IronMan

Udostępnij:

Sergiusz Sobczyk – mieszkaniec Powiatu Warszawskiego Zachodniego , triatlonista, wystartował w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 w RPA i zajął 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej, był 10 jako amator i zajął 38 miejsce Open na ponad 4 tysiące startujących zawodników w Mistrzostwach. Sobczyk był najwyżej sklasyfikowanym z Polaków podczas zawodów, które odbyły sie w Port Elizabeth.
Dystans w wodzie traitlonsta pokonał z czasem 26’43, później był rower – trasa okazała się wymagająca. Pierwsza jej część wymagała skupienia, ale druga pozwoliła już nadrobic straty. Ostatecznie polak przebył trasę w 2h16’58. Ostatni dystans biegowy Sergiusz Sobczyk pogkonał w czasie 1h17’44. Łączny czas Sobczyka w zawodach to to 4h06’21” co łącznie dało u 5miejsce w grupie wiekowej, ale już obiecał że nie jest to jego ostatnie słowo.