Pabianice zdobyte! Lider o krok od awansu

Udostępnij:

Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków pewnie pokonały w pierwszym meczu play-off Grot Mobilis Pabianice 34-63 i zrobiły duży krok do awansu do następnej fazy rozgrywek.

Początek spotkania należał do zawodniczek z Pabianic, które wyszły na pięcio punktowe prowadzenie, wtedy to do pracy wzięły się Liderki, szybko doprowadziły do wyrównania i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Pierwszą kwartę wygrały 22-15. W drugiej kwarcie pabianiczanki pogubiły się  i oddały pruszkowiankom całkowicie inicjatywę. Celne rzuty i dobra obrona sprawiły że gospodynie swoje pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyły w 6 minucie przy wyniku 35-16 dla zespołu z Mazowsza. Grot Mobilis zdobył w tej kwarcie raptem 5 punktów przy 15 dla gości.

Obraz meczu nie zmienił się już do końca, wystarczyć spojrzeć na statystki . Gospodynie w 3 kwartach zdobyły raptem 19 punktów.  Liderki grały mądrze w obronie i skutecznie w ataku i spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca. Doskonałe spotkanie rozegrała Alicja Minczewska i Agata Ostrowska. Pierwsza zdobyła 17 punktów a druga 16.

W dobrych nastrojach pruszkowianki wracają do domów, gdzie będą sie przygotowywać do drugiego meczu, który odbędzie się w najbliższą sobotę ( 26 marca ) w hali ZNICZ o godzinie 13:00.

Przypomnijmy, w fazie play off gra się do dwóch zwycięstw. Miejmy nadzieje że historia lubi się powtarzać. W ubiegłym sezonie Liderki również na tym etapie rozgrywek grały z zespołem z Pabianic. Wygrały dwa spotkania i awansowały do drugiej rundy play off, gdzie odpadły z zespołem Enei AZS Poznań.

Grot Mobilis Pabianice – Panattoni Europe Lider Pruszków 34-63 ( 15-22, 5-15, 7-13, 7-13 )