Roboty przy Moście Poniatowskiego w Warszawie

Udostępnij:
Jutro  wieczorem (zatem w piątek 6 września) rozpoczną się prace przy wiadukcie mostu księcia Józefa Poniatowskiego, po północnej stronie przeprawy. Remont konstrukcji potrwa do końca listopada.
W czasie wyłączenia nie będzie można wjechać z Wisłostrady na most w kierunku centrum ani zjechać z mostu (jadąc od strony Grochowa) na Wisłostradę. Objazdy zostaną poprowadzone Trasą Łazienkowską.Remont wiaduktu będzie kompleksowy. Stare, zużyte spoiny i elementy kamienne zostaną wykute, a następnie zastąpione nowymi. Skrzydła wiaduktu będą odkopane i naprawione. Zniszczone fragmenty balustrad przejdą kompletną renowację, a elementy stalowe zyskają specjalne zabezpieczenie antykorozyjne
Roboty toczą się również na Bielanach, gdzie rozpoczęła się przebudowa al. Zjednoczenia. W ciągu ośmiu  miesięcy ulica przejdzie kompletną metamorfozę. Aktualnie wykonawca prowadzi rozbiórkę na odcinku od ul. E. Schroegera do ul. J. Kasprowicza. Znikają stare krawężniki oraz nawierzchnia chodnika, jednakże nie wiąże się to z utrudnieniami w ruchu.

Na całym, niemal kilometrowym odcinku od ul. Marymonckiej do ul. S. Żeromskiego pojawi się nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Kierowcy będą mieli ułatwione również parkowanie. Przy ulicy stanie również zupełnie nowe oświetlenie – zarówno jezdni, chodników, jak i przejść dla pieszych. Koszt prac to prawie 7 mln zł..

Udostępnij:

Komentarze