Profil zaufany w Ożarowskim magistracie

Udostępnij:

Za zgodą Ministra Cyfryzacji w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim został uruchomiony Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego, pierwsi mieszkańcy gminy już skorzystali z tego udogodnienia i zweryfikowali swój Profil Zaufany w nowym punkcie.
Profil Zaufany jest bezpłatnym, mobilnym podpisem elektronicznym służącym do potwierdzania tożsamości podczas kontaktu z administracją i jest alternatywą dla płatnego podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym. Najprościej mówiąc podobnie jak podpis odręczny – identyfikuje osobę, która wykorzystuje profil zaufany. Dzięki wykorzystaniu Profilu Zaufanego mieszkaniec może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do Urzędu, 24 godziny na dobę i z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Już za chwile mieszkańcy będą mogli dokonać m.in. opłat lokalnych, rejestracji dzieci do szkół i przedszkoli oraz załatwić większość spraw urzędowych.

Informacje http://www.ozarow-mazowiecki.pl/aktualnosci/article/4249-punkt-potwierdzania-profili-zaufanych-w-urzdzie-miejskim-w-oarowie-mazowieckim/18-komunikaty

Andrzej Kopczyński

 

Udostępnij:

Komentarze