“Mechu zjadającego smog” w Milanówku nie będzie

Udostępnij:

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wygranym projekcie w budżecie obywatelskim Milanówka na budowę instalacji “Mech zjadający smog” 
Mimo, że projekt ten uzyskał pozytywną opinię i miał być realizowany, jednak na etapie jego przygotowań napotkał sporo problemów i wątpliwości. Jak czytamy na stronie milanowskiego magistratu “Oferta jedynego, niemieckiego producenta tej instalacji, mieściła się w budżecie partycypacyjnym, jednak w trakcie przygotowywania procedury przetargowej, okazało się, że instalacja znacznie przewyższy próg 150 000 zł. Tak kosztowna realizacja, mogłaby narazić gminę na nieracjonalne gospodarowanie finansami publicznymi, dlatego też, miasto podjęło decyzję o rezygnacji z tego projektu. ” Tym czasem w ramach kwoty przeznaczonej na realizację instalacji ekologicznej postawione zostaną cztery wiaty rowerowe na osiedlu Berliny i zostanie wymieniona nawierzchnia parkingów również na osiedlu Berliny.
Miłośników zieleni uspokajamy. miasto już podjęło rozmowy z warszawską SGGW w zakresie stworzenia projektu „zielonych ścian”, które podobnie jak sciany z mchu pełnią podobną funkcję.

Andrzej Kopczyński

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze