Łomianki były za mocne

Udostępnij:

Podopieczne Jacka Rybczyńskiego odrabiały ligowe zaległości, niestety wyjazdu do Łomianek nie będą dobrze wspominać. Zawodniczki SMS PZKosz Łomianki były lepsze w każdym aspekcie gry i zasłużenie wygrały 59-42. Pierwsza kwarta była wyrówna i zakończyła się pięcio punktowym prowadzeniem gospodyń. W drugiej kwarcie pruszkowianki się zacięły, rzuciły tylko 8 punktów przy 24 rzuconych przez zawodniczki z Łomianek. W przerwie spotkania Liderki przegrywały 42-21 i trudno było przypuszczać że taką przewagę gospodynie roztrwonią. I tak też się stało. 11-9 w trzeciej kwarcie dla SMS-u i mimo zwycięstwa w ostatniej kwarcie 12-6 pruszkowianki schodziły po raz drugi w tym sezonie z parkietu pokonane. Słabe spotkanie rozegrała najlepiej punktująca w zespole Olivia Szumełda-Krzycka, która zdobyła dzisiaj tylko 9 punktów. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego były w tym spotkaniu wyjątkowo nieskuteczne. Rzuciły tylko 17 razy z 64 prób co dało 26% skuteczności.

Okazję do rewanżu z zespołem z Łomianek Panattoni Europe Lider Pruszków będzie miał w sobotę. Do Pruszkowa przyjedzie drugi zespół SMS PZKosz Łomianki. Początek spotkania o godzinie 18:00 w hali Znicz przy ulicy Bohaterów Warszawy 4. Wstęp wolny.

SMS PZKosz Łomianki – Panattoni Europe Lider Pruszków 59-42 ( 18-13, 24-8, 11-9, 6-12)