Legia wygrywa nie tylko w Warszawie

Udostępnij:

Wieczór 7 grudnia był szczęśliwy dla „dorosłej” drużyny Legii, która na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej pokonała Sporting Lizbona 1:0, w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dobry przykład dali zawodnicy z młodzieżowej drużyny Legii, którzy kilka godzin wcześniej pokonali na stadionie w Pruszkowie młode talenty Sportingu Lizbona 2:0.

W mroźnej aurze Portugalczycy nie czuli się zbyt dobrze, bo już w 3 minucie stracili bramkę, po strzale 16-letniego Mateusza Praszelika. Później nie brakowało efektownych akcji z obu stron, ale to młodzi Legioniści zdobyli kolejnego gola w 55 minucie. Tym razem strzelcem był 19-letni Konrad Michalak. Wynik nie uległ już zmianie i w ostatniej kolejce meczów grupowych Młodzieżowej Ligi Mistrzów Legia Warszawa pokonała Sporting Lizbona 2:0.

To zwycięstwo nie dało awansu, ale kibiców bardzo cieszy, że zarówno „dorosła”, jak i młodzieżowa ekipa Legii pożegnały się z Ligą Mistrzów w dobrym stylu.