Szpital Bielański bez chirurgii dziecięcej? Lekarze protestują

Udostępnij:

Władze jednego z większych szpitali w Warszawie planują przeniesienie oddziału chirurgii dziecięcej do szpitala dla dzieci przy ulicy Kopernika. Lekarze z bielańskiej placówki nie chcą się na to zgodzić. Twierdzą, że pozbawi to dobrego dostępu do opieki szpitalnej nie tylko dzieci z warszawskich Bielan czy Białołęki, ale również z północnego i zachodniego Mazowsza. O tym, dlaczego oddział chirurgii dziecięcej powinien pozostać w szpitalu bielańskim, mówi lekarz z tego oddziału, dr Elżbieta Zawadzka:

Lekarze wystosowali petycję do władz Warszawy o pozostawienie oddziału chirurgii dziecięcej na swoim miejscu. Podpisało się pod nią już 2500 osób.

Tymczasem dyrekcja szpitala bielańskiego próbuje tonować nastroje. W rozmowie z dziennikiem „Fakt” dyrektor placówki Dorota Gałczyńska-Zych zapewniła, że pomysł na przeniesienie dziecięcego oddziału do szpitala przy ulicy Kopernika to na razie tylko plan, a nie ostateczna decyzja. Spotkanie z lekarzami w tej sprawie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 19 grudnia.

Marek Gutowski 

fot. pixabay.com

Udostępnij:

Komentarze