Pociągi wracają na tory

Udostępnij:

Pociągi z Łowicza i Sochaczewa zatrzymują się już przy nowych peronach przystanku Warszawa Włochy. Teraz czas na skłądy linie  Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Wykonawca zakończył zasadnicze prace. Ułożone są nowe tory, rozwieszona sieć trakcyjna. Gotowe są konstrukcje peronów. Trwają ostatnie prace przy wiatach, montażu oświetlenia i nagłośnienia. Ustawiane są ławki. Niestety ciągle trwają prace przy pruszkowskim peronie. Czy jest nadzieja, że uda się z niego wsiąść do pociągu najbliższy poniedziałek? (24.09)  odpowiada Jan Starzyński prezydent Pruszkowa.

Mieszkańcy Pruszkowa martwią się, że mimo ewentualnego uruchomienia części peronu mogą może zniknąć komunikacja zastępcza. Miasto kategorycznie zapowiada walkę o utrzymanie komunikacji zastępczej mówi Jan Starzyński

Efektem modernizacji 22-kilometrowej linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki, będzie lepsza oferta podróży. Pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w Parzniewie. Poprawi się niezawodność przejazdu, będzie mogła zwiększyć się liczba pociągów. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na wyremontowanych przystankach i stacji w Pruszkowie. Wszystkie perony i przejścia podziemne zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Prędkość składów pasażerskich, po uzyskana wszystkich dokumentów, zostanie podwyższona z 80 km/h do 120 km/h.

Udostępnij:

Komentarze