Nominacje policyjne przyznane

Udostępnij:

Uroczystym apelem, w parku Kościuszki rozpoczęło się święto policji w powiecie pruszkowskim. O godzinie 14 komendant Komendy Stołecznej Policji, P.O komendanta powiatowego policji w Pruszkowie oraz starosta pruszkowski wręczyli policyjne awanse oraz wyróżnienia. Mówi nadkomisarz Dariusz Nawotnik i podkomisarz Karolina Kańka z pruszkowskiej Policji

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę na najwyższym poziomie. W parku Kościuszki przez prawie godzinę rozbrzmiewały gorące popowe rytmy zagrane przez orkiestrę dętą Vivat z Wielkopolski, która na swoim kącie ma występy w Danii, Szwecji, Niemczech, Włoszech czy na Litwie. Później park przerodził się w strefę rekreacji, gdzie całe rodziny mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pruszkowskie gminy. Był bigos z Piastowa, strażacka grochówka z Michałowic, lody i dmuchańce z Raszyna, a z niecodziennym pomysłem pojawił się na pikniku ośrodek kultury z Brwinowa mówi Anna Sobczak dyrektor brwinowskiego OK-eja

Każdy młodszy i starszy mógł przymierzyć sie do roli strażaka lub policjanta opowiedziała POPradiu młodsza aspirant Marta Słomińska.

Były też konkursy z cennymi nagrodami od strażników miejskich oraz symulator dachowania przygotowany przez firmę Pruszyński.
Mimo mało słonecznej pogody wszyscy bawili się doskonale, a Dariusz Nawotnik już zapowiada że tegoroczny piknik pod hasłem Bezpieczny Powiat Pruszkowski był początkiem corocznych obchodów święta policji w Pruszkowie.

Na przygotowanie pikniku policja ma cały rok, a już teraz możemy zdradzić, że kolejny odbędzie się w innej gminie.

A. Kopczyński

 

Udostępnij:

Komentarze