Niepodległość w Pruszkowie

Udostępnij:

Setki mieszkańców miasta wzięły udział w niedzielnym świecie niepodległości zorganizowanym przez Starostwo powiatowe Uroczystości rozpoczęły się po godzinie 11 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele na Żbikowie, by po mszy w samo południe wspólnie odśpiewać hymn państwowy.

Następnie ulicą 3 Maja przeszedł Marsz Niepodległości do pomnika Tadeusza Kościuszki. Gdzie starosta Maksym Gołoś w asyście Kompanii honorowej wystawionej przez 32. Wieliszewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej złożył kwiaty i wygłosił przemówinie.

Wczesnym popołudniem nieopodal pomnika Kościuszki w muzemum Dulag 121 mieszkancy mogli wziąć udział w wyjątkowym koncercie „ Wolności śpiew” Dwa połaczone chóry z Brwinowa i Bemowa przeniosły nas w historyczne czasy

O pomyśle organizacji koncertu opowiedziała POPradiu Małgorzata Bojanowska dyrektor Muzeum Dulag 121

wzruszenia nie ani kryli przybyli widzowie ani tym bardziej uczestnik II wojny światowej …….

 

Ważnym wydarzeniem było również odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie Niepodległości przed budynkiem Starostwa Powiatowego od strony ul. Drzymały. A do pólnocy nad powiatem rozpościerała się iluminacja świetlna nawiązująca do obchodów Święta Niepodległości.

Udostępnij:

Komentarze