Śmierć rowerzysty

Udostępnij:

W piątkowy wieczór w Pogorzeli w gminie Celestynów miał miejsce poważny wypadek drogowy. Rowerzysta uderzony przez osobowego citroena c3, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Otwocka, w wyniku odniesionych obrażeń, zginął na miejscu.
Policjanci zbadali kierowcę osobówki. Kobieta była trzeźwa. Pod nadzorem prokuratora, na miejscu wypadku, policjanci prowadzili czynności procesowe. W następnej kolejności, wyjaśnienie przyczyn zdarzenia drogowego, będzie przedmiotem śledztwa.
Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, jazdę z dozwoloną prędkością, skupienie podczas kierowania, a do pieszych i rowerzystów, co w ich przypadku jest najważniejsze, zwracanie szczególnej uwagi na manewry kierujących samochodami i zakładanie elementów odblaskowych oraz dbanie o właściwe oświetlenie w rowerach.

Jeżeli te wszystkie warunki będą spełnione, to częstotliwość występowania niebezpiecznych zdarzeń będzie zdecydowanie mniejsza, a może całkowicie uda się uniknąć podobnych tragedii – jak ta, która wydarzyła się w Pogorzeli.

A. Kopczyński

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze