“Kopernik” jeszcze większy

Udostępnij:

Już wkrótce ruszy budowa siedziby Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego – pierwszego w kraju interdyscyplinarnego i międzysektorowego ośrodka badawczo-rozwojowego, tworzącego produkty edukacyjne i prowadzącego badania nad procesami uczenia się. Nowy budynek Centrum Nauki Kopernik powstanie w 2021 r.O projekcie opowiada Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego.

Znajdą się w nim laboratoria, wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć biologicznych, chemicznych, fizycznych, mechatronicznych oraz z wykorzystaniem nowych technologii, np. drukarek 3D i VR. Powstanie także duży warsztat konstruktorski z narzędziami do samodzielnego projektowania i budowy różnych przedmiotów. Przestrzeń będzie przystosowana do testowania różnych formatów zajęć w warunkach szkolnych oraz zbliżonych do tych, w których pracują naukowcy. Lustra weneckie i urządzenia rejestrujące pozwolą na prowadzenie obserwacji. Mówi Robert Firmhofer dyrektor centrum.

W nowym budynku powstanie także przestrzeń biurowa, showroom, w którym będą prezentowane aktualne projekty PPK, a także foyer, szatnie oraz kawiarnia.

Koszt inwestycji to ponad 65 mln zł. Jej dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 wynosi  prawie 17 mln zł. M.st. Warszawa przekazało dotację w wysokości 19 mln. Pozostałe środki to wkład własny Centrum Nauki Kopernik, fundusze pozyskane od konsorcjantów oraz sponsorów.

Udostępnij:

Komentarze