Święta na drogach

Udostępnij:

Święta Wielkiej Nocy to czas radości i wspólnych chwil spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół. To także wzmożony ruch na drogach i okres wytężonej pracy dla policjantów. Od piątku policjanci z powiatu pruszkowskiego prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem. Dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, osób przyjezdnych oraz przejeżdżających przez teren naszego powiatu. Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 13 zdarzeń drogowych. W tym czasie policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. natomiast podczas weryfikacji stanu trzeźwości kierujących, zatrzymali dwóch nietrzeźwych.
Tym czasem od piątku do poniedziałku funkcjonariusze stołecznej drogówki odnotowali w Warszawie i okolicznych powiatach 10 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 11 odniosło obrażenia. Zatrzymanych zostało 39 nietrzeźwych kierowców.
Jak przyznają policjanci, w porównaniu z ubiegłym rokiem doszło do mniejszej liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach Warszawy i okolic – dla porównania podczas 4 świątecznych dni 2017 roku policjanci ze stołecznej drogówki odnotowali 14 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 16 zostało rannych. Zatrzymano też 40 nietrzeźwych kierujących.
Podczas tegorocznych świąt do jedynego śmiertelnego wypadku doszło w piątek 30 marca w Cybulicach Małych koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Motocykl zderzył się tam z samochodem osobowym. Kierowca jednośladu zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

A. Kopczyński

fot. policja.pl

Udostępnij:

Komentarze