Kolejna dotkliwa porażka piłkarzy Znicza

Udostępnij:

Piłkarze Znicza Pruszków znowu musieli uznać wyższość rywali. W sobotę na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 przegrali z Wisłą Puławy 0-3 i mocno utrudnili sobie sprawę utrzymania w Nice 1 Lidze

Po pierwszej połowie kibice mogli optymistycznie patrzeć w przyszłość. Piłkarze Dariusza Kubickiego przeważali w tej części spotkania. Częściej byli przy piłce i atakowali  ale nie potrafili znaleść drogi do bramki strzeżonej przez Penkovetsa i wydawało się że bramka wisi w powietrzu. Druga połowa zaczęła się pechowo dla pruszkowian. W 49 minucie Piotra Misztala pokonał Mateusz Idziki. Piłkarze Znicza rzucili się do odrabiania strat, jednak nie potrafili znaleść sposobu na sforsowanie obrony gości

Marzenia o choćby punkcie prysły w 82 minucie, kiedy to Idzik ponownie wpakował piłkę do bramki. Wynik ustalił Smektała w 84 minucie.

Kibice w kiepskich nastrojach opuszczali stadion, piłkarze nie zrobili świątecznego prezentu. Przegrali trzecie spotkanie z rzędu i mocno skomplikowali sobie sytuacje w tabeli.  Mecz oglądało raptem 500 osób co jest kolejnym słabym wynikiem. Znicz Pruszków ma najniższą frekwencje w całej lidze. Wyniki i gra drużyny napewno nie pomagają w zapełnianiu trybun przy BW4. Piłkarze Dariusza Kubickiego tracą już 6 punktów do dającego utrzymanie 14 miejsca. Do końca sezonu jeszcze 8 spotkań. Utrzymanie jest możliwe, ale piłkarze muszą wznieść się na wyżyny swoich możliwości, bez tego 1 liga będzie tylko jednosezonową przygodą.

Znicz Pruszków – Wisła Puławy 0-3 (0-0)

Bramki: 49. Idzik, 82. Idzik, 84. Smektała

Kartki:   51. Mysiak (ZNI), – 78. Smektała (PUL), 72. Głaz (PUL)

Znicz Pruszków: Misztal – Jakubik, Niewulis (60. Borek),Janiszewski, Mysiak, Rackiewicz – Kopciński , Machalski (57. Paluchowski) – Jagiełło, Kita (71. Banaszewski), Kubicki
Rezerwowi: Olczak, Kucharski, Podliński, Banaszewski, Paluchowski, Borek, Stryjewski
Wisła Puławy: Penkovets – Sedlewski, Pielach (45+2. Poznański), Żemło, Lytvynyuk – Smektała, Głaz , Kolehmainen, Szczotka (83. Nowak), Pożak (68. Patejuk) – Idzik
Rezerwowi: Baranowski, Cierpka, Hiszpański, Nowak, Patejuk, Popiołek, Poznański
Sędziowie: Karol Rudziński – Piotr Kurt, Adam Jakubczyk