Informacje Lokalne

Informacje POPradia

 • Spłonął zabytkowy dom koło Żabiej Woli

  W niedzielę 23 kwietnia wczesnym popołudniem doszło do groźnego pożaru drewnianego domu w miejscowości Osowiec, w powiecie grodziskim. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał, ale straty materialne właścicieli drewnianego zabytku są ogromne.

 • Piknik historyczny w Falentach i remont zabytkowej Austerii

  Był apel wojsk napoleońskich, manewry i biwak wojskowy z poczęstunkiem. Nie zabrakło też rodzinnych atrakcji, zorganizowanych w minioną sobotę przez Stowarzyszenie Projekt Raszyn i władze tej gminy.

 • Szukają wykonawcy projektu nowego wiaduktu w Pruszkowie

  Przeprawa nad torami PKP ma połączyć ulice Warszawską i Grunwaldzką. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie jego dokumentacji. Nowy wiadukt na granicy Pruszkowa i Piastowa powstanie w wyniku porozumienia władz tych miast z kolejarzami.

 • Czy PiS zrezygnuje z projektu „wielkiej Warszawy”?

  Jeszcze do niedzieli 23 kwietnia miały trwać konsultacje społeczne nad projektem ustawy o Warszawskiej Metropolii. A już w piątek jeden z jego inicjatorów, poseł PiS-u Jacek Sasin zapowiedział, że być może projekt zostanie całkowicie wycofany. Pomysł powiększenia Warszawy o ponad 30 okolicznych gmin budzi ogromne emocje wśród ich mieszkańców.

 • W Raszynie startuje remont ulicy Szkolnej

  Będzie to pierwszy etap modernizacji tej ulicy na rondzie u zbiegu Szkolnej i Poniatowskiego. Od wtorku 25 kwietnia zmieni się tam organizacja ruchu. Kierowcy pojadą objazdami przez ulice Dąbrowskiego, Mickiewicza i Lotniczą.

 • Dariusz Kubicki zwolniony ze Znicza

  Właściciele klubu piłkarskiego z Pruszkowa podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Dariuszem Kubickim po porażce 0:2 z Miedzią Legnica w 27 kolejce Nice 1. Ligi. Klub poinformował że rozwiązanie umowy nastąpiło za porozumieniem stron. Dariusz Kubicki prowadził Znicza od października zeszłego roku. W pierwszych meczach pod jego wodzą zawodnicy Znicza odnieśli kilka zwycięstw i […]

 • Mężczyzna przygnieciony przez samochód w Żyrardowie

  Do tego wypadku doszło w piątkowe popołudnie przy ul. Anielewicza. Mieszkaniec Żyrardowa próbował samodzielnie naprawić swoje auto. Prawdopodobnie niewłaściwie je zabezpieczył i samochód przygniótł go, gdy leżał pod spodem.Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną.

 • Legnica górą, druga liga coraz bliżej?

  Nie udał się piłkarzom Znicza Pruszków wyjazd do Legnicy. Miejscowa Miedź pokonała w ramach 27 kolejki Nice 1 Ligi zespół Dariusza Kubickiego 2-0. Gospodarze kontrolowali mecz od początku do końca, czego efektem były gole strzelone  przez Jakuba Vojtusa w 11 min i Łukasza Gargułę w 57. Piłkarze z Pruszkowa tylko raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej […]

 • Awantura wokół „małej obwodnicy” Piastowa

  Plany rozbudowy trzech osiedlowych ulic budzą gorący sprzeciw części mieszkańców Piastowa. Obawiają się oni, że władze miasta chcą puścić tranzytowy ruch samochodów przez niewielkie ulice Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego.

 • W Pruszkowie rozpoczęły się nasadzenia nowych drzew

  Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, władze Pruszkowa zasadzą nowe drzewa na terenie całego miasta. Zaczęło się już w piątek 21 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Prezydenci Pruszkowa wspólnie z uczniami i nauczycielami zasadzili tam trzy dziesięcioletnie klony. Podobnych akcji będzie w najbliższym czasie więcej – zapowiada to Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w […]

 • Gminy fatalnie gospodarują publiczną przestrzenią

  Tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kontrolerzy nie zostawili suchej nitki na samorządowcach. Jak stwierdził prezes NIK-u, Krzysztof Kwiatkowski, przy planowaniu przestrzennym w całym kraju mamy do czynienia z „wolnoamerykanką ubraną w normy prawne”.

 • W Grodzisku są nowe bloki komunalne, ale droga do nich dopiero powstanie

  Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Żulińskiego, która stanie się drogą dojazdową do budynków komunalnych przy ulicy Traugutta.

 • Centrum handlowe w Jankach opanują smerfy!

  To niezła gratka nie tylko dla dzieciaków, ale też dla rodziców, bo przecież każdy z nas zna smerfy. Od jutra do niedzieli w godzinach 11.00-18.00 Centrum Janki zamieni się w Wielką Zaginioną Smerfową Wioskę.Spotkamy tam ulubionych niebieskich bohaterów – Smerfetkę, Papę Smerfa, Ważniaka czy Łasucha.

 • Wojewoda i władze Warszawy nie chcą wstrzymania budowy metra

  -przekonywał wczoraj Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Sprawa jest jednak poważna: Generalny Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o wstrzymaniu pozwolenia na trwającą już budowę stacji Księcia Kazimierza.

 • W Pruszkowie szykują się utrudnienia w rejonie ulicy Warsztatowej

  Za tydzień robotnicy przystąpią tam do przebudowy kanalizacji deszczowej. Prace te są konieczne przed dalszą przebudową Warsztatowej. Jak informuje Starostwo Powiatowe, prace drogowe będą podzielone na trzy etapy, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców.

 • Asystent Michaela Jordana wyszkoli koszykarzy z Pruszkowa

  Młodzieżowi adepci basketu będą mieli okazję polepszyć swoje umiejętności pod okiem Donny’ego Arey’a, który specjalnie w tym celu przybędzie ze Stanów Zjednoczonych. Donny Arey to doświadczony trener dzieci i młodzieży, który asystował w prowadzeniu campu: „Michael Jordan Flight School”.

 • W Piasecznie odbędzie się referendum ws. Warszawskiej Metropolii

  W środę 19 kwietnia zadecydowali o tym niemal jednogłośnie miejscy radni. 4 czerwca mieszkańcy Piaseczna zagłosują, czy chcą włączenia ich gminy w obszar miasta stołecznego Warszawy. Tego samego dnia identyczne referenda odbędą też w kilku innych gminach pod Warszawą, takich jak Pruszków, Michałowice, czy Milanówek.

 • Nowa kolejka WKD oszpecona przez wandali

  W trakcie świąt wielkanocnych pseudo-grafficiarze wtargnęli na tory postojowe Warszawskiej Kolei Dojazdowej w Grodzisku Mazowieckim i pomazali sprayami jeden z nowo zakupionych pociągów, zwanych przez pasażerów predatorami.

 • Zgoda na budowę stacji metra na Woli wycofana!

  Rozbudowa drugiej nitki warszawskiego metra w stronę Bemowa może wkrótce złapać opóźnienie. Nadzór budowlany uchylił pozwolenie na trwającą już budowę stacji Księcia Janusza.

 • W Alejach Jerozolimskich może powstać bus-pas, jeszcze zanim ruszy remont na kolei

  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozważa wydzielenie pasa ruchu tylko dla autobusów na odcinku Alei Jerozolimskich od zachodniej granicy Warszawy do Dworca Zachodniego. Miałoby to usprawnić ruch autobusów zastępczych, które masowo wyjadą na tę trasę, gdy kolejarze zamkną linię grodziską. Niewykluczone, że ZTM utworzy bus-pas w Alejach Jerozolimskich już w trakcie wakacji, żeby kierowcy przyzwyczajali […]

 • Śmiertelny wypadek w Grodzisku Mazowieckim

  W czwartek 20 kwietnia około godziny 5.00 rano na ulicy Królewskiej kierowca samochodu osobowego z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą.

 • Potrącenie kobiety w Pruszkowie

  Do zdarzenia doszło w środę 19 kwietnia popołudniu na ulicy Waryńskiego. Z ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu wyjeżdżającego przez bramę elektrowni nie zauważył kobiety idącej chodnikiem. Potrącił ją i spowodował obrażenia biodra.

 • Powraca Nocny Market w Warszawie!

  Już od piątku 21 kwietnia w pobliżu placu Zawiszy wznowi działalność popularne nocne targowisko z jedzeniem i nie tylko. Na peronach dawnego dworca Warszawa Główna przy ulicy Towarowej będzie można skosztować przysmaków z różnych zakątków świata, skorzystać z różnych punktów usługowych, a nawet obejrzeć wystawy sztuki. To dobra propozycja dla „nocnych Marków” i dla tych, […]

 • Święto Narodowe Trzeciego Maja w Pruszkowie

  Prezydent Miasta Pruszkowa zaprasza na obchody upamiętniające uchwalenie konstytucji, które miało miejsce 3 maja 1791 roku.

 • „Żelazny Most” w LO nr 60 w Podkowie Leśnej – Rozmowa o regionie w POPradiu

  W środę 19 kwietnia rozmawialiśmy o zbliżającym się uroczystym zakończeniu ciekawego projektu edukacyjnego „Żelazny Most” w LO nr 60. W naszym POPradiowym studiu gościliśmy zastępcę dyrektora podkowiańskiego liceum – Pawła Włoczewskiego oraz uczennice – Kasię Kuczewską, Klaudię Bergander i Anię Iwanowską

 • „Bombowy” żart za 1000 złotych na lotniskowej odprawie

  Pasażer wybierający się do Londynu z warszawskiego lotniska Okęcie wpadł na bardzo głupi pomysł. Podczas odprawy zapytał pracowników obsługi, „co będzie, jak w bagażu będzie bomba”?

 • Dofinansowanie na wymianę pieców w Pruszkowie

  Aby walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, władze miasta ogłosiły kolejny nabór wniosków o wymianę urządzeń grzewczych. Można dostać nawet do 80 procent dofinansowania na instalację ekologicznego pieca.

 • Będzie więcej fotoradarów

  Zapowiada to Inspekcja Transportu Drogowego. Od zeszłego piątku na terenie Warszawy aktywnych jest 20 fotoradarów, m.in. na Grójeckiej, Alei Krakowskiej, Ostrobramskiej, czy też na Moście Gdańskim.

 • Kalejdoskop Gwiazd Disco Polo w Pruszkowie

  Już w tą sobotę w Pruszkowie ruszają plenerowe koncerty znanych gwiazd muzyki Disco Polo. W każdą sobotę i niedzielę już od godziny 15.00 od 29.04, aż do końca sierpnia.

 • Pizzeria w miejsce kawiarni obok przystanku PKP w Milanówku

  Działający tam wcześniej Przystanek Cafe przeniósł się na dworzec kolejowy w Grodzisku Mazowieckim, ale jego dawny lokal przy ulicy Warszawskiej 36 w Milanówku znowu będzie miał dzierżawcę. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wynajem złożyła firma Smart z Pruszkowa.

 • Znowu będzie komunikacyjny paraliż Piaseczna

  W najbliższy piątek kolejarze ponownie zamkną przejazd przez tory łączący ulice Jana Pawła i Orężną. Na szczęście tym razem tylko na weekend, o ile prace się nie przedłużą…

 • Tragedia koło Pruszkowa. 40-latek zmiażdżony przez naczepę ciężarówki

  Dzisiaj (19 kwietnia) po godzinie 4.00 nad ranem na parkingu przed jednym z magazynów w miejscowości Moszna ciężarówka stoczyła się na kierowcę. Pierwsze informację na ten temat otrzymaliśmy od naszego słuchacza.

 • Mistrzostwa świata w Pruszkowie

  Pruszków będzie gospodarzem mistrzostw świata w kolarstwie torowym w 2019 roku. Jak zaznacza prezes Polskiego Związku Kolarstwa, Pan Dariusz Banaszek podpisanej umowy jeszcze nie ma, ale organizatorzy mają  prawie stuprocentową deklarację.

 • W Pruszkowie pojawią się nowe drzewa

  Władze miasta szykują nasadzenia w kilku miejscach, o czym poinformował nas wiceprezydent Pruszkowa, Michał Landowski: Uroczyste nasadzenie nowych drzew na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie odbędzie się w najbliższy piątek 21 kwietnia o godzinie 9.00 rano.   Marek Gutowski fot. pixabay

 • Spalona kamienica w Pruszkowie będzie odbudowana do końca czerwca

  Budynek przy ulicy Pięknej poważnie ucierpiał w trakcie nocnego pożaru, w styczniu zeszłego roku. Wkrótce ponownie przyjmie lokatorów. Jego odbudowa powinna się zakończyć jeszcze w czerwcu tego roku.

 • Podzielmy się jedzeniem z potrzebującymi

  Gdy nie wiemy, co zrobić ze stertą żywności, która zalega w naszych lodówkach po świętach, możemy je oddać bezdomnym i ubogim. Trwa ogólnopolska akcja: „Podzielmy się”. Jej organizatorzy zachęcają do przekazywania jedzenia wolontariuszom, którzy następnie zawiozą je do jadłodajni dla bezdomnych.

 • Stołeczna policja podsumowała świąteczny weekend

  Dwie osoby zginęły, a piętnaście zostało rannych w wypadkach na terenie Warszawy i okolic. To bilans trzech świątecznych dni, od piątku do niedzieli. Do najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Wielki Piątek. W Górze Kalwarii 85-latek zginął pod TiR-em. Wcześniej próbował przeprowadzić swoją żonę na wózku inwalidzkim przez zakorkowaną ulicę.

 • W Milanówku powstanie nowe boisko… ale nie dla wszystkich

  Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na budowę wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół nr 1. Będzie ono miało syntetyczną nawierzchnię do gry w koszykówkę lub piłkę ręczną.

 • Wyrównają kilka ulic w Podkowie Leśnej

  Władze miasta-ogrodu zapowiadają, że do końca kwietnia wszystkie drogi gruntowe doczekają się doraźnych remontów. Będą one polegały na równaniu nawierzchni i zasypywaniu dziur. Takich zabiegów doczeka się np. ulica Sarnia i Wiewiórek. Okazuje się jednak, że nie wszystkim mieszkańcom podoba się naprawa dróg.

 • Kolejna dotkliwa porażka piłkarzy Znicza

  Piłkarze Znicza Pruszków znowu musieli uznać wyższość rywali. W sobotę na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 przegrali z Wisłą Puławy 0-3 i mocno utrudnili sobie sprawę utrzymania w Nice 1 Lidze Po pierwszej połowie kibice mogli optymistycznie patrzeć w przyszłość. Piłkarze Dariusza Kubickiego przeważali w tej części spotkania. Częściej byli przy piłce i atakowali […]

 • 5000 podpisów poparcia dla referendum w Pruszkowie

  Tyle podpisów mieszkańców udało się dotychczas zebrać pomysłodawcom referendum ws. przyłączenia Pruszkowa do tzw. Warszawskiej Metropolii – poinformował o tym na swoim fejsbukowym profilu wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela. Oznacza to, że prawdopodobnie wkrótce mieszkańcy wypowiedzą się, czy chcieliby włączenia Pruszkowa w obszar stolicy.  Inicjatorzy przeprowadzenia referendum nie poprzestają na zebraniu  pięciu tysięcy  podpisów, zbiórka będzie nadal trwała.

 • Wielkanocna gorączka w Pruszkowie

  Dzisiaj mieszkańcy robią ostatnie przedświąteczne zakupy i w pośpiechu szykują swoje domostwa na Wielkanoc.

 • Od dzisiaj więcej policyjnych patroli na drogach

  Ruszyła policyjna akcja: „Bezpieczne święta”. Od piątku 14 kwietnia do poniedziałku 17 kwietnia na drogach w całym kraju będą się odbywały wzmożone kontrole.

 • Świąteczne spotkanie dla samotnych w Grodzisku Mazowieckim

  Nikt nie powinien spędzać świąt wielkanocnych w odosobnieniu, dlatego jak co roku grodziski magistrat zorganizuje świąteczne spotkanie dla samotnych.

 • Mieszkańcy Piaseczna nie chcą strefy płatnego parkowania

  Władze miasta już od jakiegoś czasu snują plany zamontowania parkometrów na kilku najbardziej obleganych ulicach w centrum Piaseczna. W tej sprawie w marcu odbyły się konsultacje społeczne, w formie ankiety dla mieszkańców.

 • Wielkanocne jarmarki

  Nie zdążyliście jeszcze zrobić wszystkich zakupów na święta? Nic straconego! Na terenie Warszawy działa kilka wielkanocnych jarmarków. Są kolorowe, jak w znanej piosence Maryli Rodowicz, a znajdziemy tam świąteczne dekoracje, różne smakołyki, produkty regionalne, no i oczywiście pisanki!

 • W Warszawie zaczęły działać fotoradary

  W piątek 14 kwietnia o godzinie 9:30 na terenie stolicy włączonych zostało 20 urządzeń. Znienawidzone przez wielu kierowców żółte skrzynki powracają po długiej przerwie. Przez wiele miesięcy wydawało się, że na dobre znikną ze stołecznych ulic. Nic z tego!

 • Utonięcie na terenie Szpitala Tworkowskiego

  Prokuratura rejonowa w Pruszkowie ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety, której ciało wyłowiono kilka dni temu ze stawu na terenie szpitala.

 • Ruszył remont ulicy Lipowej w Pruszkowie

  Na tę inwestycję okoliczni mieszkańcy czekali już od dawna. Nierówny i dziurawy asfalt znacznie utrudniał przejazd ulica Lipową. Wkrótce robotnicy wymienią tam nawierzchnię i wybudują nowe chodniki oraz ścieżkę rowerową.

 • Wielkie emocje na Zniczu w Wielką Sobotę

  W trakcie świąt piłkarze Znicza Pruszków rozegrają kolejne spotkanie w rozgrywkach Nice 1 Ligi. Do Pruszkowa przyjedzie inny beniaminek – Wisła Puławy.

 • W centrum Pruszkowa powstanie nowy budynek mieszkalny

  Trwa rozbiórka budynku przy ulicy Kraszewskiego 29. Przed wojną mieściła się tam żydowska szkoła. Wkrótce w tym miejscu stanie budynek mieszkalno-usługowy z podziemnym garażem. Inwestycję zleci Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”. Kilka dni temu robotnicy wyburzyli też pustostan przy ulicy Potulickiego. Jak będzie wyglądał nowy budynek w centrum Pruszkowa, opisuje prezes TBS-u, Zbigniew Piotrzkowski: Również […]

 • Kolejarze szykują się na świąteczny szczyt komunikacyjny

  Czy pasażerowie z Mazowsza sprawnie i bez przeszkód dotrą do swoich rodzin na święta? Kolejarze z PKP obiecują, że uporają się ze wszystkimi nieprzewidzianymi zdarzeniami.

 • Nietrzeźwy pieszy potrącony w centrum Pruszkowa

  Do wypadku doszło około północy ze środy na czwartek 13 kwietnia . Mężczyzna przechodził przez pasy na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Kościuszki. Wówczas uderzył w niego nadjeżdżający mercedes.  O zdarzeniu poinformował portal internetowy: WPR24

 • W Chlebni powstanie świetlica dla mieszkańców

  Gmina Grodzisk Mazowiecki wyłoniła w przetargu wykonawcę budynku, który będzie służył jako miejsce spotkań, zebrań i różnego rodzaju imprez. Wybuduje go firma Moderndom ze Skierniewic za niecałe 700 tysięcy złotych.

 • Komunikacyjna czarna środa w Warszawie

  W środę 12 kwietnia popołudniu sparaliżowane były niemal wszystkie większe ulice i drogi wylotowe ze stolicy. Takich korków i utrudnień w podróży kierowcy i pasażerowie nie widzieli już od dawna. Przyczyniło się do tego kilka groźnych wypadków i kolizji.

 • Słup przewrócił się na tory w Milanówku

  To pechowy poranek dla pasażerów pociągów na linii skierniewickiej. Wczesnym rankiem przewrócony słup trakcyjny w pobliżu przystanku PKP Milanówek sparaliżował ruch pociągów. W tym rejonie nadal występują spore późnienia w ruchu, a kilka składów zostało odwołanych. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, obecnie pociągi na odcinku pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim kursują trasą dalekobieżną, z pominięciem stacji […]

 • Lokalny Sport – Rozmowa o regionie
 • Marihuana za 9 milionów złotych w hali pod Nadarzynem

  Do ogromnego magazynu w miejscowości Urzut wkroczyli policjanci z Rzeszowa i Lublina, wspomagani przez warszawskie ABW. Znaleźli tam ponad 5000 krzaków marihuany i 200 kilogramów suszu o czarnorynkowej wartości 9 milionów złotych.

 • Dziura w rozkładzie jazdy z Piaseczna do Warszawy

  Pasażerowie z Piaseczna protestują przeciwko decyzji o wycofaniu pociągu, który odjeżdżał o godzinie 8:11. Pod petycją z żądaniem przywrócenia tego kursu podpisało się już około 400 osób. Zdenerwowanie pasażerów jest zrozumiałe, bo teraz w godzinach porannego szczytu mogą pojechać do Warszawy tylko zatłoczonym pociągiem z Radomia o godzinie 7:41. Następny pociąg do stolicy zatrzymuje się […]

 • Wniosek o odwołanie wójta Raszyna już złożony

  Inicjatorzy referendum w sprawie usunięcia z urzędu wójta Andrzeja Zaręby zebrali pod wnioskiem ponad 1700 wymaganych podpisów. Wczoraj złożyli ten wniosek na ręce Komisarza Wyborczego w Warszawie.

 • Próba odbicia przestępcy z policyjnego radiowozu

  Do tej kuriozalnej sytuacji doszło w pobliżu Konstancina-Jeziorny.  Dwaj młodociani bandyci napadli na kilkuosobową rodzinę – popychali i grozili pobiciem za pomocą kijów bejsbolowych.

 • Wiosna w Piastowie pod znakiem drogowych remontów

  Stan wielu ulic na terenie Piastowa od lat utrudnia życie kierowcom. W ciągu najbliższych miesięcy ma się to jednak zmienić. Już teraz służby drogowe oczyszczają jezdnie i łatają największe dziury.

 • Świąteczne zmiany w komunikacji

  W ciągu najbliższych dni miejskie autobusy i tramwaje będą kursowały rzadziej, a niektóre linie zostaną całkowicie zawieszone do końca świąt wielkanocnych.

 • Targowisko w Piasecznie ma być większe i ładniejsze

  Władze miasta chcą, żeby plac targowy mógł być wykorzystywany nie tylko do handlu. Wkrótce ma się stać również dobrym miejscem na organizację miejskich imprez.

 • Świąteczna „niespodzianka” dla kierowców

  Fotoradary przy warszawskich ulicach mogą zostać włączone w trakcie świąt wielkanocnych. W ciągu najbliższych dni lepiej zdjąć nogę z gazu, żeby nie załapać się na fotkę od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

 • Próbowali sprzedać nielegalny arsenał!

  Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zmagazynowali mnóstwo broni, amunicji i materiałów wybuchowych w różnych miejscowościach na terenie Powiatu Warszawskiego-Zachodniego.

 • W Piastowie ruszyła budowa bloków komunalnych

  Nowe budynki powstaną przy ulicy Sułkowskiego. Będzie w nich łącznie 37 lokali komunalnych. Urzędnicy z Piastowa zakwaterują tam osoby w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Jeśli budowa pójdzie zgodnie z planem, to powinna się zakończyć do czerwca przyszłego roku.

 • Trwa zbieranie podpisów w sprawie referendum w Pruszkowie

  Wszystko wskazuje na to, że wkrótce odbędzie referendum dla mieszkańców dotyczące włączenia Pruszkowa w obszar tzw. Warszawskiej Metropolii. Inicjatorzy przeprowadzenia referendum zebrali dotychczas 2 tysiące podpisów od mieszkańców.

 • W Piasecznie będzie rozbudowa liceum za 6 milionów złotych

  Starostwo Powiatowe w Piasecznie rozstrzygnęło przetarg na oczekiwany od wielu lat remont i rozbudowę ogólniaka przy ulicy Chyliczkowskiej. Wkrótce przy szkole powstanie hala sportowa oraz  część sanitarna i dydaktyczna. Wcześniej do rozbiórki pójdzie istniejąca obecnie sala gimnastyczna.

 • W Pruszkowie mężczyzna zmarł na ulicy

  Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem przy ulicy Dębowej. Okoliczni mieszkańcy zgłosili na policję, że w pobliżu placu zabaw leżą zwłoki starszego mężczyzny.

 • W Pruszkowie zacznie działać Powiatowa Rada Rozwoju

  W jej skład wchodzić będą wybrani radni, przedstawiciele urzędów gmin z terenu Powiatu Pruszkowskiego, organizacji pozarządowych oraz eksperci z różnych dziedzin życia społecznego. Gremium to będzie miało charakter doradczy.

 • Ruszyła budowa nowego centrum handlowego w Pruszkowie

  Nowa Stacja, bo taką nazwę będzie nosiła galeria, powstanie w pobliżu dworca PKP w Pruszkowie. Do dyspozycji mieszkańców będzie tam 120 sklepów i punktów usługowych, a także multipleks wyposażony w siedem sal kinowych.

 • Za kilka dni ruszy budowa tropikalnej wyspy koło Mszczonowa

  Park of Poland ma być największym parkiem rozrywki w naszej części Europy. Nie zabraknie tam atrakcji przede wszystkim dla miłośników wodnych szaleństw. Będzie tam ogromny basen otoczony palmami, z odsuwanym dachem i licznymi zjeżdżalniami oraz strefa SPA.

 • Od dzisiaj tylko jeden tor dla pociągów pomiędzy Okęciem a Piasecznem

  Nie widać końca katorgi dla pasażerów z Piaseczna i okolic. Kolejarze nie szczędzą im utrudnień w związku przedłużającym się bez końca remontem na linii radomskiej.

 • Piłkarze Znicza nie dali rady góralom

  W 25. kolejce 1. ligi Znicz Pruszków przegrał na wyjeździe z drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała 0:2. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że obecny szkoleniowiec pruszkowian Dariusz Kubicki prowadził w 2015 roku drużynę Podbeskidzia.

 • Sześć osób zatrzymanych za bójkę w Grodzisku

  Policjanci z Grodziska Mazowieckiego otrzymali informację o brutalnej ulicznej zadymie. Na miejscu zastali sześciu bijących się pomiędzy sobą mężczyzn. Uczestnicy bójki nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy, a po chwili rozbiegli się w różnych kierunkach.

 • Koszykarki z Pruszkowa nie awansowały do półfinału 1.ligi

  Drużyna Panattoni Europe Lider Pruszków przegrała w sobotę drugi mecz w fazie play-off z Pomarańczarnią MUKS Poznań 54:79. Przez to w tym sezonie Liderki jeszcze nie podbiją 1. ligi.

 • Utrudnienia z powodu siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

  Dziś przez cały dzień kilka ważnych ulic w centrum Warszawy będzie wyłączonych z ruchu. Największych utrudnień możemy się spodziewać w rejonie Krakowskiego Przedmieścia i Pałacu Prezydenckiego. Przez cały dzień będą się tam odbywały publiczne zgromadzenia i przemarsze. Autobusy zostały skierowane na objazdy. Na wielu ulicach w pobliżu Krakowskiego Przedmieścia i starówki obowiązują dziś czasowe zakazy […]

 • Konkurs literacki dla mieszkańców Warszawy i okolic

  Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie Ogłasza konkurs literacki „OKOlica literacka 2017” Uczestnikami konkursu mogą być osoby do 35 roku życia zamieszkałe lub studiujące w Warszawie i miejscowościach podwarszawskich.

 • Miejscy aktywiści rozpoczęli audyt warszawskiej reprywatyzacji

  Stowarzyszenie „Miasto jest nasze” chce wyręczyć urzędników z warszawskiego ratusza, którzy po dwukrotnym unieważnieniu przetargów na wybór zewnętrznej firmy, zrezygnowali z przeprowadzenia audytu. Prezes stowarzyszenia Jan Mencwel uważa, że władzom Warszawy niezbyt zależało na prześwietleniu działań warszawskich urzędników: Stowarzyszenie „Miasto jest nasze” złożyło 2300 wniosków do urzędu miasta o dostęp do informacji publicznej na temat […]

 • Trwa wielkie łatanie dziur na drogach w Pruszkowie i okolicach

  Jak co roku zimowe mrozy poważnie naruszyły nawierzchnię wielu powiatowych dróg. Tam, gdzie zawieszenie samochodów cierpi najbardziej, odbywają się doraźne naprawy jezdni. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, począwszy od grudnia zeszłego roku załatanych zostało ponad 4300 metrów kwadratowych dziur.

 • Internet w Grodzisku będzie szybszy

  Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński podpisał list intencyjny dotyczący inwestycji światłowodowych z firmą PLJ. Wcześniej miasto podpisało w tej sprawie porozumienie z firmą Orange.

 • To już pewne – będą darmowe przejazdy dla uczniów z Warszawy i okolic

  Taką uchwałę przegłosowali w czwartek 6 kwietnia stołeczni radni. Od nowego roku szkolnego młodzież z podstawówek i gimnazjów nie będzie musiała płacić za bilety na miejską i podmiejską komunikację

 • Kolejne utrudnienia w ruchu na warszawskiej Woli

  W piątek 7-go kwietnia o godzinie 22.00 robotnicy zamkną ulicę Płocką, na odcinku od skrętu z Wolskiej do ulicy Ludwiki. W zamian ponownie będzie można przejechać ulicą Wolską w stronę Śródmieścia. Po raz kolejny zmieni się organizacja ruchu dla samochodów i autobusów.

 • Przygoda na grodziskim cmentarzu

  Cztery kobiety zostały uwięzione po zmroku na terenie cmentarza przy ulicy Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim. O nietypowym zdarzeniu poinformował portal internetowy „Grodzisknews”.

 • Uderzył dziecko w twarz na przystanku

  Wczoraj na warszawskiej Woli doszło do szokującego zdarzenia. Pijany mężczyzna uderzył małego chłopca.

 • Młodzi kucharze zrobili przepyszne dania z kaszy

  W środę 5 kwietnia odbył się finał II edycji konkursu kulinarnego dla uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu pruszkowskiego. Hasło konkursu brzmiało: „Każdą kaszę chętnie zjemy, zaraz ją przygotujemy”.

 • Nieznany sprawca strzela do kotów dla zabawy [drastyczne zdjęcia]

  Właściciel jednej z lecznic weterynaryjnych w gminie Michałowice zamieścił w internecie zdjęcia kotów postrzelonych z broni pneumatycznej. W ciągu ostatnich dni trafiły tam dwa zranione w ten sposób koty z okolic Komorowa. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do podobnych zdarzeń dochodziło też wcześniej.

 • Fontanny, czyste ulice i więcej kwiatów w Pruszkowie

  Rozpoczęły się wiosenne porządki przed świętami wielkanocnymi. Urzędnicy z Pruszkowa podpisali umowę z firmą, która wyczyści wszystkie ulice w mieście.

 • ZTM tworzy system kontroli ruchu pojazdów

  Już niedługo sterowanie ruchem autobusów czy tramwajów będzie się odbywało zdalnie. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wdraża tzw. System Zarządzania Pozycjami Pojazdów. Wkrótce dyspozytorzy ruchu mają dysponować dokładnymi informacjami na temat położenia, czy też opóźnień pojazdów.

 • Partyjna wojna o warszawską Białołękę

  Obecnie dzielnica ta ma dwoje burmistrzów i nadal nie wiadomo, kto tak naprawdę tam rządzi. Po wielomiesięcznej batalii prawnej Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że prawowitym burmistrzem jest Jan Mackiewicz. To też szef lokalnego stowarzyszenia: „Razem dla Białołęki”, współpracującego z Prawem i Sprawiedliwością.

 • Mogą posiedzieć nawet 10 lat za pobicie policjanta

  Wracamy do zdarzenia z niedzielnego poranka, kiedy to dwaj młodzi mężczyźni skatowali funkcjonariusza na jednej z ulic w Milanówku. Jak doszło do tego pobicia, opowiedziała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji

 • Makabryczne odkrycie w Pruszkowie

  W środę 5 kwietnia ze stawu obok szpitala w Tworkach wyłowiono ciało kobiety. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Policja ustala okoliczności tej tragedii. Funkcjonariusze na razie nie ujawniają żadnych informacji. Sprawą zajmie się prokuratura.

 • Wojewoda Mazowiecki opublikował wyniki referendum w Legionowie

  Zdzisław Sipiera zdecydował o tym po konsultacji z prawnikami. W referendum z 26 marca w sprawie przyłączenia Legionowa do Warszawy mieszkańcy opowiedzieli niemal jednogłośnie przeciwko temu pomysłowi. Wojewoda zwlekał z publikacją wyników plebiscytu, bo jak twierdził, władze Legionowa nie dopełniły wszystkich koniecznych formalności. Nie otrzymał bowiem protokołu z głosowania w formie elektronicznej. Samorządowcy z Legionowa […]

 • Jedna kwarta to za mało

  Po zwycięskim dwumeczu z Pabianicami koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków pojechały do Poznania na pierwszy mecz ćwierćfinałowy 1 ligi koszykówki kobiet. Niestety zespół Pomarańczarni MUKS Poznań był za mocny i wygrał 77-58 Faworytkami spotkania były zawodniczki z stolicy Wielkopolski, które w rundzie zasadniczej wygrały 18 na 20 spotkań i zajęły pierwsze miejsce w grupie B. […]

 • Jeśli powstanie „Wielka Warszawa”, to zniknie powiat pruszkowski

  Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś broni idei utworzenia Warszawskiej Metropolii, która miałaby wchłonąć okoliczne powiaty i przejąć ich zadania. Jeśli tak się stanie, to powiat pruszkowski przejdzie do historii

 • Dzień otwarty w podkowiańskim ogólniaku przy Wiewiórek

  Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Podkowie Leśnej zaprasza na dzień otwarty w najbliższy piątek 7-go kwietnia:

 • Skaldowie, Bednarek i Fun Factory zagrają na Dniach Ursusa

  Legendarna grupa rockowa „Skaldowie” pojawi się na scenie w Parku Czechowickim podczas tegorocznego święta warszawskiej dzielnicy Ursus. Muzycy koncertują już od ponad 50. lat i nadal są w świetnej formie. Dla Ursusa Skaldowie zagrają 17-go czerwca.

 • Morderca z Turcji ukrywał się w chacie pod Piasecznem

  Policyjni wywiadowcy z Piaseczna otrzymali informację, że na jednej z posesji w Lesznowoli może się ukrywać groźny przestępca. 37-letni Turek był poszukiwany międzynarodowym listem gończym:

 • Narkotykowy gang z Warszawy wprowadził na rynek 700 kilogramów nielegalnych substancji

  Stołeczni policjanci zatrzymali 19 podejrzanych o wprowadzenie do obrotu marihuany,  amfetaminy, haszyszu i kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 30 mln złotych.

 • Czy miejscowości Moszna i Domaniew doczekają się obwodnicy?

  Mieszkańcy domagają się jej powstania już od wielu lat, bo przez Mosznę i Domaniew nieustannie pędzą ciężarówki. Urzędnicy z gminy Brwinów poszukują więc wykonawcy obwodnicy. Wcześniej gmina wykupiła już potrzebne grunty i opracowała plany budowy nowej trasy dla ciężarówek.

 • Miliony na nowe ścieżki rowerowe w Raszynie

  Umowę na dofinansowanie rowerowych inwestycji podpisał wczoraj wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego województwa. Dzięki dotacji w wysokości ponad 5 mln zł do połowy 2018 r. w Raszynie powstanie ponad 7 km ścieżek rowerowych. Trasy będą biegły m.in. wzdłuż Alei Krakowskiej, czy też ulicy Warszawskiej i Pruszkowskiej.

 • Wojewoda zwleka z publikacją wyników referendum w Legionowie

  Przypomnijmy, w referendum przeprowadzonym 26 marca mieszkańcy Legionowa niemal jednomyślnie wypowiedzieli się przeciwko pomysłowi dołączenia ich gminy do Warszawy. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera dotychczas nie opublikował jednak wyników tego referendum – jak twierdzi, z powodu niedociągnięć proceduralnych.

 • Bolesna lekcja piłkarzy z Pruszkowa

  Ledwie dwa dni trwała euforia kibiców z Pruszkowa po spotkaniu w Sosnowcu. W wtorek na stadion przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 przyjechała ekipa GKS-u Katowice, by rozegrać zaległe spotkanie 23 kolejki Nice 1 Ligi. Goście z Śląska dali surową lekcje futbolu. Pewnie wygrali 4-1.

 • Społecznicy z Pruszkowa szykują kolejne „Śniadania w Parku”

  W maju powróci popularny cykl plenerowych spotkań mieszkańców Pruszkowa i okolic. A już w środę 5 kwietnia lokalni aktywiści spotkają się w nowo utworzonym Centrum Dialogu Społecznego, aby wspólnie wypracować program tegorocznych wydarzeń. Dołączyć może każdy, kto ma ciekawe pomysły na nowe inicjatywy dla Pruszkowa i okolic.

 • Stacje i przystanki PKP będą lepiej doświetlone

  W ubiegłym roku kolejarze zamontowali ponad 1400 nowych opraw oświetleniowych typu LED na dworcach i przystankach w całej Polsce, m.in. przy Warszawie Wschodniej.

 • Czy będą kolejne referenda w sprawie „Wielkiej Warszawy”?

  Coraz więcej gmin na terenie Mazowsza chce pójść w ślady Legionowa. 26 marca odbyło się tam referendum, w którym mieszkańcy niemal jednogłośnie odrzucili pomył przyłączenia Legionowa do obszaru Warszawy. Wcześniej Wojewoda Mazowiecki zablokował podobne referenda w Warszawie i w Podkowie Leśnej, bo z inicjatywą ich organizacji wyszli miejscy radni, a nie mieszkańcy.

 • Oślepiał laserem pilotów na Okęciu

  49-latek zabawiał się w ten sposób kilka razy w okolicach Lotniska Chopina. Świecenie wiązką lasera po oczach pilotów podchodzących do lądowania samolotami pasażerskimi mogło doprowadzić do katastrofy.

 • Coraz więcej kradzieży samochodów w Piasecznie

  Administrator jednego z bloków przy ulicy Wojska Polskiego ostrzegał niedawno mieszkańców, że pod osłoną nocy działa dobrze zorganizowana szajka złodziei aut. Zwiększoną aktywność przestępców odnotowali również policjanci z Piaseczna.

 • Już za dwa dni wystartują Grodziskie Targi Pracy

  Na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim pojawią się przedstawiciele prywatnych firm oraz agencji zatrudnienia. Swoją obecność potwierdziło dwudziestu wystawców. Targi pracy to znakomita okazja, aby porozmawiać z nimi osobiście i złożyć swoje CV.

 • Znicz Basket zakończył sezon

  Koszykarze Znicz Basket Pruszków zakończyli sezon w 1 lidze koszykówki mężczyzn. W kończącym sezon meczu podopieczni Marka Zapałowskiego pokonali Kotwice Kołobrzeg 71-51. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Mikołaj Stopierzyński, który zdobył 20 punktów. Dobrze rzucali też Damian Kordalski ( 15 pkt ) oraz Mateusz Szwed, który zdobył tzw. double-double ( 10 punktów i 12 zbiórek ). […]

 • Znicz w końcu zwycięski !

  Zwycięsko zakończył się wyjazd piłkarzy Znicza Pruszków do Sosnowca. Żółto-czerwoni pokonali w ramach 24 kolejki Nice 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec 3-0. Pruszkowianie nie byli faworytami spotkania. Drużyna z śląska zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli i w przypadku zwycięstwa została by wiceliderem. Dodatkowym smaczkiem był fakt że na trenerskiej ławce Zagłębia siedzi Dariusz Banasik, który […]

 • Co myślą mieszkańcy Brwinowa o remoncie na kolei?

  W poniedziałek 2 kwietnia od rana na stacji PKP Brwinów można spotkać ankieterów z Urzędu Gminy, którzy zaczepiają pasażerów: Dokładnie tak. Gmina szykuje się w ten sposób do wielkiego remontu na kolei. Policzenie pasażerów i informacje o kierunkach podróży ma pomóc w jak najlepszym zorganizowaniu komunikacji zastępczej w trakcie modernizacji 22-kilometrowego odcinka trasy kolejowej pomiędzy Grodziskiem […]

 • Jak będzie wyglądała komunikacja zastępcza w trakcie remontu linii grodziskiej?

  Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego PKP PLK, Karola Jakubowskiego

 • Co najmniej 12 miesięcy bez pociągów

  W poniedziałek 3 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie kolejarze podpisali umowę na remont linii grodziskiej

 • Zderzenie czterech samochodów koło Grodziska

  Do kolizji doszło w poniedziałek 3 kwietnia po godzinie 10.00 w miejscowości Tłuste na drodze z Grodziska Mazowieckiego do Błonia. Uczestniczyły w niej cztery samochody, w tym dwie ciężarówki

 • „Ciuchcie Warszawskie” w Stacji Muzeum

  Wystawa pod tym tytułem będzie czynna od 25 kwietnia. A niej zobaczymy unikatowe zdjęcia przedstawiające historię Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zdaniem organizatorów wystawy popularna „wukadka” odgrywała i nadal odgrywa rolę nie tylko transportową, ale wręcz kulturotwórczą.

 • Złodziejska „dziupla na kółkach” w Pruszkowie

  Niektórzy zarabiają, prowadząc bary na kółkach, a 36-letni mieszkaniec Pruszkowa miał inny pomysł na biznes: handlował częściami z kradzionych samochodów i przewoził je swoim samochodem dostawczym. Informacje o jego działalności otrzymali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pruszkowskiej policji.

 • Pobicie policjanta w Milanówku

  W niedzielny (2 kwietnia) poranek funkcjonariusz idąc na piechotę do pracy zauważył wandala niszczącego kosz na śmieci na jednym z osiedli w Milanówku. Postanowił więc interweniować. Wtedy pojawił się kolega bandyty i wspólnie pobili policjanta, po czym uciekli. Funkcjonariusz trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

 • Pożar koło Piaseczna strawił ponad 6 hektarów łąk i lasu

  W akcji gaśniczej uczestniczyło osiemdziesięciu strażaków oraz samolot. Pierwsze płomienie pojawiły się w sobotę 2-go kwietnia około godziny 14.00 w miejscowości Pęchery. Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko i zagrażał okolicznym zabudowaniom. Na szczęście 21 zastępów straży pożarnej z Piaseczna i okolic zdołało opanować sytuację. Walka z żywiołem trwała przez cztery godziny. W ugaszeniu pożaru pomogły […]

 • Ich Troje i Michał Szpak wystąpią na Dniach Pruszkowa

  Gwiazdy te zaśpiewają na jednej z największych imprez plenerowych w Pruszkowie pod koniec maja. W składzie „Ich Troje” wystąpi Michał Wiśniewski i zaśpiewa największe przeboje zespołu. Swój udział w tegorocznej edycji Dni Pruszkowa potwierdził również Michał Szpak.

 • Gmina Brwinów policzy pasażerów na kolei

  W dniach od 3 do 6 kwietnia podróżni wsiadający do pociągów na stacji PKP Brwinów mogą spotkać ankieterów z Urzędu Gminy. Zapytają oni pasażerów wsiadających do pociągu, dokąd się wybierają. A tych wysiadających w Brwinowie zapytają, skąd przyjechali.

 • Pruszkowskie starostwo poręczy 5 zł milionów kredytu dla Szpitala Powiatowego

  Szykują się nowe inwestycje w pruszkowskim szpitalu na Wrzesinie. Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu dużego wsparcia finansowego rozwój tej placówki. Starostwo poręczy zatem kredyt na kwotę pięciu milionów złotych. Dzięki temu w Szpitalu Powiatowym pojawi się nowoczesny sprzęt medyczny.

 • Międzynarodowe emocje w Pruszkowie

  W dniach 29-30 kwietnia na boisku przy ulicy Bohaterów warszawy 4 odbędzie się międzynarodowy turniej piłkarski ZNICZ CUP U-11. Do Pruszkowa zjadą się drużyny do lat 11 z Niemiec, Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz ekipy z Warszawy i Lubina. Turniej pod względem sportowym jest jednym z najlepiej obsadzonych turniejów w Polsce nie tylko w tej kategorii […]

 • Nowy szpital onkologiczny na Żoliborzu

  Ośrodek przy ulicy Szamockiej w Warszawie już przyjmuje pierwszych pacjentów, cierpiących na choroby nowotworowe. Do ich dyspozycji jest niemal 180 łóżek oraz 38 stanowisk do chemioterapii.

 • Udogodnienia dla pasażerów Kolei Mazowieckich

  Od niedawna można kupować bilety na pociągi Kolei Mazowieckich przez Internet lub od kierownika pociągu.Aby kupić bilet przez Internet, należy skorzystać z aplikacji IKM, dostępnej na stronie internetowej Kolei Mazowieckich: https://bilety.mazowieckie.com.pl/ Jeśli wolimy kupić bilet dopiero przy rozpoczęciem podróży, to możemy to zrobić za pomocą karty płatniczej. Pracownicy obsługi w pociągach Kolei Mazowieckich  wyposażeni są w […]

 • W samochodzie czujemy się jak w domu

  Prawie co piąty polski kierowca je w swoim aucie śniadanie. Co czwarty pije kawę, a co drugi rozmawia przez komórkę – tak wynika z ogólnopolskiego badania zachowań kierowców zleconego przez firmę Kongsberg Automotive Pruszków.

 • Czy samorządy są gotowe do reformy oświaty?

  Do 31 marca samorządy mają czas na podjęcie uchwał w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego – zakłada on stopniową likwidację gimnazjów. Dotychczas do Kuratorium Oświaty w Warszawie wpłynęło ponad 330 takich uchwał od samorządów. Wszystkie zostały zaopiniowane pozytywnie, o czym poinformował wczoraj Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

 • Zagraniczne wojaże pracowników warszawskiego ratusza

  Stołeczni urzędnicy nie żałują publicznych pieniędzy na swoje zagraniczne wyjazdy, oczywiście w celach służbowych. Podróże odbyte w dwóch ostatnich latach kosztowały łącznie około pół miliona złotych. Najczęściej za granicę wyjeżdżała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Takie dane opublikowało Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE.

 • W piątek będą protesty nauczycieli

  W ramach sprzeciwu wobec reformy edukacji, nauczyciele w niektórych szkołach w dniu 31.03 nie poprowadzą zajęć lekcyjnych. Protesty przeciwko likwidacji gimnazjów będą się odbywały również w niektórych podstawówkach i przedszkolach na terenie Warszawy i okolic.

 • Powiatowi radni z Pruszkowa przeciwni „Wielkiej Warszawie”

  Na terenie Mazowsza niemal codziennie odbywają się debaty na temat kontrowersyjnego projektu przyłączenia do Warszawy okolicznych miejscowości. Podczas ostatniej sesji powiatowi radni zagłosowali przeciwko przyłączeniu powiatu pruszkowskiego do Warszawy.

 • O „Wielkiej Warszawie” w Piasecznie

  W środę 29 marca w urzędzie gminy odbyła się debata na temat przyłączenia Piaseczna do Warszawy, zorganizowana przez Młodzieżową Radę Gminy i tygodnik: „Przegląd Piaseczyński”. Prelegenci podkreślali, że zmiany ustrojowe na Mazowszu są konieczne, ale wspólnie wystąpili przeciwko projektowi ustawy o Metropolii Warszawskiej autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości.

 • Kontrolował trzeźwość kierowców, a sam miał dwa promile

  Pracownik Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie miał sprawdzać za pomocą alkomatu, czy kierowcy autobusów przy Dworcu Centralnym są zdolni do jazdy. Sam jednak wyglądał na bardzo zmęczonego.

 • Pedofil atakuje dzieci pod szkołą w Pruszkowie, a dyrekcja nie informuje rodziców

  W miniony piątek 24 marca nieznany mężczyzna zaatakował dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. O sprawie powiadomił nas ojciec jednej z dziewczynek:

 • Morderstwo w Pruszkowie. Sprawcy już zatrzymani

  Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Pruszkowa 40-letni mężczyzna zamordował 61-latka i obrabował jego lokal. Pomagała mu 31-letnia kobieta. Na trop morderców wpadli warszawscy policjanci z wydziału zabójstw i już po kilku dniach zatrzymali sprawców tej zbrodni:

 • Narasta konflikt pomiędzy starostą grodziskim a burmistrzem Podkowy Leśnej

  Kością niezgody stały się plany przebudowy kilkunastu ulic na terenie Podkowy. Starostwo Powiatowe w Grodzisku negatywnie oceniło projekty przygotowane przez urząd miasta.

 • Gość POPradia: Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka

  Stanisław Tyszka z ugrupowania Kukiz ’15 spotkał się we wtorek 28 marca z mieszkańcami Pruszkowa w Spółdzielczym Domu Kultury. Opowiadał m.in. o tym, jak krajowa polityka wpływa na funkcjonowanie lokalnych społeczności. Przed spotkaniem udzielił wywiadu dla POPradia, w którym nie zostawił „suchej nitki” na pomyśle przyłączenia podwarszawskich gmin do stolicy.

 • Wyścig kolarski w Milanówku i okolicach

  W najbliższą niedzielę 2 kwietnia kolarze kilkukrotnie pokonają 10-kilometrową trasę w ramach Memoriału im. Eryka Stolarza. Start wyścigu zaplanowano w Chrzanowie Małym o godzinie 10.30.

 • SKM-ki dojadą do Piaseczna i Ożarowa…

  …ale najwcześniej za kilka lat. Szybka Kolej Miejska planuje uruchomienie kolejnych linii po zakupie 21 nowych pociągów, co ma nastąpić do 2021 roku. Wtedy to zostanie przedłużona linia S9 z Legionowa i Wieliszewa, a pociągi zaczną dojeżdżać do Piaseczna.

 • Inwazja szczurów w Pruszkowie!

  Spokojnie, nie chodzi o dzikie gryzonie z kanałów, tylko oswojone i sympatyczne szczury hodowlane. W najbliższą niedzielę 2-go kwietnia zawitają one na wystawę szczurów rodowodowych w hali Znicza.

 • Spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim w Pruszkowie

  Miejski Ośrodek Kultury Kamyk  2 kwietnia w niedzielę zaprasza na spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim, które odbędzie się w ramach projektu obywatelskiego „TWARZĄ W TWARZ”, realizowanego w pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego Pruszkowa. 

 • SZTUCZKI ZE SZTUKĄ – Pisanki i Fabergé

  Muzeum Regionalne w Piasecznie z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych zaprasza na spotkanie pod tytułem: SZTUCZKI ZE SZTUKĄ – Pisanki i Fabergé – czyli o jajkach na Wielkanoc?” Święta to magiczny okres. Wspólne rodzinne przygotowania, gotowanie i dekoracje. Jednak Wielkanoc to też tradycje, obrzędy i opowieści.

 • „Żelazna dama” w Centrum Kultury Raszyn

  Centrum Kultury Raszyn zaprasza na brytyjsko-francuski film biograficzny pt. „Żelazna dama” w reżyserii Phylliday Lloyd z 2011 roku. Za ten film Meryl Streep otrzymała Oscara 2012 dla Najlepszej aktorki pierwszoplanowej a także Złote Globy 2012 i wiele innych.

 • Film „Egzamin” w Podkowie Leśnej

  Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich z Podkowy Lesnej 1 i 2 kwietnia zaprasza na pokaz francuskiego dramatu pt. „Egzamin”. Egzamin to film nagrodzony za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, a stworzony w nim przenikliwy obraz współczesnego człowieka zainteresuje szeroką widownię.

 • Autobus z Pruszkowa do Raszyna powrócił na trasę

  Niedawno informowaliśmy, że Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie tymczasowo zawiesił funkcjonowanie podmiejskiej linii L23 z powodu… kolizji jedynego autobusu obsługującego tę linię. Przewoźnik zatrudniony przez ZTM nie miał żadnego pojazdu, który mógłby zastąpić uszkodzony autobus.

 • Kolejarze zamkną następny przejazd na linii radomskiej

  Tym razem będzie to przeprawa przez tory w miejscowości Ustanówek, leżącej na trasie kolejowej pomiędzy Zalesiem Górnym a Czachówkiem. Zamknięcie przejazdu zaplanowane jest od jutra do 6 kwietnia. Wymieniane tam będą tory i nawierzchnia przeprawy.

 • PiS nie zrezygnuje z pomysłu powiększenia Warszawy

  W niedzielnym referendum mieszkańcy Legionowa niemal jednogłośnie opowiedzieli się przeciwko pomysłowi włączenia ich gminy w obszar stolicy. Mimo to Prawo i Sprawiedliwość nie rezygnuje z pracy nad projektem dołączenia do Warszawy okolicznych gmin.

 • Wodociąg w Konstancinie-Jeziornie już gotowy

  Zakończyła się 4-letnia budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, obejmującej ponad 30 ulic na terenie osiedla Skolimów. Teraz jego mieszkańcy będą musieli podłączyć swoje domostwa do sieci i popisać umowy na dostawę wody oraz odbiór ścieków z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie.

 • Kolejne wypadki z udziałem motocyklistów

  W poniedziałek 27 marca na warszawskiej Pradze zginął kierowca motocykla, który zderzył się z TiR-em na ulicy Łodygowej. 25-latek wpadł pod koła ciężarówki. Próbowali go reanimować strażacy, którzy pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. Mężczyzna doznał jednak zbyt poważnych obrażeń i nie udało się go uratować.

 • Ronda imienia Lecha i Marii Kaczyńskich koło Raszyna

  W najbliższą niedzielę (2 kwietnia) odbędzie się uroczystość nadania dwóm rondom w Sękocinie Nowym imion: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej.

 • Strażnicy miejscy z Grodziska walczą z „dzikimi” wysypiskami śmieci

  Niedawno udało im się ustalić osobę, która urządziła sobie skład odpadów przy stawach w Kraśniczej Woli koło Grodziska Mazowieckiego.

 • Szykuje się pojedynek „Masy” z Andrzejem Gołotą

  Najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa” stoczy walkę ze znanym bokserem, ale nie na ringu, tylko na sali sądowej. Andrzej Gołota poczuł się obrażony fragmentem jednej z książek byłego gangstera z Pruszkowa. „Masa” twierdził w niej, że przegrana walka Gołoty z Michaelem Grantem sprzed 18 lat była „ustawiona”.

 • Będą ogromne utrudnienia dla kierowców na Ursynowie

  A wszystko z powodu rozbudowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Ruszają właśnie prace w rejonie skrzyżowania alei KEN i Płaskowickiej. Wykonawca musi wzmocnić tunel I linii metra, pod którym zbudowany zostanie tunel drogowy trasy S-2.

 • Będą problemy z parkowaniem w Milanówku

  Miasto czasowo wyłącza z użytku miejsca parkingowe przy ulicy Warszawskiej. We wtorek 28 marca nie będzie można tam zostawić samochodu na odcinku od Piłsudskiego do stacji PKP. A w środę 29 marca nie będzie można parkować na fragmencie ulicy Warszawskiej od stacji PKP do sklepu ogrodniczego. Powodem czasowego wyłączania z użytku miejsc parkingowych są prace porządkowe […]

 • Najemcy lokalu na warszawskich Włochach pobili i okradli właściciela

  Policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców za rozbój na mężczyźnie, który wynajmował im mieszkanie. Najpierw dotkliwie go pobili, a później okradli z pieniędzy i rzeczy osobistych. Poszkodowany właściciel mieszkania zwlekał przez trzy tygodnie ze zgłoszeniem na policję.

