Piłkarze Znicza Pruszków “wyszarpali” bardzo ważne zwycięstwo

Udostępnij:

W 30. Kolejce Nice 1. Ligi pokonali na własnym stadionie Pogoń Siedlce 2:1, chociaż już od 5. minuty meczu musieli gonić wynik. Pomocnik Pogoni Konrad Wrzesiński okiwał obrońców Znicza i ładnym strzałem lewą nogą dał gościom prowadzenie. W pierwszej połowie Pogoń miała jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, ale zabrakło skuteczności.

W drugiej połowie losy meczu odwróciły się przez błędy obrońców drużyny przyjezdnej, którzy dwukrotnie zagrywali ręką w polu karnym. Pierwszy rzut karny dla Znicza sędzia podyktował w 72. minucie. Podszedł do niego Aleksander Jagiełło, który strzelił celnie i wyrównał na 1:1.

Drugi rzut karny w 90. minucie wykonywał ponownie Jagiełło, który znowu się nie pomylił. W ten sposób Znicz zdołał wyszarpać niezwykle cenne trzy punkty. Boiskowe wydarzenia skomentował bohater meczu, Aleksander Jagiełło:

Dzięki tej wygranej Znicz Pruszków awansował o jedną pozycję w tabeli Nice 1. Ligi. Żółto-czerwoni zajmują 16 miejsce i nadal mają szansę na utrzymanie. Więcej na temat zwycięskiego spotkania z Pogonią Siedlce w programie Sport Raport, dzisiaj po godzinie 17.00.