Są pieniądze dla najzdolniejszych uczniów

Udostępnij:

Ruszyły nabory do kolejnych edycji programu stypendialnego samorządu Mazowsza dla najzdolniejszej młodzieży oraz dla młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych. 
Mówi Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego

W ciągu 10 lat ze wsparcia skorzystało w sumie 5215 młodych ludzi. Całkowita wartość ich stypendiów przekroczyła 23 mln zł, Na tym jednak nie koniec, samorząd województwa mazowieckiego po raz czwarty uruchamia program wsparcia dla uczniów szkół zawodowych. Podobnie jak w przypadku stypendiów dla uczniów szkół podstawowych i ogólnokształcących zdobyte wsparcie będzie można przeznaczyć na zakup literatury fachowej, udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, konferencjach, seminariach, warsztatach, a także na zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu

Aby wziąć udział w projekcie należy spełnić równocześnie kilka warunków np. uczyć się w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe zlokalizowanej na Mazowszu, w roku szkolnym 2017/2018 otrzymać promocję do następnej klasy lub ukończyć gimnazjum i do dnia 30 czerwca 2019 r. nie ukończyć 24 roku życia..
Więcej informacji można znaleźć na stronie mazovia.pl

A. Kopczyński

fot. Mazovia.pl/ Jolanta Nalewajk

Udostępnij:

Komentarze