Remont na Pszczelińskiej ostatecznie zakończony.

Udostępnij:

Ulica Pszczelińska to jedna z głównych arterii Brwinowa. Droga przez wiele lat była postrachem korzystających z niej kierowców, dzięki staraniom władz gminy oraz dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego udało się dokonać remontu tego prawie dwu i pół kilometrowego odcinka wojewódzkiej 720-stki. Prace rozpoczęły się jeszcze w 2014 roku i w pierwszym etapie dotyczyły przebudowy odcinka od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Z początkiem roku szkolnego do użytku oddano dłuższy liczący 1600 m fragment od ulicy Pedagogicznej do skrzyżowania z DW 719. Całość inwestycji pochłonęła blisko 8 mln zł

powiedział POPradiu Rafał Rajkowski – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego

Prace nad przebudową drogi nie były łatwe, zarówno samorządowcy jak i władze województwa postawiły na ochronę zabytkowych drzew rosnących wzdłuż trasy. Mówi Zbigniew Ostrowski dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg.

W minioną sobotę symbolicznie oddano drogę do użytku kierowcom, a ostatnim etapem jej budowy było nasadzenie 35 lip i 5 dębów. Skąd taka liczba? Powiedział popradiu Arkadiusz Kosiński burmistrz Brwinowa.

Wyremontowany odcinek, drogi, poza młodymi drzewami, wzbogacił się też o oświetlenie ledowe i przejścia dla pieszych. A pod zasadzonymi drzewami, władze miasta i członkowie Stowarzyszenia Brwinów zakopali kapsuły czasu.

Andrzej Kopczyński

Udostępnij:

Komentarze