Informacje Lokalne

Informacje POPradia

 • Władze Pruszkowa zapraszają na spotkanie w sprawie likwidacji gimnazjów

  Miasto szykuje się do przeprowadzenia reformy oświaty w związku ze stopniowym wygaszaniem gimnazjów, które rozpocznie się już we wrześniu tego roku. Dokąd pójdą uczniowie szóstych klas pruszkowskich szkół podstawowych nr 6 i 8?

 • Straż miejska w walce z palaczami śmieci

  Głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza w Warszawie i okolicach jest tzw. niska emisja, czyli ogrzewanie domów i mieszkań drewnem, węglem lub różnego rodzaju śmieciami. Tylko w styczniu stołeczna straż miejska odnotowała półtora tysiąca interwencji w sprawie spalania odpadów.

 • Liderki znowu przegrały z uniwersytecką drużyną

  9-go lutego żeńska drużyna koszykarek z Pruszkowa przegrały z AZS-em Uniwersytet Warszawski, a wczoraj zawodniczki Panattoni Europe LIDER Pruszków poległy w boju z AZS-em Uniwersytet Gdański 47:57 w 19. Kolejce I ligi. Rywalki uzyskały na początku meczu przewagę kilku punktów, której nie oddały do samego końca. Po meczu niepocieszony był trener pruszkowianek, Jacek Rybczyński: Wygląda […]

 • Rewitalizacja w Raszynie

  W minionym tygodniu mówiliśmy o programie odnowy kilku obszarów na terenie gminy Michałowice. Nad podobnym programem na rzecz rozwoju gminy pracują urzędnicy z Raszyna. Zgodnie z obecnymi założeniami rewitalizacja odbędzie się w części sołectwa Nowe Grocholice i Falenty oraz na części dwóch osiedli w Raszynie.

 • W maju zamkną jeden z torów kolejowych na trasie z Grodziska do Warszawy

  Całkowite zamknięcie trasy regionalnej linii kolejowej na odcinku od Grodziska Mazowieckiego do przystanku Warszawa Włochy zaplanowane jest od września, ale już w maju ruszą pierwsze prace przygotowawcze do wielkiego remontu. Jak informują Koleje Mazowieckie, 4-go maja zamknięty zostanie tor nr 1 dla pociągów dalekobieżnych, które od tego czasu będą kursowały po jednym czynnym torze oraz […]

 • Czy opłaty za wywóz śmieci w Pruszkowie wzrosną?

  Pod koniec roku pojawił się niemały problem, bo wygasła umowa pruszkowskiego magistratu z Miejskim Zakładem Oczyszczania na wywóz odpadów. Urzędnicy już wtedy próbowali wybrać w przetargu nowego wykonawcę, jednak wtedy nie udało się to z powodu zbyt drogich ofert.

 • Emocje i ryk silników podczas XIII edycji Rally Winter

  Prawie 40 załóg wystartowało wczoraj w cyklicznym rajdzie dla amatorów, zorganizowanym przez klub sportowy Auto Koło Centrum. Były samochody różnych marek, podzielone na klasy zgodnie z pojemnością silnika.

 • Węgierski dramat „Syn Szawła” w Centrum Kultury w Raszynie

  Centrum Kultury Raszyn 2 marca zaprasza na spotkanie filmowe z cyklu „Kulturalne kino” i projekcję filmu, który odbił się echem na całym świecie, czyli węgierski dramat  „Syn Szawła”. Reżyserią tej niezwykle ciężkiej fabuły w 2015 roku zajął się Laszlo Nemes. Przy produkcji filmu współpracowali aktorzy z całego świata, a w tym również aktorzy z Polski i […]

 • Mikromusic w Piasecznie!

  Znacie ten zespol? Muzyka zespołu Micromusic to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie Mikromusic wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu znamienitych gości takich jak: Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd Mikromusic w eterze.

 • Muzem Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu „Pruskoviana”,

  Muzem Dulag 121 serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Pruskoviana”, które poświęcone będzie historii Pruszkowa.  „Żbików na starych fotografiach”- taki tytuł nosi spotkanie planowane na sobotę, 25 lutego, o godz. 15. Gościem spotkania będzie autor wielu publikacji i wspaniały gawędziarz Tadeusz Hubert Jakubowski, który opowie historie związane z najciekawszymi miejscami na Żbikowie. Tadeusz Hubert Jakubowski […]

 • XIII edycja Rally Winter w Piasecznie i okolicach

  W najbliższą niedzielę wszyscy amatorzy samochodowych rajdów będą mieli szansę przetestować swoje auta na profesjonalnie przygotowanych odcinkach specjalnych. W XIII edycji Rally Winter, organizowanej przez klub sportowy Auto Koło Centrum, swoich sił będą mogli spróbować wszyscy chętni, posiadający własny samochód z aktualnym przeglądem i ubezpieczeniem.

 • W Piastowie znowu doszło do włamania

  Wczoraj przy ulicy Bema przestępcy wdarli się do jednego z lokali w bloku mieszkalnym i pod nieobecność domowników ukradli cenne przedmioty. To już kolejne w ostatnich tygodniach takie zdarzenie w Piastowie.

 • 15 milionów złotych na parkingi w Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach

  Wczoraj w siedzibie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie prezydent Pruszkowa Jan Starzyński odebrał symboliczny czek na niemal 15,5 mln złotych. Ta niebagatelna kwota przeznaczona zostanie na dofinansowanie budowy czterech parkingów w systemie „Parkuj i Jedź” w Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach. Dwa największe powstaną w Pruszkowie, w pobliżu stacji PKP.

 • Grypa nie odpuszcza. Lekarze nie nadążają z przyjmowaniem chorych

  Na Mazowszu z dnia na dzień wzrasta liczba zachorowań na grypę oraz infekcje grypopodobne. Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie zanotował ponad 53 tysiące nowych zachorowań tylko w pierwszych siedmiu dniach lutego. A to jeszcze nie koniec – lekarze przewidują, że szczyt zachorowań nastąpi na przełomie lutego i marca.

 • Remont starostwa powiatowego w Piasecznie

  Trwają prace zmierzające do poprawy funkcjonalności budynku starostwa przy ulicy Chyliczkowskiej. Do końca czerwca wykonany ma zostać remont poddasza, a także przebudowa części parterowej. Wkrótce powstanie tam nowa sala obsługi mieszkańców.

 • W Konstancinie działa nowa poczta

  To piąta placówka Poczty Polskiej otwarta na terenie Konstancina-Jeziorny. W punkcie przy ulicy Świetlicowej 7/9 mieszkańcy mogą skorzystać z większości usług pocztowych, a więc dokonać różnych opłat, nadać przesyłki czy kupić znaczki. Niestety nie można tam odbierać renty czy emerytury oraz przekazu pieniężnego.

 • Strażacy z Błonia poćwiczą razem z mieszkańcami

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu zaprasza na ćwiczenia na terenie glinianek, związane z ratownictwem lodowym. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych pokażą, jak się zachowywać, jeśli zdarzy nam się wpaść pod lód lub jak pomóc osobie, która znalazła się w takiej niebezpiecznej sytuacji.

 • Urząd Gminy Brwinów wydał już 1000 kart mieszkańca

  Mieszkańcy gminy mogą odbierać ten dokument o końca grudnia zeszłego roku. Uprawnia on do dużych zniżek na komunikację autobusową oraz w niektórych punktach usługowych. Dwa dni temu tysięczną Brwinowską Kartę Mieszkańca otrzymała Pani Stanisława Laskus, która od urodzenia mieszka w Brwinowie. Wraz z dokumentem, Pani Stanisława otrzymała drobny upominek.

 • Zamaskowani bandyci zaatakowali holenderskich kibiców i zdemolowali klub

  Dzisiaj w Lidze Europejskiej piłkarze Legii Warszawa zagrają z drużyną Ajaxu Amsterdam, a tymczasem wczoraj wieczorem doszło do zdarzeń, które z futbolem nie mają nic wspólnego. Około godz. 22.00 zamaskowani osobnicy najpierw obrzucili kamieniami praski klub „Chmury”, w którym przebywali przyjezdni kibice z Holandii.

 • Dartom Bogoria przed kolejnym wyzwaniem w Superlidze tenisa stołowego

  Po odpadnięciu z europejskich pucharów ekipa z Grodziska Mazowieckiego może całkowicie skoncentrować się na krajowych rozgrywkach. W najbliższy piątek tenisiści stołowi Dartom Bogorii podejmą na własnej hali drużynę KST Energa Manekin z Torunia.

 • Wkrótce w Grodzisku może powstać pierwszy żłobek

  Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego zgłaszali ostatnio władzom gminy potrzebę budowy takiej placówki. Do ich postulatów przychyla się burmistrz Grzegorz Benedykciński. Grodziski magistrat donosi, że po zakończeniu ferii włodarz przedstawi miejskim radnym propozycję budowy żłobka, prawdopodobnie przy ulicy Górnej. Start tej inwestycji jest wstępnie planowany na przyszły rok.

 • W Michałowicach będzie więcej gminnych rowerów

  Pierwsza stacja wypożyczeń jednośladów, działająca na podobnej zasadzie jak warszawskie Veturilo, pojawiła się pod Urzędem Gminy Michałowice w połowie zeszłego roku i od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 • Strefa „Kiss and Fly” na Okęciu zdaje egzamin

  Już od ponad miesiąca podwiezienie pasażerów na lotnisko Chopina jest o wiele łatwiejsze, odkąd pod terminalem wydzielona została specjalna strefa krótkiego postoju dla 89 pojazdów.

 • Sześć osób rannych po dachowaniu busa koło Nadarzyna

  Około godziny 6.00 rano w miejscowości Wolica koło Nadarzyna z trasy katowickiej wypadł mini-bus, w którym jechało 8 osób. Pierwszą informację na ten temat otrzymaliśmy po godzinie 7.00 od naszego słuchacza, Pana Rafała: Na miejscu nadal są policjanci, którzy ustalają przyczyny wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu nie uczestniczyły inne pojazdy. Mówi rzecznik […]

 • Gość POPradia: Wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka – rewitalizacji Gminy Michałowice

  W jaki sposób zmienić na lepsze wybrane obszary w Komorowie, Pęcicach czy w Regułach? Na ten temat porozmawialiśmy na antenie POPradia z wójtem gminy Michałowice, Krzysztofem Grabką. Zapraszamy do posłuchania. Marek Gutowski  Pierwsza rozmowa na temat rewitalizacji Gminy Michałowice: Druga rozmowa na temat rewitalizacji Gminy Michałowice:  

 • Wojewoda wydał zezwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S-8

  Dzięki temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła zlecić przebudowę 10-kilometrowego fragmentu Drogi Krajowej nr 8 pomiędzy Radziejowicami a Paszkowem. Po jego ukończeniu trasa S-8 na terenie Zachodniego Mazowsza będzie już kompletna. Na razie Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na realizację pierwszego zadania na odcinku od Radziejowic do miejscowości Przeszkoda. Projekt zakłada budowę m.in. […]

 • Spotkanie w sprawie rewitalizacji Gminy Michałowice

  Jak zapewniają władze Gminy Michałowice, jej rozwój przebiega pomyślnie, nadal jednak jest kilka obszarów, które wymagają większego doinwestowania. Odkąd pojawiła się szansa pozyskania na to dofinansowania z Unii Europejskiej, gmina Michałowice pracuje nad programem rewitalizacji i zaprasza do współpracy wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców, a także organizacje pozarządowe.

 • Coraz więcej nielegalnych fabryk papierosów

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji mają coraz więcej pracy przy walce z procederem produkcji i handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Jak czytamy w komunikacie CBŚP, w ubiegłym roku na terenie całego kraju funkcjonariusze zlikwidowali aż 26 fabryk i zatrzymali ponad pół tysiąca osób. Był to rekordowy rok pod względem uderzeń w grupy przestępcze produkujące nielegalne papierosy.

 • Pruszkowski TBS postawi nowy budynek przy Armii Krajowej

  Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń miejska” planuje budowę trzypiętrowego bloku na terenach obecnego parkingu obok dawnego budynku Polleny, który wkrótce zostanie rozebrany. Na działce o powierzchni prawie 2 kilometrów kwadratowych oprócz samego budynku, ma się również pojawić parking podziemny dla jego mieszkańców.

 • W Podkowie Leśnej powstanie parking przesiadkowy

  Na początku tygodnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie przedstawiciele podkowiańskiego magistratu podpisali umowę o dofinansowanie parkingu typu: „Parkuj i Jedź” w pobliżu przystanku WKD Podkowa Leśna Główna.

 • Smog powrócił nad Warszawę, jednak alarmu nie ma

  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska donosi, że od dwóch dni w Warszawie normy poziomu szkodliwych pyłów znowu są przekroczone, jednak miasto nie zdecydowało się ogłosić alarmu smogowego.

 • Budowa bloków komunalnych w Piastowie jednak ruszy

  Po ogłoszeniu aż trzech przetargów urzędnicy zdołali wreszcie wyłonić wykonawcę trzech budynków na działce pomiędzy ulicami Sułkowskiego i gen. Maczka. Dzięki nim zasoby mieszkaniowe w północnej części Piastowa powiększą się o 38 lokali komunalnych.

 • Okradli sklep sportowy. Wpadli chwilę później

  W poniedziałek 13 lutego w nocy uwagę funkcjonariuszy patrolujących ulice Piaseczna zwrócili dwaj mężczyźni, którzy nieśli ze sobą liczne pakunki, a dodatkowo w rękach trzymali kilka par butów narciarskich i łyżwy. Jak się okazało, w pudłach były też sportowe bluzy i rękawice bokserskie – wszystko nowe i z metkami.

 • Śmiertelny wypadek na torach kolejowych

  Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 13 lutego  około godziny 18.30 na trasie pomiędzy Warszawą Wschodnią a Wawrem. Osoba przechodząca w niedozwolonym miejscu wpadła pod pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa-Dęblin i zginęła na miejscu.

 • Dotacje dla NGO – Goście POPradia Starosta Pruszkowskim Maksym Gołoś oraz pełnomocniki starosty ds. organizacji pozarządowych Olgierd Lewan

  Ruszyła pierwsza w tym roku tura powiatowych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych, które wspierają samorządowców przy realizacji ważnych inicjatyw i działań. O tym, w jaki sposób można pozyskać dotację od powiatu pruszkowskiego i na jakie cele, porozmawialiśmy na naszej antenie ze starostą pruszkowskim, Maksymem Gołosiem oraz pełnomocnikiem starosty ds. organizacji pozarządowych, Olgierdem Lewanem.

 • Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie „Kresowe miasta wielu religii”

  Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie „Kresowe miasta wielu religii”, które poprowadzą Melchior Jakubowski i Maksymilian Sas. Podczas spotkania przedstawią zarys dziejów obecnych na Kresach różnych grup religijnych (rzymskich katolików, prawosławnych, unitów, Ormian, protestantów, żydów, karaimów i muzułmanów). W oparciu o dawne dokumenty takie jak mapy i fotografie – autorzy książki „Miasta wielu religii.

 • Koncert „Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej”

  Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy z Pruszkowa zaprasza na koncert Chóru Kameralnego Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego, który wraz z aranżacjami Andrzeja Borzyma przeniesie zebranych gości w świat pięknej poezji Agnieszki Osieckiej.

 • Modernizacja szpitala powiatowego w Pruszkowie

  Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie odnowionego Oddziału Chorób Wewnętrznych w placówce przy ulicy Armii Krajowej. W ramach remontu wykonano wymianę wszystkich instalacji i posadzek, a na potrzeby pacjentów zakupionych zostało 21 nowych łóżek.

 • Nowe ścieżki rowerowe połączą Jaktorów z Grodziskiem i Żyrardowem

  O tej inwestycji mówiło się już od dawna. Teraz, dzięki funduszom europejskim plany budowy trasy dla rowerzystów wreszcie nabierają kształtu. Urząd Gminy Jaktorów ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Jagiellońskiej i Partyzantów w Międzyborowie oraz wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719 w gminie Jaktorów o łącznej długości ponad 6 km.

 • Nie umyją autobusów… dopóki nie puści mróz

  W ostatnich dniach większość miejskich pojazdów jest tak oblepionych błotem i solą, że pasażerowie mają problem, żeby dostrzec cokolwiek przez szyby. Na niektórych autobusach zalega ponad centymetrowa warstwa brudu, a tymczasem Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że obecnie nie da się umyć pojazdów… z powodu mrozu.

 • Wiosna pod znakiem inwestycji drogowych w stolicy

  O tym, że po każdej zimie wiele dróg wymaga remontu, wie chyba każdy kierowca. Ale w tym roku drogowcy planują nie tylko doraźne łatanie dziur. Wraz z nadejściem wiosny ruszy wymiana nawierzchni ulic w kilku dzielnicach Warszawy. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, w tym roku zakres prac będzie znacznie większy, niż w latach ubiegłych.

 • Zmiany w miejskiej komunikacji w trakcie ferii

  Młodzież szkolna i studenci odpoczywają, a tymczasem wraz z początkiem ferii zmieniły się rozkłady jazdy warszawskich autobusów i tramwajów. Do 26 lutego zawieszone zostało kursowanie linii autobusowych o charakterze szkolnym.

 • Wojewoda opublikował uchwałę o referendum na temat powiększenia Warszawy

  To oznacza, że 26 marca już z całą pewnością mieszkańcy stolicy będą mogli się wypowiedzieć, czy chcą dołączenia do Warszawy ponad trzydziestu sąsiednich gmin. Uchwałę o referendum przegłosowali radni Platformy Obywatelskiej podczas nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy. Radni z Prawa i Sprawiedliwości byli temu przeciwni.

 • 300 tysięcy fiolek podrobionych perfum koło Pruszkowa i Grodziska

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego policji i celnicy wkroczyli jednocześnie do 26 lokalizacji na terenie powiatu pruszkowskiego i grodziskiego i zatrzymali łącznie 28 osób zajmujących się produkcją nielegalnych perfum. Mówi rzecznik prasowy

 • Społecznicy z Pruszkowa i okolic powalczą o dotacje

  Ruszyła pierwsza w tym roku tura powiatowych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych, które wspierają samorządowców przy realizacji ważnych inicjatyw i działań. W konkursie ogłoszonym  przez powiat pruszkowski, oferty można składać na realizację zadań publicznych, m.in. z zakresu pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, podtrzymywania czy też upowszechniania tradycji narodowej.

 • PiS nie wycofa się z pomysłu na warszawską metropolię…

  Ale będą szerokie konsultacje w tej sprawie. Od początku lutego ogromne emocje i kontrowersje budzi poselski projekt ustawy o nowym ustroju stolicy, która miałaby się powiększyć o 33 okoliczne gminy.

 • Jak założyć swoją pierwszą firmę w Brwinowie, Podkowie Leśnej lub w Milanówku?

  Tego dowiedzą się uczestnicy szkolenia zaplanowanego przez Lokalną Grupę Działania Zielone Sąsiedztwo w Brwinowie. Mile widziane są zarówno osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej, jak i te prowadzące już firmę, zainteresowane jej rozwojem.

 • Czy będą zwolnienia nauczycieli na Mazowszu?

  Na razie nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej rozpoczęła się seria spotkań z rodzicami, nauczycielami i samorządowcami w związku z likwidacją gimnazjów, planowaną od września tego roku.

 • Przerwana passa Lidera Pruszków

  Mimo ambitnej postawy w pierwszej połowie koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków przegrały w wyjazdowym spotkaniu 1 ligi kobiet z AZS-em Uniwersytetem Warszawskim 51 do 68. O ile w dwóch pierwszych kwartach udowadniały swą przewagę nad gospodyniami ze stolicy to druga połowa nie odzwierciedlała możliwości pruszkowianek.

 • „Pani Minister tańczy” w Milanówku

  Milanowskie Centrum Kultury wraz z Lamour Maison zapraszają na seanse przedwojennego kina – w każdy piątkowy wieczór. W najbliższym piątkowym repertuarze 10 lutego jest film z 1937 roku „Pani Minister tańczy” w reżyserii Juliusza Gardana. O czym jest ta dobra, polska i już teraz Wam zdradzę – komedia?

 • PKF zaprasza na pokaz filmu „Zagubieni”

  Miejski Ośrodek Kultury Kamyk z Pruszkowa wraz ze Społecznym Stowarzyszeniem Forum Pruszków – 25 lutego zapraszają na pokaz filmu „Zagubieni” w reżyserii Petera Zelenka. Pavel – główny bohater –  jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego.

 • Przy Puławskiej powstanie 9-kilometrowa ścieżka dla rowerów

  Będzie to największa tego typu inwestycja w Warszawie. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę trasy rowerowej przy ulicy Puławskiej, od ulicy Domaniewskiej do granic stolicy. Dzięki temu dojazd z Piaseczna do Warszawy na rowerze stanie się znacznie wygodniejszy. Będą też nowe przeprawy dla rowerzystów i pieszych na drugą stronę ulicy Puławskiej, np. na wysokości […]

 • Wojewoda pozwoli na referendum w stolicy, o ile pytanie będzie prawidłowo zadane

  Niedawno warszawscy radni podjęli decyzję o zorganizowaniu referendum dla mieszkańców stolicy, w którym zostaną oni zapytani, co myślą na temat pomysłu powiększenia Warszawy o ponad 30 okolicznych gmin.

 • Kolejny gangster z Pruszkowa w rękach policji

  Niedawno informowaliśmy o zatrzymaniach trzech osób z dawnego zarządu grupy pruszkowskiej. Tymczasem to nie koniec akcji wymierzonej w gangsterów. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji Łodzi, trzy dni temu doszło do zatrzymania 57-letniego Mieczysława M., pseudonim Oława, poszukiwanego od zeszłego roku za wymuszenia rozbójnicze i oszustwo.

 • Gigantyczna afera bankowa na Mazowszu

  Jej rozmiary mogą być większe, niż w przypadku głośnej na cały kraj afery Amber Gold. Wczoraj Centralne Biuro antykorupcyjne zatrzymało 6 osób podejrzewanych są o wyłudzenie 104 milionów złotych z SK Banku w Wołominie.

 • Policja zatrzymała włamywaczkę z Piastowa

  Od kilku tygodni mieszkańcy Piastowa ostrzegają się nawzajem w mediach społecznościowych przed zwiększoną aktywnością złodziei, którzy próbują się wedrzeć do domów i mieszkań. Niedawno policja przesłuchała w tej sprawie dwie osoby.

 • Radni Piaseczna również nie chcą przyłączenia do Warszawy

  Informowaliśmy o sprzeciwie Pruszkowskich radnych wobec planów włączenia gminy w obszar miasta stołecznego Warszawy. W środę 8 stycznia podobną uchwałę przegłosowali radni z Piaseczna, chociaż podobnie jak w Pruszkowie, nie obyło się bez ostrej wymiany zdań.

 • Kontrole autokarów przed feriami

  W trakcie weekendu rozpoczną się wyjazdy młodzieży szkolnej na zasłużony odpoczynek. Przed podróżą warto sprawdzić, czy autobus, który zawiezie dzieciaki na ferie jest w dobrym stanie.

 • Kontrolerzy biletów będą łatwo rozpoznawalni

  Wkrótce w autobusach, tramwajach, czy SKM-kach pojawią się elegancko wyglądający panowie i panie z terminalami do sprawdzania biletów. Zarząd Transportu Miejskiego dąży do tego, żeby kontrolerzy stali się wizytówką stołecznej komunikacji. Zmiany w ich ubiorze władze ZTM zapowiadały już pod koniec zeszłego roku. Każdy kontroler będzie musiał założyć mundur: – mówił dyrektor generalny Zarządu Transportu […]

 • Koleje Mazowieckie planują zakup nowego taboru dla linii piaseczyńskiej

  Podróżni z Piaseczna od wielu cierpią z powodu przedłużającego się remontu odcinka torów na drodze do Warszawy. Na szczęście prace pomału dobiegają końca, a dobre wieści dla pasażerów ma również przewoźnik obsługujący linię piaseczyńską, czyli Koleje Mazowieckie. Władze spółki planują zakup nowoczesnych pięcioczłonowych pociągów, które będą jeździły na kilku podwarszawskich trasach, np. na linii z […]

 • Mieszkańcy Nadarzyna wywalczyli własne liceum

  Rada Powiatu Pruszkowskiego wyraziła zgodę, aby gmina Nadarzyn utworzyła na swoim terenie Liceum Ogólnokształcące. Dzięki temu młodzież szkolna będzie miała alternatywę wobec placówek położonych w dalszych lokalizacjach.

 • Referendum w Podkowie Leśnej w sprawie dołączenia do Warszawy

  Pomimo, że pomysł na powiększenie obszaru stolicy posłowie Prawa i Sprawiedliwości odłożyli na bliżej nieokreśloną przyszłość, nadal budzi on ogromne kontrowersje w większości gmin wokół Warszawy.

 • Na warszawskiej Białołęce powstanie nowa zajezdnia dla tramwajów

  Obiekt ten ma pomieścić aż 150 pojazdów szynowych na 55 torach. Ostatnia zajezdnia powstała w latach 60., a taboru tramwajowego wciąż przybywa, więc taka inwestycja wydaje się jak najbardziej potrzebna.

 • Gość POPradia – Wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela

  Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta Pruszkowa (07.02.2017) większość z radnych sprzeciwiła się projektowi ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Na ten temat porozmawialiśmy na naszej antenie z wiceprezydentem Pruszkowa Andrzejem Kurzelą.

 • Radni Pruszkowa sprzeciwiają się dołączeniu do stolicy

  We wtorek 7 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta poświęcona tej kwestii. Dyskusja była gorąca i trwała przez 2,5 godziny. Uczestniczyli w niej również mieszkańcy.

 • Wkrótce początek rozbudowy Południowej Obwodnicy Warszawy

  Jeszcze w lutym mogą wystartować pierwsze prace związane z ursynowskim odcinkiem tej trasy. Chodzi konkretnie o wzmocnienie tunelu I linii metra pod ulicą Płaskowicką i aleją KEN. To właśnie pod tunelem metra będzie przebiegał inny tunel o długości ponad 2 kilometrów, będący elementem rozbudowanej trasy S-2.

 • Grypa atakuje!

  Na terenie Mazowsza choruje już 150 tysięcy osób. W przychodniach są coraz większe kolejki, a szpitalach zaczyna brakować miejsc dla tych ciężej chorych. To szczyt sezonu grypowego, dlatego lekarze apelują, aby w miarę możliwości unikać zatłoczonych miejsc, gdzie łatwiej o zarażenie i dbać o ciepły ubiór, a jeśli mimo to grypa nas dopadnie, nie lekceważyć […]

 • Wystawa „Solidarność i wsparcie” zawita do Brwinowa

  Ekspozycja zorganizowana przez muzeum Dulag 121 w ubiegłym roku miała swoją premierę w Sejmie. Później była prezentowana w Pruszkowie i Podkowie Leśnej, a od dnia 12 lutego 2017 roku zagości w brwinowskim dworku Zagroda.

 • Nad jakością powietrza w Grodzisku będzie czuwał… miejski energetyk

  To pierwsze takie stanowisko na terenie całego województwa mazowieckiego. Od stycznia tego roku miejski energetyk zajmuje się wprowadzaniem ekologicznych systemów ogrzewania w budynkach na terenie Grodziska Mazowieckiego.

 • „Era nowych technologii w Milanówku”

  Już wkrótce w mieście-ogrodzie pojawi się kabel światłowodowy, który ma zapewnić większą prędkość Internetu. Zainstaluje go jeden z operatorów telekomunikacyjnych. Ale to nie jedyne technologiczne innowacje na terenie Milanówka.

 • Zakorkowana Wola. Urzędnicy zapraszają do autobusów

  Od kiedy z powodu budowy metra zamknięty jest fragment ulicy Wolskiej w Warszawie, cała dzielnica utknęła w ogromnym korku. Kierowcom z Bemowa przejazd przez Wolę w kierunku centrum zajmował wczoraj nawet kilkadziesiąt minut, a objazd zamkniętego odcinka ulicy Wolskiej został poprowadzony przez wąską ulicę Płocką.

 • Co myślą mieszkańcy Pruszkowa i Piaseczna o planach przyłączenia ich miast do Warszawy?

  Nasi reporterzy zapytali przechodniów, co sądzą o pomyśle dołączenia ich miast do aglomeracji warszawskiej.

 • Awantura w Ożarowie. Poszło o plany powiększenia Warszawy

  W niedzielę 5 lutego do Ożarowa Mazowieckiego przyjechał wnioskodawca projektu o nowym ustroju Warszawy, poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin. W trakcie 3-godzinnego spotkania z mieszkańcami i lokalnymi samorządowcami emocje sięgały zenitu. Były okrzyki i gwizdy, a na spotkanie przyszli głównie przeciwnicy pomysłu przyłączenia Ożarowa i ponad trzydziestu innych gmin do Warszawy.

 • Co dalej w sprawie sieci wysokiego napięcia 400 kV?

  W październiku ubiegłego roku, po wielomiesięcznych protestach społecznych, spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne rozwiązała umowę z wykonawcą słupów wysokiego napięcia, przez co inwestycja została tymczasowo wstrzymana. Sprawa kontrowersyjnych słupów nie jest jednak zakończona.

 • Objazdy autobusów na terenie Józefosławia

  W związku pracami drogowymi trwającymi obecnie na ul. Wilanowskiej w Józefosławiu, autobus linii podmiejskiej nr 739 kursujący pomiędzy Piasecznem a Warszawą, od dzisiaj przez 2 miesiące będzie jeździł okrężną drogą, przez ulicę Cyraneczki, z podjazdem do szkoły.

 • W Piasecznie może powstać nowy kompleks sportowy

  Mimo sporej liczby obiektów sportowo-rekreacyjnych w Piasecznie tamtejsze władze planują utworzenie kolejnych tego typu placówek. Budowle miałyby pojawić się na terenie obecnych pól uprawnych.

 • Południowa Obwodnica Warszawy przez cały poranek tkwiła w korku

  W godzinach porannego szczytu doszło tam do paraliżu komunikacyjnego, po tym jak zderzyły się bmw i ford. Jedna osoba doznała obrażeń i strażacy musieli wycinać ją z wraku rozbitego auta. Wkrótce trafiła do szpitala. W trakcie akcji ratowniczej miejskich służb na trasie S2 w stronę Ursynowa wyłączony był jeden z pasów ruchu, a w stronę […]

 • Warszawa kupi ponad 200 tramwajów za ponad 2 miliardy złotych

  To będzie największe miejskie zamówienie na tabor szynowy w polskiej historii. Jak donosi portal „Transport Publiczny”, Tramwaje Warszawskie ogłaszają właśnie przetarg na dostawy 123 tramwajów z opcją na kolejne 90 pojazdów. Wartość zamówienia szacowana jest na ponad 2 mld 300 mln zł brutto.

 • Pruszkowscy radni wobec projektu włączenia gminy do Warszawy

  Rada Miejska w Pruszkowie zwołała Sesję nadzwyczajną na której podjęte będzie stanowisko radnych na temat bieżących wydarzeń związanych z projektem ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, złożonego pod koniec stycznia do Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on włączenie Pruszkowa i ponad 30 innych gmin w obszar nowej metropolii warszawskiej.

 • Coraz mniej podróżnych na Mazowszu wybiera pociągi

  Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że większość przewoźników kolejowych w Polsce odnotowała wyraźne wzrosty liczby pasażerów. Nie dotyczy to jednak linii podmiejskich łączących Warszawę z okolicznymi miejscowościami. Pociągami na Mazowszu podróżowało w ostatnich miesiącach nawet o kilka milionów mniej pasażerów, niż w latach ubiegłych.

 • Czy gminy zachowają swoją niezależność po włączeniu do Warszawy?

  Pomysł partii rządzącej na utworzenie tzw. warszawskiego obszaru metropolitalnego, do którego miałyby zostać włączone 33 okoliczne gminy wzbudził ogromne kontrowersje wśród mieszkańców stolicy i okolic. Projekt nowego ustroju Warszawy spotkał się z ogromną krytyką nie tylko władz Warszawy, ale również włodarzy takich gmin, jak Pruszków, Grodzisk Mazowiecki czy Podkowa Leśna.

 • Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego dla Pruszkowa

  Już od jutra pruszkowski urząd miasta rozpocznie nabór wniosków od swoich mieszkańców. Wszystkie obywatelskie pomysły na poprawę jakości życia w mieście będą rozpatrzone przez specjalną komisję, a gdy przejdą weryfikację, trafią pod głosowanie innych mieszkańców.

 • Wielki turniej w tenisie stołowym w Piasecznie

  W sobotę 4 lutego na terenie w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie do rywalizacji przy stołach pingpongowych staną zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych. Na uczestników szóstego piaseczyńskiego Grand Prix w tenisie stołowym oprócz licznych nagród czeka spotkanie z wyjątkowym gościem, złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym, Piotrem Grudniem.

 • Mazowsze znowu zatrute smogiem

  W piątek 3 stycznia rano w Warszawie normy jakości powietrza zostały znacznie przekroczone. Szczególne złe wskazania stacji pomiarowych dotyczą szkodliwego pyłu zawieszonego PM 2,5. Również stacje pomiarowe w Piastowie koło Pruszkowa pokazały, że jakość powietrza jest tam bardzo kiepska.

 • Spotkanie w sprawie likwidacji gimnazjów w Pruszkowie

  Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska (na zdj. od lewej) zapowiedziała serię spotkań informacyjnych w związku z planowaną reformą edukacji. W piątek 10 lutego w pruszkowskim liceum im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się spotkanie pracowników warszawskiego Kuratorium Oświaty z rodzicami uczniów, nauczycielami i samorządowcami, poświęcone reformie szkolnictwa. Zakłada ona stopniowe wygaszanie gimnazjów już od września tego roku. […]

 • Będzie więcej policyjnych kontroli w Pruszkowie

  Patrole z „suszarkami” będą coraz częściej widoczne na kilku ulicach Pruszkowa, w tym na wylotówce na autostradę, czyli na Poznańskiej, ale również na ulicach 3 maja, Długiej i Mostowej. Mieszkańcy okolicznych osiedli skarżą się, że to właśnie na tych ulicach dochodzi do nagminnego przekraczania prędkości, przez co nie czują się tam bezpiecznie. Mówi rzecznik prasowy […]

 • Wzrost zatrudnienia i wyższe pensje na Mazowszu

  Tak przynajmniej wynika z najnowszych danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny. W grudniu minionego roku w sektorze przedsiębiorstw na terenie województwa mazowieckiego zatrudnionych było ponad 1 mln 400 tys. Osób i było to o niemal 3 % więcej, niż w grudniu 2015 roku.

 • Znicz Basket wygrywa po dramatycznym meczu z GTK Gliwice

  Koszykarze z Pruszkowa zwyciężyli na własnej hali z silną ekipą z Gliwic 74:72, chociaż na początku drugiej kwarty przegrywali już siedemnastoma punktami! Zajmujący 4. miejsce w tabeli gliwiczanie byli zdecydowanymi faworytami i na początku meczu wyraźnie dominowali nad zajmującymi 11. miejsce pruszkowianami.

 • Podkowa Leśna jednak stanie się częścią Warszawy?

  Niedawno informowaliśmy, że w projekcie złożonym do Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, zakładającym  przyłączenie do obszaru miasta stołecznego Warszawy aż 32. pobliskich gmin, zabrakło Podkowy Leśnej. Dzisiaj dotarliśmy do nieoficjalnych jeszcze informacji o poprawce tego projektu, która zakłada również przyłączenie Podkowy.

 • Spotkanie z asem wywiadu w Pruszkowie

  Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład z cyklu Karty Historii, pod tytułem: Kazimierz Leski „Bradl” – życie dobrze spełnione. Historycy zgodnie nazywają go jednym z najlepszych szpiegów w historii polskiego wywiadu.

 • Już prawie 1000 Kart Mieszkańca wydanych w Brwinowie

  To rozwiązanie coraz bardziej popularne i stosowane przez wiele gmin. Pozwala na korzystne zniżki na przejazdy komunikacją autobusową, czy też na usługi różnych punktów handlowych.

 • Pijana 19-latka rozbiła lexusa w centrum Warszawy

  Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 4.00 nad ranem. Nagranie miejskiego monitoringu pokazało, jak lexus wjeżdża na rondo Dmowskiego przy rotundzie, wpada w poślizg i rozbija się o barierki ochronne przy wejściu do podziemnego przejścia dla pieszych. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 • Gościem „Twarzą w Twarz” będzie Dominika Bartmann-Wojda

  Miejski Ośrodek Kultury wraz z Młodzieżowym Domem Kultury z Pruszkowa zapraszają na kolejne spotkanie w ramach projektu obywatelskiego „Twarzą w Twarz” autorstwa Gerarda Położyńskiego. Tym razem spotkanie odbędzie się w Filii MOKu na Żbikowie – czyli w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej.

 • „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” w Piasecznie

  Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na projekt muzyczny „Medytacje  wiejskiego listonosza jazzowego”, czyli koncert, który jest hołdem oddanym najciekawszej i najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych.

 • Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty filozoficzne dla najmłodszych

  Tematem najbliższych dociekań będzie wiersz Jana Brzechwy. Samochwała w kącie stała i wciąż tak opowiadała… Poezja z pewnością zainspiruje dzieci do podjęcia dyskusji na temat: Co to jest doskonałość? Kto i co jest doskonałe? Prowadzący warsztaty postarają się w wesołej atmosferze, odpowiedzieć na pytania, które pojawią się w trakcie dyskusji.

 • Teatrzyk dla dzieci pt. „Sikorka Agatka” w Raszynie

  Centrum Kultury Raszyn zaprasza na teatrzyk dla dzieci pt. „Sikorka Agatka” już 5 lutego w niedzielę o godzinie 13. Sikorka Agatka to już trzecia zimowa propozycja Teatru Gargulec. Dzięki Sikorce nasze najmłodsze pociechy dowiedzą się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom, a także poznają zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce.

 • Pruszkowianie znów oddadzą krew dla potrzebujących

  Poszkodowani w wypadkach drogowych, czy też poważnie chorzy pacjenci czekają na transfuzję krwi, która ratuje życie. Tymczasem Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa” już jutro zorganizuje pierwszą w tym roku zbiórkę, pod hasłem: „My się zimy nie boimy”.

 • Michał Landowski nowym wiceprezydentem Pruszkowa

  Michał Landowski wcześniej pracował przez 9 lat w Biurze Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego gdzie pełnił między innymi funkcję Głównego Specjalisty. Nowy wiceprezydent zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Królikowskiego, od dnia 1 lutego.  

 • Spotkanie strażaków z dzieciakami w Jankach

  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przygotowała akcję społeczną, skierowaną również do dzieci. W najbliższą sobotę 4 lutego strażacy pojawią się w Centrum Handlowym Janki, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie zbliżających się ferii- przede wszystkim o tym, jak uniknąć zagrożenia pożarami i zaczadzeniem.

 • Burmistrz Podkowy Leśnej przeciwny rozszerzeniu granic Warszawy

  Projekt ustawy złożony do Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, zakłada dołączenie do obszaru miasta stołecznego Warszawy aż 32. pobliskich gmin. Wśród nich nie znalazła się Podkowa Leśna. Zapytaliśmy burmistrza Artura Tusińskiego, czy podkowiańska gmina nie czuje się pominięta.

 • „Seniorzy w Akcji”- Warsztaty stolarskie dla dzieci i młodzieży w Koszajcu

  Co to jest pergola lub sławojka i jak samodzielnie je wykonać? Tego dowiedzą się najmłodsi mieszkańcy niewielkiej miejscowości Koszajec gminie Brwinów, podczas zajęć stolarskich prowadzonych przez doświadczonego emeryta i miejscowego urzędnika. Na temat inicjatywy: „Seniorzy w Akcji”, zorganizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, porozmawialiśmy na antenie POPradia z jednym z jej uczestników, Panem Marianem Galusem […]

 • Szefowie gangu pruszkowskiego zatrzymani

  Trwa gigantyczna operacja Centralnego Biura Śledczego Policji wymierzona w gangsterów z Pruszkowa, którzy po odbyciu wyroków zaczęli odbudowywać dawne struktury.

 • Warszawa może wchłonąć aż 32 okoliczne gminy

  Niedawno informowaliśmy o planach partii rządzącej na dołączenie do stolicy wszystkich sąsiadujących gmin. Po tym jak posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie gotowy projekt ustawy o aglomeracji warszawskiej okazuje się, że zamierzenia te są znacznie bardziej rozległe. Zgodnie z tym projektem w skład miasta stołecznego Warszawy mają wchodzić również bardziej odległe gminy, takie jak […]

 • Od września darmowe przejazdy dla młodzieży szkolnej w stolicy

  Dzisiaj prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że już od 1 września uczniowie gimnazjów i podstawówek pojadą za darmo komunikacją miejską.

 • Dzikie zwierze powodem wypadku w Nadarzynie?

  We wtorek 31 stycznia po godzinie 6.00 rano w Alei Katowickiej w Nadarzynie seat zderzył się z jadącym w tym samym kierunku oplem. O tym, jak doszło do tego wypadku, opowie rzecznik prasowy policji z Pruszkowa, st. asp. Karolina Kańka: Policjanci sprawdzają, czy rzeczywiście do wypadku w Nadarzynie zwierze, które miało wybiegło na drogę. W trakcie […]

 • Linia radomska do dalszego remontu

  PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały w przetargu wykonawcę remontu kolejnego odcinka trasy kolejowej, łączącej Warszawę z Radomiem. Będzie to fragment linii kolejowej pomiędzy Czachówkiem Południowym a Warką. Konsorcjum złożone m.in. ze spółek z grupy Strabag i Budimex wykona modernizację 19-kilometrowego odcinka torów za kwotę 266 milionów złotych. Wychodzi średnio około 14 milionów złotych za modernizację […]

 • Strażacy z Piastowa uratowali psa zakleszczonego w studzience

  Do zdarzenia doszło w niedzielę. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zwierzaku, który utknął w rurze kanalizacyjnej przy ulicy Żeromskiego w Piastowie. Na miejsce pojechał zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Ratownicy zdołali wyciągnąć przestraszonego psa ze studzienki.

 • Kolejne ogniska ptasiej grypy na Mazowszu

  Kilka dni temu w miejscowości Dębe koło Legionowa, w okolicy zapory przy elektrowni wodnej znaleziono trzy martwe łabędzie. Wczoraj, po oficjalnym potwierdzeniu ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał rozporządzenie o wprowadzeniu stref ochronnych.

 • Czy Warszawa wchłonie sąsiadujące gminy?

  Jak poinformował portal internetowy dziennik.pl, posłowie partii rządzącej pracują nad projektem ustawy o aglomeracji warszawskiej. Zgodnie z jej wstępnymi założeniami, do stolicy zostaną dołączone bezpośrednio graniczące z nią gminy. Od strony zachodniej byłyby to m.in. Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Piastów, czy też Michałowice.

 • System informacji pasażerskiej WKD zacznie działać 9 lutego

  Już od kilku miesięcy na przystankach Warszawskiej Kolei Dojazdowej zamontowane są elektroniczne tablice, wyświetlające komunikaty z godzinami przyjazdu kolejek, czy też o utrudnieniach na trasie. Wraz z nimi na peronach pojawiły się również kamery monitoringu.

 • Bezpłatne lodowisko w Pruszkowie już otwarte!

  Oficjalna inauguracja ślizgawki przy ulicy Gomulińskiego 2 odbyła się w sobotę 28 stycznia, w samo południe. Pogoda dopisała, a mieszkańcy wylegli na lodową taflę. Dlaczego w sobotnie popołudnie postanowili się wybrać na łyżwy?

 • Pruszkowski Weekend Fantastyki

  Stowarzyszenie Forum Pruszków zaprasza wszystkich miłośników gier na dwudniowy konwent, który odbędzie się w dniach 4 i 5 marca w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. To przede wszystkim impreza dla amatorów gier karcianych i planszowych w klimacie fantasy i science-fiction. W trakcie Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki będą oni mieli okazję spróbować swoich sił w kilku turniejach.

 • Uczniowie upamiętnili ofiary Holokaustu

  W piątek 27 stycznia z okazji 76. Rocznicy deportacji pruszkowskich Żydów do getta warszawskiego odbyła się uroczystość upamiętnienia ofiar tamtych tragicznych czasów. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o ofiarach Holokaustu zorganizowało gimnazjum nr 4 z Pruszkowa we współpracy ze szkołą podstawową nr 6 i Książnicą Pruszkowską.

 • W grodziskiej gminie powstało nowe sołectwo

  Licząca zaledwie 40 mieszkańców miejscowość Zapole stała się odrębną jednostką samorządu. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Grodzisku Mazowieckim Burmistrz Grzegorz Benedykciński oficjalnie powitał nowo wybranego sołtysa Zapola – Marcina Kucińskiego.

 • Gdzie zasięgnąć informacji o budowie metra na Woli?

  W piątek 27 stycznia robotnicy odcięli fragment ulicy Wolskiej, w związku z rozbudową II linii warszawskiego metra. Odcinek od ulicy Płockiej do Skierniewickiej w stronę Śródmieścia będzie nieprzejezdny nawet przez dwa miesiące.

 • Znany adwokat zatrzymany w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie

  W poniedziałek 30 stycznia rano mecenas Robert N. oraz cztery inne osoby zamieszane w proceder przejmowania stołecznych gruntów i budynków zostały zatrzymane zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

 • Nowy sponsor i nazwa koszykarek z Pruszkowa

  Firma Panattoni Europe została nowym sponsorem Lidera Pruszków. Jest to rozszerzenie dotychczasowej współpracy między klubem a jednym z największych deweloperów w europie. Zmienia się tez oficjalna nazwa zespołu, do końca sezonu zawodniczki będą występować pod szyldem Panattoni Europe Lider Pruszków. Mówi Rafał Nowakowski, kierownik drużyny: Władze klubu liczą że przy wsparciu sponsora, koszykarki powalczą być […]

 • W sobotę oficjalne otwarcie lodowiska w Pruszkowie

  Po wielu perypetiach powiatowi urzędnicy zdołali zorganizować ślizgawkę przy ulicy Gomulińskiego. Od jutra będzie można tam pośmigać na łyżwach.

 • Ruszył kolejny proces gangu obcinaczy palców

  O brutalnych gangsterach działających na terenie Warszawy i okolic zrobiło się głośno 13 lat temu. Przestępcy zajmowali się porwaniami, a dla wymuszenia okupu okaleczali uwięzionych. Niektórych porwanych osób do dotychczas nie udało się odnaleźć. Na ławie oskarżonych, za kuloodporną szybą w sądzie na Bemowie zasiadło dziś 14 oskarżonych, Najważniejszy z nich to 42-letni Wojciech S. […]

 • Wenezuelka próbowała przemycić narkotyki… we własnym żołądku

  Celnicy zatrzymali na Okęciu 28-letnią kobietę, która przyleciała do Warszawy z Sao Paulo przez Zurych. Podczas kontroli celnej Wenezuelka została poddana dodatkowej kontroli na obecność narkotyków w ślinie i w moczu. Wstępne testy nie dały jednoznacznego wyniku, jednak celnicy zdecydowali o przewiezieniu kobiety do szpitala na tomografię komputerową.

 • „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”

  To hasło kampanii ekologicznej, prowadzonej od dwunastu lat przez Fundację Ekologiczną ARKA. Przystąpiło do niej już pół tysiąca gmin w całej Polsce, a w tym roku również miasto Pruszków. Autorzy kampanii chcą zwrócić uwagę na niezwykle szkodliwy wpływ spalania śmieci na nasze najbliższe otoczenie.

 • Czy bilety na drugą strefę będą tańsze?

  Jak donosi portal Transport Publiczny, kilka dni temu warszawscy radni przyjęli stanowisko w sprawie ułatwień w korzystaniu z transportu miejskiego. Zakłada ono m.in. tańszą II strefę dla posiadaczy biletów długookresowych, wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla młodzieży w wieku szkolnym i gimnazjalnym, a także umożliwienie podróżowania kolejami podmiejskimi na terenie Warszawy na podstawie wszystkich biletów komunikacji miejskiej.

 • Nowe trasy dla rowerów z budżetu obywatelskiego w Warszawie

  Na razie na ulicach króluje zima, ale do rozpoczęcia sezonu rowerowego coraz bliżej. Tymczasem urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich przymierzają się już do realizacji obywatelskich pomysłów na nowe ścieżki dla jednośladów. Ich budowa ruszy w kilku dzielnicach, gdy poprawią się warunki pogodowe.

 • Szaliki dla młodych piłkarzy z Podkowy Leśnej

  Urząd miasta w Podkowie Leśnej sprawił miłą niespodziankę dzieciakom z Podkowiańskiego Klubu Sportowego Mustangi. Kilka dni temu podczas treningu trener Maciej Terlecki oraz koordynator sportu w mieście Artur Niedziński wręczyli młodym sportowcom nowe szaliki klubowe, w większości sfinansowane przez magistrat. Młodzi zawodnicy nie kryli radości.

 • Przejazd kolejowy w Piasecznie wreszcie otwarty

  Jak poinformowała Gmina Piaseczno, w piątek 27 stycznia rano kolejarze wreszcie usunęli zapory z przeprawy kolejowej łączącej ulice Orężną i Jana Pawła. Termin otwarcia remontowanego przejazdu był przekładany aż trzykrotnie. Najpierw miało się to stać na początku roku, później kolejarze obiecywali, że udostępnią przeprawę 23 stycznia, jednak odbiory przedłużyły się o kolejne dni. Dzisiaj wreszcie […]

 • Spowodował wypadek i uciekł

  Policjanci poszukują kierowcy, który w środę 25 stycznia wieczorem doprowadził do wypadku na drodze wylotowej z Pruszkowa na autostradę.

 • Bezpłatny angielski i niemiecki w Brwinowie…

  … Ale nie dla wszystkich. Gmina Brwinów zawarła porozumienie ze szkołą językową, która zapewni 120-godzinny kurs języka angielskiego lub niemieckiego dla osób powyżej 25. roku życia z wykształceniem podstawowym lub średnim, a także dla osób, które ukończyły 50 lat. Dzięki ukończonemu kursowi uczestnicy będą mogli nabyć nowe umiejętności językowe i tym samym poprawić swoją sytuację […]

 • Latająca klapa od studzienki spadła na samochód

  Do tego nietypowego i groźnego zdarzenia doszło na ulicy Modlińskiej w Warszawie. Jak poinformowała straż miejska, na wysokości elektrociepłowni Żerań pokrywa studzienki kanalizacyjnej wystrzeliła z pod kół przejeżdżającej ciężarówki i uderzyła w dach jadącego za nią samochodu osobowego.

 • Nowe mieszkania komunalne w Piastowie nadal pod znakiem zapytania

  Władze Piastowa od wielu miesięcy przymierzają się do budowy bloków komunalnych przy ulicach Maczka i Sułkowskiego. Niedawno zakończył się już trzeci przetarg w tej sprawie.

 • Cztery osoby w szpitalu po otwarciu przesyłki pocztowej

  W siedzibie jednej z firm przy ulicy Ciołka na warszawskiej Woli pracownicy otworzyli wczoraj paczkę, która nadeszła z poczty. Wówczas wysypał się z niej biały proszek niewiadomego pochodzenia. Na miejsce przyjechało pogotowie, policja, oraz grupa chemiczna straży pożarnej.

 • Milanówek i Podkowa Leśna planują budowę składowiska śmieci

  Na terenie milanowskiej gminy istnieje już tzw. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, do którego trafiają m.in. śmieci wielkogabarytowe, a także odpady zielone i budowlane. Podkowa Leśna nie ma takiego punktu, a w ostatnich miesiącach w obu sąsiadujących ze sobą gminach pojawiły się problemy z terminowym odbiorem śmieci.

 • Kabaret Paranienormalni w Pruszkowie

  Wszystkich, którzy lubią się pośmiać, zapraszamy na kabaret Paranienormalni i program satyryczny PIERWIASTEK Z TRZECH. A w tym programie wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego.

 • Problem włamań w Piastowie nadal aktualny

  Na początku stycznia informowaliśmy o grupie przestępców, którzy okradli jeden z domów przy ulicy Dworcowej. Podejrzaną kobietę niemal udało się pochwycić mieszkańcowi innej posesji, ale użyła ona gazu łzawiącego i zdołała uciec.

 • Gdzie pójdą uczniowie i nauczyciele po likwidacji gimnazjów w Pruszkowie?

  Reforma oświaty zaplanowana od przyszłego roku szkolnego zakłada stopniowe wygaszanie gimnazjów i powrót do systemu podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych. W Pruszkowie władze miasta zarządzają obecnie sześcioma szkołami podstawowymi i trzema gimnazjami.

 • Były zawodnik Znicza Pruszków wśród największych talentów ligi Włoskiej.

  Pochodzący z Raszyna 17-letni Adam Chrzanowski został wybrany do najlepszej jedenastki rundy jesiennej Primavery, czyli włoskiego odpowiednika polskiej młodej Ekstraklasy w piłkce nożnej. Młody stoper swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Raszynie, skąd przeniósł się do Pruszkowa. W barwach Znicza rozegrał 2 sezony w drużynie juniorów i jeden sezon w pierwszym składzie, zwracając swoją grą uwagę […]

 • Nocny autobus N-85 dojedzie do Piastowa

  Dzięki licznym postulatom mieszkańców północno-zachodniej części Piastowa i władz tego miasta, Zarząd Transportu Miejskiego zgodził się na zmianę w rozkładzie jazdy nocnej linii autobusowej N-85.

 • W Otrębusach powstanie nowe przedszkole

  W gminie Brwinów przybywa nowych mieszkańców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych rodzin, władze gminy ogłosiły przetarg na budowę przedszkola obok Zespole Szkół w Otrębusach, przy ulicy Piaseckiego.

 • Marszałek Mazowsza obiecuje uchwałę antysmogową

  We wtorek 24 stycznia przed siedzibą sejmiku województwa odbył się happening aktywistów Warszawskiego Alarmu Smogowego , mający zdopingować władze do skuteczniejszej walki z zanieczyszczeniem powietrza. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik obiecał, że uchwała antysmogowa będzie gotowa jeszcze w tym roku.

 • A jednak będzie lodowisko w Pruszkowie

  Pod koniec grudnia mieszkańców zmroziła informacja, że w tym roku Starostwo Powiatowe zrezygnowało z utworzenia sezonowej ślizgawki przy ulicy Gomulińskiego. Później zawrzało na internetowych forach. Pruszkowianie byli zawiedzeni, że w pobliskich mniejszych miastach, jak Brwinów czy Milanówek działają lodowiska, a w Pruszkowie się nie da… Powodem takiej decyzji starostwa były protesty mieszkańców budynku przy ulicy […]

 • W Piasecznie powstanie nowe centrum handlowe

  Inwestor parku handlowego pod nazwą Karuzela Piaseczno otrzymał pozwolenie na budowę obiektu, którego łączna powierzchnia wyniesie około 9 tysięcy metrów kwadratowych.

 • Warszawiacy złożyli prawie 2,5 tysiąca projektów do budżetu obywatelskiego

  O północy z 23 na 24 stycznia minął termin składania wniosków do stołecznego budżetu partycypacyjnego na 2018 rok. Mieszkańcy stolicy zgłosili aż 2447 pomysłów, a do podziału jest 61 mln zł.  Większość projektów dotyczyła naprawy infrastruktury w stolicy oraz poprawy jakości powietrza. Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do maja. Następnie w połowie czerwca warszawiacy zagłosują na […]

 • Ruszyła akcja pod nazwą: „KOLEJĄ DO KULTURY”

  Wczoraj władze Kolei Mazowieckich podpisały porozumienie z przedstawicielami trzynastu instytucji kultury z terenu całego Mazowsza. Bilety na pociągi tego przewoźnika będą uprawniały do zniżek na wstęp do muzeów czy do teatrów. W ramach tego porozumienia każda z instytucji przygotowała własne rabaty, np. w Teatrze Polskim w Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i […]

 • Schronisko „Na Paluchu” znalazło właścicieli dla 2,5 tysiąca zwierzaków

  A konkretnie w minionym roku adoptowanych zostało ponad półtora tysiąca psów i prawie tysiąc kotów. Władze Warszawy są zadowolone z dotychczasowej działalności schroniska przy ulicy Paluch 2, które z roku na rok działa coraz sprawniej.

 • Opóźnienia na kolei… z powodu kradzieży trakcji

  Pasażerowie podróżujący na trasie pomiędzy Warszawą a Skarżyskiem-Kamienna prze Radom we wtorek 24 stycznia muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. A wszystko dlatego, że pod osłoną nocy złodzieje wymontowali elementy kolejowej infrastruktury, w tym sieci trakcyjnej.

 • Pół tysiąca mieszkań na Ursynowie bez dostępu do wody

  Nocne pęknięcie rury doprowadziło do awarii w jedenastu budynkach przy ulicy Meander na warszawskim Natolinie. We wtorek 24 stycznia rano za naprawę wzięli się pracownicy działu technicznego spółdzielni mieszkaniowej. Obecnie w ponad pięciuset lokalach nadal nie ma zimnej ani ciepłej wody. Jak informują władze spółdzielni, usuwanie awarii może potrwać do godziny 14.00. Tymczasem w pobliżu […]

 • Jak Józef Piłsudski oceniał Powstanie Styczniowe?

  Tego dowiemy się w najbliższą niedzielę w muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, które przygotowało specjalne wydarzenie z okazji 154. rocznicy wybuchu narodowego zrywu. Mówi dyrektor muzeum, Małgorzata Bojanowska:

 • Dzielnicowy bal karnawałowy dla dzieci w Ursusie!

  Doroczny bal karnawałowy tym razem odbędzie się pod hasłem „Egzotyczna podróż na Kubę”już 28 stycznia 2017 r. w Ośrodka Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:30.

 • „Na Straganie” w Kinie NOKusiowym

  Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza młodszych i starszych miłośników animacji filmowej na styczniowe Kino Nokusiowe. Tradycyjnie prowadząca warsztaty Julia Krasiewicz – pokaże i wyświetli filmy animowane: lalkową animację Teresy Badzian pt. „Wesoła Ludwika”oraz adaptację wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka” w reżyserii Zofii Ołdak.

 • Spotkanie z Zofią Żukowską Janem Karpińskim, Ocalałymi z Zagłady

  W najbliższy czwartek w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zaprasza na spotkanie z Zofią Żukowską Janem Karpińskim, Ocalałymi z Zagłady. Podczas dyskusji z dwojgiem członków Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce usłyszymy historie wojennych doświadczeń przedstawione z różnych perspektyw.

 • Konsultacje przed reformą oświaty

  W związku ze stopniowym wygaszaniem gimnazjów zaplanowanym od początku przyszłego roku szkolnego, pracownicy kuratorium oświaty odbyli serię spotkań informacyjnych z nauczycielami, rodzicami i samorządowcami. Jak poinformował wojewoda mazowiecki, takich spotkań odbyło się w ostatnich tygodniach ponad dwieście na terenie całego województwa i uczestniczyło w nich ponad 5,5 tysiąca nauczyli oraz 450 samorządowców.

 • Kolejarze znowu przesunęli termin otwarcia przejazdu w Piasecznie…

  Tym razem zapewniają, że już tylko o dwa dni. Przeprawa przez tory łącząca ulicę Jana Pawła II i Orężną jest zamknięty od 10 grudnia, co doprowadziło do ogromnych utrudnień komunikacyjnych w Piasecznie, zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych.

 • Upamiętnią ofiary Holokaustu w Pruszkowie

  Uczniowie Gimnazjum nr 4 raz Szkoły Podstawowej nr 6 zapraszają mieszkańców Pruszkowa i okolic do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który się zbiega z 76 rocznicą deportacji pruszkowskich Żydów do warszawskiego getta.

 • Hanna Gronkiewicz-Waltz krytykuje plany wprowadzenia dwukadencyjności

  W zeszłym tygodniu minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapowiedział wprowadzenie zmian do ordynacji wyborczej tak, aby wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogliby być wybierani maksymalnie na dwie kadencje. Zdaniem ministra taka zmiana będzie korzystna, ponieważ „spowoduje rozmontowanie lokalnych układów, które są niezwykle silne”.

 • Gdzie mają stanąć nowe biletomaty?

  Takie pytanie zadał pasażerom Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Na stronie internetowej ZTM dostępna jest ankieta, w której każdy może wskazać potencjalne nowe lokalizacje automatów do sprzedaży biletów. Dotyczy to zarówno terenu stolicy, jak i strefy podmiejskiej.

 • Uciekał przed policją i doprowadził do wypadku

  W poniedziałek 23 stycznia o. godz. 9.00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju przy ulicy Kwitnącej na warszawskich Bielanach. Ktoś podjechał samochodem do kobiety, wyrwał jej torebkę, po czym wsiadł z powrotem do auta i odjechał.

 • Brwinów dokończy remont ulicy Armii Krajowej

  Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę ponad 200-metrowego odcinka tej ulicy od skrzyżowania z ulicą Zgoda do Powstańców Warszawy. W ramach tej inwestycji przy ulicy Armii Krajowej powstanie nowy parking i chodnik, dzięki czemu będzie łatwiej dotrzeć na pobliskie targowisko. W pobliżu cmentarza wykonane zostaną również nowe nasadzenia zieleni.

 • Unijne dofinansowanie na renowację zabytków

  Blisko 11 milionów złotych otrzymają łącznie samorządy z Raszyna, Brwinowa i Grodziska Mazowieckiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Pieniądze te będą przeznaczone na renowację zabytkowych budynków.

 • Garby na ulicach Milanówka denerwują kierowców

  W zeszłym roku na wielu ulicach miasta-ogrodu pojawiły się progi zwalniające, m.in. na Prostej, Staszica czy Głowackiego. W zamierzeniu garby na jezdni mają poprawiać bezpieczeństwo, gdyż zmuszają kierowców do zmniejszenia prędkości, ale w praktyce wielu mieszkańców Milanówka  jest przeciwnych wprowadzaniu takich rozwiązań.

 • Pijany odwoził matkę i zniszczył cztery samochody

  Nie jest istotne, czy matka siedziała z tylu, czy z przodu. Najważniejsze, że 70-letnia kobieta nie doznała większych obrażeń, po tym jak jej kompletnie pijany syn wsiadł za kierownicę i chciał ją odwieźć do domu, ale doprowadził do kolizji. W trakcie jazdy przez Piaseczno, prawdopodobnie z nadmierną prędkością, 42-latek stracił panowanie nad swoim audi, po […]

 • Coraz więcej atrakcji dla seniorów w Pruszkowie

  Jesienią miasto zorganizowało miesiąc pełen wydarzeń. A w tym roku już od marca ruszy kolejna inicjatywa, tym razem w ramach budżetu obywatelskiego. O programie aktywizacji osób starszych z Pruszkowa pod nazwą: „Senioriada” opowie Michał Landowski z Urzędu Miasta w Pruszkowie: „Giełda informacyjna dla seniorów” ma na celu przedstawienie miejsc ułatwiających im codzienne życie, oferujących ciekawe […]

 • Chcą pół miliarda złotych odszkodowania za Michałowice

  Mieszkańców tej małej miejscowości koło Pruszkowa zaniepokoiła wiadomość, że prawie cały teren dzisiejszych Michałowic należał niegdyś do szlacheckiego rodu Grocholskich. Niedawno spadkobiercy dawnych właścicieli ziemskich postanowili upomnieć się o majątek, upaństwowiony niedługo po zakończeniu drugiej wojny światowej. Potomkowie Barbary Grocholskiej deklarują, że nie chcą nikomu odbierać gruntów, żądają jednak zapłaty odszkodowania za utracone dobra ziemskie. […]

 • Co czwarty mieszkaniec Mazowsza ma ukończone 60. lat

  Przypominamy, że jutro będziemy obchodzić Dzień Babci, a w niedzielę – Dzień Dziadka. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny przygotował garść informacji na temat osób starszych na Mazowszu. Według stanu na koniec czerwca 2016 roku, co czwarty mieszkaniec Warszawy i województwa mazowieckiego miał 60 lat lub więcej. W tej grupie wiekowej wyraźnie liczniejsze są kobiety. […]

 • Ptasia grypa dotarła na Mazowsze

  W gospodarstwie w miejscowości Popielarnia koło Żyrardowa wykryto pierwsze na Mazowszu ognisko ptasiej grypy u drobiu. Poinformował o tym Główny Inspektorat Weterynarii. To już 32. ognisko tej choroby w Polsce. Gospodarstwo koło Żyrardowa utrzymywało siedemdziesiąt dwie sztuki drobiu. Obecnie działają tam służby weterynaryjne. Dotychczas nie stwierdzono na świecie ani jednego przypadku zakażenia wirusem podtypu H5N8 […]

 • Dramatyczny pościg na warszawskim Żoliborzu

  W czwartek 19 stycznia wieczorem kierowca audi, wezwany do zatrzymania przez policjantów w nieoznakowanym radiowozie, z niewiadomego powodu zaczął uciekać. Zamiast kontroli drogowej rozpoczął się więc pościg, który miał swój finał na ulicy Broniewskiego. Jak donosi TVN Warszawa, na wysokości skrzyżowania z Armii Krajowej policyjna kia uderzyła w tył audi, przez co oba samochody zostały unieruchomione […]

 • Szklanka na drogach i co najmniej 12 rozbitych samochodów na trasie S-7

  Opady marznącego deszczu zamieniły wiele dróg i ulic w lodowisko. Kierowcy powinni uważać zwłaszcza na mniejszych, osiedlowych uliczkach, gdzie nie docierają posypywarki. Trudne warunki panują też na trasach szybkiego ruchu. Jak donosi stołeczna policja, dzisiaj od rana na trasie S-7 w wyniku kilku kolizji i wypadków uszkodzonych zostało 12 samochodów. Obrażeń doznało kilka osób. Między […]

 • Nie będzie audytu w sprawie reprywatyzacji w Warszawie

  Jeszcze kilka tygodni temu władze stolicy zapowiadały, że wynajmą firmę, która zbada działalność urzędników warszawskiego ratusza w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną. Wykonawcę audytu miał wyłonić przetarg, ale dwukrotnie został on unieważniony, bo firmy chętne na to zlecenie nie spełniały wymagań stawianych przez ratusz. Po unieważnieniu drugiego postępowania przetargowego władze stolicy uznały, że sumie nie […]

 • „Pimpuś Sadełko” w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury

  Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na musical teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatru „Itakzagramy”. Spektakl „Pimpuś Sadełko” to zupełnie nowa wersja bajki Marii Konopnickiej, którą niegdyś pamiętali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Ta bajka przełożona na scenę – nie tylko bawi i ciekawi, ale również, a może i przede wszystkim uczy. „Pimpuś Sadełko” przedstawiony w formie lalkowego […]

 • Spotkanie „Kresy pod zaborami” w Muzeum Dulag 121

  Muzeum Dulag 121 z Pruszkowa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Pamięć kresów” pod tytułem „Kresy pod zaborami” już 21 stycznia w sobotę o godz.15:00. Gościem  najbliższego spotkania będzie Małgorzata Włodek z Pruszkowskiego Stowarzyszenia Patriotycznego, która w swojej prelekcji opowie o sytuacji Polaków pod zaborem rosyjskim i austriackim na ziemiach wschodnich Rzeczpospolitej w XIX wieku. […]

 • „Łowcy cieni” dopadli jednego z byłych liderów gangu pruszkowskiego

  Specjalna grupa funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji  zatrzymała poszukiwanego listem gończym 50-letniego Dariusza B. ps. „Bysiu”. Mężczyzna nie stawił się w zakładzie karnym do odbycia zasądzonego już wyroku sześciu lat więzienia. Dariusz B. zaczął się ukrywać, dlatego do akcji wkroczyła grupa, zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, zwana „łowcami cieni”. Mówi rzecznik prasowy Centralnego […]

 • Piaseczno zainwestuje w rozbudowę ulicy Puławskiej

  Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Piasecznie burmistrz Zdzisław Lis został upoważniony do podpisania porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, zgodnie z którym gmina wygospodaruje 4 miliony złotych na projekt przebudowy ulicy Puławskiej, na odcinku od ul. Energetycznej do Okulickiego. Mówi Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie, Michał Rosa: Plan zakłada poszerzenie jezdni, ale […]

 • Znicz Pruszków ma nowego obrońcę

  Do rozpoczęcia rundy wiosennej piłkarskiej I ligi zostało jeszcze kilka tygodni, a tymczasem beniaminek z Pruszkowa stara się wzmocnić swój skład. Nowym obrońcą Znicza został 26-letni Damian Jakubik. W minionym sezonie zawodnik ten wystąpił w siedmiu meczach Ekstraklasy w barwach Górnika Łęczna. Jakubik przeszedł do Znicza z pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wcześniej występował też w Dolcanie […]

 • Cztery pociągi na godzinę z Grodziska do Warszawy

  Jak donosi portal Grodzisknews, wczoraj zapadły ustalenia pomiędzy władzami Grodziska Mazowieckiego i kolejarzami w sprawie komunikacji podczas remontu linii regionalnej pomiędzy Grodziskiem a stacją Warszawa Włochy. Po rozpoczęciu prac we wrześniu przejazdy będą obsługiwały pociągi Kolei Mazowieckich. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu będą one kursowały cztery razy na godzinę. Będą to składy wahadłowe, jeżdżące […]

 • Jak zmienić Pruszków na lepsze?

  Takie pytanie zadali urzędnicy z pruszkowskiego magistratu swoim mieszkańcom. Zakończyły się konsultacje społeczne, dotyczące gminnego programu rewitalizacji na lata 2016-2026. Zorganizowane zostały również spotkania otwarte i warsztaty, a także dwa spacery na terenie miasta z udziałem prezydenta Jana Starzyńskiego.

 • Strażnicy miejscy z Grodziska wlepiają mandaty za palenie śmieci

  Liczne alarmy smogowe nie wszystkim przemawiają do wyobraźni, a to właśnie spalanie odpadów prowadzi do zanieczyszczenia powietrza. We wtorek na ul. Mazowieckiej w  Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego starszy mężczyzna podpalił śmieci, a w powietrze unosił się gryzący dym z płonącego plastiku. Na to zdarzenie natknął się funkcjonariusz rewirowy grodziskiej straży miejskiej podczas patrolowania okolicy.

 • Nocna akcja strażaków i zablokowana trasa poznańska

  W czwartek 19 stycznia ok. godziny 4.00 nad ranem w Błoniu koło Ożarowa Mazowieckiego doszło do groźnego pożaru domu jednorodzinnego przy ulicy Powstańców 7. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Mówi rzecznik prasowy komendy Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu, kpt. Kazimierz Jaworski: W trakcie ponad akcji służb ratowniczych przez ponad 3 godziny zablokowana była trasa […]

 • Inwestycje z budżetu obywatelskiego w Pruszkowie idą zgodnie z planem

  Tak przynajmniej zapewniają urzędnicy. Jesienią zeszłego roku mieszkańcy Pruszkowa wybrali w głosowaniu 14 projektów do realizacji z pierwszego w historii miasta budżetu obywatelskiego. W tym roku mają powstać m.in. nowe boiska w dzielnicach Gąsin i Żbików oraz przy Szkole Podstawowej nr 2, czy też wybieg dla psów w pobliżu kolarskiej areny.

 • Smog nad Mazowszem nadal groźny

  Niestety wczorajsze prognozy się sprawdzają – mroźna i bezwietrzna pogoda sprawia, że gęsta chmura smogu nadal spowija Warszawę i okolice. Największe stężenia szkodliwych pyłów PM 2,5 oraz PM 10 odnotowały stacje pomiarowe w Piastowie i Legionowie. Coraz trudniej oddycha się również w Pruszkowie, czy w też w Otwocku.

 • Kolejarze obiecują, że otworzą przejazd w Piasecznie w poniedziałek

  Od 10-go grudnia trwa paraliż komunikacyjny Piaseczna, po tym jak niemal z dnia na dzień kolejarze zamknęli przejazd łączący ulicę Orężną z Jana Pawła, i już od ponad miesiąca montują tam urządzenia do sterowania ruchem pociągów. Okoliczni mieszkańcy sfrustrowani, bo wcześniejsze obietnice mówiły o otwarciu przejazdu na przełomie roku.

 • Warszawscy radni mieli porozmawiać o reformie edukacji. Odłożyli to do lutego

  W związku z likwidacją gimnazjów planowaną od nowego roku szkolnego, wielu rodziców nadal nie wie, w jakich szkołach będą się uczyły ich dzieci. Samorządowcy dostali czas do końca marca na dostosowanie sieci szkół do nowego systemu edukacji.

 • „Kaczkomaty” w Warszawie i w Pruszkowie

  Dokarmianie ptaków w miejskich parkach stało się łatwiejsze, odkąd pojawiły się tam automaty do wydawania karmy. Wystarczy wrzucić drobne do takiego „kaczkomatu”, a w zamian wyda on znacznie zdrowszą i pożywniejszą karmę dla ptaków, niż zwykłe okruchy od chleba.

 • Cała miejscowość stała się zabytkiem

  Guzów koło Żyrardowa został w całości objęty opieką konserwatora. To wynik dziesięcioletnich starań rodziny Sobańskich o wpisanie tej urokliwej miejscowości do rejestru zabytków jako zachowany układ architektoniczny. Dzięki temu uda się uratować zespół parkowo-pałacowy wokół Pałacu Sobańskich.

 • Lokalni włodarze porządzą maksymalnie przez 2 kadencje

  Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapowiedział 17 stycznia w TVP info, że rząd zamierza wprowadzić zasadę dwóch kadencji władz samorządowych. Zdaniem ministra, taka zmiana będzie korzystna, ponieważ „spowoduje rozmontowanie lokalnych układów, które są niezwykle silne”.

 • Nadarzyn dziesiątą najbogatszą gminą w Polsce

  Tak przynajmniej wynika z rankingu opublikowanego w Serwisie Samorządowym PAP. Ministerstwo Finansów co roku publikuje wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin.

 • System powiadamiania przez SMS w Milanówku

  Mieszkańcy miasta-ogrodu mogą się dowiedzieć z wyprzedzeniem o planowanych wyłączeniach prądu, przerwach w dostawach wody, czy też innych bieżących wydarzeniach. Milanowski magistrat zawarł umowę  z firmą SISMS, która udostępniła system powiadamiania przez SMS, e-mail oraz aplikację pod nazwą: BLISKO.

 • Zimowa plaga płonących samochodów

  W poniedziałek 16 stycznia  około godziny 17.00 na ulicy Styki w Piastowie w trakcie jazdy zapalił się Fiat Doblo. Kierowca zdołał wysiąść z pojazdu i próbował go samodzielnie gasić, ale mu się to nie udało. Fiat doszczętnie spłonął. Wrak gasiły dwie jednostki straży pożarnej z Piastowa i z Pruszkowa.

 • Ruszył kolejny proces drogowego pirata

  We wtorek 17 stycznia przed sądem po raz kolejny stanął Robert N., pseudonim „Frog”, który w czerwcu 2014 roku nagrał samochodową kamerką swój szaleńczy rajd ulicami Warszawy, z prędkością sięgającą momentami 220 kilometrów na godzinę. 

 • Ostatnie przygotowania do budowy Nowej Stacji w Pruszkowie

  To nie kolejowa inwestycja, tylko pierwsze duże centrum handlowe na terenie Pruszkowa. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Stalowej powstanie trzypiętrowy budynek o powierzchni handlowej 27 000 metrów kwadratowych, który pomieści 120 sklepów.

 • Koncert Waglewskigo i Fisz Emade w Nadarzynie

  Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Waglewski Fisz Emade już 21 stycznia o godzinie 19. Wojciech Waglewski to gitarzysta, kompozytor i wieloletni lider zespołu Voo Voo, a także ojciec, a Fisz Emade to bracia, Bartek i Piotr Waglewscy. Jako pierwsi wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty.

 • Koncert Sinfonia Varsovia w muzeum Polin

  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zaprasza na koncert z okazji 80 urodzin Philipa Glassa – jednego z największych kompozytorów amerykańskich, żydowskiego pochodzenia. Już 21 stycznia w sobotę o godz. 19.00 usłyszycie orkiestrę Sinfonia Varsovia, którą poprowadzi Marek Moś – wybitny polski dyrygent, skrzypek i kameralista.

 • Rekordowe zbiórki pieniędzy na leczenie dzieci i seniorów

  W niedzielę 15 stycznia odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na antenie POPradia relacjonowaliśmy towarzyszące temu imprezy na terenie Mazowsza. Pierwsze podsumowania orkiestrowych zbiórek pieniędzy wypadły bardzo obiecująco.

 • Czy w Pruszkowie wzrosną opłaty za wywóz śmieci?

  Pruszkowski magistrat przedłużył umowę z Miejskim Zakładem Oczyszczania, który zajmuje się odbiorem odpadów. Jest to jednak tylko rozwiązanie tymczasowe. Urzędnicy poszukują nowego operatora.

 • Reforma oświaty wyzwaniem dla samorządów

  Zgodnie z prawem oświatowym od nowego roku szkolnego rozpocznie się stopniowe wygaszanie gimnazjów. Powrócą 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące i 5-letnie technika. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.

 • Drzewa w Podkowie Leśnej pod szczególną ochroną

  Wraz z początkiem roku zaczęła obowiązywać nowelizacja ustaw o ochronie przyrody oraz o lasach. Nowe przepisy zwalniają właścicieli prywatnych posesji od konieczności uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew.

 • Czy w Nadarzynie powstanie nowy parking?

  Władze gminy Nadarzyn pracują obecnie nad koncepcją zagospodarowania terenu pomiędzy urzędem gminy i siedzibą Przedsiębiorstwa Komunalnego, tak aby mógł tam powstać parking typu „Park & Ride”. Będzie on umożliwiał dogodną przesiadkę z samochodu do podmiejskiej komunikacji. Urzędnicy gromadzą też dokumentację potrzebną do zgłoszenia wniosku o unijne dofinansowanie na ten projekt.

 • Elektryczne autobusy już wkrótce w Warszawie

  Stołeczny ratusz planuje zakup 130 przegubowców, zasilanych energią elektryczną. Niedawno na pętli przy ulicy Spartańskiej stanęła specjalna ładowarka, pod którą takie nowoczesne autobusy będą musiały wjechać, aby doładować baterie.

 • We wrześniu zamkną linię kolejową do Grodziska, a co w zamian?

  Ruch pociągów na regionalnej trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a stacją Warszawa-Włochy ma być całkowicie wstrzymany we wrześniu tego roku, z powodu planowanego remontu. Pasażerowie z Grodziska, Pruszkowa, czy z Piastowa oczekują na informacje, jak będzie wyglądała komunikacja zastępcza.

 • Bezdomni zginęli w pożarach w Piasecznie i w Warszawie

  W czwartek 12 stycznia  około godziny 22.00 strażacy gasili opuszczony dom jednorodzinny w Piasecznie. Jak się okazało, tymczasowego schronienia szukała tam grupa bezdomnych, którzy prawdopodobnie rozpalili wewnątrz ognisko, próbując się ogrzać.

 • BMW spłonęło w centrum Pruszkowa

  W czwartek 12 stycznia około godz. 18.00 na ul. Kraszewskiego w Pruszkowie doszło do pożaru samochodu osobowego marki BMW, zaparkowanego w pobliżu biblioteki i komendy policji.

 • WOŚP na Mazowszu

  W najbliższą niedzielę 15 stycznia rusza 25, Finał najgłośniejszej akcji charytatywnej w Polsce. Wolontariusze będą zbierali datki na pomoc dla dzieci z oddziałów pediatrycznych oraz na godną opiekę medyczną dla seniorów.

 • Powitanie amerykańskich żołnierzy… na Placu Piłsudskiego

  W sobotę 14 stycznia szykuje się niezła gratka dla wszystkich miłośników militariów. Z okazji przyjazdu wojsk amerykańskich do Polski Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zaprasza na uroczystość na Placu Piłsudskiego, podczas której odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego, należącego do polskiej armii.

Strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11