Policja w przedszkolu. Porozmawiali o bezpieczeństwie

Udostępnij:

W ramach akcji edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje 2019” – pruszkowscy policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskiej nr 11. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym. Podczas prelekcji policjanci omówili najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem.

Dzielnicowy razem z policjantką z pruszkowskiej komendy, w ramach programu „Kręci mnie Bezpieczeństwo …” nad wodą” oraz akcji wakacyjnej „Bezpieczne Wakacje 2019” odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 11.

Podczas prelekcji, policjanci omówili wszystkie najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa, podczas zbliżających się wakacji. Szczególna uwagę zwrócili dzieciom na podstawowe zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

Dzieci usłyszały także o bezpieczeństwie na drodze, a także o sytuacjach związanych z poznawaniem osób nieznajomych. Maluchy dowiedziały się jak należy się zachować i gdzie szukać pomocy w przypadku zagubienia się na plaży, czy w lesie oraz jak zachować się w przypadku ataku ze strony agresywnego psa. Nie zabrakło nauki numeru alarmowego 112.

Po prelekcji „całe” przedszkole mogło wsiąść za kierownicę radiowozu.

 

Źródło: KPP w Pruszkowie

Udostępnij:

Komentarze