Konsultacje przed reformą oświaty

Udostępnij:

W związku ze stopniowym wygaszaniem gimnazjów zaplanowanym od początku przyszłego roku szkolnego, pracownicy kuratorium oświaty odbyli serię spotkań informacyjnych z nauczycielami, rodzicami i samorządowcami. Jak poinformował wojewoda mazowiecki, takich spotkań odbyło się w ostatnich tygodniach ponad dwieście na terenie całego województwa i uczestniczyło w nich ponad 5,5 tysiąca nauczyli oraz 450 samorządowców. Najczęściej poruszane tematy dotyczyły kosztów oraz kwestii organizacyjnych. Przeciwnicy reformy twierdzą, że koszty wygaszania gimnazjów pójdą w setki milionów złotych i samorządom zabraknie na to pieniędzy. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz zapewnia, że pieniędzy wystarczy:

W Warszawie plan zakłada przekształcenie większości gimnazjów w szkoły podstawowe lub włączenie ich do istniejących już podstawówek. Siedem placówek gimnazjalnych ma zostać przekształconych w licea. Rada Warszawy zajmie się uchwałami w tej sprawie w pierwszej połowie lutego. Na podjęcie ostatecznych uchwał radni będą mieli czas do końca marca.  Konsultacje przed reformą oświaty na Mazowszu nadal trwają. Mówi Mazowiecki Kurator Oświaty, Aurelia Michałowska:

Oprócz tego pracownicy Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i jego oddziałów terenowych będą dyżurowali przynajmniej raz w tygodniu, do godziny 18.00.

Marek Gutowski 

Fot. Piotr Tomaszewski 

Udostępnij:

Komentarze