa znajomych wracała do domu z pubu. 29-letni Kamil U. zabrał telefon swojemu znajomemu.

 • W Michałowicach powstanie prawie 6 kilometrów dróg rowerowych

  Na początku października wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka podpisał umowę na budowę nowych tras dla rowerzystów w miejscowościach: Pęcice, Granica, Opacz-Kolonia oraz Michałowice Wieś.

 • Stypendia dla studentów uczelni artystycznych

  Jesteś studentem uczelni artystycznej? Realizujesz autorskie projekty? Zgłoś się do programu stypendiów wojewódzkich.

 • Autobus w Piastowie już kursuje

  Od dziś czyli 11 października rozpoczyna kursowanie zapowiadana kilkanaście dni temu linia autobusowa P – 2 od Ronda Kaczorowskiego w Piastowie do Pętli autobusowej Ursus – Niedźwiadek.

 • Gmina Brwinów odnawia kwatery żołnierskie

  Dzień wszystkich świętych tuż tuż a gmina Brwinów może się pochwalić remontem kolejnych kwater żołnierzy na tamtejszym cmentarzu.

 • Ścieżka rowerowa „znikąd donikąd”

  Pogoda za oknami w kratkę, ale to nie przeszkadza prawdziwym cyklistom korzystać z jednośladów.

 • Cyberprzestępcy zatrzymani na Mokotowie

  Na Mokotowie funkcjonariusze Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy wykradli bez małą 700 tys. danych informatycznych i osobowych abonentów jednej z firm telekomunikacyjnych.

 • Wielki wybuch w Ursusie

  Do eksplozji doszło we wtorek 10-go października w bloku przy ulicy Rakuszanki. Policja natychmiast ewakuowała mieszkańców, a jedna osoba trafiła do szpitala. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 30 starych nabojów, później prace rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza powiedziała Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. Jak dodaje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W mieszkaniu 32 letni […]

 • Warsaw Inspire Toastmasters Conference czyli spotkanie ludzi, którzy stawiają na swój rozwój

  W naszym studiu pojawił się gość, który opowiedział o Warsaw Inspire Toastmasters Conference. Kto to jest Toastmaster? Między innymi na takie pytanie odpowiedział gość Dominiki Żdżalik Przemysław Kutnyj członek Klubu Toastmasters Centrum. Posłuchajcie rozmowy. Pierwsza część rozmowy Druga część rozmowy:

Strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11