Trwa walka z nielegalnym hazardem w Wólce Kosowskiej

Udostępnij:

W miniony weekend funkcjonariusze Nadwiślańskiej Straży Granicznej, ABW i skarbówki wkroczyli do lokali z automatami do gier na terenie centrum handlowego koło Nadarzyna. Ujawniono 35 takich maszyn o wartości ponad 400 tysięcy złotych. Zabezpieczono też znaczne ilości gotówki. W nielegalnych kasynach przebywało kilkudziesięciu graczy – byli to głównie cudzoziemcy pochodzenia azjatyckiego. Dwie osoby nieposiadające żadnych dokumentów zostały umieszczone w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców do czasu ustalenia ich narodowości i tożsamości.

Z kolei właścicielom nielegalnych maszyn do hazardu grożą poważne konsekwencje finansowe. Jak informuje Straż Graniczna, kara za urządzanie gier hazardowych bez wymaganej koncesji wynosi 100 tysięcy złotych od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karnoskarbowa: grzywna, więzienie do trzech lat albo obydwie te kary łącznie.

Dodajmy, że była to już druga taka akcja przeprowadzona w ciągu ostatnich miesięcy na terenie Wólki Kosowskiej. Działania te były wymierzone w zorganizowaną przestępczość azjatycką.

Marek Gutowski

fot. http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl

Udostępnij:

Komentarze