Jak zadbać o plac zabaw?

Udostępnij:

Pomału nadchodzi wiosna i wkrótce dzieci wylegną na place zabaw. Warto zwrócić uwagę, czy są one bezpieczne dla naszych pociech.


Dzisiejszym gościem POP Radia był Dominik Berliński – Dyrektor Techniczny Centrum Kontroli Placów Zabaw. Rozmawialiśmy o głównych zagrożeniach, jakie mogą czyhać na dzieciaki, przy źle przygotowanych obiektach. Wśród nich są huśtawki starego typu o metalowych siedziskach, zawieszone na sztywnych prętach – uderzenie w głowę taką huśtawką może się w najlepszym przypadku skończyć nabiciem potężnego guza, a jeśli dziecko nie będzie miało szczęścia, może nawet trafić trafić do szpitala – mówił Dominik Berliński – dlatego należy instalować huśtawki o miękkim, gumowym siedzisku. Miękkie powinno być również podłoże w takich obiektach, aby w razie upadku zmniejszyć ryzyko poważnej kontuzji.

Place zabaw powinny przechodzić jak najczęstsze przeglądy i modernizacje – wszystko dla bezpieczeństwa i frajdy dzieci. Powinny być też odpowiednio ogrodzone i oznakowane. Jeśli podejrzewamy, że nasz okoliczny plac zabaw jest pod tym względem zaniedbany, możemy to zgłosić specjalistom z Centrum Kontroli Placów Zabaw, którzy skontrolują obiekt i wydadzą odpowiednie zalecenia jego zarządcom.

 

Udostępnij:

Komentarze