Skutki wybuchu w warszawskim bloku

Udostępnij:

Dzisiaj po godzinie 4 rano mieszkańców 10-piętrowego bloku przy ulicy Śliskiej obudziła potężna eksplozja. W jednym z lokali na 3 piętrze doszło do wybuchu gazu i pożaru. Eksplozja była tak silna, że wybiła z futryn okna po obu stronach bloku. Odłamki szkła wbiły się w elewacje innych budynków.

Strażacy musieli ewakuować 65 osób. Ranny został właściciel mieszkania, w którym doszło do wybuchu gazu. Mężczyzna doznał poparzeń pierwszego i drugiego stopnia.
Akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie ósmej rano.
Później na miejscu pojawił się inspektor nadzoru budowlanego oraz burmistrz dzielnicy Śródmieście, którzy poinformowali, że prawdopodobnie nie ucierpiała konstrukcja budynku, jednak wybuch uszkodził rury wodno-kanalizacyjne. Wiele mieszkań jest zalanych.
Prokurator prowadzący sprawę wybuchu na razie zabronił wchodzenia do budynku. Część mieszkańców zdążyła zabrać swoje najpotrzebniejsze rzeczy osobiste. Reszta będzie musiała poczekać.
Miejskie służby uwijają się jak mogą, żeby jeszcze dzisiaj mieszkańcy większości lokali mogli wrócić do siebie. Niektórzy otrzymają też od miasta mieszkania zastępcze.

fot.pixabay.com

Udostępnij:

Komentarze