Pendolino przez osiedla

Udostępnij:

Jak potwierdził „Rynek Kolejowy”, PLK planuje modernizację toru biegnącego wzdłuż nowych osiedli na warszawskich Odolanach. Będzie tędy prowadzony ruch pociągów podczas modernizacji stacji Warszawa Zachodnia i linii średnicowej.
O planach PKP PLK poinformował burmistrz warszawskiej dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. – Z informacji uzyskanych od PLK wynika, że planują modernizację toru 200/204 na Odolanach, aby zapewnić objazd dla pociągów m.in Pendolino w czasie remontu linii średnicowej. To kilkaset pociągów na dobę w bliskości osiedli. PKP Polskie Linie Kolejowe planują modernizację drugiego toru linii numer 20 na odcinku od stacji Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Zachodnia. Przebudowa umożliwi sprawniejsze prowadzenie pociągów od strony Pruszkowa i Łodzi do przystanków linii obwodowej i węzła przesiadkowego Warszawa Młynów podczas zaplanowanej modernizacji linii średnicowej i stacji Warszawa Zachodnia .
Burmistrz Woli uznał za konieczne przeprowadzenie badań uciążliwości inwestycji i wyboru odpowiednich środków ochrony przed hałasem czy np budowy ekranów dźwiękochłonnych.

A. Kopczyński

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze