Niepodległy Nadarzyn

Udostępnij:
Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczeły się w Nadarzynie już w sobotę uroczystą sesją Rady Gminy. Tam zasłużonym dla Gminy Nadarzyn mieszkańcom wręczono pamiątkowe medale upamiętniające rocznicę i będące formą podziękowania za zaangażowanie w budowę “naszej małej ojczyzny” – pisze wójt Dariusz Zwoliński. Na koniec wystąpił zespół NOK Pęd Band promujący nową płytę “Jest takie miejsce”.
Tego samego dnia w remizie OSP w Nadarzynie odbyło się spotkanie integracyjne, otwarte dla wszystkich chętnych mieszkańców pod hasłem “Akcja-integracja”, którego zwieńczeniem było odśpiewanie 100 lat dla Niepodległej.
11 listopada rozpoczęto właściwe, gminne obchody Święta Niepodległości tradycyjnie od Mszy Świętej w nadarzyńskim kościele w intencji Ojczyzny. Po Mszy odsłonięto i poświęcono umieszczoną w kruchcie Kościoła pamiątkową tablicę ku czci osób , które oddały swoje życie w obronie wolności Polski.
Mszy uczestnicy przeszli na nadarzyński Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości, a wśród nich : wjazd na Rynek motocyklistów z Nadarzyna i powiatu pruszkowskiego, przyjazd w asyście ułanów i przemowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, złożenie kwiatów przez delegacje, polonez w wykonaniu mieszkańców, odczytanie listu do Niepodległej. Zwieńczeniem był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry OSP Nadarzyn.
Udostępnij:

Komentarze