Święta z ubogimi

Udostępnij:

Pół tysiąca samotnych i ubogich wzięło udział w “Świętach z Ubogimi” w kościele Wniepowstąpienia Pańskiego przy al. KEN. Towarzyszył im metropolita warszawskich kard. Kazimierz Nycz.

“Któż pobieży?” to hasło Świąt z Ubogimi – bożonarodzeniowej inicjatywy Wspólnoty Sant’Egidio, która jest kontynuacją organizowanych przez 8 ostatnich lat Wigilii z Ubogimi.
Za tym spotkaniem stoi wspólnota, która działa z bezdomnymi cały rok. Oni się z nimi modlą, karmią ich, zbierają z dworców i innych miejsc. Po prostu: są dla nich. Powiedział po inauguracyjnej modlitwie kardynał Nycz.
W tym roku po raz pierwszy spotkanie przy świątecznym stole odbyło się nie w przeddzień, ale w uroczystość Bożego Narodzenia. Jak podaje KAI, w przygotowanie Świąt z Ubogimi włączyło się ok. 400 osób, w tym 240 wolontariuszy, którzy zdecydowali się spędzić bożonarodzeniowe popołudnie na świątecznym spotkaniu z bezdomnymi. W sumie, wolontariusze przygotowali dla bezdomnych i potrzebujących ok. 150 litrów barszczu, 3,4 tys. pierogów, 100 kg wigilijnej kapusty, 80 kg śledzi, 150 kg schabu i 120 ciast.
Uczestnicy spotkania otrzymali też świąteczne upominki, w których znalazły się m.in. śpiwory, koce, ciepłe kurtki, kosmetyki i słodycze.

Andrzej Kopczyński

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Udostępnij:

Komentarze