Oszuści paliwowi wyłudzili dziesiątki milionów złotych na terenie Mazowsza

Udostępnij:

Sprzedawali olej smarowy jako olej napędowy do samochodów z silnikiem diesla na terenie całego województwa i nie tylko. Dopuścili się również szeregu innych przestępstw skarbowych. Przez pół roku wyprowadzili w ten sposób 40 milionów złotych z państwowej kasy.

Organizatorzy tego procederu Leszek P. i Jacek Ż. zostali zatrzymani na wniosek Prokuratury Regionalnej. Są podejrzani o wykupienie za brudne pieniądze udziałów jednej ze znanych firm produkujących wyroby mięsne. Firma ta służyła jako pralnia kolejnych pieniędzy pochodzących z przestępstw gospodarczych.

Jak informuje Prokuratura Regionalna w Warszawie, sprawa jest wielowątkowa. Dotychczas zarzuty usłyszało 26 osób. Trzynastu podejrzanych przebywa obecnie w areszcie. Prokuratorzy nadal gromadzą dowody i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Częściowo skonfiskowany został również majątek oszustów, m.in. cysterny z fałszywym paliwem, luksusowe samochody i gotówka. Prokurator zajął też udziały podejrzanych we wspomnianej firmie mięsnej o wartości ponad 4 milionów złotych. Jak szacują śledczy, oszuści mogli wprowadzić na rynek nawet 20 milionów litrów oleju smarowego, sprzedając go jako olej napędowy.

Marek Gutowski

fot, archiwum

Udostępnij:

Komentarze