Ireneusz Krosny wystąpi w Otrębusach

Udostępnij:

Pamiętacie mima, który udawał lecącego Adama Małysza? Lub parodiował róże ludzkie przywary ubrany tylko w czarny trykot? Już w najbliższą sobotę będziecie mogli go zobaczyć w Otrębusach. W Sali widowiskowej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze 7-go Października o godzinie 18-tej wystąpi Ireneusz Krosny w programie zatytułowanym “Mowa Ciała”, najbardziej znany polski mim.
Ireneusz Krosny pochodzi z miasta Tychy, a jego kariera nabrała rozpędu w sezonie 1995/96 kiedy jego Teatr Jednego Mima zdobył trzy nagrody Grand Prix na trzech najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce – PaKA w Krakowie w roku 1996, Biesiada Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w 95 oraz Mazurskie Lato Kabaretowe “Mulatka” w Ełku w 96 roku. Ireneusz Krosny posiada oryginalny, własny styl. Podczas spektakli nie stosuje makijażu, występuje w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu, zwykle są one zakończone zaskakującą pointą i przesłaniem.
Występował na scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii, a teraz będzie można go zobaczyć po sąsiedzku, w Otrębusach na ulicy Świerkowej 2, w Sali Widowiskowej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze . Bilety do nabycia w kasie Mazowsza”

Dominika Żdżalik

Udostępnij:

Komentarze