Trzy latek sam w domu

Udostępnij:

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Józefowie w powiecie Otwockim, pojechali na jedno z osiedli, gdzie na trzecim piętrze bloku, na balkonie zauważono małego chłopca. Mundurowi wraz ze strażakami dotarli do mieszkania  nawiązali kontakt z dzieckiem. Maluch powiedział mundurowym, że jego mama wyszła do sklepu. Chwilę po podjęciu interwencji, kobieta wróciła do domu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie wykazało, że miała ona poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła się, że wypiła w domu piwo, a do sklepu wyszła tylko na chwilę.
Zanim dziecko przekazano dziadkowi, policjanci przewieźli chłopca i jego matkę do szpitala. Badania nie wykazały, aby chłopiec doznał jakichkolwiek urazów i potrzebował pomocy.
Ostatecznie trzylatka przekazano pod opiekę dziadkowi. Policjanci prawdopodobnie przekażą materiały dotyczące tej interwencji do sądu rodzinnego, który może zweryfikować prawidłowość sprawowanej nad dzieckiem opieki.

A. Kopczyński

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze