Informacje Lokalne

Informacje POPradia

 • Szczęśliwi uczniowie w Otwocku

  Dyrektor i nauczyciele SP nr 8 im. gen. Juliana Filipowicza dążą do stworzenia „Szkoły szczęśliwych dzieci”  – takie jest ich motto.Nauczyciele i dyrekcja chce wziąć przykład z jednej z warszawskich szkół i wprowadzić system klas bez zadań domowych.

 • Deszcze dają się we znaki właściwie na każdym kroku

  W kalendarzach pierwszy dzień jesieni, a za oknami mokro pada już 3 dzień a końca nie widać. Deszcze dają się we znaki właściwie na każdym kroku. W Nadarzynie zalało budynek dawnego gimnazjum przekształconego obecnie w Liceum Ogólnokształcące, jak donosi portal nadarzyn.tv woda zalega w szatniach i niżej położonych klasach lekcyjnych.

 • 17 mln zł dla Zespołu „Mazowsze” oraz Państwowego Muzeum Etnograficznego

  Zespół „Mazowsze” oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne pozyskały ponad 17 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oraz z budżetu Mazowsza. Pozwoli to na odrestaurowanie Pałacu Karolin w Otrębusach i utworzenie w nim nowoczesnej multimedialnej wystawy.

 • Miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych mieszkańców Ursusa

  Doskonalenie jazdy na rowerze, instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami, złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej to główne punkty programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”,

 • Mieszkańcy Ursynowa obawiają się spalin

  Maskę antysmogową i petycję z żądaniami instalacji filtrów spalin na wylotach tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy przekazali wojewodzie mazowieckiemu działacze Projektu Ursynów. Kiedy zapadną decyzje w tej sprawie? Na Ursynowie będą dwa wysokie na 15 metrów kominy odprowadzające powietrze z tunelu trasy S-2.

 •  Nowa ulica Pszczelińska?

  To nie żart bo choć nie dobudowano kolejnych pasów, ani nie wybudowano drogi równoległej to i tak kierowcy jadący trasą na odc. od ul. Jesionowej w Brwinowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką czyli ul. Warszawską w Otrębusach mają powody do radości.

 • Wnioski po 2. Festiwalu Architektury w Warszawie

  W środę 20-go września odbył się w Warszawie 2 festiwal architektury. Z tej okazji do Polski przyjechał Światowej sławy urbanista i miłośnik rowerów Mikael Colville-Andersen.

 • Przerwa w dostawie wody w Nowej Wsi

  Dziś w nocy (tj. z 21 na 22 września) nocy nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych w miejscowości Nowa Wieś, czyli teren pomiędzy ulicami: Pruszkowską, Brzozową i Główną oraz torami Warszawskich Kolei Dojazdowych. Urząd Gminy Michałowice poinformował, że wyłączenie spowodowane jest prowadzeniem prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej. Wojciech Kuczyński fot. pixabay

 • „Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc” – Rozmowa ze Starostą Pruszkowskim

  W czwartek 21-go września Andrzej Kopczyński porozmawia ze Starostą Pruszkowskim Maksymem Gołosiem o obchodach „Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy” czyli o „Marszu Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”. Jest to wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, Muzeum Dulag 121 oraz Fundacji Edukacji Historycznej. https://youtu.be/sNkXoEQeV54

 • Zbiórka elektroodpadów na terenie gminy Brwinów

  W sobotę 23-go września na terenie gminy Brwinów zostanie przeprowadzona mobilna zbiórka elektroodpadów. W zamian za zużyty sprzęt będzie można otrzymać sadzonki roślin. Wyznaczono cztery punkty odbioru elektroodpadów: w Brwinowie, Otrębusach, Mosznie i Żółwinie.

 • Dzień bez samochodu

  Siedemnaście lat temu, zrodził się pomysł ustanowienia Dnia bez Samochodu. Stało się to z inicjatywy Komisji Europejskiej i przypada na 22-gi dzień września. W związku z tym, przez dwa dni, dziś i jutro, 21 i 22 września 2017 r. jazda na trasie piastowskiej wewnętrznej linii autobusowej P-1 jest bezpłatna.

 • Sierżant Borsuk zawitał do przedszkolaków z Pruszkowa

  Sierżant Borsuk, będący maskotką stołecznej policji, rozpoczął cykl spotkań profilaktycznych z pruszkowskimi przedszkolakami. Pierwsze już za nami. Odbyło się ono w Przedszkolu Miejskim nr 3.

 • Pruszkowska Rada Seniorów przeszła szkolenie

  Skuteczna komunikacja, czyli co zrobić by się zrozumieć i dogadać w Radzie Seniorów? Kobiety dojrzałe jako liderki – role i szanse oraz Pieniądze dla Rady Seniorów. Takie tematy poruszane były w Szkole Rad Seniorów w Białobrzegach nad zalewem Zegrzyńskim.

 • Komunikacja zastępcza i Pruszkowski Rower Miejski – Rozmowa z wiceprezydentem Pruszkowa Michałem Landowskim

  W środę 20-go września w naszym studiu gościliśmy wiceprezydentem Pruszkowa Michała Landowskiego. Tematem rozmowy była komunikacja zastępcza związku z remontem linii kolejowej oraz Pruszkowski Rower Miejski. fot. Archiwum

 • „Misja Kampinos” wystartowała

  360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km rowerowych to tylko część atrakcji które czekają na spragnionych ciszy i piękna przyrody, turystów odwiedzających Kampinowski Park Narodowy.

 • Apel o pomoc dla 4 letniej Pruszkowianki Gabrysi

  Miesiąc temu wykryto u niej złośliwego raka znajdującego się między kręgosłupem, a rdzeniem kręgowym. Po udanej operacji usunięcia guza, była nadzieja na szybki powrót do zdrowia Niestety kolejny rezonans wykazał, że w ciągu 2 tygodni guz odrósł i stał się jeszcze większy niż poprzednio.

 • Zamknięta ul. Hallera w Piastowie

  Od dnia 20 września ul. Hallera od Lwowskiej do Warszawskiej została wyłączona z ruchu kołowego na prawie dwa miesiące.

 • Zbliża się kolejna edycja Piastowskich Lig Szkolnych

  Będą to jak zwykle najbardziej masowe zawody w całorocznej imprezie – wystartuje w nich 240 uczniów z pięciu szkół w 12 kategoriach medalowych.

 • Interwencja policji zakończyła się śmiercią 36-latka

  Policjanci patrolujący okolicę Myśliborskiej około 2 w nocy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dziwnie zachowywał się przy stojącym na posesji BMW.

 • Naciągają na kupno garnków

  Podłość ludzka nie zna granic mawiała Bożena Dykiel w jednej z polskich komedii takie samo powiedzenie można odnieść do przebiegłości naciągaczy.

 • Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt kolejnego fragmentu bulwarów wiślanych

  Tym, co od razu zwraca uwagę w zaprezentowanych wizualizacjach, jest zieleń porastająca duży plenerowy dach, jesienią rośliny będą przybierać różne barwy, będą też zbiorowiska z trzcinami i ogrody deszczowe.

 • 5 milionów na ścieszki rowerowe w Brwinowie

  Prawie 5 milionów złotych otrzymał Brwinów ze Środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. na budowę i przebudowę ścieżek rowerowych oraz pieszo rowerowych.

 • Centralny Port Lotniczy powstanie koło Grodziska Mazowieckiego

  Dziś na konferencji prasowej premier Beata Szydło potwierdziła lokalizację budowy portu w miejscowości Stanisławów gmina Baranów w powiecie Grodziskim.

 • Wypadek na torach

  Spore utrudnienia czekały wczoraj(18-go września) późnym popołudniem  pasażerów kolei jadących w kierunku Otwocka. W rejonie stacji Olszynka Grochowska doszło do potrącenia sześćdziesięcioletniego mężczyzny. Prawdopodobnie przechodził przez przejście w miejscu niedozwolonym i nie zauważył pociągu jadącego z Garwolina do Warszawy.

 • Nowa obwodnica Warszawy

  Znikną ograniczenia w tranzycie ciężarówek w Warszawie. Teraz tiry nie mogą jeździć w godzinach szczytu Trasą Toruńską na Bródnie, mostem Grota-Roweckiego, Trasą AK na Żoliborzu i drogą ekspresową S8 przez Bemowo do autostrady A2.

 • „Świeża” woda na Świeżej

  Choć za oknami piękne słońce w niczym nie przypominające o ostatnich ulewach wiele ulic zostało podtopionych.

 • Ponad 60 tysięcy na działalność kulturalno-sportową w Opaczy-koloni

  W Opaczy-kolonii mieszkańcy na ostatnim zebraniu z władzami którym przewodniczy wójt Krzysztof Grabka,  jednogłośnie zadecydowali aby fundusz sołecki na rok 2018 w całości przeznaczyć na działalność kulturalno-sportową.

 • Biegiem ku Pamięci Powstańczej Warszawy

  1 października 2017 r. odbędzie się druga edycja Biegu Pamięci Powstańczej Warszawy, którego trasa została wyznaczona ulicami Piastowa i Pruszkowa. Celem Biegu  jest  Uczczenie pamięci Powstania Warszawskiego oraz promocja aktywnego stylu życia i biegania jako najprostszej formy rekreacji i aktywności fizycznej.

 • Spór o odpowiedzialność za zalanie węzła drogowego Marynarska

  Pogoda nas nie rozpieszcza – zimne lato, wczesna jesień, a skoro jesień to niskim temperaturom towarzyszą ulewy, a jeśli ulewy to kłopoty. W stolicy pod woda po raz kolejny znalazła się jedna z głównych arterii miasta.

 • Spoglądamy na termometry

  Wszystko wskazuje na to że upały już nie wrócą, a spółdzielnie mieszkaniowe powinny przygotowywać się do sezonu grzewczego.  Już od jutra w większości bloków na Ursynowie kaloryfery powinny być ciepłe.

 • Jeszcze więcej zieleni przybędzie na terenie gminy Nadarzyn

  Władze rozpoczynają bowiem program rozwoju terenów zielonych. w ramach ” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 • Udana schadzka sąsiedzka w Malichach

  W sobotę 16-go września na placu przy boisku w Malichach odbył się festyn rekreacyjny, a idąc za hasłem z plakatu – międzypokoleniowa biesiada rodzinna. Pomysłodawcą i współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla – Ogrodu Malichy.

 • Piękna a może uliczna bestia w Piasecznie

  Kierowców skręcających w ulicę Piękną od strony ul. Wilanowskiej w Piasecznie czeka nie lada wyzwanie. Muszą bowiem przejechać i przemierzyć trasę około trzystu metrów, która jest pełna dziur, w taką pogodę niewidocznych. Mieszkańcy skarżą się i są pełni obaw o stan swoich samochodów.

 • Szpital na Wrzesinie do remontu

  W pruszkowskim Szpitalu Powiatowym podpisano umowę na przebudowę i modernizację trzech oddziałów. Inwestycja obejmie remont oddziału chirurgicznego, izby przyjęć, poradni endoskopowej i przychodni chirurgiczno-ortopedycznej. Będzie to duże wyzwanie dla całej placówki i personelu, gdyż prace będą wykonywane przy normalnym funkcjonowaniu szpitala.

 • Ewakuacja w piaseczyńskiej podstawówce

  Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Julianowskiej w Piasecznie dziś nad ranem zostali ewakuowani z obawy przed ulatniającym się gazem.

 • Kolejna ofiara dopalaczy

  W poniedziałek 11-go września po południu na jednym z piaseczyńskim osiedli doszło do dramatycznej sceny, którą obserwowali inni sąsiedzi. To właśnie po ich zaangażowanej reakcji na miejscu pojawiła się karetka i policja.

 • Pożar w piastowskiej fabryce

  Wczoraj(14-go września) przed południem doszło do wybuchu pożaru w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Piastowa.

 • W pogoni za szarlotką w Mszczonowie

  W niedzielę 24 września szykuje się duże wydarzenie dla fanów wody, sportu i… jabłek i szarlotki. A dlaczego mowa o cieście? Właśnie tego dnia w Żabiej Woli hucznie obchodzony jest Dzień Szarlotki – w ramach dalszej kultywacji tej tradycji – również Termy Mszczonów dołączają do obchodów święta jabłek i zapraszają na Rajd rowerowy „W pogoni […]

 • Przerwy w dostawie wody w Grodzisku

  W ramach dalszej konserwacji sieci wodociągowej w grodziskiej gminie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji ponownie jest zmuszony do odcięcia dopływu wody do części mieszkańców miasta. Tym razem wyłączenie obejmuje budynki przy dwóch ulicach na terenie Grodziska Mazowieckiego.

 • Nocne gaszenie pożaru w Prażmowie

  Wczoraj w nocy w Ustanowie pod Piasecznem na terenie ogródków działkowych doszło do wybuchu pożaru.

 • Muzealna Syrenka skradziona!

  Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach w nocy z wtorku na środę zostało okradzione z wartościowego muzealnego samochodowego eksponatu – jasnej kultowej syrenki 104.

 • Złodziej biżuterii złapany w Pruszkowie

  Zabierał bogatych, ale nie oddawałam biednym, czyli Indiana Jones, w nieco innej wersji – został złapany w Pruszkowie. W wakacje, a dokładnie w sierpniu tego roku – w okolicach stacji PKP napastnik podbiegł do idącej dziewczyny i zerwał jej łańcuszek z szyi. Zgłoszenie o zdarzeniu przyjęła wtedy Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

 • Fikcyjna kradzież w Tarczynie

  22 latek, który w maju tego roku złożył na policję zawiadomienie o kradzieży samochodowego – sam wpadł we własne sidła. Piaseczyńscy policjanci z wydziału kryminalnego w trakcie śledztwa ujawnili wiele wątków sprawy, które wzbudziły ich podejrzenia.

 • Remont Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie

  Wreszcie rozpocznie się zapowiadany remont jednej z głównych ulic w Konstancinie – ulicy Mirkowskiej. Utrudnienia z pewnością odczują wszyscy kierowcy, a na największe komplikacje muszą przygotować się mieszkańcy Mirkowa.

 • 100lecie LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie

  W jednej z najlepszych szkół średnich w Pruszkowie, w szkole, która występuje w wielu ogólnopolskich rankingach edukacyjnych – 21 października będą się odbywać uroczystości związane z setną rocznicą nadania imienia liceum Kościuszki w Pruszkowie.

 • Stawy Walczewskiego w Grodzisku coraz ciekawsze

  To miejsce w Grodzisku Mazowieckim w piękną, letnią pogodę przyciąga tłumy. Władze miasta postanowiły jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce i dostosować do potrzeb mieszkańców.

 • Nielegalne uprawy konopi pod Mszczonowem

  Policjanci pracując nad sprawą nielegalnej uprawy konopi indyjskich przeszukali posesję, na której zabezpieczyli plantację – w sumie 56 krzewów. Teren, na którym rosły rośliny był niezamieszkały i zaniedbany.

 • Nowy singiel promujący zespół T.T.BAND

  Zespół założony w 2011 roku przez Tomasza Tarczyńskiego w ubiegłym roku wydał swoją debiutancką płytę „ONE”. Teraz zespół i grupa muzyków z Grodziska Mazowieckiego promuje najnowszy singiel „Country boy” z najnowszej płyty.

 • Pierwszy tydzień z komunikacją zastępczą za nami

  Wczoraj (11-go września) w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbyła się konferencja prasowa na temat komunikacji zastępczej podczas remontu linii kolejowej z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Zachodniej.

 • Wojna o gołębie w Piasecznie

  Wiele polskich miast, nie tylko w regionie Zachodniego Mazowsza boryka się z problemem dokarmiania gołębi. W Piasecznie jest podobnie, dlatego też w gminie powstał regulamin utrzymania porządku i czystości, który został uchwalony przez Radę Miejską.

 • Już w ten weekend XXVI Mistrzostwa Piastowa w Tenisie

  Burmistrz Miasta Piastowa i Piastowskie Towarzystwo Tenisa i Bocce zapraszają wszystkich chętnych i aktywnych sportowo na XXVI Mistrzostwa Piastowa w Tenisie w tę najbliższą sobotę 16 września.

 • IV Bieg im. Tomasza Hopfera w Konstancinie

  16 września odbędzie się czwarta już edycja imprezy upamiętniającej dziennikarza i popularnego komentatora sportowego.

 • Brwinowski listonosz-fałszerz w rękach policji

  Od stycznia do sierpnia ubiegłego roku Były pracownik poczty w Brwinowie m.in. fałszował podpisy na pokwitowaniach odbioru przesyłek. Według Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie – listonosz fałszował dokumenty doręczeniowe i przywłaszczał opłaty za przesyłki.

 • Wypadek linii zastępczej ZG

  Wczoraj (11-go września) wieczorem  na skrzyżowaniu ul. Brzozowej i Grodziskiej w Pruszkowie doszło do czołowego zderzenia autobusu komunikacji zastępczej ZG i samochodu osobowego marki mitsubishi. Autobus kierował się w stronę Warszawy, a auto z sąsiedniego pasa z niewiadomych przyczyn zjechało ze swojego toru jazdy – wjeżdżając prosto w autobus.

 • Piaseczno. Pracownicy okradali sklep przez kilka lat.

  Funkcjonariusze Policji dzięki prowadzonemu śledztwu udaremnili być może kolejne kradzieże dwóch sprytnych pracowników piaseczyńskiego Leroy Merlin – jednego ze sklepów z branży około budowlanej dużej sieci.

 • Karty mieszkańca coraz częściej w ościennych gminach

  Pruszkowska Karta Mieszkańca jak na razie nie przyciągnęła do współpracy dużej rzeszy przedsiębiorców, jednakże mnóstwo ludzi jest zadowolonych z rozwiązań komunikacyjnych i biletowych, wynikającej z posiadania właśnie tej karty.

 • Miasto Gwiazd w Muzeum Lnu

  W Żyrardowie w miniony weekend rozpoczął się ogromny artystyczny festiwal, łączący w sobie wiele dziedzin kultury i sztuki. Przez cały tydzień wszyscy przybyli goście będą mogli korzystać z wielu atrakcji, przygotowanych właśnie z tej okazji.

 • Wybuchowe bankomaty na terenie Zachodniego Mazowsza

  W ciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie naszego regionu doszło do kilkunastu prób kradzieży pieniędzy z bankomatów. Do tej pory – w tym roku do samych detonacji doszło już kilkukrotnie – między innymi w Parzniewie, Otrębusach, Nadarzynie i Grodzisku Mazowieckim.

 • Gmina Michałowice kolejny raz wśród najbogatszych gmin

  Z dochodem per capita wynoszącym prawie 5,5 tys. zł, uplasowała się na czwartym miejscu wśród 228 mazowieckich gmin wiejskich, tuż za Nadarzynem, Lesznowolą i Kampinosem, zaś w kraju – na 21. miejscu.

 • Mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa chcą pozwać MZO za smrodliwe wyziewy z kompostowni

  Wczoraj odbyło się spotkanie władz Pruszkowa i Miejskiego Zakładu Oczyszczania z grupą około 150 mieszkańców. Zarzucają oni przetwórni odpadów przy ulicy Bryły zatruwanie im życia. Uważają, że śmierdzące wyziewy unoszące się z instalacji przy MZO są szkodliwe dla zdrowia.

 • Internet w Podkowie Leśnej znacznie przyspieszy

  Władze miasta-ogrodu podpisały umowę z firmą Orange, która zleci budowę sieci światłowodowej na terenie Podkowy. Z a około 2 miesiące ma zostać wybrany wykonawca tego zadania. W pierwszej kolejności kable światłowodowe zostaną doprowadzone do szkół oraz instytucji kultury. Szybki internet może się tam pojawić już w sierpniu przyszłego roku.

 • Nalot na bazar koło Nadarzyna. Ujawniono podróbki za 2 miliony złotych

  Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej ze stołecznej komendy pojechali do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany tam towar jest autentyczny. W jednym z samochodów natrafili na  szeroki asortyment odzieży z zastrzeżonym wzornictwem. Ciuchy te miały podejrzanie niską jakość.

 • Miasto Pruszków przekaże 100 tysięcy złotych wsparcia na usuwanie skutków nawałnic

  Podczas wczorajszej( 7-go września) sesji rady miasta pruszkowscy radni jednogłośnie zatwierdzili przyznanie pomocy finansowej gminie Konarzyny w powiecie chojnickim.

 • Mama 5-letniej Natalki z Komorowa prosi o pomoc

  W 2014 roku lekarze zdiagnozowali u córki Pani Marty Ziętek autyzm. Mała Natalka potrzebuje kosztownej terapii oraz rehabilitacji. Pani Marta mieszka w Komorowie koło Pruszkowa. Jest samotną mamą, która oprócz Natalki wychowuje 7- letniego syna, chorego na astmę.

 • Zamieszanie z biletami w Brwinowie

  Po zamknięciu lokalnej linii kolejowej do remontu mieszkańcy Brwinowa nie mieli w ostatnich dniach możliwości zakupu biletu na autobusy zastępcze. Dworzec PKP i kasa biletowa są nieczynne, a jakby tego było mało, pobliskie biletomaty również zostały zlikwidowane.

 • BMW po kolizji wpadło na dom jednorodzinny. Policja szuka kierowcy i pasażerów

  W środę 6-go września około godziny 21.00 na skrzyżowaniu ulicy Estrady i Palisadowej na warszawskich Bielanach BMW uderzyło w audi, po czym wypadło z drogi. Samochód przejechał przez ogrodzenie i ogródek, po czym uderzył w elewację pobliskiego domu.

 • Rodzinne granie w planszówki

  W piątek 15-go września Liceum Ogólnokształcące nr 60 w Podkowie Leśnej zaprasza na trzecią edycję Podkowiańskiego Festiwalu Historycznych Gier Planszowych. Chętnie widziani są nie tylko uczniowie, ale i całe rodziny z Podkowy Leśnej oraz okolic.

 • Pruszków, Grodzisk i okolice utknęły w ogromnym korku

  To było do przewidzenia – po zamknięciu linii kolejowej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim i Warszawą kierowcy samochodów i pasażerowie w autobusach zastępczych tracą mnóstwo czasu i nerwów na zatłoczonych drogach dojazdowych do Warszawy.

 • Pijany kierowca skody zablokował ruch tramwajów w kierunku lotniska Chopina

  We wtorek (5-go września) wieczorem na skrzyżowaniu Alei Krakowskiej i ulicy 17 stycznia w Warszawie skoda fabia zjechała na tory tramwajowe, po czym zaklinowała się na szynach. Na kilkadziesiąt minut uniemożliwiło to jazdę tramwajom linii 7, 9 i 15 w stronę Okęcia.

 • Soboty z koszykówką w Pruszkowie i okolicach

  Już 9-go września klub MKS Pruszków zorganizuje imprezę, mającą na celu promocję koszykówki wśród dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu pruszkowskiego.

 • Mazowsze przekaże ponad milion złotych dla poszkodowanych w nawałnicach

  We wtorek 5-go września marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z wójtami trzech gmin: Sośno, Lipusz i Dziemiany na Pomorzu oraz gminy Staroźreby na terenie Mazowsza. Każda z tych gmin otrzyma 330 tysięcy złotych wsparcia, wygospodarowanych przez mazowiecki samorząd.

 • Koncerty Mazowsza tańsze z biletem na Koleje Mazowieckie

   Jeden z największych i najsłynniejszych zespołów ludowych na Świecie dołączył do akcji pod nazwą: „Koleją do kultury”.  Każdy, kto kupi bilet na Koleje Mazowieckie, będzie mógł skorzystać z 20-procentowej zniżki na występy Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

 • Tragedia na placu budowy w Pruszkowie

  W poniedziałek 4-go września popołudniu jeden z pracowników budowy przy ulicy Lipowej spadł z wysokości pierwszego piętra. 61-latek zmarł pomimo reanimacji.

 • Bezpłatne badania dla dzieci w Pruszkowie

  Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita zaprasza na konsultacje u fizjoterapeutów i psychologa. Będzie można bezpłatnie przebadać dziecko w siedzibie lecznicy przy ulicy Przeskok 3 w Pruszkowie, w dniach od 11-go września do 11-go października.

 • Śmiertelny wypadek na trasie ekspresowej koło Raszyna

  4-go września w poniedziałek wieczorem na drodze S-8, na wysokości miejscowości Puchały doszło do dwóch groźnych zdarzeń na przestrzeni kilkuset metrów.

 • Mężczyzna ranny w głowę po sąsiedzkiej kłótni koło Pruszkowa

  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od jednego z naszych słuchaczy, w miniony weekend na terenie ogródków działkowych w Kajetanach mężczyzna został postrzelony w skroń niedługo po tym, jak pokłócił się ze swoim sąsiadem. Pogotowie odwiozło go do Szpitala Zachodniego.

 • Pierwszy dzień z rowerem miejskim w Pruszkowie

  Pierwsza pruszkowska wypożyczalnia zaoferuje mieszkańcom 48 jednośladów. Będzie można je wypożyczać w taki sam sposób, jak warszawskie Veturilo. Jak uprzedzają władze Pruszkowa, na razie to program testowy, który potrwa do listopada.

 • W Piastowie będzie nowa przychodnia

  Władze miasta ogłosiły przetarg na budowę placówki przy ulicy Piłsudskiego. Ma to być nowoczesny, piętrowy budynek. Na parterze do dyspozycji pacjentów będą gabinety lekarskie i zabiegowe, gabinet dentysty oraz recepcja i szatnia.

 • Ryk silników i mnóstwo dobrej zabawy w Brwinowie

  Tak właśnie było w minioną sobotę podczas I edycji Wrak Race Brwinów. W wyścigu wzięły udział zdezelowane auta o wartości nie większej, niż 1000 zł. Niektóre były naprawdę pomysłowo i dowcipnie udekorowane. Wystartowało aż 60 załóg, podzielonych na 4 grupy. Zasady konkurencji wyjaśniał jeden z organizatorów Wrak Race, Mariusz Baranowski:

 • 9 września szykujcie się na obchody Święta Milanówka w stylu retro!

  W programie mnóstwo atrakcji, a między innymi: warsztaty modowe na stoisku „Modystka i stylistka”, Spacer swingowy ulicą Kościuszki, a także rewia mody w reżyserii Roksany Szlaskiej.

 • W warszawskim Ursusie powstało nowe przedszkole

  Placówka przy ulicy Wojciechowskiego 13 pomieści około setki dzieci z terenu dzielnicy. Będzie działać w istniejącym wcześniej budynku. Został on zaadaptowany specjalnie na potrzeby prowadzenia przedszkola.

 • Przemytnik kokainy zatrzymany w Pruszkowie. Przewoził 12,5 kilograma narkotyku

  Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 46-letniego obywatela Litwy Grigorija L. Mężczyzna miał w swoim mercedesie specjalnie skonstruowane skrytki w obiciach tapicerki oraz w okolicy zderzaka.

 • 71-letnia kobieta wypadła z okna i zginęła na miejscu

  Do tego tragicznego zdarzenia doszło w minioną środę rano w Ożarowie Mazowieckim. Około godziny 7.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że kobieta wypadła z drugiego piętra w jednym z bloków przy ulicy Poznańskiej.

 • Wywiercili dziurę w cudzym samochodzie, żeby ukraść paliwo

  Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 35 i 38 lat, którzy pod osłoną nocą uszkodzili peugeota na jednym z parkingów na terenie miasta. Ktoś ich zauważył i wezwał policyjny patrol.

 • Warszawa wydała 70 milionów złotych na letnie remonty

  Władze warszawskiego ratusza pochwaliły się, że do momentu kończących się właśnie wakacji udało się naprawić dwukrotnie więcej ulic, niż w poprzednim roku.

 • W Nadarzynie zderzyły się dwa TiR-y

  Do tego groźnego wypadku doszło w środę 30-go sierpnia po południu na trasie katowickiej. Z ustaleń policji wynika, że w scanii jadącej w kierunku Katowic pękła opona.

 • Zasypują staw koło Pruszkowa. Mieszkańcy Pęcic oburzeni

  Tuż obok glinianki przy ulicy Konwaliowej w Pęcicach pracowały koparki i ciężarówki. Wsypały ziemię do zbiornika wodnego, znajdującego się częściowo na terenie obszaru chronionego.

 • 2,5 miliona złotych na halę sportową w pruszkowskim liceum Zana

  W środę 30-go sierpnia Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie trwającej już budowy sali gimnastycznej w nowym budynku liceum im. Tomasza Zana.

 • Powiat Pruszkowski i Piastów pomagają gminom dotkniętym przez nawałnice

  Nadal trwa usuwanie szkód po burzach i wichurach, jakie nawiedziły północną Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia. We wtorek 29-go sierpnia pruszkowscy radni powiatowi jednogłośnie podjęli uchwały o przekazaniu pomocy finansowej dla trzech gmin z terenu województwa wielkopolskiego.

 • Prawie 150 milionów złotych na inwestycje drogowe na terenie Mazowsza

  Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 12 inwestycji na drogach krajowych i wojewódzkich. Ich celem ma być przede wszystkim rozbudowa istniejących już odcinków dróg krajowych oraz poprawa bezpieczeństwa tam, gdzie często dochodzi do wypadków.

 • Cudzoziemcy pracowali nielegalnie na terenie budowy Galerii Północnej w Warszawie

  Na początku sierpnia inspektorzy pracy w asyście policji otoczyli teren budowy nowego centrum handlowego na warszawskiej Białołęce. Sprawdzali, czy zatrudnieni tam obywatele innych krajów mieli pozwolenie na pobyt i pracę w Polsce.

 • Woził 4 kilogramy amfetaminy w bagażniku swojego bmw

  Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali do kontroli kierowcę, który na widok patrolu zachowywał się nerwowo. Nic dziwnego, skoro  w bagażniku bmw należącego do Marcina K. funkcjonariusze znaleźli 4 kilogramy narkotyków. 

 • Awaria sparaliżowała metro w porannym szczycie na Bielanach i Żoliborzu

  Około godziny 8.00 podziemna kolejka utknęła na stacji Słodowiec na skutek awarii rozjazdu. Przez kilkadziesiąt minut metro na I linii jeździło tylko pomiędzy Kabatami i Placem Wilsona.

 • Targiczny wypadek pod Mszczonowem

  W poniedziałek 28-go sierpnia na drodze krajowej nr 50 doszło do śmiertelnego wypadku. Piesza przechodzące przez przejście została potrącona przez kierującego samochodem ciężarowym.

 • Nowy ustrój szkolny na Zachodnim Mazowszu już za chwil

  Nowy rok szkolny na terenie województwa mazowieckiego rozpocznie około 680 tysięcy uczniów. Duża część samej młodzieży i rodziców jest zaniepokojona wprowadzanymi zmianami, jednakże Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska uspokaja, że wszystko odbywa się zgodnie z planem.

 • Filmowy Milanówek

  Młodzieżowa Rada Programowa z Milanówka dzięki Milanowskiemu Centrum Kultury i wsparciu dotacyjnemu z funduszu „Działaj Lokalnie” rusza z nowym projektem!

 • Konstancin-Jeziorna – oświecony czy oświetlony?

  Mieszkańcy już od dawna narzekali na brak oświetlenia, szczególnie przy często uczęszczanych punktach komunikacyjnych. Teraz gmina postanowiła odpowiedzieć na pytania i prośby o gwarancję bezpieczeństwa mieszkańców i jeszcze przed zimą doświetli dokładnie 42 przejścia dla pieszych.

 • Ścianka wspinaczkowa w szkole w Ojrzanowie

  Od początku tego roku szkolnego dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie będą mogły korzystać z bardzo nowoczesnej hali sportowej, dostosowanej rozmiarem i nawierzchnią do rozgrywania spotkań na poziomie krajowym. Na uczniów czeka wielka arena, podzielona kurtynami na trzy boiska, a także chyba największa atrakcja po szkolnej modernizacji, czyli ścianka wspinaczkowa. Dodatkowo szkoła została wzbogacona między innymi […]

 • Złodziej tablic rejestracyjnych w Lesznowoli zatrzymany

  20-latek został złapany w minioną niedzielę przez pełniącego służbę oficera dyżurnego. Ten, po otrzymaniu od jednego z patroli prośby o sprawdzenie pojazdu – postanowił również wylegitymować kierowcę, który był na miejscu przy podejrzanym samochodzie.

 • Pimpuś Sadełko zawita do Podkowy Leśnej

  Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich z Podkowy Leśnej zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Dziecko w Teatrze” i poranek teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatru „Itakzagramy”. Spektakl „Pimpuś Sadełko” to zupełnie nowa wersja bajki Marii Konopnickiej, którą niegdyś pamiętali nasi dziadkowie i pradziadkowie.

 • Skrajna nieodpowiedzialność 34 latka w Piasecznie

  Przez całą sobotę trwały poszukiwania 34-letniego mężczyzny w okolicach stawu w Gołkowie nieopodal ulicy Przemysłowej. Sytuacja była poważna, bo po pomoc zwróciła się niezwykle zdenerwowana matka poszukiwanego mężczyzny.

 • Linia autobusowa nr 5 w Pruszkowie tymczasowo zawieszona

  W związku z planowanymi pracami remontowymi na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy i Alei Jerozolimskich, czyli wąskiego gardła – kierowcy napotykają sporo kłopotów komunikacyjnych.

 • Nowa świetlica w Parolach już otwarta

  Zgodnie z zapowiedziami gminy – wczoraj została otwarta świetlica w Parolach. Budowę świetlicy rozpoczęto na początku ubiegłego roku. Jej powierzchnia to prawie 1000 m2, z czego na działce oprócz budowlanej powierzchni użytkowej, powstało jeszcze boisko do gry w piłkę nożną, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna i boisko do koszykówki.

 • 9letnia biznes-woman w Piasecznie

  W czasie wakacyjnej przerwy od szkoły, dzieciaki często szukają sobie jakiegoś ciekawego zajęcia. Chodzą do placówek oświatowych na półkolonie, zajęcia sportowe, czy po prostu grają w domu na komputerze – o ile rodzice wyrażają na to zgodę.

 • Niezwykle smutny weekend dla fanów pruszkowskiej koszykówki

  W minioną sobotę po latach ciężkiej choroby nowotworowej zmarł Adam Wójcik -koszykarz związany niegdyśœ z pruszkowską drużyną. Był czynny od 1987 roku praktycznie aż do ostatnich dni.

 • Głuchoniemi i niemiecki generał – Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy

  Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie 3 września zaprasza na spacer historyczny „Śródmieście Południowe: Głuchoniemi i niemiecki generał w powstańczych szeregach”.

 • Gmina Michałowice zaprasza na dożynki w Regułach

  W niedzielę 3-go września o godzinie 12.00 w parku w Regułach zostaną ustawione wieńce i kompozycje dożynkowe. O godzinie 13.00 odbędzie się msza polowa, a na wieczór zaplanowane są dożynkowe występy artystyczne. Począwszy od godziny 19.00

 • Imagine w Wakacyjnym Polskim Kinie w Raszynie

  Już 29 sierpnia Centrum Kultury Raszyn zaprasza na Wakacyjne Polskie Kino. Tym razem na dużym ekranie zobaczycie polski dramat „Imagine” według reżyserii Andrzeja Jakimowskiego Film, który zobaczycie to wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego historia Iana – instruktora niewidomych – w tej roli Edward Hogg.

 • Dwie linie autobusów zastępczych dowiozą pasażerów z Pruszkowa do Warszawy

  Po wrześniowym zamknięciu linii kolejowej z Grodziska do Warszawy Wschodniej pasażerowie z Pruszkowa i okolic będą zmuszeni korzystać z komunikacji zastępczej.

 • Trzy firmy chcą dostarczyć pociągi w rekordowym przetargu Kolei Mazowieckich

  Takiego zamówienia w historii tego przewoźnika jeszcze nie było! Koleje Mazowieckie zakupią 71 nowoczesnych pociągów, wyposażonych w m.in. w klimatyzację i monitoring.

 • Atak nożownika w centrum Warszawy

  W czwartek popołudniu uwagę przechodniów zwrócił młody mężczyzna, który przechadzał się z nożem w ręku. Gdy u zbiegu ulicy Ordynackiej i Nowego Światu podeszli do niego policjanci, zaatakował jednego z nich i niegroźnie ranił nożem w twarz. Został obezwładniony i odwieziony na komendę.

 • Więcej pociągów z Ożarowa do Warszawy po zamknięciu grodziskiej linii PKP

  Od 3-go września pociągi na odcinku z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Wschodniej nie będą się zatrzymywały na dotychczasowych przystankach. M.in. w Pruszkowie na trasę do Warszawy wyruszą zastępcze autobusy ZP.

 • Teatr Polonia 29 i 31 sierpnia zaprasza na spektakl HAPPY NOW

  Życie codzienne głównej bohaterki to walka o równowagę między wolnością osobistą a rodziną, pracą i wiernością małżeńską. Czyli trochę tak jak w naszym prawdziwym życiu. Jej męża zaś bardziej interesują błędy interpunkcyjne uczniów niż własne małżeństwo.

 • Zamkną fragment Alei Wojska Polskiego w Pruszkowie

  Na szczęście tylko na weekend. Od piątkowego wieczoru kolejarze zaplanowali remont przejazdu WKD, na wysokości skrzyżowania z ulicą Plantową. Na przeprawie kolejowej ma zostać wymieniona nawierzchnia.

 • Saska Kępa będzie zamknięta z powodu siatkarskiego turnieju

  Dzisiaj na Stadionie Narodowym rozpoczną się zawody pod nazwą Lotto Eurovolley Poland 2017. W inauguracji turnieju zagrają reprezentacje Polski i Serbii. Dla mieszkańców Pragi Południe i kierowców poruszających się po centrum stolicy oznacza to duże kłopoty. 

 • Pruszkowska policja rozbiła szajkę złodziei rowerów

  W ostatnich tygodniach otrzymywaliśmy sygnały od naszych słuchaczy o jednośladach znikających z pruszkowskich ulic, czy też z otwartych klatek schodowych.

 • Gmina Raszyn podpisała umowę na renowację zabytkowego dworku Austeria

  Budynek, który od wielu lat popadał w ruinę, wkrótce stanie się kulturalną wizytówką Raszyna. Powstanie tam centrum społeczne-kulturalne, służący integracji mieszkańców z terenu całej gminy.

 • Na ulice Warszawy wyjechało ponad 50 nowych autobusów

  Firma PKS Grodzisk Mazowiecki rozpoczęła obsługę 49 Solarisów Urbino, spełniających restrykcyjne normy emisji spalin oraz 5 autobusów MAN Lion’s City zasilanych biopaliwem.

 • Więcej policji w rejonach szkół

  Jak co roku o tej porze na Mazowszu rusza policyjna akcja pod nazwą: „Bezpieczna droga do szkoły”. W najbliższych dniach w pobliżu placówek edukacyjnych będzie więcej policyjnych patroli, niż zwykle.

 • Znicz Pruszków przegrał u siebie ze Stalą Stalowa Wola

  We wczorajszym spotkaniu piłkarskiej drugiej ligi w Pruszkowie kibice mogli zobaczyć aż cztery gole. Niestety aż trzy z nich zdobyła drużyna ze Stalowej Woli.

 • Niebezpieczny wrak szpeci wjazd do Pruszkowa

  Mercedes porzucony na parkingu przy kościele na Żbikowie był od wielu miesięcy dewastowany przez wandali, aż została z niego tylko karoseria bez kół. Kilka dni temu w nocy nieznani sprawcy przenieśli wrak z parkingu na ulicę i zostawili na drodze.

 • Koszykarki Lidera intensywnie trenują przed nowym sezonem

  W poniedziałek podopieczne trenera Jacka Rybczyńskiego po raz pierwszy pojawiły się w hali przy ulicy Bohaterów Warszawy 4. Wśród zawodniczek znanych z poprzedniego sezonu pojawiły się również koszykarki zakontraktowane przez z zarząd w okresie letnim, między innymi podwójna mistrzyni Polski Olivia Szumełda-Krzycka czy Małgorzata Kniefel.

 • Pół tysiąca nowych miejsc pracy koło Grodziska

  W Natolinie odbyło się uroczyste otwarcie magazynu dużej firmy odzieżowej H&M, z udziałem burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Grzegorza Benedykcińskiego.

 • Palili cudze samochody, żeby sprzedać je na złom

  Tych bulwersujących czynów dopuścili się dwaj mieszkańcy Góry Kalwarii w wieku 24 i 26 lat. Przestępcy podjeżdżali lawetą po wytypowane przez siebie samochody, wywozili je w ustronne miejsca nad Wisłą i podpalali. Następnie spalone wraki sprzedawali w skupie złomu.

 • Znamy już termin wyborów uzupełniających do rady miasta w Milanówku

  Wojewoda mazowiecki poinformował, że wybory w okręgu nr 10 odbędą się w niedzielę 5-go listopada, w godzinach od 7.00 do 21.00.

 • Znicz Pruszków zagra ze Stalą Stalowa Wola

  W środę 23-go sierpnia piłkarze pod wodzą trenera Dariusza Żurawia podejmą ekipę ze Stalowej Woli na swoim stadionie. Kibice liczą na zwycięstwo, bo w ostatnich tygodniach drużyna zaczęła się zgrywać i Znicz punktował przeciwników.

 • Na Wojska Polskiego w Pruszkowie postoimy na światłach również w nocy

  Na tej głównej arterii Pruszkowa dochodziło w ostatnich miesiącach do groźnych wypadków. Wiele z nich wydarzyło się w porach wieczorowych i nocnych.

 • Pijany kierowca z Grodziska usłyszał zarzuty

  Na początku tygodnia informowaliśmy o zderzeniu volkswagena z fiatem na skrzyżowaniu ulicy 3 maja i Teligi w Grodzisku Mazowieckim.

 • W Ogrodzie Saskim znaleziono zwłoki mężczyzny

  Dzisiaj rano fragment ogrodu na warszawskim Śródmieściu został odgrodzony policyjnymi taśmami.

 • Zakończyła się budowa odwodnienia w Żółwinie

  Dzięki temu skrzyżowanie ulic Szkolnej i Polnej w Żółwinie koło Brwinowa przestało być podtapiane po każdej większej ulewie. W najniższym punkcie skrzyżowania pojawił się kolejny wpust drogowy oraz studnie retencyjne.

 • Wielkie bzzzzzzzykanie na Pszczelinie!

  Stowarzyszenie Gmina Brwinów wraz z Krajową Radą Izb rolniczych 27 sierpnia zapraszają na… wielkie bzzzzzzzykanie na Pszczelinie! Skąd to hasło?

 • Kończy się remont ulicy Pszczelińskiej w Brwinowie

  Modernizowany odcinek od ul. Pedagogicznej w Brwinowie do skrzyżowania z ulicą Warszawską w Otrębusach to fragment drogi wojewódzkiej nr 720, łączącej Otrębusy i Brwinów z Błoniem i Nadarzynem. Po zakończeniu remontu ruch pomiędzy tym miejscowościami powinien się odbywać znacznie sprawniej.

 • Porzucony pakunek sparaliżował ruch w metrze

  We wtorek 22-go sierpnia po godzinie 9.00. została zamknięta stacja Dworzec Wileński na drugiej linii warszawskiego metra. Przez ponad godzinę podziemne kolejki kursowały tylko pomiędzy rondem Daszyńskiego a Stadionem Narodowym.

 • Kolejarze przebudują stację PKP w Ożarowie Mazowieckim

  W ramach inwestycji wartej 80 milionów złotych powstaną dwa nowe perony, wyposażone w ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. Będą one dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 • Dwa wypadki radiowozów w Warszawie. Trzej policjanci odwiezieni do szpitala

  We wtorek 22-go sierpnia, ok. godziny 9.00 rano toyota uderzyła w radiowóz jadący na sygnale przez skrzyżowanie alei Solidarności z Andersa.

 • Szkolenia dla społeczników z terenu powiatu pruszkowskiego

  Dziewięć stowarzyszeń społeczno-obywatelskich we współpracy ze Starostwem Powiatowym zdołało pozyskać ponad 50 tysięcy wsparcia finansowego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na projekt pod nazwą: Powiatowa Kuźnia Aktywności Obywatelskiej.

 • W pruszkowskim starostwie coraz więcej spraw załatwimy przez internet

  W poniedziałek 21-go sierpnia w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie została podpisana umowa na wdrożenie tzw. Zintegrowanego Systemu Informacyjnego. Dzięki temu dostęp do usług starostwa ma być znacznie łatwiejszy.

 • Zatrzymał pijaka za kierownicą koło Raszyna

  W nocy z piątku na sobotę 19-go sierpnia na alei Krakowskiej jeden z kierowców wykazał się postawą godną pochwały. Uniemożliwił dalszą jazdę i zabrał kluczyki innemu kierowcy, który chwilę wcześniej omal nie spowodował wypadku.

 • Znicz Pruszków wywalczył punkt na wyjeździe

  W minioną sobotę piłkarze drugoligowej drużyny z Pruszkowa musieli do ostatnich minut walczyć o remis na trudnym terenie w Stargardzie.

 • Badania mammograficzne w Pruszkowie i okolicach

  W tym tygodniu mobilne gabinety z urządzeniami do wykrywania raka piersi pojawią się pod urzędami miast i gmin w czterech miejscowościach na terenie powiatu pruszkowskiego. Badania będzie można wykonać w godzinach od 9.00 do 17.00.

 • Spowodował wypadek w Grodzisku i uciekł

  Kobieta i dwuletnie dziecko doznali obrażeń po tym, jak we fiata prowadzonego przez kobietę uderzył volkswagen. Po tej kraksie fiat wyleciał z drogi i zatrzymał się na słupie. Kierowca volkswagena nie udzielił pomocy poszkodowanym. Po prostu odjechał z miejsca zdarzenia.

 • Jeszcze co najmniej rok utrudnień przy ulicy Karczunkowskiej

  To jedna z dróg dojazdowych do ulicy Puławskiej przy południowej granicy Warszawy. Odkąd kolejarze zamknęli przejazd przez tory, trwa tam komunikacyjny paraliż.

 • Bandycki atak przy stacji PKP w Pruszkowie

  Otrzymaliśmy informację od naszego słuchacza, że w miniony piątek 18-go sierpnia nieznany sprawca napadł i okradł kobietę. Doniesienia te potwierdza pruszkowska policja:

 • Ruszył kolejny remont drogowy w Pruszkowie

  Starostwo Powiatowe zleciło naprawę i poszerzenie fragmentu ulicy Broniewskiego. W ramach prac, które już się rozpoczęły, zostanie wykonana m.in. korekta ostrego łuku drogi na wysokości „strażnicy”.

 • Uwaga na weekendowe remonty dróg w stolicy

  W najbliższych dniach będzie się odbywała wymiana nawierzchni na trzech ulicach w różnych częściach miasta. Prace rozpoczną się w piątek 18-go sierpnia, o godzinie 22.00.

 • Zuchwała kradzież w kantorze na terenie powiatu piaseczyńskiego

  Nieznany sprawca oszukał pracowniczkę kantoru, przez co wydała mu równowartość 72 tysięcy złotych, w zamian za fałszywe banknoty. O sprawie poinformował portal PiasecznoNews.

 • Rowerowe akrobacje w Milanówku

  Na początku września w pobliżu stadionu przy ulicy Turczynek pojawią się zawodnicy i kibice widowiskowej dyscypliny sportu pod nazwą: „Dirt jumping”. Na specjalnie dostosowanych rowerach zostaną wykonane zapierające dech w piersiach akrobacje.

 • Miejskie spółki i prywatne firmy z Warszawy pomagają poszkodowanym przez nawałnice

  Jak informuje warszawski ratusz, w najbliższych dniach do mieszkańców wsi Lotyń, poszkodowanej w zeszłotygodniowych wichurach trafią transporty z artykułami pierwszej potrzeby, m.in. z wodą, suchymi produktami i środkami higienicznymi.

 • Od poniedziałku w Stacji Muzeum rusza projekt edukacyjny dla dzieci

  Do końca wakacji coraz bliżej, a dzieciaki nie chcą się nudzić. Dlatego Stacja Muzeum w Warszawie zaprasza wszystkich w wieku od 7 do 14 lat na wydarzenie pod nazwą: „Stacja Dzieci”.

 • Pijana kobieta opiekowała się swoim 11-miesięcznym dzieckiem

  Doszło do tego w jednym z mieszkań na warszawskim Ursynowie. Po interwencji policji 42-letnia Anna M. trafiła do policyjnej celi. Usłyszała zarzuty narażania 11-miesięcznego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • Umowy na budowę „Puławskiej-bis” podpisane!

  Za kilka lat trasa S-7 wydłuży się z warszawskiego Okęcia w kierunku Grójca. Dzisiaj w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza zostały podpisane trzy umowy na budowę 29-kilometrowej trasy szybkiego ruchu.

 • W trakcie długiego weekendu policja złapała więcej pijanych rowerzystów, niż kierowców

  Komenda Stołeczna Policji podsumowała akcję: „Bezpieczny weekend 2017” na drogach Warszawy i sąsiednich powiatów.

 • W Pruszkowie czynny jest już plac zabaw dla psów

  Czworonogi mogą się wyszaleć na ogrodzonym terenie na tyłach garaży przy ulicy Ewy, tuż obok toru kolarskiego. Na psy czeka tam wiele przeszkód do pokonania. Wśród nich są słupki do slalomu, drążki i obręcze do skoków, czy też tunel i kładki.

 • Po brwinowskim rynku jeździ się lepiej

  A wszystko dzięki zakończonemu niedawno remontowi fragmentu drogi wojewódzkiej nr 720 w Brwinowie. Robotnicy wymienili nawierzchnię na fragmencie ulicy pomiędzy Kościołem św. Floriana a przejściem dla pieszych przy tunelu.

 • Tragiczna śmierć 28-latka w Piastowie

  W środę 16-go sierpnia wczesnym popołudniem policjanci zostali wezwani na ulicę Łukasińskiego. Obok jednego z kilkupiętrowych bloków leżał młody mężczyzna. Na miejsce przyjechało również pogotowie, ale ratownicy nie mogli już pomóc 28-latkowi.

 • Warszawskie zoo ma nowego mieszkańca

  Prosto z Wielkiej Brytanii przyjechała tam pantera śnieżna o imieniu Jamir. Już w najbliższy weekend dwuletni samiec zaprezentuje się na nowym wybiegu, przystosowanym specjalnie dla panter.

 • Coraz mniej owoców na giełdzie w Broniszach

  W tym roku pogoda nie sprzyja obfitym zbiorom. Wiśni było tak mało, że giełda owocowo-warzywna w podwarszawskich Broniszach nie ma już ofert hurtowych na dostawy tych owoców. W tym sezonie wiśnie były cztery razy droższe, niż w ubiegłym roku.

 • Dwie kobiety w szpitalu i zniszczony samochód po zderzeniu z ciężarówką

  Do tego poważnego wypadku doszło w czwartek 17-go sierpnia, przed godziną 8.00 na warszawskim Grochowie, a dokładnie na skrzyżowaniu alei Stanów Zjednoczonych z ulicą Grenadierów. W nissana wjeżdżającego na skrzyżowanie uderzyła ciężarówka.

 • Batman w Pruszkowie! Zagrał w nowej produkcji TVN-u

  W minioną niedzielę okolice Pałacyku Sokoła w pruszkowskim Parku Kościuszki zamieniły się w plan zdjęciowy programu telewizji TVN Style.

 • Skażone jajka z Niemiec dotarły na teren Mazowsza

  Poinformował o tym Główny Inspektorat Sanitarny. Jajka spryskane toksycznym środkiem pod nazwą FIPRONIL trafiły do przedsiębiorstw z branży spożywczej na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

 • Znicz Pruszków wreszcie zwycięża w lidze

  W trakcie sobotniego spotkania z Gryfem Wejcherowo kibice z Pruszkowa nie mogli narzekać na brak emocji. Na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy mogliśmy obejrzeć 5 goli, a piłkarze Znicza w dramatycznych okolicznościach zwyciężyli 3:2.

 • Warszawska Kolej Dojazdowa chce wybudować drugi tor do Grodziska

  O planach spółki poinformował portal: Transport Publiczny. Obecnie na polecenie władz WKD powstaje studium wykonalności drugiego toru pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem.

 • Lada chwila Aleje Jerozolimskie w Pruszkowie zostaną ponownie otwarte

  Wreszcie widać realne postępy w przebudowie 800-metrowego fragmentu drogi łączącej Pruszków ze stolicą. Jak informuje Samorządowe Porozumienie Pruszkowa, robotnicy położyli nową nawierzchnię na skrzyżowaniu z ulicą Bohaterów Warszawy oraz na Alejach Jerozolimskich.

 • Biletomaty na warszawskim Ursynowie okradają pasażerów

  O sprawie poinformował portal haloursynow.pl. Niektóre automaty do sprzedaży biletów w miejskich autobusach pobierają gotówkę lub płatność kartą, po czym.. nie wydają biletów. Problem ten występuje szczególnie często w dzielnicy Ursynów.

 • Prokuratura zbada sprawę śmiertelnego wypadku w Kaniach

  We wtorek 15-go sierpnia rano dwa samochody zderzyły czołowo się na drodze wojewódzkiej nr 719 koło Pruszkowa. Jedna osoba zginęła na miejscu.

 • 60-latek zginął pod pociągiem na warszawskich Włochach

  We wtorek 15-go ok. godziny 8.00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie, że na wysokości ulicy Plastycznej na torach leżało ciało mężczyzny. Ruch pociągów został wstrzymany. Jak informowała stołeczna policja, 60-latek przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu w pobliżu stacji PKP Włochy. Potrącił go pociąg SKM linii S1, jadący z Otwocka do Pruszkowa.

 • Weekendowe (i nie tylko) utrudnienia na drogach vol.7

  Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi i planowanymi utrudnieniami na drogach w Warszawie i nie tylko: PRUSZKÓW:  zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Bohaterów Warszawy z Alejami Jerozolimskimi. Będzie można przez nie przejechać tylko prosto, w stronę Piastowa. Nie będzie możliwy skręt w Aleję Wojska Polskiego. Nie będzie można również skręcić z Alei Wojska […]

 • Kierowcy z Pruszkowa i Piastowa wściekli na fatalną organizację ruchu przy remoncie Alei Jerozolimskich

  Wczorajszy dojazd do Pruszkowa od strony Piastowa to był prawdziwy koszmar. Drogowcy zapowiadali, że czasowo zlikwidują skręt w Wojska Polskiego, ale jak donosi nasz słuchacz, Pan Paweł, pojawiły się dodatkowe nieprzyjemne niespodzianki. Nieoczekiwanie zamknięty został również przejazd na wprost od strony Piastowa, przez ulicę Bohaterów Warszawy w stronę wiaduktu.

 • Bilet wycieczkowy na Koleje Mazowieckie będzie ważny przez cały długi weekend

  Począwszy od piątku 11-go sierpnia, od godz. 18.00 aż do wtorku 15 sierpnia włącznie,będzie można podróżować pociągami lokalnego przewoźnika taniej niż zwykle.

 • Próbowała zabić konkubenta… podczas spotkania ze znajomymi

  41-letnia Monika J. trafiła do policyjnej celi po tym, jak w mieszkaniu na warszawskich. Bielanach zadała swojemu partnerowi kilka ciosów nożem. Mężczyzna w ciężkim stanie został odwieziony do szpitala. Wcześniej pomiędzy parą doszło do ostrej wymiany zdań.

 • Czworo dzieci rannych po zderzeniu busa i cysterny koło Pruszkowa i drogowy „armageddon” na autostradzie A2 koło Grodziska

  Do wypadku doszło w środę 9-go sierpnia wczesnym porankiem na autostradzie A2 w stronę Warszawy, pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem. Jak informowała Komenda Stołeczna Policji, około godziny 4.30 bus marki renault uderzył w tył cysterny, po czym wpadł na bariery. Rannych zostało sześć osób, w tym czworo dzieci.

 • Na wizytę w pruszkowskim starostwie umówisz się przez internet

  Starostwo Powiatowe w Pruszkowie wprowadziło na swojej stronie internetowej tzw. elektroniczny system kolejkowy. Za pomocą dostępnego tam formularza można się zapisać na spotkanie z urzędnikami z wydziałów architektury, geodezji, komunikacji, paszportów oraz kancelarii.

 • Od soboty warszawskie metro nie pojedzie na Ursynów

  Począwszy od 12-go sierpnia podziemne kolejki linii M1 będą kursowały tylko pomiędzy stacjami Młociny i Wilanowska. W zamian w trasę pomiędzy Wilanowską i Kabatami wyruszą autobusy zastępcze ZM 1. Sytuacja taka potrwa do nocy z 14-go na 15-go sierpnia.

 • W Grodzisku Mazowieckim będzie nowy plac zabaw

  Dzieci ze szkoły przy ulicy Zondka będą miały gdzie się wyszaleć. W pobliżu budynku Gimnazjum nr 3 powstanie nowoczesny plac zabaw, wyposażony w osiem urządzeń. Wśród nich będzie tunel, czy też ścianka i rura wspinaczkowa.

 • Strażacy nie mogli wyjechać do pożaru, bo mieli zastawiony wyjazd

  Do tej sytuacji doszło w Chotomowie koło Legionowa. Strażacy z miejscowej OSP dostali wezwanie do płonącego lasu. Nie mogli jednak wyruszyć na akcję gaśniczą, bo na wyjeździe z remisy stało źle zaparkowane BMW. Właścicielka samochodu poszła do pobliskiego sklepu. Spokojnie robiła zakupy, pomimo wyjących syren ze strażackiego wozu.

 • Trasy rowerowe pomiędzy sześcioma gminami pod znakiem zapytania

  Samorządowcy planują połączenie za pomocą sieci ścieżek rowerowych Grodziska Mazowieckiego z Pruszkowem, Żyrardowem, a także Milanówkiem, Podkową Leśną oraz Michałowicami. Ten ambitny projekt napotkał jednak trudności na etapie przetargów. Każda z gmin oddzielnie poszukiwała wykonawców.

 • Jechał motocyklem bez uprawnień i doprowadził do tragedii

  Otrzymaliśmy informację od jednego z naszych słuchaczy, że wczoraj wieczorem doszło do śmiertelnego wypadku na łuki drogi w miejscowości Józefina koło Żabiej Woli.

 • Będą kolejne utrudnienia przy wyjeździe z Pruszkowa do Warszawy

  W najbliższy czwartek (10 Lipca) od północy zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Bohaterów Warszawy z Alejami Jerozolimskimi. Będzie można przez nie przejechać tylko prosto, w stronę Piastowa. Nie będzie możliwy skręt w Aleję Wojska Polskiego.

 • Matka niechcący zamknęła niemowlaka w rozgrzanym samochodzie

  Do tej groźnej sytuacji doszło w poniedziałek 7 sierpnia popołudniu w Grodzisku Mazowieckim, na parkingu przychodni przy ulicy Traugutta. Kobieta zamknęła drzwi od samochodu, pozostawiając wewnątrz kluczyki do auta oraz… kilkutygodniowe dziecko.

 • Koleje Mazowieckie przedstawiły rozkład jazdy pociągów po zamknięciu linii grodziskiej

  Od 3-go września przestaną kursować podmiejskie pociągi na trasie pomiędzy Milanówkiem a Warszawą Włochy. Pasażerowie z Grodziska Mazowieckiego będą mieli możliwość dojazdu bezpośrednio do Warszawy Zachodniej torami linii dalekobieżnej.

 • Policja otoczyła teren budowy Galerii Północnej w Warszawie

  W poniedziałek 7 sierpnia kilka radiowozów podjechało pod centrum handlowe na warszawskiej Białołęce. Mundurowi stali w kilkunastometrowych odstępach, aby uniemożliwić pracownikom budowy opuszczenie terenu.

 • W Pruszkowie zazieleniło się rondo 100-lecia Miasta

  Rondo powstało w ubiegłym roku, u zbiegu ulicy Przejazdowej i Promyka na pruszkowskim Gąsinie. Jego powstanie miało usprawnić ruch w przemysłowej części miasta. Ostatnio urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska w pruszkowskim magistracie zadbali również o estetykę tego miejsca.

 • Znicz Pruszków dalej bez punktów.

  Niezbyt dobrze będą wspominać piłkarze Dariusza Żurawia wyjazd do Kluczborka. W drugiej kolejce piłkarskiej 2 ligi „żółto-czerwoni” przegrali z miejscowym MKS-em Kluczbork 0-1. Jedyną bramkę strzelił w 9 minucie Marcin Niemczyk. Spotkanie dwóch spadkowiczów z Nice 1 Ligi przyniosło pierwsze 3 punkty w sezonie dla gospodarzy. Piłkarze Dariusza Żurawia nadal są bez punktów i w […]

 • Szykuje się czasowa likwidacja pętli autobusowej na warszawskim Ursynowie

  W jej miejscu ma funkcjonować dotychczasowy bazarek „Na Dołku”. Targowisko musi się przenieść na czas rozbudowy Południowej Obwodnicy Warszawy.

 • W Pruszkowie jest już dostępna kolejna siłownia plenerowa

  W minionym tygodniu do użytku został oddany plac przy ulicy Tadeusza o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych. Mieszkańcy mają tam do dyspozycji 11 urządzeń do ćwiczeń dla początkujących i zaawansowanych.

 • Wyrzucił przez okno domowy sprzęt i zaatakował policjantów

  Takich uczynków dopuścił się 34-letni mężczyzna w Konstancinie-Jeziornie. Policjanci musieli interweniować po tym, jak zaniepokojeni sąsiedzi powiadomili o przedmiotach wypadających przez okno jednego z bloków w centrum Konstancina. Na chodniku wylądował m.in. telewizor.

 • Kradzież koparek z budowy trasy S-8

  W niedzielę 6-go sierpnia około południa policjanci z Pruszkowa otrzymali zawiadomienie, że w miejscowości Urzut koło Nadarzyna nieznani sprawcy wyprowadzili z terenu budowy przy Alei Katowickiej trzy koparki o łącznej wartości 180 tysięcy złotych.

 • Rekordowa liczba nowych mieszkań w Warszawie

  Branża budowlana nadal ma się bardzo dobrze, a deweloperzy co rusz stawiają nowe bloki na terenie stolicy i całego Mazowsza. Jak podaje Urząd Statystyczny w Warszawie, tylko w samej  Warszawie każdego miesiąca do użytku oddawanych jest ponad tysiąc nowych mieszkań. W sumie od początku roku do końca czerwca zbudowano aż 7,6 tys. mieszkań.

 • Niebawem ruszy budowa trasy ekspresowej z Warszawy do Grójca

  W połowie sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje podpisać umowy z wykonawcami trzech nowych odcinków „S-siódemki”. 

 • Czworo dzieci rannych po zderzeniu autokaru z ciężarówką

  Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.00 na drodze krajowej nr 8, w pobliżu Ostrowi Mazowieckiej.

 • Przybywa kleszczy na Mazowszu

  W tym roku na skutek ukąszenia przez kleszcze tylko w samej Warszawie na boreliozę zachorowało 185 osób. To o ponad 60 osób więcej, niż w zeszłym roku. Takie statystyki udostępnił Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 • Drogowcy chcą zamknąć wiadukt w Pruszkowie zaraz po wakacjach

  Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poszukuje wykonawcy remontu przeprawy nad torami kolejowymi na ulicy Poznańskiej. Przetarg potrwa do połowy sierpnia, a prace mają być wykonane w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy.

 • Nie ma już Szpitala Kolejowego w Pruszkowie

  Zamiast niego przy ulicy Warsztatowej działa Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer”. 1-go sierpnia największa pruszkowska placówka medyczna została połączona ze szpitalem w Konstancinie-Jeziornie. Tym samym dawna nazwa Szpitala Kolejowego im. Włodzimierza Roeflera przeszła do historii.

 • Wybuch gazu w Grodzisku Mazowieckim

  Kobieta i mężczyzna doznali poparzeń po tym, jak w ich łazience wybuchła instalacja gazowa. Do zdarzenia doszło w czwartek 3-go sierpnia popołudniu w jednym z budynków przy ulicy Sienkiewicza.

 • Trwają wakacyjne remonty w milanowskich szkołach

  W Zespole Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku robotnicy wymieniają instalację elektryczną i demontują stare lampy. W ich miejsce zostanie zamontowane nowe, energooszczędne oświetlenie.

 • Spacery z przewodnikiem po warszawskim Dworcu Centralnym

  To niezła gratka dla wszystkich zainteresowanych historią jednego z najsłynniejszych polskich dworców. Fundacja Grupy PKP zaprasza na wycieczki z przewodnikiem, podczas których można się dowiedzieć

 • Weekendowe (i nie tylko) utrudnienia na drogach vol.6

  Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi i planowanymi utrudnieniami na drogach w Warszawie: Od piątku, 4 sierpnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 7 sierpnia do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Bartycka na odcinku od ul. Pod Kopcem do ul. Figowej. W sobotę i niedzielę (5 i 6 sierpnia) zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie […]

 • Znamy więcej szczegółów na temat programu Mieszkanie Plus w Pruszkowie

  Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy bloków mieszkalnych w ramach państwowego programu wsparcia dla osób poszukujących tańszych lokali.

 • Spacery po Ogrodzie Chińskim

  Z okazji Festiwalu Światła w sierpniowe piątki i soboty Łazienki Królewskie zapraszają na spacery po Ogrodzie Chińskim połączone z oglądaniem „chinoiserii”.

 • Pruszków w fotoplastykonie

  Fundacja Koncept Kultura i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zapraszają na niezwykłą podróż w czasie.

Strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11