Narkotyki ukryła nawet w bieliźnie

Udostępnij:

Aresztowaniem i policyjnym dozorem zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach. Kierowca i jego pasażerka w samochodzie, którym się poruszali, mieli ukryte narkotyki. Kolejne porcje funkcjonariusze odnaleźli w ich miejscu zamieszkania. Kobieta nawet w bieliźnie miała ukryte środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 130 gramów marihuany, mefedronu i metaamfetaminy oraz 144 tabletek extazy. Oboje usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających i handlu nimi. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła północ, gdy policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie błońskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Szybko okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Razem z nim podróżowała pasażerka. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili kilka puszek po napojach, w których znajdowały się różne substancje oraz susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że były to substancje odurzające należące do pary. Oboje zostali zatrzymani.

Podczas czynności prowadzonych w komisariacie okazało się, że kobieta nawet w staniku miała ukryte środki odurzające. Kolejne porcje narkotyków funkcjonariusze odnaleźli w ich miejscu zamieszkania. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 130 gramów marihuany, mefedronu i metaamfetaminy oraz 144 tabletek extazy. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obojgu zarzutów posiadania środków odurzających i handlu nimi. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna na wniosek prokuratora i policjantów został tymczasowo aresztowany przez sąd, natomiast kobietę prokurator objął policyjnym dozorem.

 

Źródło: KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Udostępnij:

Komentarze