NIetrzeźwa nie zatrzymała się do kontroli w Pruszkowie

Udostępnij:

Policjanci wydziału ruchu drogowego w pościgu zatrzymali 40-latkę, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta wcześniej spożywała alkohol. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

We wtorek, kilka minut po 4.00 policjanci z pruszkowskiej „drogówki” chcieli zatrzymać do kontroli drogowej volkswagena. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych dawanych przez policjanta do zatrzymania pojazdu, kierująca kontynuowała jazdę, nie zatrzymując się do kontroli drogowej. Kilka minut później była już w rękach mundurowych. Wtedy funkcjonariusze wyraźnie wyczuli od kobiety woń alkoholu. Sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miała 1,5 promila alkoholu w organizmie.

40-latka wkrótce usłyszy zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Za niezatrzymanie się do kontroli kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości do 2 lat.

 

Źródło: KPP w Pruszkowie

fot: Pixabay

Udostępnij:

Komentarze