Radni PiS-u oskarżają byłego burmistrza Białołęki o korupcję

Udostępnij:

Piotr Jaworski został odwołany ze stanowiska burmistrza tej warszawskiej dzielnicy ponad rok temu. Radni Prawa i Sprawiedliwości i stowarzyszenie Razem dla Białołęki twierdzą jednak, że nadal ma on wpływ na decyzje urzędników i lobbuje na rzecz deweloperów. Przekonywał o tym podczas wczorajszej konferencji radny Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Oprawski:

Radni zaprezentowali film, na którym anonimowo wypowiadają się urzędnicy z Białołęki. Zarzucają oni byłemu burmistrzowi łapówkarstwo i mieszanie się do procesu wydawania decyzji na korzyść kilku deweloperów kosztem innych przedsiębiorców, a także narażanie dzielnicy na straty finansowe dla własnej korzyści.

Radny Łukasz Oprawski złożył już w tej sprawie zawiadomienie do CBA i Prokuratury Okręgowej na Pradze – prowadzi ona postępowanie sprawdzające, ale jak dotąd nikt nie usłyszał zarzutów.

Tymczasem były burmistrz Białołęki Piotr Jaworski w rozmowie z TVN Warszawa stanowczo zaprzeczył tym zarzutom. Twierdził, że do przypisywanych mu czynów dochodziło jeszcze zanim został burmistrzem. Zapowiedział również, że może wytoczyć autorom tych doniesień sprawę w obronie swojego dobrego imienia.

Marek Gutowski

fot. ww.bialoleka.waw.pl

Udostępnij:

Komentarze