Komunikacyjny koszmar na kolei

Udostępnij:

W piątek 29 stycznia rano z powodu awarii systemu sterowania ruchem kolejowym w pobliżu stacji PKP Warszawa Rembertów doszło do ogromnych utrudnień w kursowaniu pociągów SKM linii S2 oraz Kolei Mazowieckich.

Kolejarze odwołali kilka pociągów na linii Warszawa – Sulejówek. Te, które jeździły, miały miały nawet kilkadziesiąt minut opóźnienia, a zdezorientowani podróżni tłoczyli się na peronach.
Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił autobusową linię zastępczą ZS-2, kursującą pomiędzy Dworcem Wschodnim w Warszawie a Sulejówkiem. Będą w niej honorowane bilety Kolei Mazowieckich.

To nie koniec kłopotów pasażerów. Przez cały weekend, w związku z trwającą modernizacją stacji WARSZAWA REMBERTÓW, na odcinku od Rembertowa do Sulejówka ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze, a większość pociągów z Rembertowa do Mińska Mazowieckiego i Mrozów będzie odwołana.
Również trasa pociągów lini S2 będzie skrócona.
Pasażerom pozostaje tylko korzystać z komunikacji zastępczej i dotrwać do końca weekendu, oczywiście o ile kolejarze zdążą z końcem remontu do poniedziałku.

Udostępnij:

Komentarze