Mazowsze przekaże ponad milion złotych dla poszkodowanych w nawałnicach

Udostępnij:

We wtorek 5-go września marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z wójtami trzech gmin: Sośno, Lipusz i Dziemiany na Pomorzu oraz gminy Staroźreby na terenie Mazowsza. Każda z tych gmin otrzyma 330 tysięcy złotych wsparcia, wygospodarowanych przez mazowiecki samorząd.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na odbudowę domów, szkół i dróg na terenach dotkniętych przez potężne burze i wichury, jakie przetoczyły się przez te tereny w nocy z 11-go na 12-go sierpnia. W wielu gminach nadal trwa usuwanie skutków tego kataklizmu. Jak informował wójt Sośna Leszek Stroiński, w trakcie gwałtownych burz i wichur uszkodzone zostały niemal wszystkie budynki na terenie jego gminy. Nadal potrzebna jest pomoc i wsparcie. W ostatnich dniach środki pieniężne wygospodarowali również miejscy radni z Warszawy, Piastowa, czy też powiatowi radni z Pruszkowa.

Wczoraj marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podziękował również harcerzom ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej i wolontariuszom za ciężką pracę przy usuwaniu skutków sierpniowych nawałnic.

Marek Gutowski

Fot.Facebook.com/Hufiec ZHP Szczecin – Dąbie; Połamane drzewa w Sośnie

Udostępnij:

Komentarze