Orlen Warsaw Marathon 2018. Narodowe Święto Biegania!

Udostępnij:

W niedzielę na ulicach stolicy rozegrano 6. Orlen Warsaw Marathon. Biegacze wystartowali o godz. 9. z Wybrzeża Szczecińskiego. Trasa maratonu prowadziła przez pięć dzielnic i liczyła 42,195 km. Metę usytuowano przy Stadionie Narodowym. Zawodników biegło ponad 17 tys. Zwycięzcą Orlen Warsaw Marathon w kategorii mężczyzn został Ezekiel Omullo z Kenii (2:11.17). Pośród kobiet najlepsza była Nastazja Iwanowa z Białorusi (2:28.03), która triumfowała również w ubiegłorocznej edycji biegu. Na podium stanęła też Polka, Izabela Trzaskalska, z czasem 2:32.26 sekund zajęła trzecie miejsce.

W ramach Orlen Warsaw Marathon odbyły się również 88. Mistrzostwa Polski w maratonie. Tytuł wywalczył Yared Shegumo z czasem 2:13.53. Pochodzący z Etiopii 35-letni zawodnik stołecznego klubu AZS AWF.