Superbohater czyli Młodzieżowa Drużyna Ratownicza

Udostępnij:

Młodzieżowa Drużyna Ratownicza powstała dwa lata temu w  dawnym Gimnazjum nr 144, a obecnej Szkole Podstawowej nr 379 przy ul. Turmonckiej na warszawskim Targówku. Najpierw jednak powstało Koło Pierwszej Pomocy z myślą o uczniach chcących pogłębić swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy oraz dla tych, którzy chcieli przygotować się do gry „Na Ratunek”, czyli dzielnicowych zawodów z pierwszej pomocy. Realizowane projekty wpłynęły na młodzież tak bardzo, że zainicjowano dyskusję o stworzeniu własnej marki. I tak  koło przeobraziło się w funkcjonującą  Młodzieżową Drużynę Ratowniczą (MDR), która dzieli się  na dwie sekcje: podstawową oraz zaawansowaną. W działania grupy zaangażowanych jest 20 osób (uczniów SP nr 379 oraz jej absolwentów) z koordynatorem, pedagogiem wspomagającym – Mariuszem Sękowskim. Drużyna była już inicjatorem projektu budżetu obywatelskiego na wyposażenie szkół na Targówku w defibrylatory AED. Inne projekty finansują z pozyskiwanych grantów.
Młodzi ludzie cały czas chcą się rozwijać a do tego sami potrzebują pomocy finansowe na nowy sprzęt. A jak to zrobić opowiadają superbohaterowie.

https://zrzutka.pl/uu4b78

Działania młodzieży się do utworzenia w budynku istniejącej podstawówki przy ul. Turmonckiej 2 Liceum Ogólnokształcącego z klasami ratowniczymi. Liceum zacznie funkcjonować od 1 września 2018 roku.

Andrzej Kopczyński

Udostępnij:

Komentarze