Tydzień utrudnień na kolei w centrum Warszawy

Udostępnij:

W niedzielę 11 marca o północy rozpocznie się remont linii średnicowej pomiędzy przystankami Warszawa Śródmieście i Warszawa Powiśle. Jeden z torów linii podmiejskiej zostanie zamknięty. Wymusiło to zmiany w rozkładach jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. “Eskaemki” linii S1 i S2 kursują na skróconych trasach, natomiast na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Lotnisko Chopina została uruchomiona linia S20.
Zamknięcie jednego toru linii podmiejskiej oznacza również, że na trasę pomiędzy Warszawą Zachodnią i Warszawą Wschodnią wyjedzie mniej składów Kolei Mazowieckich. Pociągi jadące w kierunku wschodnim nie zatrzymują się na przystankach: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. W przeciwnym kierunku pociągi kursują bez zmian. Szczegóły rozkładów jazdy znajdziemy na stronach internetowych ZTM i Kolei Mazowieckich. Przewoźnicy wprowadzili również wzajemne honorowanie biletów.
Remont linii średnicowej i związane z nim utrudnienia dla pasażerów mają potrwać do niedzieli 19 marca. W ramach modernizacji na zamkniętym torze nr 3 zostaną wymienione szyny. Dzięki temu pociągi przestaną się wlec na odcinku pomiędzy Śródmieściem a Powiślem. Ich prędkość wzrośnie z 20 km/h do 60 km/h.

Marek Gutowski

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze