Przetarg na modernizację drogi nr 683 w Sobikowie (Piaseczno)

Udostępnij:

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiedział, że jeszcze przed wakacjami ogłosi przetarg na modernizację drogi wojewódzkiej nr 683 w Sobikowie w powiecie Piaseczyńskim. W połowie ubiegłego roku uprawomocniła się decyzja zezwalająca rozpoczęcie robót. W tym samym roku Sejmik Województwa Mazowieckiego zwiększył też pulę pieniędzy na rozbudowę układu komunikacyjnego do 43 mln złotych. Jednak inwestycja wciąż pozostawała na papierze.

W końcu na początku tego roku samorząd Mazowsza zapowiedział, że przed latem 2024 roku ogłosi przetarg.Zakładając optymistyczny wariant, czyli podpisanie umowy z wykonawcą w lipcu, trzeba wziąć jeszcze pod uwagę konieczność przygotowania się przez niego do robót budowlanych, co może zająć przynajmniej kilka tygodni. 

Rozbudowa układu komunikacyjnego w Sobikowie obejmie około dwukilometrowy odcinek drogi. W ramach inwestycji w Sobikowie, na dwóch newralgicznych skrzyżowaniach – obok cmentarza oraz przy przychodni powstaną dwa ronda. Przebudowane będzie centrum tej miejscowości oraz drogi łączące skrzyżowania z głównym traktem, a także odcinek drogi nr 683 od przychodni do krajowej 50-ki.

Udostępnij:

Komentarze