 • Ponad 400 drzew z terenu Ursusa zabezpieczonych przed wycinką

  Na wniosek władz dzielnicy Ursus, warszawski Sąd Rejonowy wydał zakaz wyrębu drzewostanu na działce przy ulicy Dzieci Warszawy 42.

 • W Piasecznie wystartuje budżet obywatelski

  Mieszkańcy będą mogli współdecydować o miejskich wydatkach. Wystarczy dobry pomysł i znalezienie grona jego entuzjastów, aby projekt został wpisany w ramy budżetu. O tym, które pomysły zostaną zrealizowane, zdecydują sami mieszkańcy Piaseczna. W pierwszej edycji miasto wyznaczy do podziału milion czterysta tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną rozdzielone pomiędzy nieduże projekty o szacunkowym koszcie do 100 […]

 • Legionowo nie chce do „wielkiej Warszawy”

  Podczas wczorajszego referendum mieszkańcy Legionowa odpowiadali na pytanie, czy są za tym, żeby ich gmina została częścią warszawskiej metropolii. Ponad 94 procent mieszkańców było temu przeciwnych, a niecałe 6 procent chciałoby dołączenia do stolicy. Łącznie do referendalnych urn wybrało się prawie 18 tysięcy mieszkańców gminy Legionowo, a frekwencja wyniosła ponad 46 procent. To oznacza, że […]

 • Wypadek siedemnastolatki na stacji w Brwinowie

  W poniedziałek 27 marca około godziny 9.00 rano doszło do groźnego zdarzenia na stacji PKP w Brwinowie. Młoda kobieta omal nie wpadła pod pociąg.

 • SKM powiększa swój tabor i zaplecze techniczne

  W tym roku Szybka Kolej Miejska ogłosi przetarg na zakup 21 nowych pociągów. Poinformowała o tym prezes spółki, Krystyna Pękała w rozmowie z portalem: „Rynek Kolejowy”. Powiększenie taboru znacząco zwiększy możliwości warszawskiego przewoźnika, podobnie jak nowa baza techniczna na Szczęśliwicach, która jest już gotowa i powinna zacząć działać pod koniec marca.

 • Rusza remont ważnej drogi dojazdowej do Brwinowa

  W przyszłym tygodniu drogowcy rozpoczną przebudowę ulicy Pszczelińskiej, łączącej Brwinów i Otrębusy. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 w Otrębusach aż do centrum Brwinowa. Pierwsze utrudnienia dla kierowców będą polegały na zwężaniu jezdni, gdy robotnicy rozpoczną układanie nowych krawężników.

 • Będą nowe stojaki dla rowerów na stacjach kolejowych

  PKP Polskie Linie Kolejowe w najbliższych tygodniach rozpoczną montaż stojaków na około stu stacjach w całej Polsce, w tym na terenie Mazowsza. Kolejarze uzgadniają właśnie z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie wspólne uzupełnienie stojaków rowerowych przy warszawskich stacjach.

 • Otwarcie odnowionych Stawów Walczewskiego w Grodzisku nastąpi 22-go lipca

  Zapowiedział to burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński. Odnowione stawy mają być ważnym miejscem relaksu dla mieszkańców oraz sportu i rekreacji. Będzie tam można nie tylko zażywać kąpieli wodnych i słonecznych na nowo utworzonej plaży, ale również wypożyczyć rower wodny, czy też popływać łódką lub żaglówką.

 • Śmiertelny wypadek motocyklisty koło Starych Babic

  Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 26 marca popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 580 w miejscowości Koczargi. 35-latek zahaczył o samochód, który próbował wyprzedzić, stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się na jezdnię, po czym wpadł wprost pod inny samochód nadjeżdżający z naprzeciwka i zginął na miejscu.

 • Wielki zlot foodtracków na Stadionie Narodowym

  Już w najbliższy weekend 1-go i 2-go kwietnia wszyscy amatorzy egzotycznych przysmaków powinni się pojawić na Błoniach PGE Narodowego. Przyjedzie tam ponad 100 foodtracków, serwujących potrawy z całego świata, w tym z Hiszpanii, Meksyku, czy Tajlandii.

 • Więcej policyjnych kontroli na Drodze Krajowej nr 50

  Droga ta uważana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych na Mazowszu. W minionym roku na krajowej pięćdziesiątce doszło do 33 wypadków, w których zginęło 7 osób. W tym roku też nie obyło się bez tragicznych zdarzeń. Z tego powodu kierowcy muszą się liczyć ze zwiększoną obecności policjantów z Piaseczna, Otwocka, czy też z Mińska Mazowieckiego.

 • Pabianice pokonane po raz drugi. Liderki z awansem

  Historia lubi się powtarzać. W ubiegłym sezonie w tej samej fazie play-off zespół Lidera Pruszków również rywalizował z Pabianiczankami. Przed rokiem, podobnie jak w tym Pruszkowianki wygrały spokojnie dwa spotkania i awansowały do kolejnej fazy. Początek dzisiejszego spotkania w hali Znicz miał podobny przebieg jak spotkanie rozegrane w Pabianicach. Grot Mobilis zaczął aktywnie wyszedł na […]

 • Maryna C. śpiewa Świrszczyńską

  Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich z Podkowy Leśnej zaprasza na bardzo klimatyczny i liryczny koncert piosenek do wierszy Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu Trio Maryna C. Początek o godz. 19.00 już w najbliższą sobotę. Maryna C. powstała w 2012 roku, a projekt zawiązał się wokół poezji Mariny Cwietajewej i wziął od tej poetki swą nazwę.

 • Znicz Pruszków ma nowego sponsora

  Mega Sonic S.A został nowym sponsorem MKS „Znicz” Pruszków. Firma z Warszawy, która jest aktywnym sponsorem wydarzeń sportowych postanowiła włączyć w finansowanie klubu z ul.Bohaterów Warszawy 4. W ramach umowy, która została podpisana w marcu, spółka postanowiła zaangażować się w promowanie piłki nożnej w Pruszkowie oraz rozwijanie działalności  klubu. Mega Sonic S. A. działa na […]

 • Koszykarska sobota w hali Znicz

  Po efektownym zwycięstwie w Pabianicach ( 34-63), koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków wracają do Pruszkowa. W sobotę w hali Znicz przy ulicy Bohaterów warszawy 4, podopieczne Jacka Rybczyńskiego podejmą w drugim spotkaniu zespól Grot Mobilis Pabianice. W play-offach gra się do dwóch zwycięstw więc wierzymy że już w sobotę koszykarki z Pruszkowa będą świętować awans […]

 • Krwiodawcy z Pruszkowa organizują kolejne zbiórki

  W czwartek 23 marca Klub Honorowych Krwiodawców „Serce Pruszkowa” zorganizował pierwszą wiosenną akcję zbierania krwi w liceum im. Tomasza Zana.

 • Nowa podstawówka w Ursusie pomieści 850 uczniów

  To największa inwestycja oświatowa w Ursusie od wielu lat. Budowa placówki przy ulicy Dzieci Warszawy rozpoczęła się na początku marca, a zakończy się w II połowie przyszłego roku.  Obok istniejącego już budynku Zespołu Szkół powstanie nowa placówka wyposażona w 42 sale lekcyjne i rozbudowaną bazę sportową, w tym pełnowymiarowe boisko z bieżnią lekkoatletyczną. W pobliżu […]

 • Nowy zespół pogotowia ratunkowego dla Pruszkowa i Piastowa

  Jego powstanie zainicjował Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Zabiegali o to już od dłuższego czasu mieszkańcy Piastowa. Pruszkowskie oddziały pogotowia nie zawsze mogą szybko dotrzeć do potrzebujących pomocy. Wkrótce ma się to jednak zmienić – dodatkowa karetka i zespół ratowników będzie do dyspozycji w 12-godzinnym trybie dziennym.

 • Władze Warszawy zniechęcają jak mogą do jazdy samochodem

  Miasto rozważa podwyżkę opłat za parkowanie. Jednocześnie mają stanieć bilety na komunikację miejską. Ułatwienia mają odczuć też mieszkańcy, którzy dojeżdżają do pracy spoza Warszawy. Np. bilet miesięczny na I i II strefę od czerwca będzie o tańszy o 30 złotych. Ma to być sposób na zmniejszenie korków i smogu. Zdaniem urzędników do Warszawy wjeżdża stanowczo […]

 • Pożar zabytkowego domu w Grodzisku Mazowieckim

  Do zdarzenia doszło ok. godziny 5.00 nad ranem. Ogień wybuchł na poddaszu zabytkowego, drewnianego budynku przy ulicy Kołysanki. Na szczęście w trakcie pożaru nikt nie przebywał w domu. Z żywiołem walczyło 9 zastępów straży pożarnej. Obecnie sytuacja jest już pod kontrolą, chociaż zabytkowa budowla znacznie ucierpiała. Trwa dogaszanie i rozbieranie nadpalonych elementów konstrukcji budynku. Marek […]

 • Koło Pruszkowa powstanie kolejny ogromny magazyn

  Firma Panattoni Europe wybuduje halę magazynową o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych w Pęcicach. Będzie tam również miała swoją siedzibę firma logistyczna DSV Solutions.

 • Policjanci z Grodziska zatrzymali kolejnego ekshibicjonistę

  Kilka dni temu grodziska policja otrzymała wiele sygnałów od rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6. W pobliżu budynku podstawówki co jakiś czas pojawiał się mężczyzna, który obnażał się przed uczniami. Następnie wsiadał do ciemnego samochodu i odjeżdżał.

 • Relacja z Dni Kariery w Warszawie.

  W środę 22 marca w Pałacu Kultury pojawili studenci i absolwenci poszukujący zatrudnienia lub stażu. Dni Kariery była to okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami firm, skonsultować swoje CV i ścieżkę kariery w Strefie Doradztwa Zawodowego, a przede wszystkim znaleźć wymarzoną pracę, praktykę lub staż.

 • Pomóżmy uczniom wygrać wycieczkę do Szwecji

  Uczniowie z gimnazjum w Michałowicach walczą o finał ogólnopolskiego konkursu: Szwecja z klasą. Aby wygrać wycieczkę promem do Szwecji dla całej klasy, gimnazjaliści musieli przygotować autorski przepis na szwedzkie danie narodowe, czyli klopsiki.

 • Najstarszy zabytek w Brwinowie ocalony

  XVIII-wieczna Kaplica Marylskich jest najstarszym i najcenniejszym obiektem na terenie gminy Brwinów. W XIX wieku kaplica została przeniesiona z Książenic na teren cmentarza parafialnego w Brwinowie jako grobowiec rodziny Marylskich. Budynek w niezmienionej formie przetrwał do czasów współczesnych, ale w ostatnich latach zaczął popadać w ruinę.

 • Legia Warszawa ma nowego właściciela i prezesa

  „Po ponad czterech latach przestajemy dziś tworzyć Zarząd Legii Warszawa. To było 1565 dni pełnych dumy, ale i odpowiedzialności. Znamy tę liczbę dokładnie, bo każdy z tych dni był dla nas równie istotny i żadnego z nich nigdy nie zapomnimy.” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie z strony klubu. Z zarządu mistrza Polski odchodzą Bolesław […]

 • Zmiana na stanowisku Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

  Został nim  profesor Jakub Lewicki. Zastąpił na tym stanowisku Barbarę Jezierską, która dwa dni temu podała się do dymisji. Jakub Lewicki to historyk i specjalista z zakresu architektury oraz historii sztuki.

 • Rusza rozbudowa centrum handlowego w Jankach

  Za dwa lata klienci będą tam mieli do dyspozycji 71 nowych sklepów i podziemny parking. Nowa część kompleksu handlowego postanie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się parking naziemny. W tym tygodniu w galerii handlowej pojawili się robotnicy, którzy demontowali dach nad chodnikiem prowadzącym do głównego wejścia. Po zakończeniu rozbudowy powierzchnia  Centrum Handlowego Janki przekroczy 100 […]

 • Ekshibicjoniści w Grodzisku nękali kobiety i dzieci

  W poniedziałkowy wieczór strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który obnażał się przed kobietami w okolicach przystanku WKD Radońska. Jego zachowanie wypatrzyli operatorzy miejskiego monitoringu. Obecne w okolicy patrole straży miejskiej szybko przystąpiły do interwencji. Strażnicy zatrzymali ekshibicjonistę i przekazali go policji. Nadal w Grodzisku poszukiwany jest inny mężczyzna, który miał obnażać się […]

 • W Pruszkowie i Ruścu będą nowe ronda

  Zmiany w organizacji ruchu na najbardziej zakorkowanych skrzyżowaniach planuje Starostwo Powiatowe w Pruszkowie. Wkrótce u zbiegu ulicy Stalowej i Plantowej, w miejscu obecnej „krzyżówki” powstanie rondo. Ma ono ułatwić kierowcom dojazd do ulicy Powstańców. W tym rejonie miasta było też ostatnio wiele stłuczek. Zobaczymy, czy rondo przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Drugie rondo na terenie […]

 • Problem z dzikami w okolicach Piaseczna

  Jak donosi „Przegląd Piaseczyński”, w miniony poniedziałek rano, tuż obok przedszkola w Zalesiu Dolnym spacerowały sobie dwa dorodne dziki. Zwierzęta te nie atakują co prawda bez powodu, ale gdy coś je przestraszy, mogą być niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Problemy z dzikami w ostatnich tygodniach zgłaszały rady rodziców kilku placówek na terenie powiatu piaseczyńskiego. Gmina wydała […]

 • Pabianice zdobyte! Lider o krok od awansu

  Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków pewnie pokonały w pierwszym meczu play-off Grot Mobilis Pabianice 34-63 i zrobiły duży krok do awansu do następnej fazy rozgrywek. Początek spotkania należał do zawodniczek z Pabianic, które wyszły na pięcio punktowe prowadzenie, wtedy to do pracy wzięły się Liderki, szybko doprowadziły do wyrównania i wyszły na prowadzenie, którego nie […]

 • „Bryndziak” z pruszkowskiego gangu z rękach policji

  45-letni Marcin B., ps. „Bryndziak” nazywany był przez media „przywódcą młodego Pruszkowa”. Ten niebezpieczny gangster ukrywał się przed odbyciem wyroku za udział w grupie przestępczej.

 • Napad na pocztę w Warszawie

  We wtorek 21 marca wieczorem w lokalu pocztowym przy placu Grunwaldzkim 37-letni mężczyzna wyciągnął pistolet i sterroryzował pracowników oraz klientów poczty. Groził nim m.in. małej dziewczynce i jej ojcu, żądając od kasjerów pieniędzy. Napastnik posługiwał się pistoletem hukowym. Później zabarykadował się w pomieszczeniu razem z zakładnikami. Na miejsce przyjechali policyjni antyterroryści. O szczegółach akcji mówi […]

 • W Pruszkowie znowu będzie wycinka drzew

  Tym razem całkowicie legalna. Pod koniec roku mają zniknąć drzewa rosnące przy drodze dojazdowej z Pruszkowa na autostradę, czyli przy ulicy Poznańskiej. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wystąpi do Urzędu Miasta o zgodę na ich usunięcie.

 • Będą kolejne remonty i utrudnienia na trasie WKD

  W czerwcu Warszawska Kolej Dojazdowa zleci naprawę niewielkiego mostu pomiędzy stacjami w Kaniach i Nowej Wsi. Pasażerów „wukadki” czekają duże zmiany w rozkładzie jazdy, łącznie z wyłączeniem z ruchu części trasy.

 • Stołeczni policjanci odnaleźli zaginione dzieło wybitnego malarza

  Z pomocą pracowników ministerstwa kultury, odzyskali oni z domu aukcyjnego obraz Maksymiliana Gierymskiego pod nazwą: „Patrol Polski 1830 roku”.

 • Trwa zbiórka podpisów w sprawie odwołania wójta Raszyna

              Rodzice uczniów z raszyńskich szkół nie ustają w wysiłkach, aby zebrać podpisy potrzebne do ogłoszenia referendum w sprawie odwołania Rady Gminy oraz wójta Andrzeja Zaręby. To skutek decyzji radnych o pozostawieniu tylko jednej szkoły podstawowej na terenie Raszyna. Jak zapewnia Bogumiła Stępińska-Gniadek z komitetu referendalnego, podpisów wciąż przybywa: Z […]

 • Spotkanie z Wicemarszałkiem Sejmu w Pruszkowie

  We wtorek 28 marca mieszkańcy Pruszkowa będą mieli okazję wziąć udział z spotkaniu z Wicemarszałkiem Sejmu, Stanisławem Tyszką.

 • Bezpłatne badania profilaktyczne w Nadarzynie

  Trwa Nadarzyński Tydzień Zdrowia w publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej oraz w przychodni w Młochowie. Do piątku 24 marca wszyscy pacjenci tych placówek mają okazję do zupełnie bezpłatnego wykonania pakietu podstawowych badań lekarskich.

 • Trwa naprawa wodociągu koło Pruszkowa

  Od rana wodociągowcy poszukują źródła wycieku z głównej magistrali, dostarczającej wodę do Pruszkowa, Piastowa i Reguł.

 • Studenckie targi pracy w Warszawie

  W środę 22 marca w Pałacu Kultury powinni się pojawić wszyscy studenci i absolwenci poszukujący zatrudnienia lub stażu. Dni Kariery to okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami firm, skonsultować swoje CV i ścieżkę kariery w Strefie Doradztwa Zawodowego, czy też odpocząć w Strefie Chillout, a przede wszystkim znaleźć wymarzoną pracę, praktykę lub staż. Studenckie targi pracy […]

 • W Piasecznie powstanie nowe przedszkole, szkoła i centrum multimedialne

  Władze gminy podpisały dziś umowę z firmą Polaqua, która wybuduje nowoczesny kompleks oświatowy przy ulicy Jana Pawła II, w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych.

 • Mecz Znicza z GKS Katowice przełożony

  Jak poinformował klub na swojej stronie internetowej, mecz 23 kolejki Nice 1 Ligi pomiędzy Zniczem Pruszków a GKS-em Katowice, który miał odbyć się w niedziele 26 marca o godzinie 12 został przeniesiony na inny termin. Powodem zmiany jest powołanie zawodników drużyny gości – Damiana Garbacika i Kamila Jóźwiaka do młodzieżowych reprezentacji Polski.  W tym momencie nie […]

 • „Bajki dla dorosłych” w Pruszkowie

  Miejski Ośrodek Kultury Kamyk i Młodzieżowy Dom Kultury z Pruszkowa zapraszają na spotkanie z teatrem i spektakl „Bajki dla dorosłych”, realizowany w ramach projektu obywatelskiego „TWARZĄ W TWARZ”. Wystąpi Teatr „ Po 20-tej” i zaprezentuje niezwykle zabawną fabułę w reżyserii Ewy Kłujszo.

Strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11